Şimdi Ara

En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.479
Cevap
21
Favori
75.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Ana karakter konusunda benim favorim Fate/Zero olacak sanırım. Emiya Kiritsugu gibi karakterler çok olsa da böyle seinen yapımlar az. Ana karakter dediğin Emiya Kiritsugu gibi asil, cesur ama şanssız olmalı

@Zodion Bi de o var haklısın. O konuya hiç girmemişim bile. Anime herkese hitap etsin diye yapılmış bir şey sanırım bu da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maybe4you -- 16 Mayıs 2020; 16:47:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız

Overlord

Bir oyunu oynarsınız ve bir yerden sonra paranız ve yetenekleriniz o kadar çoğalır ki oyunda ne rakip vardır ne para ne eşya ihtiyacı, oyun bitmesede bitmiştir artık sizin için sadece canınızın istediğini yapmak kalmıştır. Overlord da bir online oyunun son sunucusunun kapanması ile birlikte oyun içerisinde mahsur kalan bir karakteri anlatıyor. Daha doğrusu tam olarak oyun içi sayılmaz çünkü başka bir dünyaya geçiyor. Fakat kendisi oyunun sonunda inanılmaz derecede güçlenmiş karakter...

Ana kahramanın oyunda kötü ve inanılmaz güçlü ama gerçek hayatta sıradan biri olması fena işlenmemiş. Animenin başında insan bilinciyle hareket edip anime ilerledikçe artık kendini gitgide karakterine kaptırıp insani hassasiyetlerini önemsemeden çevredeki canlıları bir piyon gibi kullanması yani o hafiften geçişin olması hoşuma gitti. Beğendiğim bir diğer yönü, ilk başta görünüşünün aksine bazı sert sahnelere ve olaylara izin veriyor oluşu yani yumuşak bir anime değil.

Onun dışında tam bir harem animesi ve ana karakterin herkesi kendine hayran bırakma çabasını izliyoruz.( Çok harika olmayan bir oyunculukla : ) )

Animenin kötü yanına gelirsek temposu oldukça değişken. Genelde sezonun başlarında pek parlak olmayan bir yan hikaye izliyoruz sonlara doğru ise anime canlanıp olayları güzel biçimde bağlıyor. Çok harika bir kurgu veya anlamlı metinler beklememek gerek. Overlord bir fantezi ne altı ne üstü : ) Birde savaşlarda normal anime çizimleri yerine bilgisayar animasyonları kullanmayı tercih etmişler bu sizi rahatsız ediyorsa aklınızda bulunsun.

Müzikler konusunda ise çok harika ve akılda kalıcı olduklarını söyleyemeyeceğim. Sadece 2. ve 3. sezon bitiş müziğini beğendim. Buraya da atıyorum dinlemek isteyenler için.

10/7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 1 Eylül 2020; 0:30:42 >

• Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Avel karakterler fanservis materyali önplana mı çıkarır veya haddinden zeki karakterler animenin değerini mi zedeler? Potansiyel makale konusu.

Bu arada galiba size özeniyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Elimde fazla materyal kalmadı, bu nedenle hatırlayabildiğim kadarıyla izlemiş olduğum eski serilere de kısaca değinip puanlayacağım.

Puella Magi Madoka Magica (güncelleme):
    Şaşırtıcı derecede film serisi -özellikle final filmi- fikirlerimi bir yere kadar değiştirmeyi başardı. Fanı falan değilim, hala konseptinden ve bayık felsefesinden hoşlanmıyorum ama yeterince vurucu olduğunu kabulleniyorum. İzlenmeli mi, kesinlikle izlenmeli.
    6/10

Sayonara Zetsubou Sensei:
    Sanıyorum yönetmeni, manyak herif her sahneye kendi fotosunu spamlıyor. Bayadır seyirciyle dalga geçen bir şeyler izlemiyordum, iyi geldi.
    8/10

Mononoke Hime:
    Niyeyse izlemiş olduğum Miyazaki filmleri arasında en zayıf halka bu gibi geliyor. Lakin yine de Miyazaki filmi Miyazaki filmi.
    7/10

Monogatari Serisi: (bir bütün halinde)
    Shaft, hepimizin bildiği marjinal olmaya ant içmiş malum stüdyonun en ağır topu, aha. Yeri geldi illallah ettirip yarıda bıraktırdı (Shinobu Mail), yeri geldi ekrana kilitlemeyi başardı (Koyomi Vamp). Bu seriyi bir bütün halinde puanlamak hakaret olur, fakat öyle yapacağım.
    7/10

• quote:

Orijinalden alıntı: flean

Avel karakterler fanservis materyali önplana mı çıkarır veya haddinden zeki karakterler animenin değerini mi zedeler? Potansiyel makale konusu.

