Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (805. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
31.281
Cevap
907
Favori
3.046.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 803804805806807
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Allah razı olsun. Hepimize inşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thearsiv T kullanıcısına yanıt
    Siz bu konuları biliyorsunuz kafama bir şey takıldı. Alacağım evin üzerindeki ipotegin kaldırılması için vakıf bankası 116 bin TL istedi ben krediyi halk bankasından alıyorum ve masraflar sonrası muhtemelen 102 bin TL verecek halk bankası. Halk bankasına 116 nin üstünü ben tamamlayacagim dedim. Hatta parayı size vereyim siz 116 olarak vakıf bankasına gönderin dedim bana o kısmı siz vakıf bankası ile halledin dediler. Sizce süreç nasıl olacak. Halk bankası burada bana güvenmiş olmuyor mu ben vakıf banka kalan para üstünü vermesem ipotek kalkmayacak halk bankası 1.siraya çıkamayacak. Diğer durumda ben parayı vakıf banka versen bir kısmı halk bankasından bir kısmı benden eft yapılmış olacak. Anlatabildim bilmiyorum ama kafam çok karıştı bu işe

• halilcc kullanıcısına yanıt
    Pazartesi sabah hesabınıza parayı yatırım eft talımatını 116 olarak yollasınlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar konut kredisi işe ev alacağım şimdilik her şey tamam sadece pazartesi tapuya gideceğiz. Yalnız kafama bir şey takıldı. DASK poliçesi banka tarafından mı halledilecek yoksa ben dask yaptırmak zorunda mıyım? Tapuda istenen evrak arasında dask poliçesi de görünüyor.

• byiron kullanıcısına yanıt
    Pazartesi bende tapuya gideceğim banka bana sadece ipotek evraklarını verdi dask ile ilgili bir şey vermedi. Başka bir şey lazım mı dediğimden hayır demişlerdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: halilcc

Pazartesi bende tapuya gideceğim banka bana sadece ipotek evraklarını verdi dask ile ilgili bir şey vermedi. Başka bir şey lazım mı dediğimden hayır demişlerdi.

şimdi beni ev sahibi aradı kafamı karıştırdı. bankacı bana da aynısını söylemişti ama burası türkiye .yarın tapu memuru dask nerede diye sorarsa tekrar başa saracaz.
  • Bankanın verdiği evraklar içinde dask olabilir normalde evrakların içinde teslim ediyorlar en kötü sabah arayın şube yapıp mail faks gönderir size dask yapılması 3 5 dakika birşey

• quote:

Orijinalden alıntı: thearsiv

Bankanın verdiği evraklar içinde dask olabilir normalde evrakların içinde teslim ediyorlar en kötü sabah arayın şube yapıp mail faks gönderir size dask yapılması 3 5 dakika birşey

hocam evrakları baya karıştırdım dask diye bir belge bulamadım.
  • Tapuların evrak listesinde dask olmasına rağmen bazı tapular talep atmıyor subenızın o tapuyla sürekli çalıştığı varsayımıyla fazla gerilmeyin herşey olacağına varır

• Refinansmanda güncel oran alan oldu mu? 1.12 den aldım 1,5 yıldır bekliyorıum
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLphagut

Refinansmanda güncel oran alan oldu mu? 1.12 den aldım 1,5 yıldır bekliyorıum

Bankalar bu ara refinansmana pek yanaşmıyor.....Verilen rakamlarda size yaramaz....
  • quote:

Orijinalden alıntı: expertadvisor

quote:

Bankalar bu ara refinansmana pek yanaşmıyor.....Verilen rakamlarda size yaramaz....

BDDK'ya şikayet ettim. yeni kredi ile refinansman oranları farklı yapıyor bankalar diye (bir ara yeni kredi faizleri 0,90'dı ama refinansmana 1,15 veriyorlardı)

BDDK'a saçma sapan bir cevap yazmış.

Sizce bu durumun düzelmesi için nerelere şikayet etmek gerek?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: expertadvisor

quote:

BDDK'ya şikayet ettim. yeni kredi ile refinansman oranları farklı yapıyor bankalar diye (bir ara yeni kredi faizleri 0,90'dı ama refinansmana 1,15 veriyorlardı)

BDDK'a saçma sapan bir cevap yazmış.

Sizce bu durumun düzelmesi için nerelere şikayet etmek gerek?

Şikayetten sonuç çıkmaz....Ödemeye devam edin...Kolay gelsin....

• Halkbank ta 99 oldu. Maaş müşterilerine 97.

100 bine kadar 36 ay vade olursa 89 yine

• aLphagut kullanıcısına yanıt
    Aynen bende bankaya yazdım bakın yapılandırın şikayet ederim diye onlarda bana absürd birşeyler yazmışlar, krediyi verene kadar ama mesele değil sonuçta 18 taksit ödedim ben kazançlıyım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aLphagut kullanıcısına yanıt
    Kasim aralik gibi 0.90-0.95 araliginda refinansman yaptik farkli bankalardan.

• icbc bankası 0,95 veriyor
    1675 tl masraf çıkartıyorlar

1,09 ile 104 ayım kaldı
    1575 ödüyorum aynı paraya icbc 96 aya iniyor

8*1575 =12.600
    masraf = 4.000
    kar = 8.000

değer mi bilmiyorum.

Ne kadar lanet bir düzen bu gitti de bizi buldu
  • RF için cekilen faizden o.2 asağısı olmalı...Daha yükseği için uğrasmaya değmez...Sizde o.15 8 K kar var uğrasmaya değermi?Bence değmez...

• onurfredy kullanıcısına yanıt
    Usta nasıl yapıyoruz bu e tebligat işini ben ziraat bankasına faks çektim özel konut sigortası için reddettiler

• madenci28 M kullanıcısına yanıt
    https://ebulten.bddk.org.tr/esikayet/

bu sayfadan direk şikayet et bankayı ve açıklamanı yaz zorunlu olmayan sigortayı iptal ettirmek istiyorum falan diye sonra bekle
  • 
Sayfa: önceki 803804805806807
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.