Yüzbaşı
26 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 156 (Bu ay: 0)
Gönderileri
erhaba arkadaşlar,
Yeni kuşuma kafes almak istiyorum. Şimdilik idareten bir kafesi var, 26x20x32 boyutlarında. Buradaki ve başka kaynaklardan araştırmalarım sonucunda, boyasız ve mümkünse pirinç yatay telli,ızgaralı ve geniş bir kafes almak istiyorum. 2 kapılı olmasının da akıllı yemlik, banyoluk ve ileride folluk takmak açısından yararlı olacağını düşünüyorum. Yani özetleyecek olursam;
- Pirinç telli ve telleri yatay
-Izgaralı( kolay temizlik açısından )
-2 kapılı
-Geniş

Bu bilgiler doğrultusunda kafes aradığımda; 2 tarafı dikey - 2 tarafı yatay pirinç telli, ızgaralı, 2 kapılı ve 34.5 x 28 x 45.5 ölçülerine sahip bir kafes buldum. QHpet ve WonderfullPet markalarında, kafesler hemen hemen aynı. Kafes linklerini ekledim:

Kafes 1Kafes 2

Burada sormak istediklerim, bu ölçüler tek kuş için yeterli midir? Üretim kafesi alsam onların normal kafeslerden bir farkı var mıdır? Kuşum 5-6 aylık olduğunda yanına bir eş almak istiyorum bu nedenle nasıl bir kafes almak mantıklıdır? Kafesin çatısının düz, üçgen vs. olmasının bir farkı var mıdır?

Kuşum kafesi değiştiği için tedirgin olur mu?

Her türlü öneriye, yoruma açığım. Bütçem 100 lira civarı. İlk kuşum olduğu için bu konularda acemiyim ve konu açmadan gerçekten çok araştırma yaptım, en son burada sizlere danışmak istedim. Şimdiden teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar,

Bugün ilk kuşumla tanıştık. Şimdilik sessizce ve korku dolu bakışlarla etrafa bakıyor. 1 hafta alışma süreci geçireceğiz. Kuşu bir tanıdıktan aldım, 1.5 aylık ve dişi olduğunu söyledi. Bir de kafasının arkasında tüysüz bir bölge var. Küçük olduğu için tüy değiştirebileceğini söylediler. Bilen arkadaşlar bu konuda bilgilendirebilir mi?

Ayrıca yaşı ve cinsiyeti hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Fotoğraflardan bakıp anlayacak var mı? - - - - - -
Merhaba arkadaşlar,

Lisans eğitimimi Elektrik-Elektronik üzerine alıyorum. Yüksek lisans yapmak istiyorum. Tezsiz yapmak için verecek param yok maalesef. Tezli yapmayı düşünüyorum.

Yüksek lisans yapma amacım, mezun olup acemi bir şekilde iş öğreneceğim süreci, istediğim alanda yüksek lisans yapıp alanımda uzman olarak değerlendirmek istiyorum.

Tecrübeli ve bu konuda bilgili arkadaşlardan yüksek lisans hakkında tavsiyeler istiyorum.
Silinsin
Üst edit: Yardım etmek isteyenler için bağış linkleri içeren sayfa eklendi. En aşağıda bulabilirsiniz. İtfaiyecilerden tutun, doğal hayatı tekrar kurmak için çalışan kurumlara kadar, birçok kuruma bağış yapabilirsiniz. Lütfen duyarsız olmayalım...

Avustralya kıtasında aylardır devam eden yangınlar hala kontrol altına alınamadı.

Avustralya Başbakanı Scott Morrison, ormanlık ve çalılık bölgelerde başlayan ve aylardır devam eden yangınların kontrol altına alma çabalarına yardımcı olması için yaklaşık 3 bin askerin göreve çağrıldığını açıkladı.

Morrison, bugün rüzgarın da etkisiyle birçok noktada yeni yangınların çıktığını ve mevcut yangınların da ilerleme hızının arttığını söyledi.

Morrison düzenlediği basın toplantısında, "Cumartesi günü itibarıyla yaşadığımız yangın felaketi yeni bir boyuta geçti" dedi.

Savunma Bakanı Linda Reynolds, ülke tarihinde ilk kez askerin ülke içi bir mesele için göreve çağrıldığını söyledi.

Avustralya'da orman ve çalılık alandaki yangınlar Eylül ayında başladı. Şu ana kadar 1300 ev ve 2 milyon dönümden büyük bir alan tahrip oldu.

Yangınlar nedeniyle en az 23 kişi yaşamını yitirdi. Ayrıca onlarca kişi de kayıp. Yangınlar nedeniyle binlerce hayvanın da telef olduğu belirtiliyor.

Avustralya Donanması, tahliye çalışmalarında görev alıyor. Son olarak, Mallacoota kentinde mahsur kalan aralarında turistlerin de olduğu yaklaşık 1000 kişi, savaş gemileriyle tahliye edildi.

