Şimdi Ara

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir Kullanıcı, 7 Masaüstü Kullanıcı
98.429
Cevap
578
Favori
3.846.968
Tıklama
Giriş
    5332 Mesaj

Clint Eastwood'un yine milliyetçi propagandasını konuşturduğu filmlerden. İyi yönetmen olduğu aşikar ancak düşünce sistemi bakımından sınıfta kalıyor. Yorum getirebilmek için öncelikle filmde efsane diye yedirdikleri Chris Kyle'ın kim olduğuna bakmak lazım. Kendisi aslında tam bir ölüm makinesi ve filmde gösterildiği gibi bir can için bin kere düşünen karakterle alakası yok. Bunun yerine zevkine öldürmeyi tercih etmiş. Filmin sonunda da kendisine özel olarak düzenlenen cenaze töreninden bolca görüntü sunulmakta. En can alıcı nokta, kendi kendilerine uydurdukları ikiz kulelerin saldırıya uğrama anını gösterip insanların topraklarını işgal etme görüntülerini gururla sunmaları. Ortadoğu'nun topraklarını savunması hatalıyken, Amerikan askerinin oraya gidip kelle avcılığı yapması nedense mantıklı, bunun yanında da kahramanca oluyor. Hediye paketi edasında öyle bir sunuyorlar ki, dünyada neler olup bittiğini bilmeyen insan filmi izlese göğsüne ABD rozeti yerleştirmek ister.

Bu bağlamdan sıyrılıp, objektif çerçevede yaklaşmaya çalıştığımızda ise Clint Eastwood'un diğer yapımlarına nazaran pek başarılı olamadığı görülmekte. Hikaye inanılmaz hızlı ilerlerken, yersiz ve sık şekilde yer değiştiren askeriye dönemi/sosyal hayat zamanlaması filmi batıran etkenlerden. Bradley Cooper'ın vasat persormansından bahsetmek bile istemiyorum. Karakter rolünü kaldıramayacağı belliyken neden Bradley Cooper anlayan beri gelebilir. Film adına tek avantaj askerlerin savaş psikolojisinin sosyal hayatı ne denli iyi etkilediği ve çatışma sahneleri. Keskin nişancı merkezli olması konuya belli yerlerde farklı yaklaşım getiriyor.

Propaganda sanatın içine yerleştirilince gerçekten de mide bulandırıyor.

3/10
    |
    |

• Yarbay
    25293 Mesaj
    Das Boot (1981)

Ben 208 dk olan versiyonu izledim. Bir de 293 dk olan Director's Cut varmış, onu izlesem artık koltuğa yapisacaktim. Denizaltinda yasamanin nasil bir his oldugunu, surekli tetikte olmanin önemini anliyorsunuz. Oyuncularin goreve çıkarkenki hali ile filmin sonlarına dogru halleri arasındaki fark, o değişim cok iyi anlatılmış. İdeolojik hiçbir öge yok filmde. Zaten oyle kahramanliklar, ucup kacmalar da yok. Gercek savas var.

8/10

Gereksiz bakısmalı sahneleri çıkarıp iki bucuk saat civari olsa cok daha iyi olurmus

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    8/10

Batman v Superman ve Suicide squad adlı rezilliklerden sonra adam akıllı bir iş çıkarmışlar diyebilirim.
    |
    |
    http://www.imdb.com/title/tt4287320/

emma watson için izledim ama filmde fena deyil izleniyor teknolojik filmleri seviyorsanız izleyin,artık bu yöne doğru gidiyoruz gibi,ingilterede zaten bu duruma girilmiş durumda her sokağı caddeyi izleniyor 7/24
    |
    |

• Binbaşı
    1754 Mesaj

Kadrosu çok güzel. Konsept çok güzel. İlk başlarda sarıyor ama o akıcılığı belli bir süre sonra kaybediyor.

6/10

Muazzamdı. Akıyor. Daha fazla söylenecek bir söz yok.

