Şimdi Ara

En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.481
Cevap
21
Favori
75.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tavsiye için teşekkürler ama sanırım pek benlik değil. Aksiyon olmayan dram animeleri nadir izlerim. Biraz clannad'a benziyor gibi. Clannad'ı da sıkılıp 4. bölümde bırakmıştım zaten...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maybe4you kullanıcısına yanıt
    Hepimiz öyle dedik merak etme. Burada incelememde var tamamen senin gibi düşünüyordum ama anime dünyasında bulabileceğin en iyi animelerden bir tanesidir. Tamamen ters köşe olacağına eminim : )

Tabi sen bilirsin yinede ...
  • Periah kullanıcısına yanıt
    Hmm ilgimi çekmeyi başardın :)) ilk bölümü izleyip öyle karar vereceğim o zaman

• İşten güçten ÇİZGİ film izleyecek vaktimiz yok ki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • maybe4you kullanıcısına yanıt
    Siz bu işi bilen birine benziyorsunuz hocam

Tsubasa, Pokemon vs 30 yaşında bile seven biri olarak hep merak ederdim anime dünyasını bilen kişilerin tavsiyesiyle birşeyler izlemeyi düşünürdüm, bu seriye öyle hicbirsey bilmeden başlayacağım , teşekkürler öneri için

• Hentai mento

• StaatSanWalt kullanıcısına yanıt
    Kendisi ilk izlediğim animedir, ayrıca animelere karşı sempati duymama vesile olduğu için yeri bende ayrıdır. Dediğiniz gibi blind başlamanız daha mantıklı olacaktır. İyi seyirler

• StaatSanWalt kullanıcısına yanıt
    Önemli değil yararlı olabildiysem ne mutlu bana :) ama işi bilen kısmını bilemeyeceğim. Bu sitedeki diğer arkadaşları düşününce ben de baya baya çaylak oluyorum

• En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız

Vinland Saga

Süperdi.Finalinde acayip gaza geldim :) Heyecan, aksiyon bol boldu izleyecek varsa tereddüt etmesin kan,vahşet çok sevmesemde izletti baya.

• Darker than black

Bölüm sayısı: 25+4+12
    Tür: Aksiyon, Bilimkurgu, Gizem, Süper Güç
    Konusu: 10 yıl önce Tokyo’da, Hell's Gate (Cehennem Geçidi) denilen ve analiz edilemeyen tuhaf bir alan belirir. Aynı anda, paranormal güçlere sahip psişik insanlar ortaya çıkar. En güçlü psişik ajanlardan biri olan Hei, gözleri görmeyen ortağı Yin’le birlikte Hell’s Gate’in sırrını çözmeye çalışan onlarca kişiden sadece ikisidir.

Değişik bir animeydi. İlk sezon ile ikinci sezon arasında 4 bölümlük ova varmış. Sonradan fark edip en son izledim kötü oldu o. Baya bi bağlantısı var. Ova değil bildiğin kaldığı yerden devam etmiş.
    Bu anime ergo proxy'nin tırnağı bile olmasa da gizem konusunda ortak yanları var. Çünkü açıklama yapmayı sevmiyor bu anime de. Her şeyi kendin keşfet diyor resmen. Aslında bu durum biraz sinirlerimi bozuyor. Çünkü o kadar olay oluyor, bunlar neden savaşıyor, kim kimin tarafında, amaçları ne bişi anlamadan izliyoruz :)) aksiyon demişken diğer aksiyon animelerine göre oldukça sakin bir anime. Yavaş yavaş sakin gelişen olaylar var. Kafa patlatmayı sevenler izleyebilir ama açıkçası konu işlenişi benim hoşuma gitmedi. Bilimkurgu animeleri biraz bilgi vermeli bence. Nasıl bir dünya biraz anlatmalı...

Puanım 10 üzerinden 5

Edit: ekşi sözlükteki şu yorum bana tercüman olmuş resmen. Spoiler link
    https://eksisozluk.com/entry/42052212

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maybe4you -- 22 Ocak 2020; 8:50:34 >

• Tada-kun wa Koi wo Shinai, zaman geçirmek için izlemeye başlamıştım ama sonunu zor getirdim. Gerçekten klişelerle dolu. 5/10

• Phantom: requiem for the phantom
    Bölüm sayısı : 26
    Türü : Aksiyon, Dram, Seinen
    Konusu: Tatili sırasında şahit olmaması gereken bir olaya tanık olan asıl karakterimiz mafya örgütü olan Inferno tarafından kaçırılır. Kaçırılması sırasında güçlü içgüdüleri olduğu izlenimi veren genç, Inferno’nun doktoru tarafından hafızası silinir ve suikastçi olması amacıyla eğitime tabii tutulur. Almancada iki anlamına gelen Zwei ismi verilen gencin eğitmeni ise, yine Inferno’nun en başarılı suikastçisi olan ve Almanca’da bir anlamına gelen Ein’dir. Zwei’ye yaşamak istiyorsa başarılı olması gerektiğini söyleyen Ein ve Inferno amacına ulaşır ve Zwei başarılı bir suikastçi olur. Fakat geçmişi ile ilgili merakı işleri değiştirir, hem kendisi için hem de Ein için.