Bu arada galiba size özeniyorum
    Teşekkür ederim.Ne diyeceğimi bilemedim.Övgülere layık olmaya çalışıyorum.En başta zayıf pacing,karakterler tek boyutlu vesaire kalıp,geçiştirici laflardan sıyrılmaya çalışıyorum.Eseri çözümleme konusunda yol katettirmediği ve düşünce dünyasına da iyi gelmedikleri kanısındayım
  • quote:

Elimde fazla materyal kalmadı, bu nedenle hatırlayabildiğim kadarıyla izlemiş olduğum eski serilere de kısaca değinip puanlayacağım.

Puella Magi Madoka Magica (güncelleme):
    Şaşırtıcı derecede film serisi -özellikle final filmi- fikirlerimi bir yere kadar değiştirmeyi başardı. Fanı falan değilim, hala konseptinden ve bayık felsefesinden hoşlanmıyorum ama yeterince vurucu olduğunu kabulleniyorum. İzlenmeli mi, kesinlikle izlenmeli.
    6/10

Sayonara Zetsubou Sensei:
    Sanıyorum yönetmeni, manyak herif her sahneye kendi fotosunu spamlıyor. Bayadır seyirciyle dalga geçen bir şeyler izlemiyordum, iyi geldi.
    8/10

Mononoke Hime:
    Niyeyse izlemiş olduğum Miyazaki filmleri arasında en zayıf halka bu gibi geliyor. Lakin yine de Miyazaki filmi Miyazaki filmi.
    7/10

Monogatari Serisi: (bir bütün halinde)
    Shaft, hepimizin bildiği marjinal olmaya ant içmiş malum stüdyonun en ağır topu, aha. Yeri geldi illallah ettirip yarıda bıraktırdı (Shinobu Mail), yeri geldi ekrana kilitlemeyi başardı (Koyomi Vamp). Bu seriyi bir bütün halinde puanlamak hakaret olur, fakat öyle yapacağım.
    7/10
    Madoka'nın üç alt başlıkta felsefe vermeye çalışıyor

1-Sömürü ve sentimentality
    2-Bir takım popüler bilim konularının antik teolojinin en baskın özelliğine batırılmış versiyonu
    3-Homurayla irtibatlı olarak kader ve nedensellik

Neverland ve madoka.Birbirlerince eksik kalıyorlar.Fikir olarak neverland kesinlikle daha etkileyici.İnsanlar ot gibi öylece durmazlar,sentimentlerdir.E hayvanlardan da eksiği yok fazlası var(süreç olarak süreç aka refleksif bilincin konuları) Kısacası neverland kendi tarzında insanlar bitki olsaydı fakat insan kalsaydı neler yaşanırdı hikayesi

Diğerinde ise hayal kırıklığına uğramıyorsun.Isabella'nın basitliği yanında.Yani akıl oyunlarını taçlandırmamışlar metafiziğe bağlayan bilim kurgu filmi tadında bırakılmış.Kyubeye bakıyorsun adeta görünmez el.Bütün karar verme aşamalarında etkin.Aizen'in yaptığını yapıp çat kapı ha ha her şeyin arkasındaki isim benim bindirmesini yapmıyorlar.Diğer bir açıdan neverlandin tam tersi.Neverlandin kyubeyi robotu odak alan eserlerdeki robotların yaptığını yapıp sentimental olmaya çalışırdı.Değer vermemin nedeni sadece eşi benzerinin azlığında değil aklımdaki robot tasavvuruna uymasından

Kyubey did not wrong ağbi tartışması bezdiriyor,burası doğru.Mesele başka.Mesele insanın haddini bilmesinin de pek kıymetli insan yaşamının bir parçası oluşunda

