Yüzbaşı
18 Eylül 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 29 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Sanayide calissam daha mi huzurlu olurdum? Bu ofis ortamlarindan anlayan, ozellikle tecrube sahibi ustalar yorum yapsin. Thx.
Arkadaslar merhaba,
Uzun bir aradan sonra foruma ugruyorum,
Musait bir vakitte ne tur paylasimlar olmus detaylica bakacagim.
Gecen The Mexican filmini izliyordum, tabii Brad abimiz yine performans dokturuyordu. Bazi bolumlerde ispanyolca konusmaya calistigi anlara taniklik ediyorsunuz, gercekten boyle anlari da cok iyi bir mizahi karakterle canlandirmis. Bu adam bir harika dostum .
Velhasil benim cok hosuma gitti diyebilirim. Keza trata-trade filmi yine texas sinirinda gecen izlemenizi tavsiye edebilecegim baska bir film.

Kendi adima amerika temali, amerika-alaska, amerika-kanada temali filmlerden usandim artik. Biraz daha Amerika-Meksika, Amerika-Kolombia ve yahut hic olmadi Amerika ile Avrupa-Uzakdogu-Ortadogu arasinda mevzular iceren filmler bakiniyorum.

IMDB'den sunu izleyeyim diyebilecegim cok film bulurum, ama ben ozellikle sizlerin ilgi odagina girebilmis filmler varsa onlara oncelik verebilirim. Benzer bir konu arastirdim ama bulamadim; varsa konuya kilit vurulabilir; raziyim.

Simdiden tesekkur ederim arkadaslar, ustadlar.

Saygilarimla.
Oncelikle buna benzer konular acildiysa daha onceden, ki yuksek ihtimalle acilmistir, konunun acilen kapatilip mesajimin ilgili konuya iletilmesini talep ederim. Mevzuya gelelim ustadlarim, hocalarim ben sunu merak ederim yillardir, bu manuel vitesli araclar yaris konseptinde olmayacaksa neden uretilir ve hatta neden bazi araclarda tek standart olarak sunulur?

Ornegin opel mini cooper-polo-a1 konseptine rakip olsun diye "Adam" diye bir konsept ileri surmus gayet de basarili olmus. Gercekten cok begendim, bir erkek olarak, ve ozellikle istanbul-ankara-izmir gibi sehirlerde trafik kosullarina cok rahat adapte olunacak bir arac gibi duruyor. Ama gelin gorun ki otomatik-tiptronic sanzimani unutmuslar. Benim icin sorun degil manuel de surerim ama istanbulda o hamalliga girmem kardesim. Zaten sehir magandalari dort bir yana dolusmus bir de manuel alip kendimi cildirtamam, yokuslar da cabasi.

