Şimdi Ara

En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.481
Cevap
21
Favori
75.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    anime tavsiyesi istemiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeavenlyBlue

anime tavsiyesi istemiş
    Niye Castlevania anime değil mi? :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Leon FR kullanıcısına yanıt
    Değil, Japonca olması lazım anime olarak değerlendirmemiz için.

• quote:

Ben animeleri Japonca izleyemiyorum (sanırım doygunluk). Artık İngilizce dublajlı izliyorum. Daha akıcı, daha anlaşılır. O yüzden Castlevania tarzı dizileri daha ilgi çekici buluyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Biçimsel olarak animenin karakteristik özelliklerini genel manasıyla taşıyorsa animedir.Avatar animedir,donghuaların bir kısmı animedir
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Haklı olabilirsin, kelime anlamına göre anime sınıfına dahil etmememiz gerekir ama bir Quan Zhi Gao Shou'nun animelerden ne farkı var diye sorarsan Japonca olmaması dışında bir şey sayamam.

• quote:

Haklı olabilirsin, kelime anlamına göre anime sınıfına dahil etmememiz gerekir ama bir Quan Zhi Gao Shou'nun animelerden ne farkı var diye sorarsan Japonca olmaması dışında bir şey sayamam.
    Biçimselliğin getirdikleri:Kimi durumlarda tasniflemek zorlaşıyor.Japon yapımı fakat anime tarzının dışındaki aggressive retsuko anime sayılıyor.Peki dahil edilmeli mi dahil edilmemeli mi.Cevabı yok

Kafada herhangi bir şekilde(makul şekilde) animeyle ilişkilendirilen animasyonların hepsine anime diyebiliriz.Her ne kadar biraz pozitivist kaçsa da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 6 Şubat 2020; 13:43:42 >
  • /off topic on:

Avengers Confidential: Black Widow and Punisher Anime'dir, Avengers Assembled yada Avengers World's Mightiest Heroes değildir, Transformers Headmasters, Transformers Masterforce yada Transformers Victory Anime'dir ama Transformers ilk serisi Anime değildir, bu çok basit bir ayrım mesela.
    Bazı arkadaşlar Avatar yada başka bazı serileri sırf beğendikleri için Anime kapsamına dahil ediyorlar ama bu forumlarda bilgi paylaşımını zorlaştırmaktan başka işe yaramıyor.
    Yayınlanan ilk dublajı Japonca ise ve yapan stüdyo Japonya'dansa -bence- Anime'dir, ötesini tartışmak bence sadece zaman kaybı. Yoksa işi polemiğe dökeceksek diğer arkadaşların mantığı ile 90'lardaki X Men'i bile Anime saymanız gerekir.

/off topic off:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akuma_Blade -- 6 Şubat 2020; 15:2:17 >

• Fate stay night
    Bölüm sayısı: 24
    Türü: Aksiyon, Doğaüstü, Sihir, Romantik
    Fate/Stay Night, fate evrenindeki 3 paralel evrenden ilki. Bu 3 paralel evrenin de başlangıcı aynı ama devamında çok farklı yönde ilerliyorlar.
    Konusu kısaca şu, her dileği gerçeği çevirebilecek mucizeler yaratabilicek kutsal kase var. Bu kutsal kaseyi ele geçirmek için kutsal kasenin seçtiği 7 efendi ve onların 7 hizmetkarı birbirleri arasında savaşıyor. En sona kalan kutsal kasenin sahibi oluyor böylece. Bu 7 hizmetkardan bahsedeyim biraz.
    Saber: Kılıç ustası kahraman.
    Lancer: Mızraklı süvari
    Archer: Okçu.
    Assassin: Suikastçi.
    Berserker: Çıldırmış.
    Rider: Binici.
    Caster: Büyücü.