Kakumei utena izlediyseniz söyleyin fotoğraf konusunda göstereceklerim var

• Clannad ve Clannad After Story bitti. ( SPOILER İÇERİR )

Dürüst olmak gerekirse ilk sezonunun ilk 15 bölümünde çok sıkıldım. 16-22 arası fena değildi. Tabi uzun süreli aralar verdiğim için 1,5 ay gibi bir sürede izledim 22 bölümü. ( Pişmanım )
    İkinci sezonda hiç sıkılmadım ( 4 günde bitirdim) ve keyif alarak 15.bölüme kadar izledim. 16-21 arasında ise malum sahnelerde ağladım. 22. bölümde ise olayların mutlu sonla bitmesi oldukça duygusal ve güzeldi. Eğer yanlış anlamadıysam Okazaki ve Nagisa'nın diğer karakterlere yardım etmeleri sonucu topladıkları ışıklar sayesinde güzel sonla bitti.

Ailenin, arkadaşlığın ve birçok şeyin değerini çok güzel bir şekilde anlatıyor anime.

İlk sezon 7/10
    İkinci sezon 10/10

Mutlaka izleyin. Hayata bakış açınız değişecektir. Çok güzel bir yazı olmadı ama neyse artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05471E679 -- 17 Mayıs 2020; 15:34:33 >

• Böyle birşey beklemiyordum... Clannad tekrar radarıma girdi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Böyle birşey beklemiyordum... Clannad tekrar radarıma girdi...
    İlk sezonu izlerken eğer benim gibi sıkılırsanız sabredin hocam. Karşılığını fazlasıyla alıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05471E679 -- 17 Mayıs 2020; 15:44:34 >
    Sanıyorum kyuubei didn't wrong şeysine gereksiz takıldım. Evet Madoka bir şeyler anlatmaya çalışan, altını doldurmaya çabalayan bir anime farkındayım. Fakat bunun ne kadarını başarabiliyor, buna cevap vermek biraz zor. Benden herhangi bir argüman öne sürmemi beklemeyin, evangelion kıvamında izlediğim, sonucunda herşeyi anladığım fakat aslında anlamadığım tuhaf bir seriydi.

Bu arada "henüz Utena izlemedim. Eva ve lain idolünün shoujodaki karşılığı deniliyor, vakit bulursam göz atacağım bir seri.

• quote:

Sanıyorum kyuubei didn't wrong şeysine gereksiz takıldım. Evet Madoka bir şeyler anlatmaya çalışan, altını doldurmaya çabalayan bir anime farkındayım. Fakat bunun ne kadarını başarabiliyor, buna cevap vermek biraz zor. Benden herhangi bir argüman öne sürmemi beklemeyin, evangelion kıvamında izlediğim, sonucunda herşeyi anladığım fakat aslında anlamadığım tuhaf bir seriydi.

Bu arada "henüz Utena izlemedim. Eva ve lain idolünün shoujodaki karşılığı deniliyor, vakit bulursam göz atacağım bir seri.
    Acele edip mecbur hissetmeyin.Hiçbir animenin girift,kitaplarda(ya daserbest felsefe) bulduğu şekliyle felsefe içermediği belli.Oradan buradan topladıkları şeylerle yapıyı hangi seviyede kurarak varlık gösterecekler acaba ?

Beni en çok rahatsız eden ise madokanın twistlerden ibaret sanılıp malum sahneden ibaret görülmesidir.Hatta bazıları mirai nikkiyle karşılaştırma gafletinde bile bulunurlar

Ehe, Mirai Nikki ne alaka lan? Kawaiici kitleye izlettiğinde alacağın doğal tepki bu olur. Genele hitap ettiğinizde göze almanız gereken bir şey.

Tabii ki hiçbir animenin ansiklopedik düzeyde felsefe ya da karakter analizi içerdiğini iddia etmiyorum. Muhtemelen deneseydi bile animenin ruhuna aykırı olurdu. Bizi, animelerde ne aradığımızı sorgulamaya itiyor.

• quote:

Ehe, Mirai Nikki ne alaka lan? Kawaiici kitleye izlettiğinde alacağın doğal tepki bu olur. Genele hitap ettiğinizde göze almanız gereken bir şey.

