Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (860. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
31.305
Cevap
907
Favori
3.048.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
73. Sırada  bugün en iyi #22
Sayfa: önceki 858859860861862
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tokide evim var. Toki ye 90 ay borcum kaldı. Şu an ödemeler 2550. 6 ayda bir memur maaşına endeksli zam geliyor.

Kalan borcum şu an 230.000 TL. %24 indirim kampanyasını düşersek 180.000 TL kredi çekip kapatmam gerekiyor.

Ziraat şu an 180.000 TL yi 2,09 dan 120 ay vadeli krediyi aylık 4100 TL den veriyor.

Ne yapmalıyım. Bu şartlarda kredi çekip kampanyadan faydalanıp borcu kapatsam mı? Şimdilik böyle bıraksam mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaYRoLeX

Hele bi akıl verin

Tokide evim var. Toki ye 90 ay borcum kaldı. Şu an ödemeler 2550. 6 ayda bir memur maaşına endeksli zam geliyor.

Kalan borcum şu an 230.000 TL. %24 indirim kampanyasını düşersek 180.000 TL kredi çekip kapatmam gerekiyor.

Ziraat şu an 180.000 TL yi 2,09 dan 120 ay vadeli krediyi aylık 4100 TL den veriyor.

Ne yapmalıyım. Bu şartlarda kredi çekip kampanyadan faydalanıp borcu kapatsam mı? Şimdilik böyle bıraksam mı?
    230bin lira borcu 492 bin lira yapmanın mantığını anlayamadım.
  • quote:

Hele bi akıl verin

Anladığım kadarıyla enflasyon zammı oranları canınızı sıkmışa benziyor. Böyle bir hareket ancak uzun dönemli ekonomik sıkıntılı ülkelerde- enflasyonun tavan yaptığı ülkede kısa vadede zarar uzun vadede kazanç sağlayan bir hareket olarak düşünülebilir. Hareketin riski fazla buna oranla enflasyonun tavan yaptığı ülke için kazançtır.

Ama şuan ki durumda mantıklı gelmemekte. Tavsiye etmem.

• quote:

Hele bi akıl verin

90 ay kalan borcu 120 ay, 2550 ödemeyi 4100 tl ye cıkarmanın neyini soruyorsunuz? Dalga mı geciyorsunuz? Her ne kadar 2550 tl ye 6 ay da bir zam gelecek olsa da bu yaptığınızın mantıklı bir açıklaması olamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konutta fiyatları 5 yıl yerınde sayar.
    faiz oranlarıda en az 5 yıl %1 in altına inmesi çok zor.
  • Yabancılara vatandaşlık indirimi gelmiş.

1 minyon dolardan 250k dolara inmiş.

Aradaki paraya ev alacaklarını düşünen müteahitler ellerini oluşturmaya başlamışlar.

Konut oranları kolay kolay düşmez.

• halil_41 H kullanıcısına yanıt
    250bin dolara Türkiyeden ev alacağıma 300bin dolar verir Macaristandan alırım, tüm avrupa ülkelerinde dolaşım hakkı ve daha yüksek refah seviyesi varken Türkiyeden vatandaşlık için ev alan ağır eşşektir.

Zaten Türkiyede yaşamak için vatandaşlığa gerek yok ki daha dün deaşın celladı yakalandı devlet hastanesinde tedavi olurken hemde

• Merhaba bundan yaklaşık 1 yıl önce inşaat halinde bir ev aldım 150 bin kredi çektim 1.03 ten. Aldığım ev 2 ay kadar önce bitti ama hala bazı sorunları devam ediyor müteahhit çok ilgisiz ve bu durumdan sıkılmaya başladım. Bu evi satıp oturmuş bir siteden ev almayı düşünüyorum ama yeni oranlarla kredi çekmeden eski orandan transfer etme şansım var mı? Demek istediğim atıyorum evimi 350 bine satıp başka bir yerden hemen hemen aynı fiyata ev alıp eski ödediğim krediyi devam ettirme şansım var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cauchy33