Velhasil bu araci hic manuel degil de sadece otomatik uretseler firma ne kadar ekstra masrafa girer kime ne kotuluk dokunur? Yani sadece "Adam" icin sormuyorum piyasada bakacaginiz alt sinif arabalarin cogunda bu durum var. Kendi akrabamin dedigi otomatik bir caddy bulsam omur boyu binerdim diye. Otomobil ureticileri vatandasin talebine neden bu kadar lakayt kaliyor? Sizin yorumlarinizi merak ediyorum.
Yakinda bir tek bu gereksiz mesajlar bolumu kalacak herhalde, ee adi uzerinde gereksiz. forum yonetiminin acilen beyin reformuna ihtiyaci var bunu da hakaret olarak almazsiniz artik he mi
Hic dusunmeden bunu okur okumaz aklınıza gelen ilk aktristi yazin, amacim kac kisi a. jolie'yi yazacak onu gormek. Sanki dunyada baska kadın oyuncu yokmus gibi "aktrist" deyince aklıma direk bu abla geliyor. Kacinizda aynisi oluyor gorelim bakalim. Sonucun sagligi icin lutfen manipulatif yontemler kullanmayin. Yoksa Saka canim
Mrb, arkadaslar. Bugun sahsima yonelik bir hirsizlik vakasi gerceklestirilmistir. Konuya girmeden once hatirlatayim konu disi forumuna yazamadigimi belirtmek zorundayim, eger siz de duyarli yaklasirsaniz konu disina tasiyabilirsiniz birazdan paylasacagim seyleri.
Kurumlarin adini dogrudan yazmayacagim Taksim'de oldugunu belirteyim pm ile isteyenlere ozelden soylerim hangi mahalde olayin gerceklestigini.
Taksim'de TR capinda bir markanin bayisine gittim bugun. Tabii oncesinde baska bir yerde kitap bakiyordum kendime ve dogal olarak oradan ciktigimda bir elim komple isgal halindeydi. Vcd reyonuna yoneldim oncelikle, bu devirde hala vcd izleyen mi var diyebilirsiniz, korsan icerikli yayinlara fazla itibar etmiyorum, ogrenci oldugum icin de aylik gelirim cok ust duzey sayilmaz dolayisiyla vcd bile olsa alirim arkadaslar.
Ben filmlere bakinirken bir ara arkamdan biri carpti adamla goz goze geldik, genc fit fizikli 170-5 boylarinda duzgun kisa sacli ve yanlis hatirlamiyorsam yarim kollu yazlik bir gomlek giyen sarisin bir erkekti. Zaten cok anlik bir olaydi. Bir elimin hali hazirda dolu olmasi diger elimle de filmleri kontrol etmemden dolayi cocuk da yanimdan aniden uzaklasinca herhalde yanlislikla carpti dedim, filmlere odaklanmaya devam ettim. Bu olay 1 tas catlasin 2 saniyede olup bitiyor zaten tekrardan dedigim gibi.
Genelde toplum icinde ozellikle kalabalik ortamlarda zaman zaman cuzdanimi yoklarim, yerinde duruyor mu diye. Filmlere bakinirken bu carpma olayindan 2-5 dk sonra yine arka cebimi yokladim cuzdan yok. Biraktim filmleri yerlerine hizlica kitap aldigim yere geri kostum kasiyere dedim ki cuzdan buldunuz mu, hayir siz cuzdaninizi aldiniz zaten dedi. Ben bunu sorarken musteri bir bayan siritiyor, ahmak. Senin basina gelmeyecegi ne malum neyse dogru geri kostum diger dukkana olay mahaline dondum cuzdan yere dusmus olabilir mi diye ortalikta yok.
Hemen guvenlik gorevlisi yanibasimda duruyordu gittim dedim ki cuzdan buldunuz mu? isminiz nedir diye sordu ismimi soyledim. Elimizde bir cuzdan var ama bir bakalim dedi. Adam odanin birine girdi elinde benim cuzdanla geri dondu. Kimligimi gosterdim, geri aldim cuzdani. O telasla kamera kayitlarina bakalim talebinde bulunamadim, hemen uzaklastim. Guvenligin bana dedigi biri getirdi cuzdaninizi galiba biri yere dusurmus deyip bize verdi seklindeydi. Cuzdanda gecen gun tum nakitimi banka borcuma odedigim icin para yoktu.
Simdi polise gitsem desem ki saat 17:30 civari bu olay yasandi kamerada hemen vcd reyonunun uzerinde duruyor biliyorum ki tinlamayacak bile. Zaten dandik hukuk sistemi hirsiza hicbir sey yapmayacak. Bu durumda napiyim isin takipcisi olayim mi ne onerirsiniz? Bir de arkadaslar bu taksim denen yere gidiyorsaniz hirsizlik cok feci seviyede haberlerde felan da goruyoruz, cok dikkatli olun, benim basima gelmez demeyin. Allah'tan cuzdana ulastik da yoksa ugras dur kimlik ehliyet kredi kartlari banka karti paso valla staja baslayacagim bu ay insallah insan kaynaklari belge isteyecek tomarla belki stajim bile yanabilirdi. Zaten gitmiyorum da o taksim denen yere yilda 5-6 kere toplasaniz ancak ama bundan sonra gidecek olursam da onlemimi alirim. Evde arkadasa anlattim bana dedigi o cocuk kesin hirsizdir sen anlama diye bile bile omuz atiyor o esnada cuzdani arakliyor. Aklima yatti. Yok yani derdin paraysa git dilen. Gunde 100-200 zaten cikarirsin ...oglu.
Tabii haşere oldugu icun cogu zaman olduresim geliyor ama insan gorunumunde oldugu icin mahkemedeki hakimi savciyi ikna edemem endisesi var en gec haziranda cikiyorum su anda kaldigim evden ne onerirsiniz bu forum kardesinize a canlar? Sabir sinirlarimin son haddine gelindi artik
Ben bunlari genelde servet avcisi zengin nesilleri olarak goruyorum. Adamlar dogustan sansli. Baskasinin gobegini catlatarak calistigi bu dunyada onlar janjanli pahali spor elbiseleriyle sahillerde yururler, suratlarinda kocaman gunes gozlukleri olsa da ne kadar neseli olduklari dudaklarinin kulaklarina gelmesinden cok rahat anlasilir. Yo kimse yanlis anlamasin niye kiskanayim uc gunluk fani dunya son 2 yilda 2 tanidigimi kaybettim. Zaten bazen dusunuyorum da onlar gibi olsam bu dunyadan belki de bunalirdim bile. Ve hatta kim bilir yakinda belki ben de onlardan biri olurum. Karsina anlik bir sans cikar hop bir bakmissin bir anda koseyi donmussun. Sadece dogru zamanda dogru yerde bulunup dogru kisiyle tanismak bile yeterli olabilir bu teori icin. Neyse yine de gunluk monoton ise git gele su anda devam etmek lazim. Fakat icimde o kadar guclu bir his var ki 5 yil icinde yurtdisinda yasayan bir bireye donusebilirim. Calismak zorunda olsam da olmasam da.
Siz ne dusunuyorsunuz bu kitle icin? Sizce sanslilar mi yoksa sanssizlar mi? Bir beyin firtinasi forum. Gelecegimizi tartisalim. Isin ilginc yani piyango milyonerlerinin cogu cok kisa surede tekrar bulundugu konuma geri donuyormus. Hayat maddi yonden guclu olmali midir yoksa zaruriyeti yok mudur?
http://www.imdb.com/title/tt0800367/?ref_=sr_1
Acayip bir film. I spit on your grave ve american mary'den sonra en eglendigim korku filmi diyebilirim son donemde. Testere fanlarinin cok hosuna gidecektir.
Arkadaslar laptopum masadan dustu ve bilgisayar asiri yavas calismaya basladi tavsiyeler sonucu hdd yi degistirttim ve eski hdd yi usb external hale cevirdim. Stellar Phoenix diye bir program 370GB bilginin tam 60GB sine ulasabildi fakat cogu halihazirda sistem dosyalari. Benim size sormak istedigim ozellikle desktop klasorunde dosyalara erisebilmem mumkun mudur? Ne tarz bir program kullanmaliyim? Yoksa direk veri kurtarma merkezine mi gondereyim? Ne fiyat cekerler sizce? Lutfen yardim.
Hakkında
Forum İmzası:
Konu hortlatma üstadı
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Mobil cihaz
iPhone
Operatör
Vodafone
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
Notebook
Toshiba
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.967
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 83.662 (Bu ay: 235)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 28 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.