Tabii ki hiçbir animenin ansiklopedik düzeyde felsefe ya da karakter analizi içerdiğini iddia etmiyorum. Muhtemelen deneseydi bile animenin ruhuna aykırı olurdu. Bizi, animelerde ne aradığımızı sorgulamaya itiyor.
    Şaşırtacak eser tabi ki.Biraz daha ileri gidilse başaracak animeler var.Yani varoluş benzeri ağır konuları işlediği için elit kabul edilenlerin ötesinde onlarca deneyimlenecek eser var.Ne getireceği belirsiz
    Psikolojik animeler bir başka oluyor sanırım. Anime tamamen sıkmasın diye aksiyon sahneleri veya biraz komedi koyuyorlar o yüzden. Aksiyon sahnesi hiç olmayan serial experiments lain o yüzden izlemesi zor bir anime ve izleyen hiç kimse de tamamen anladım demez. Ergo Proxy de anlaşılmaz değil ama tam bir beyin yakan. Düşünülecek o kadar çok şey var ki hızlı izleyen biri çoğu şeyi kaçırır. Madoka benim listemde anlaşılması zor 3. anime olarak geçiyor. Animenin anlatmak istediği ile benim anladığım arasında dağlar olduğunu düşünüyorum. Ama bu animelerin yerine anlatmak istediği hemen hemen açık olan Shinsekai Yori benim tarzıma daha uygun. Psycho pass da aynı şekilde. Keşke Psycho pass ilk sezon yaptığı gibi 2. ve 3. sezonu da aynı kalite ile devam ettirseydi diyorum.

Bu arada biliyorum burada yazdığım animelerin hepsi birbirinden çok farklı. Olaya ''psikolojik türde animeler'' yönünden baktım sadece.

• Nagi no Asukara'yı izlemiş olan var mı? Romantizm seviyesi ne kadar merak ediyorum, ilk iki bölüm itibari ile yüksek geldi de, böyle devam ediyorsa izlemeyeceğim.
  • Mahou shoujo madoka magica izledim baya güzeldi. Ana fikri ve ardında barındırdıkları harika bir animeydi. Tavsiye ederim

• En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız

Himouto! Umaru-chan
    Bölüm sayısı: 12+12
    Türü : Komedi, seinen, okul, slice of life

Konusu basit çerez bir anime. Can sıkıntısına birebir gidiyor. Bu animeyi daha önce de izlemiştim, tekrar izlemek güzel oldu. İnsanı mutlu eden bir yapısı var. İlk başta neden seinen olduğunu anlamamıştım ama aslında anime neet insanların empati yapmasını istemiş o yüzden seinen. Animenin konusu kısaca şöyle: Umaru, abisiyle beraber yaşayan derslerinde başarılı, sosyal aktivitelerde başarılı tam bir örnek öğrencidir. Ama gel gör ki evde hiç de öyle değildir. Eve gelir gelmez değişim başlar ve tam bir oyun canavarı Umaru ortaya çıkar. Animede kullanılan chipli dedikleri çizim tarzı da çok hoş olmuş. Birçok referansa da sahip anime. Street fighter oyunu gibi hatta bi sahnede bizim Homura bile geçiyor. İzlemediğim başka animeler de vardı, araştırıp baktım :)) opening müziği ile bir tane amv atıyorum aşağıya. İzlemeyen varsa animeye başlatır bunlar :))
    https://www.youtube.com/watch?v=u_SKUbcBG4E&feature=youtu.be
    https://www.youtube.com/watch?v=mmvih1hb148&feature=youtu.be

8/10 (animeyi çok sevdiğim için fazla puan vermiş olabilirim :d)

En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız

Kaguya-sama Love is war
    Bölüm sayısı: 12+12
    Türü: Komedi, romantik, seinen, okul, psikolojik