9.5/10

Bu da çok güzeldi. İlk film daha iyiydi ama

8/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgsfanboy -- 6 Temmuz 2017; 16:32:58 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    315 Mesaj
    Contratiempo

İMDB 8/10

İspanyol suç/gerilim katil kim temalı filmi
    bu aralar izlediğim en güzel filmlerden biriydi en başından sonuna kadar sıkmıyor ve merak ettiriyor.Özellikle içinde ters köşe yapan şaşırtan filmleri sevenler varsa mutlaka öneririm
    |
    |
    Argo (2012)

Niye bilmiyorum ama cok uğraşılmış izlenimi verdi film. Özellikle filmin sonundaki gercek fotograflar/film benzerliklerini gorunce şaşırdım. John Goodman ve Alan Arkin ikilisi de filmin mizahi yanını saglamislar. Tempo hic düşmeden, acaba ne olacak diye izliyorsunuz. (Benim gibi gercekte ne olduğunu bilmiyorsaniz tabi)

|
    |

Neredeyse tüm sahnelerinde kırmızı renk bulunan, 2016 yapımı İspanyol draması. Orjinal senaryosu İngilizce olarak yazılıyor. Ve hatta Meryl Streep'e öncülük etmesi için yaklaşılıyor. Pedro ve Agustín Almodóvar Kanada'ya gittiğinde yönetmen öykünün İspanya'da çekilmesini uygun buluyor ve serüven gerçekleşiyor. Ava tarafından filmde yapılan figürinleri hepsi Miquel Navarro eseri. Richard Serra tablosunun da bolca sunulması, entelektüel açıdan da izleyenlere selam niteliğinde.

Öyküleyici anlatımla ilerlemesi bir romanın sayfalarını çeviriyor havası veriyor. Zamanla eskiyen yüzlerle birlikte değişen oyuncular önceki tiplemelerle çok iyi benzerlik sağlar halde. Bu da filmin içinde inandırıcılığı üst noktaya taşımış. Sadece zamanda bir gezintiye çıkarmakla kalmayıp, sürekli mekan değişimine gittiği için hayli akıcı. 'Öylesine' gerçekleştirilen eylemler çok ciddi sonuçlar doğuruyor hikayede. Yönetmenin alışılmış tarzıyla beraber kaderin merkez olması gözle börülen bir nitelik kazandırıyor. Ancak hikayenin anlatım tarzından dolayı çokça soru sordurup; bunların hiçbirine karşılık veremiyor olması, tatminkarlık açısından pek de sağlam olmadığı gözleniyor. Genel olarak basit olan hikaye, karakterlerin davranış biçimleri bakımından yer yer sarsıcı.

Bu hayatta ne yaşatırsanız, onu yaşarsınız. Benim filmden çıkarttığım anlam budur. Karısı bitkisel hayatta olan Xoan, Julieta ile birliktelik yaşıyor. Aynı Julieta bu durumu bilmesine rağmen, babasının evine gittiğinde annesi yatalak haldeyken eve hizmetçi alan ve yalnızlığını dolduran babasını yargılıyor. Antia, üç aylık inzivaya çekilip ortadan yok olurken annesinin acılarını düşünmez. Yıllar sonra filmin sonunda çocuğunun öldüğünü söylediğinde Julieta'nın acısını anlar. Bu iki durum aslında tüm insanlık için acıklıdır. Çünkü bizler de tıpkı filmdeki karakterler gibi aynaya bakmak yerine sürekli yargılamayı tercih ederiz. Marian gibi yersiz dedikodularla kötü sonuçlara sebebiyet verenler de vardır, başına buyruk olanlar da. Ava gibi aldatılmaya ortak olup multipl skleroz olanı da vardır, trende ya da herhangi bir yerde yüzüne bakmadığımız insanın ölüme sebep olanlar da.

Aslında her şey o adamın hikayesi gibidir. Karşılama, sevecenlik ve hoşgörü. Bizler, belki de hikayenin başında kocasının o olduğunu düşünürken ölümüyle sarsılırız. İlişkiye bizler olur verirken Julieta ise yaşayacağı acı dolu hayatındaki gibi umursamaz ve acı çeker. Tıpkı Xoan'nın balığa çıkacağını duymasına rağmen umursamadığı gibi.

Kısacası basit bir hikaye olsa da yılların insanı nasıl değiştirdiğini görünce sizlerde acı dolu yolculuğa eşlik edersiniz.

7/10
    |
    |

• Yarbay
    25293 Mesaj
    Edge of Tomorrow

Time loop filmi, video oyunu oynar gibi izliyorsunuz filmi. Ikinci filmde ne anlatacaklar merak ediyorum.

9/10

|
    |

9/10

Bu efsane filmi izlemekte geç kalmışım. Sonu tüyler ürperticiydi. 3 saat de olsa sıkılmadan izledim.
    Aşk sahneleri biraz bayıcıydı sadece.
    |
    |

Filmin konusu çok güzel olmasına rağmen maalesef yeteri kadar işlenememiş. Daha etkileyici olabilirdi.

7/10

3. film için çok güzel açık kapı bırakılmış. Çok sevindim.

8,5/10

Hızlı ve öfkeliden, klasik aksiyon filmine doğru ilerleyen serinin son filmi. Sadece aksiyon olarak tatminkar.