Merhaba bundan yaklaşık 1 yıl önce inşaat halinde bir ev aldım 150 bin kredi çektim 1.03 ten. Aldığım ev 2 ay kadar önce bitti ama hala bazı sorunları devam ediyor müteahhit çok ilgisiz ve bu durumdan sıkılmaya başladım. Bu evi satıp oturmuş bir siteden ev almayı düşünüyorum ama yeni oranlarla kredi çekmeden eski orandan transfer etme şansım var mı? Demek istediğim atıyorum evimi 350 bine satıp başka bir yerden hemen hemen aynı fiyata ev alıp eski ödediğim krediyi devam ettirme şansım var mı?
    Eviniz ilk kredi çektiğiniz banka tarafından ipoteklendiği için sizin söylediğiniz düşünce olmaz.
  • cauchy33 C kullanıcısına yanıt
    Evinizi sattığınızı düşünelim.Bankaya önce kalan borcunuzu ödemeniz gerekiyor.Erken ödediğiniz için erken ödeme cezası ve banka size kalan süreyi hesaplayarak bir miktar indirim yapıyor.Fakat kredinizi cekeli çok olmamış.Ne kadar indirimi olur bilemiyorum.Bankaniza sormanız gerekiyor.Daha sonra yeni alacağınız ev için kredi kullanacaksanız yeniden kredi işlemleri yapmanız gerekiyor.Benzer durumda 2013 yılında 0,77 oranla konut kredisi kullanıp, evimi geçen aralık ayında sattım.Keşke bu oranları görebilsek.Ama zor görünüyor.Benim bildiklerim bunlar.Bankanizla göruşurseniz daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhanmat -- 1 Ekim 2018; 20:0:43 >
  • Bende sizin gibi biliyorum ama bir ihtimal olabilir mi diye düşünmüştüm. Bu oranlardan kredi asla çekmem. Şimdi krediyi kapatsam tekrar çeksem ekstra 160 bin faiz verecem hiç gereği yok. 3-5 ay daha idare ederim sorunlar çözülür inşallah.
  • 1 Ağustos'tan geçerli olmak üzere bankalarımız yüksek faizle kullandırılan kredilerin faiz oranlarında yüzde 10 indirim yapacaklarını belirttiler.. Bu Açıklama Konut Kredilerini Kapsıyormu Acaba.. Ben Pek Beşey Anlamadım.
  • Tüm kredilerden bahsediliyor.Bence kapsıyordur.%10 nasıl etkileyecek, yeni çekilecek kredileri de kapsıyor mu? Bunlarda benim merak ettiğim sorular.
  • Dostlar bu yüzde %10'luk kredi indiriminde hakkında banka ile ya da müşteri temsilcisi ile görüşen var mı aranızda. Bireysel ihtiyaç kredisi kullanmıştım 2.29 oranından. Bankalar acaba kendileri mi indirim uygulayacak yoksa bizler bir başvuru yapacak mıyız.?
  • Emlak sektoru olu deniyor, forumda sayfada cok sessiz ama anlamadigim bir sey var. Antalya da yasiyorum, bugun ev fiyatlarina bir bakayim dedim malum siteden. Fiyatlarda ne inme var ne birsey hatta artis bile olmus.

Su piyasada kim bu fiyatlari verip ev aliyor yada nasil musteri buluyorlar anlamis degilim??

• cgty89 C kullanıcısına yanıt
    Kimse almiyor tabiki...

• Satıcılar tok havasında....Sıkı pazarlık yaparsanız ciddi indirim yaparlar....

• Akşam CNN Türk te bir haber vardı hesapta emlak fiyatları artmış son 3ayda, pek inanmadım ama haber bu şekilde

• cgty89 C kullanıcısına yanıt
    Bulunduğunuz bölge istisna hocam , nedeni 2018 turizm gelirlerinin beklenenin çok üstünde çıkması.
    Kur yükselmesinden dolayı tl masraflı küçük işletmeler dahi büyük karlar bıraktı.
    2016 ve 2017 yıllarından hatta 2015 yılı uçak krizini de dahil etmekte fayda var turizm net olarak beklenen karlılıktan fazlasını verdi.
    Buda konut , arsa , araç ve kiralarda yükselişe sebep oldu.Sebebi talep fazlalığı.
  • 
Sayfa: önceki 858859860861862
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.