Bu anime 2019'da çıkmış. 2020'de 2. sezonun sadece 6 bölümü çıkmış ve 2. sezon myanimelist'te 8.83 gibi yüksek bir puanla devam ediyor. Myanimelist için bu gayet yüksek bir puan. Hak ediyor mu tartışılır. Ama 2. Sezon kesinlikle kaliteyi artırarak gidiyor.
    Animenin konusu lisede öğrenci konseyinde Başkan ile başkan yardımcısının birbirine aşkını itiraf ettirmesine dayalı romantik komedidir. Animenin adındaki ''Love is war'' kısmı buradan geliyor. Ama türünün seinen ve psikolojik olması ilgi çekici bir durum. Bu durumda aşık insanların psikolojileri işlenmiş diyebiliriz sanırım. Psikoloji türünü animelerde hep gerilim türü ile beraber izlediğim için romantik komedi psikoloji kombosu bana ilginç geldi. Bu türde izlediğim ilk anime olduğu için anime yorumlarında bahsedilen klişe durumları beni rahatsız etmedi.

Anime tamamen diyalog üzerine ilerliyor. İzlemek isteyenler bunu göz önünde bulundursun derim. İkinci sezonda öğrenci konseyi için başkan seçimi yapılıyor. Okulun da küçük bir ülke olduğunu düşünürsek anlatılan hikaye tam politik bir hikaye olmuş. Güzel işlemişler. Umarım bu kaliteyi bozmadan güzel bir final yaparlar.
    Başkanın tekrar seçilmesi güzeldi. Ama yapılan hamleler daha güzeldi. Kaguya'nın arka planda kimseye belli etmeden çalışması gibi. Başkanın seçildikten sonra konseye kendi arkadaşlarını koyması da devletin kendi adamlarını önemli konumlara getirmesi gibiydi. Öğrencilerin gördüğü şey ile gerçekte olan şeylerin çok farklı olması, devletin haklı kandırmasına bir gönderme olabilir.

Animede 3. bölümün sonunda geçen şu müziği de koymak istiyorum. Fujiwara'nın seiyuu'su daha yeni seiyuu sayılır. Bu sesle ilerde popüler olur benden söylemesi.
    https://www.youtube.com/watch?v=AYA8DRG8cFs&feature=youtu.be

8/10

Not: Kaguya-sama'da birçok söz oyunu, atasözü ve deyim de olunca durum karmaşık olabiliyor. Adonis fansub dipnotları ile diğer fansublardan farklı olarak müzikleri, opening ve ending için de altyazı hazırlaması
    ile şu anda favorim oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maybe4you -- 19 Mayıs 2020; 20:4:30 >

• Sora yori mo Tooi Basho
    A Place Further Than The Universe

Bu animenin kendi konusu olmadığından yorumumu buraya eklemek istedim. Komedi ve macera ağırlıklı az da olsa içinde dram ve slice of life da bulunduran bu anime, Antartika'ya gitmeyi göze alan 4 tane liseli genç kızın hikayesini anlatıyor. Çizimleri mükemmel, müzikleri çok iyi, verilmek istenen duygular sahneler ve sahne geçişleri ile çok iyi bir şekilde aktarılmışlar. Dram olarak az ama öz olmuş diyebilirim. %95'i(daha da fazla olabilir :D) kadın karakter olan bir anime ilk defa izledim biraz değişik geldi bana. Bu kadar fazla kadın karakter içerip romantizm içermemesi bana geldiği gibi size de biraz garip gelebilir ama bence izlenmesi gereken çıtır çezerlik bir anime olmuş.

Karakterlerle kurulan bağın baya zayıf kalmasından, bir de ana konusunun fazla dikkat çekecek bir yapı olmamasından(klişe de diyebiliriz) kaynaklı puan kırmak zorunda kaldım.

8.5/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 19 Mayıs 2020; 21:17:49 >

• Ben clannad gibi güzel müzikleri olan slice of life ve drama ağrılıklı bir anime ararken sizin clannad'ı yarıda bıraktığınızı görmek beni cidden üzüyor.
  • Machine-Doll wa Kizutsukanai

Ortalama bir ln adaptasyonu anime. Opening'i ve ending'i (özellikle ending) hoştu. Konusunda yeri geldiğinde bazı klişelikler söz konusu. Animasyonu başarılı.

İzlemesi eğlenceliydi. Hiçbir bölümü sıkmadı. LN adaptesi animelerin ortak sonu olan ikinci sezon onayı alamama kaderini paylaşmış. Konuya düzgün giriş yapıldığı yerde anime bitiyor.
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.