Güzel animeydi bu da bitti be. Animenin adından da anlaşılacağı üzerine suikast animesi. Mafya da var içinde. İşin içine biraz da psikolojik birkaç şey koymuşlar güzel olmuş. Ama anime öyle bir ilerliyor ki seni nereye götürecek hiç bilemiyorsun. Konuyu çok güzel işlemişler. Tahmin etmek benim için imkansızdı. Eksileri olarak zaman akışı konusunda çok fena göze batan bi mantık hatası vardı.
    Cal, sen sevimli masum küçük bir kız iken 2 senede nasıl öfke dolu seksi bir kadına dönüştün ?
    Bir iki de klişe vardı ama bence güzeldi.

Farklı aksiyon animesi arayanlara tavsiye edilir. Derinliği güzel işlenmiş fazla duyulmamış ve haksızlık yapılmış animelerden biri…

Benim puanım 10 üzerinden 8

Animenin sonunda
    kendine usta diyen adam öldü ya içimin yağları eridi. Ayrıca son 10 saniyeye kadar mutlu sonla giden animenin son 10 saniyesi yaşanmamış sayıyorum. Yok artık, niye öyle belirsiz bıraktılar ki??

• İzlemeyi düşündüğüm seriler arasındaydı. Teşekkürler
  • Rica ederim izledikten sonra yorumunu beklerim :)

• 3 gatsu no lion
    Bölüm sayısı : 22+22
    Türü : Dram, Oyun, Slice of Life, Seinen

Öncelikle türünden bahsetmek istiyorum. Oyun ve slice of life bu ne çelişki diyordum ki oyun dediği sanal oyun değilmiş japon satrancı :) Animede önemli bir konu bu. Merak edenlere kısa bilgi
    https://10layn.com/10-maddede-japon-satranci-shogi-nedir/
    Konusu:Rei ortaokuldan beri çok iyi bir shogi oyuncusudur. 17 yaşında, yalnız yaşayan ve profesyonel bir oyuncu olan Rei oldukça duygusal, hatta biraz da depresiftir. Çünkü gerçek ailesi öldükten sonra onu evlat edinen aile ile (daha doğrusu üvey kardeşleri ile) sorunları vardır ve duygusal olgunluğa erişmemiş kişiliği bu sorunların üstesinden gelmesine engel olmaktadır.Rei kendi halinde yaşamını sürdürürken garip bir şekilde kendisini üç kız kardeşin yakın arkadaşı olarak bulur. Rei’nin aksine neşe dolu olan Akari, Hinata ve Momo dedeleriyle birlikte yaşamakta, zorlu hayat şartları olsa da yaşam sevinçlerini korumaktadır. Rei bir yandan aile ilişkilerini çözmeye çalışırken diğer yandan profesyonel shogi oyununun stresine katlanmaktadır. Peki yeni tanıştığı bu üç kız kardeşin Rei’nin hayatındaki tüm olaylara ve insanlara bakışını değiştirmeye gücü yetecek midir? İşte bu tam da serinin anlatmak istediği şey diyebilirim.

Sen ne güzel bir animesin ya! Slice of life dedikleri günlük yaşam türünde izlediğim 2. anime. Bu türe pek alışık değilim. O yüzden benden önceki birçokları gibi önyargı ile başladım. Çok sakin, yavaş ilerleyen bir anime. Sıcak bir havası vardı. Yalnızlık teması güzel işlenmiş olsa da sürekli doğaüstü animeler izleyen biri ben, sıkıldığım zamanlar oldu. Yine de animenin öyle bir havası vardı ki insanın bırakası gelmiyor. Bitince de üzüldüm tabi. Sanki arkadaşlarıma veda etmiş gibi... Animede dram ve komediyi güzel harmanlamışlar. Ayrıca 3 kız kardeşten ortancayı seslendiren kişinin Kana Hanazawa olması da bu anime için bir artı. Anime bir yerde resmen şöyle demiş : elinden geleni yap, bi özelliğim yok deme, düşün, senin de yapabileceğin bir şeyler var. Sonuçlardan çok gidilen yol daha önemlidir. Haksızlık karşısında hakkını savunmaktan asla vazgeçme.
    Bu animeyi bir cümle ile özetlemek istersem; depresyon ve yalnızlık teması altında başkalarına değer veren, ince düşünen, güçlü karakterlerin hikayesi derim.
    Puanım ilk sezona 7 ikinci sezona 8.