Bu hizmetkarlar normal insanlardan daha güçlü tabiki. Hizmetkarlar geçmişte veya gelecekte dünyada büyük etkisi olmuş insanlar. Ayrıca istedikleri zaman ruh formuna da geçiyorlar. Ve son olarak her hizmetkarın kendine sakladığı bir süper gücü var. Oyunlardaki ulti gibi. Bunu gizli tutup koz olarak kullanıyorlar. Öyle olunca olay çok fena strateji savaşına dönüyor. Savaş sahneleri çok iyi olmuş.
    Puanım 10 üzerinden 7

Fate Zero
    Bölüm sayısı: 13+12
    Türü: Aksiyon, Doğaüstü, Sihir
    Bu anime ise Fate/Stay Night'tan 10 sene öncesini anlatıyor. Bunda da yine kutsal kase savaşları var. Bu anime kesinlikle fate serileri arasında en iyisi.

Puanım 10 üzerinden 10

Şimdi bunu izlemek isteyenler nasıl izlemeli sorusu var.

Şöyle ki; Fate/Stay Night'tan başlarsak
    Fate/Zero’da Fate/Stay Night izlerken aklımıza takılan bazı olayları ve sonuçlarını görüyoruz. Yani Fate/Stay Night’a zeminin nasıl hazırlandığını izlemiş oluyoruz. Fakat 10 yıl sonra neler olacağını bildiğimiz için Fate/Zero içinde geçen birçok karşılaşmanın sonucunu tahmin edebiliyor hatta genel finalinin aşağı-yukarı bize ne sunacağını anlayabiliyoruz.

Öte yandan Fate/Zero’nun önce izlenmesi halinde ise karşılaşacağımız şey, Fate/Stay Night serilerinin tam bir fiyasko olması oluyor. Zira Fate/Zero yukarıda saydığım nedenler ile diğer Fate serilerinden bir değil birkaç adım önde. Seinen olması da cabası. Böyle bir seriden sonra Fate/Stay Night serilerinin shounen havası izleyiciyi tatmin etmeye yetmiyor, yetemiyor. En azından bende öyle oldu.

Bu sebeple keyifli bir izleme için çıkış sıralamasına uyup önce Fate/Stay Night veya diğer 2 paralel evrenden biri. En son ise Fate/Zero izlenmeli derim.

Edit: Fate/Zero puanım
    10/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maybe4you -- 14 Mayıs 2020; 14:29:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: maybe4you

Fate stay night
    Bölüm sayısı: 24
    Türü: Aksiyon, Doğaüstü, Sihir, Romantik
    Fate/Stay Night, fate evrenindeki 3 paralel evrenden ilki. Bu 3 paralel evrenin de başlangıcı aynı ama devamında çok farklı yönde ilerliyorlar.
    Konusu kısaca şu, her dileği gerçeği çevirebilecek mucizeler yaratabilicek kutsal kase var. Bu kutsal kaseyi ele geçirmek için kutsal kasenin seçtiği 7 efendi ve onların 7 hizmetkarı birbirleri arasında savaşıyor. En sona kalan kutsal kasenin sahibi oluyor böylece. Bu 7 hizmetkardan bahsedeyim biraz.
    Saber: Kılıç ustası kahraman.
    Lancer: Mızraklı süvari
    Archer: Okçu.
    Assassin: Suikastçi.
    Berserker: Çıldırmış.
    Rider: Binici.
    Caster: Büyücü.

Bu hizmetkarlar normal insanlardan daha güçlü tabiki. Hizmetkarlar geçmişte veya gelecekte dünyada büyük etkisi olmuş insanlar. Ayrıca istedikleri zaman ruh formuna da geçiyorlar. Ve son olarak her hizmetkarın kendine sakladığı bir süper gücü var. Oyunlardaki ulti gibi. Bunu gizli tutup koz olarak kullanıyorlar. Öyle olunca olay çok fena strateji savaşına dönüyor. Savaş sahneleri çok iyi olmuş.
    Puanım 10 üzerinden 7

Fate Zero
    Bölüm sayısı: 13+12
    Türü: Aksiyon, Doğaüstü, Sihir
    Bu anime ise Fate/Stay Night'tan 10 sene öncesini anlatıyor. Bunda da yine kutsal kase savaşları var. Bu anime kesinlikle fate serileri arasında en iyisi.

Puanım 10 üzerinden 10

Şimdi bunu izlemek isteyenler nasıl izlemeli sorusu var.

