Şimdi Ara

En uygun Apple M1 -> Mac mini M1 16 GB aldım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar... bilmem kaç yıldır kullandığım Mac mini Late 2012 10GB cihazı bugün itibariyle yepis yeni mac Mini M1 16 GB ile değiştirdim...

Şunu söylemeliyim.. Late 2012 daha da giderdi.. Ben masa üstünde sessizlik hastasıyım...M1 geçmek tamamen şımarıklığımdandır...

Size şiddetle tavsiye edeceğim bu minik uçak gemisini mutlaka 16 GB ram ile alın... Şu an memory 10GB ı kullanıyor bile.. Apple ilerde iyice yükseltecek bu değerleri ki bir üst modele geçelim ... o yüzden uzun kullanım için 16 GB şart...

6 mart da sipariş 19 Martta teslim oldu.. teslimde özel üretim olduğu için ( 8 olsaydı daha hızlı gümrüklenecekti) gümrükte biraz uzun bekledi...

Time Machine ile aldığım yedek kısa sürede cihazı ayağa kaldırdı... tavsiye eder miyim ? Beklediğiniz hata...

• hangi amaçla kullanıyorsunuz hocam mac'i?

• loiloyse kullanıcısına yanıt

Ağırlıklı ofis uygulamaları Teams dahil, günlük web browsing..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle hayırlı olsun.

RAM konusundaki son cümlenize katılıyorum, evet uzun ömürlü olması için 16 GB alınmalı ama kurduğunuz mantık yanlış olmuş. Mac OS cihazlar zaten RAM'in genelde tamamına yakınını sürekli kullanır. 32 GB cihazınız olsaydı yine RAM'in çok büyük bir kısmını kullanacaktı. Cihaz performansı kalan RAM miktarına bakmıyor. Mac OS RAM'in bir kısmını önbelleğe alır, bir kısmını uygulamalara dağıtır (takılmamaları için), bir kısmını wired (bağlı bellek) moduna geçirir. Zaten Mac OS'un en önemli özelliklerinden biri bellek yönetimini kusursuz bir şekilde yapması. Bu yüzden ne kadar sekme veya uygulama açarsanız açın kasmıyor. Aynı durum iOS için de geçerli.

Örneğin ben 16 inç MBP 16 GB kullanıyorum ve çoğu zaman boşta kalan RAM miktarı 50 MB, genelde 500 MB görüyorum. Sadece ilk açılışta boşta 5 GB gördüğüm oluyor nadiren. Ama 50 MB kalmışken veya 5 GB RAM kalmışkenki çalışma hızları arasında en ufak bir fark yok. Boşta kalan RAM miktarı cihazın çalışma şeklini etkilemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 24 Mart 2021; 0:22:12 >

• NomadCRY kullanıcısına yanıt

Detaylı bilgiler için teşekkür ederim. Benim ayrıca macbook air late 2015 var 8gb ram li.. Big Sur a geçtikten sonra memory doluluk oranı %75 den aşağı inmiyor ve ilk defa bu süründen sonra yavaşlama ve hatta evet dün makine donup bir süre sonra çözüldü ve fan sesini duymaya başladım...eskiden böyle yapmazdı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayırlı olsun.

ben de uzun süredir 2012 late, 8b ram,480 ssd li Mac mini kullanıyorum, artık emekliye ayırma zamanı geldi,

bugün Mac mini m1 8gb. modelden sipariş ettim,

2012 Mac mini yine 3-4 yıl daha giderdi ama artık adobe'un son sürümlerinde biraz ağırlaştığını hissetmeye başladım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.