Hükümet, kıyı bölgelerinde yaşayan binlerce kişinin daha tahliye edileceğini açıkladı. Ülkenin bazı eyaletlerinde olağanüstü hal ilan edildi.

Meteoroloji uzmanları, Avustralya'da yangınların kontrol altına alınamamasında etkili olan aşırı sıcak ve kurak havanın Hint Okyanusu'nda görülen çift kutuplu iklim olayından kaynaklandığını söylüyor.

Başbakan Morrison ise iklim değişikliğinin yangınların büyümesine yol açtığı yönündeki görüşleri reddediyor.

Morrison, gerek iklim değişikliğinin rolünü küçümsemesi gerekse de yangınların şiddetlendiği dönemde tatiline devam etmesinden dolayı ülkesinde eleştirilere maruz kalıyor.

NASA tarafından yayınlanan verilerden yapılan, son 1 ayda çıkan yangınların 3D haritası.

Yangından fotoğraflar.

En çok içimi acıtan masum hayvanların çaresizce ölmesi... [+18]

Daha niceleri var. Benim yüreğim kaldırmıyor daha fazlasını. Gördükçe çok üzülüyorum. Şimdiye kadar 500 milyon hayvanın ve 23 kişinin öldüğü bilgisi var. Onlarca insan da kayıp.

Bu masum hayvanlar için dualarımızı eksik etmeyelim...

Bu videoda kurtarılan bir koala görüyorsunuz. Bunun gibi daha niceleri var, lütfen duyarsız olmayalım, bu yanan ormanlar HEPİMİZİN...

https://twitter.com/CinnamonnBoi/status/1213407172811526144

https://twitter.com/okumusokan/status/1212701208068182016?s=19

Kanguruların kaçışı

https://www.youtube.com/watch?v=WarcdBKXZvk&feature=youtu.be

Yangınların arasındaki bir itfaiye aracından çekilen video

https://www.youtube.com/watch?v=G_TLR_GeYiU&feature=youtu.be

Bir arkadaşın isteği üzerine, felaketin ne kadar büyük olduğunu gösteren fotoğraf...

https://eksisozluk.com/avustralya-yanginlari--6306692

NASIL YARDIM EDEBİLİRİZ?

BAĞIŞ YAPABİLECEĞİNİZ KURUM/KURULUŞLAR BU SİTEDE GÜNCEL OLARAK BULUNUYOR;

https://www.news.com.au/technology/environment/bushfire-relief-how-you-can-help-those-in-need/news-story/a0476ac3538b8c373f281ea6be204421

Not: Bağış sayfaları İngilizce, bağış yapmak için yardıma ihtiyacı olan olursa özel mesaj atabilir.

KAYNAK
Evet merhabalar konu dışı ahalisi.
İyisiyle kötüsüyle konu dışı olarak kocaman bir aileyiz. En azından ben takip ederek böyle gördüm.

Bu konuyu açma sebebim hepimizin deneyimlerinden yola çıkarak buraya hayata dair 3 'altın' tavsiye bırakmasını amaçladım.

Konu dışı abilerinin önemli tavsiyelerini bekliyorum
ANNEDİR. Yemez,yedirir. Giymez, giydirir. Anne sevgisi başkadır.

Babanın hakkını da yememek lazım.

İmkanınız varken sevin,sarılın. Yarın çok geç olabilir.

Anne-babasını kaybetmiş forumdaşlardan özür diliyorum. Başınız sağolsun.

Saygılar,

Anneden,babadan ve aileden nefret ediyorum başlıklarından bıkanlar derneği...
Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta da belirttiğim gibi netbook arıyorum. Günlük ofis işleri için kullanacağım. Office programlarını sorunsuz açabilen, arada da internette gezebileceğim bir netbook istiyorum. Özellikle Excel ile yoğun işim var bu nedenle yüksek boyutlu excelleri sorunsuz açması çok önemli. Yani kendisi küçük donanımı orta-üst segment bir ürün istiyorum.

Bütçem maksimum 3bin.
Başlıkta da belirttim ilk kez alacağım. Öğrenciyim ve f/p ürün olması şart. Bütçem max 400. 400tlye xiaomi airdots gördüm görsel olarak hoş gözüküyordu.

Konuya daha hakim arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Başlıkta da belirttim, pamuk eller cüzdanlara
Hakkında
Meslek: Öğrenci
Hakkımda:
Get your suit, it's gonna be LEGEN-wait for it-DARY!
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
LG G7 ThinQ
Operatör
Turkcell
Takım
Fenerbahçe
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 424
İkinci El Bölümü Mesajları: 29
Konularının görüntülenme sayısı: 1.200 (Bu ay: 89)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 384 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.