Şunu da demeden yapamam. 2. sezondaki şu rehber öğretmene fena sinir oldum. Ekrana bir şeyler atacaktım az daha :)) o yüzden rehber öğretmenin başına gelenlere üzülemedim. Kanıt yok, yapacak bir şey yok diyor. Öyle bir öğretmenim olsa gider arabasına zarar veririm bir şekilde intikam alırdım :d Sonra öğretmenlerin de birçok taktiği var. Kanıt olmasına gerek yok. Zor ödev verirsin, her ders soru sorarsın, hayattan bezdirerek ona ne demek istediğini söylersin. Bunu yapan öğretmenleri gördük, sonuna kadar da haklılar. Kötü amaçla yapanlar hariç tabi. Neyse müdüre helal olsun diyorum. Sınıfa geldi ve tüm sorunları tek tek çözdü. Demek ki oluyormuş. Ama bir cümlesi çok iyi yerden vurdu:
    Son senenizde rehber öğretmeninizin değişmesi kötü ama bu sizin suçunuz. Olayları görmezden geldiniz. Bu şekilde cezasını çekiyorsunuz.
    Koyun sürüsü resmen. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığı. İşte böyle insanlar toplumu oluşturduğu için dünya kötü! Dünya kötü insanların kötülüğü yüzünden değil, iyi insanların sessiz kalmasından dolayı kötü. O sınıfta zorba 5 kişi varsa normal 20 kişi vardı ama birlik olmadılar. Ama en sonunda özür dileyerek kısmen de olsa iyi bir şey yapanlar oldu :)

Bu animeyi tavsiye eden @periah buradan teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maybe4you -- 27 Ocak 2020; 16:13:17 >

• Violet Evergarden

Anlatılacak bir şey yok ağlattı.
  • Gungrave
    Bölüm sayısı : 26
    Türü: Aksiyon, Bilimkurgu, Dram, Seinen, Süper Güç
    Konusu: Millennion adlı fazlasıyla güçlü bir suç örgütünün etrafı kasıp kavurduğu, iyilik tanımının çoktan değiştiği, karanlık bir dünya düşünün. Gungrave'in kahramanları Brandon Heat ve arkadaşları da küçük bir çete olarak yaşamlarını böylesi bir distopyatik ortamda sürdürüyor.

Bu animeyi izlemeyi düşünüyorsanız ilk bölümü atlayın derim. Çünkü ilk bölümde aşırı spoiler var. Biz bu ilk bölüme "bölüm 17.5" diyelim. Ne kadar şanslıyım ki ilk bölümü izledikten sonra araya başka animeler girdi ve ilk bölümün çoğunu unuttuktan sonra ikinci bölümü izledim.
    Gungrave'in ilk bölümü saymazsak bu anime, olaylara direk aksiyon ile girmek yerine sakin bir şekilde karakter gelişimini işlemiş. Mafya animeleri izlemek güzel oluyor
    Ergen tipler olmuyor animede. Ama kötü yanı olarak -ki bazıları buna iyi de diyebilir- animede karakterler ya gri ya siyah. Beyaz karakter kesinlikle yok. Kibir ve hırsın nelere yol açabileceğini de güzel anlatmış.
    Mafya animeleri sevenlere tavsiye edilir. Değeri az bilinen animelerden bu da. Brandon'un ölümsüz dostluğu için bile izlenir bu anime.
    Puanım 10 üzerinden 7

En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız
    Bakemonogatari
    Bölüm sayısı : 15
    Türü: Gizem, Romantik, Doğaüstü, Vampir
    Bunun konusuna hiç girmeyeceğim çünkü konusu değişiyor daha sonra. Gizemiyle beni içine çekti ama animenin direk ecchi ile başlamasından anlamalıydım. Fazlasıyla ecchi var bu animede. Başkarakter oğlan cesur, iyiliksever ve fazlasıyla kibar biri. Ayrıca ilk bölümden itibaren bizi rahat bırakmayan tsundere kızımız var. Bu seri gerçekten ilginç. Aksiyonu çok az, konu genelde diyalog üzerinden ilerlemiş. Çoğu insan izlerken sıkılabilir, herkesin izleyebileceği bir anime değil bence. Ama yavaş temposuna uyum sağlayabilenlere güzel bir hikaye sunmuş.
    Puanım 10 üzerinden 7

• En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız

Detroit Metal City

Nagashi köyünden ayrılıp çok sevdiği dokunaklı aşk şarkıları yapmak isteyen naif bir gençtir. Fakat hayat onu Japonya'da bölgenin yükselen yıldızı DMC Hevay Metal grubunun ağzı bozuk solisti olmaya zorlar.

Detroit Metal City toplam 12 bölümden oluşuyor ve her bölüm normal bir anime uzunluğunun yarısı kadar. Dmc Japonya'da hiç tvlerde gösterilmemiş doğrudan ova şeklinde çıkmaış bir anime çünkü dili ve işlediği konu kaba ve ağır koyu bir komedi animesi.

Genel olarak bölümler kısa ve pek sözünü sakınmayan bir anime var karşımızda. Yetişkin içerikli, çizim tarzı ve farklı karakterleri olan orjinal birşeyler izlemek istiyorsanız DMC'yi öneririm.

10 / 7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 25 Nisan 2020; 7:8:7 >

• Periah kullanıcısına yanıt
    Anime tavsiyesi alabilir miyim acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: Saygın Ç.

Anime tavsiyesi alabilir miyim acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
    Aoi maoili, bungakulu falan olmayacaksa Castlevania öneririm. Abd yapımı. İngilizce dublaj. Hikayesi güzel. Hem bir sürü video oyunu var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.