6,5/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevivaL -- 7 Temmuz 2017; 22:4:29 >
    |
    |

• Yarbay
    25293 Mesaj
    Moulin Rouge (2001)

6/10

Müzikal filmleri sevmeme rağmen pek beğenmedim bunu. Aşırı kaotik sahneler var, şarkılar karakterler danslar her şey birbirine karışıyor.

Film bittiğinde aklımda kalan topu topu 3-4 şarkı vardı ki zaten onların ikisi de herkesin bildiği Lady Marmalade ve Smell Like Teen Spirit'ti. Bir de du linkteki sahne güzeldi.

https://youtu.be/GzSZevQVHHg

|
    |

Vasat, yavan, yüzeysel. Film için söylenebilecek üç şey... Aslında bu basitlik daha filmin posterinde kendini gösterir halde. Geniş prodüksiyon başarısına sahip olup, bu denli kötü dizaynı ortaya çıkarmak ayrı başarı gerektiriyor. Genel olarak bakıldığında gerekli rötuşlar yapılsa güzel olabilecek bir yapım iken, yürümeden direkt koşmaya çalışınca tökezlemiş tabiri caizse. Bazı karakterler iyi hatta Barış Manço, İzzet Altınmeşe göndermeleriyle neşe verip insanı güldürmeyi de başarıyor. Fakat kurgusu tek düze, garip şekilde filmin ortalarına doğru amatör üsluba bürünüyor. Cem Yılmaz'ın aşağıya doğru ivme gösteren grafiğini tamamen yerlere indirmiş. Senaryo ve filmin akışında hiç özen gösterilmediği bariz şekilde ortada. İzleyenleri hiç mi güldürmüyor? Tabii ki hayır. Kahkaha attırdığı sahneleri de var. Komple olarak ele alındığında ise maalesef sınıfta kaldı.

Arif v 216 filmiyle umarım yeniden eski çizgisine geri dönebilir Cem Yılmaz. Çok fazla ürün çıkarmak başarılı olmak anlamına gelmiyor, sadece cebi dolduruyorsun. Az ve nitelikli çalışabilmek önemli. Unutulmaması gereken konu da zaten başlı başına budur.

5.5/10
    |
    |

• Teğmen
    101 Mesaj
    Spider-man Homecoming

7/10

Film klasik kült örümcek adam filmi idi. Önceki filmlerine nazaran pek bi değişiklik yoktu.
    Bi sevgilisinin babasının baş düşman olması şaşırtıcıydı başka yerde şaşırmadım.
    Film fazlaca tahmin edilebilirdi.
    |
    |

10/10

Dun önce hikayeyi okuyup sonra filmi izledim. Gerçekten etkileyici bir film, insani düşünmeye itiyor. Size sorular soruyor. Filme uyarlamak için helikopterler, savas tehditleri gibi seyler eklenmiş ama asıl konudan çok uzaklasmiyor film. Hikaye cok daha ayrıntılı, filmde anlamadığınız/eksik bırakılan yerleri tamamlamak için daha cok fikir sunuyor.

Okumak isteyenler icin kitabın adı Geliş, yazari Ted Chiang. Kitabin icindeki 55 sayfalık bir hikayeden uyarlanmış

|
    |

Raw(2016) : 5/10
    |
    |

Woody Allen seven biri olarak bu filmini çok yavan buldum. Gene aldatma-başka erkeğe/kıza gitme durumu işlenmiş, artık kabak tadı vermeye başladı. Oyunculuklar desen onlar da elle tutulur değil. Hele Kristen Stewart gibi bir yeteneksiz nasıl hala oyunculuk kariyerine devam edebiliyor anlamış değilim. Ben hayatımda bu kadar ruhsuz, yapmacık oynayan biri daha görmedim. Bu filmde de rezaletti. Film hakkında yapabileceğim tek olumlu yorum atmosferi ve müzikleriydi.

5/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vespucci -- 9 Temmuz 2017; 15:14:31 >
    |
    |

7/10

Film hiç sıkmıyor, süresi de oldukça kısa izlerken yüzünüz de tebessüm bırakan bir film

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Dağdaki amcaları şirin göstermeye çalışan, kurgusal hata dolu, tipik Mahsun filmi.

10-1

1 puan da çok ama bu puan da sahne arkasındaki set ekibinin emeğine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

sıradan örümcek adam filmlerindeki çizgiyi biraz değiştirmişler. aksiyonun yanına birazda komedi koymuşlar. şahsen ben çok eğlendim tavsiye ederim
    |
    |
SEO
Bey Azura
üniversite
haberler
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,797
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.