Şöyle ki; Fate/Stay Night'tan başlarsak
    Fate/Zero’da Fate/Stay Night izlerken aklımıza takılan bazı olayları ve sonuçlarını görüyoruz. Yani Fate/Stay Night’a zeminin nasıl hazırlandığını izlemiş oluyoruz. Fakat 10 yıl sonra neler olacağını bildiğimiz için Fate/Zero içinde geçen birçok karşılaşmanın sonucunu tahmin edebiliyor hatta genel finalinin aşağı-yukarı bize ne sunacağını anlayabiliyoruz.

Öte yandan Fate/Zero’nun önce izlenmesi halinde ise karşılaşacağımız şey, Fate/Stay Night serilerinin tam bir fiyasko olması oluyor. Zira Fate/Zero yukarıda saydığım nedenler ile diğer Fate serilerinden bir değil birkaç adım önde. Seinen olması da cabası. Böyle bir seriden sonra Fate/Stay Night serilerinin shounen havası izleyiciyi tatmin etmeye yetmiyor, yetemiyor. En azından bende öyle oldu.

Bu sebeple keyifli bir izleme için çıkış sıralamasına uyup önce Fate/Stay Night veya diğer 2 paralel evrenden biri. En son ise Fate/Zero izlenmeli derim.

Edit: Fate/Zero puanım
    10/10
    Stay nightın 2006 versiyonunu izledim pişmanım.Yeni sayfa açmayı düşünüyorum bakalım

• Fate/Zero izleyince sahiden baya basit kaldı. Unlimited Blade Works filmini izledim sanırım tüm sezonun özeti bu. Ama pek sevemedim onu da. Çünkü 2006 versiyonu ile çelişen yerler vardı. Fate evrenini çok sevdim. Biraz zaman geçsin Heaven’s Feel izlemeyi düşünüyorum.

• maybe4you kullanıcısına yanıt
    Fate Stay Night serisi derken Deen'inkini kastediyorsunuz galiba. Seri Ufotable'ınkiler karşısında biraz eziliyor, ve nrrmalde olmaması gereken bazı eklemeler var. UBW'nin de televizyon serisi var, onu izlemenizi öneririm. Prisma İllya'nın filmi Oath Under Snow'u izlemenizi öneririm.

Bu da benim açtığım konu Fate evreni içinhttps://forum.donanimhaber.com/fate-evreni-nedir-nasil-giris-yapilir--140309106#140309106
  • kingocd kullanıcısına yanıt
    Evet stüdyo deen'den başladım ama ufotable bu konuda baya iyiymiş onu öğrendim. Güzel seri, paylaşım için teşekkürler.

• Studio Deen'den çıkan ilk Fate Stay Night'ı görmemle kapatmam bir oldu çünkü çizim olarak gerçekten aşırı derecede zayıf duruyordu ve yorumlar çokda iyi değildi.

Bu seriden ilk izlediğim anime ise Fate Zero oldu. Fate Zero gerçekten başarılı bir animeydi ve bu seriye dair umutlarımı yeşertti. Hiç sıkılmadan izledim ve diğer animeler gibi en azından istersen herşeyi başarırsın gambatte kafasında değildi. Diğer arkadaşın dediği gibi daha çok Seinen bir anime.

Daha sonra Fate serisiyle ilgili inişli çıkışlı ilişkimin ikinci inişine geldim buda Fate Stay Night Unlimited Blade Works animesi oldu. Abi çizimler güzel, karakterler güzel, konu güzel ama bütün bunlara rağmen bir animeyi ultimate bir şekilde nasıl batırabilirsiniz bu seri onun vucut bulmuş haliydi. Başından sonuna kadar karakterlerin buram buram ergenlik kokan hareketlerini izliyordunuz. Anime gerçeklikten kopmuş, karakterler sizi uyuz etmekten başka birşey yapmıyor ve özellikle ilk 12 bölümü brezilya pembe dizisinden fırlamış gibi görünen bu anime gerçekten bende büyük çoook büyük hayalkırıklığı yarattıç Son 12 bölümde birazcık olsun toparlamaya çalışsa bile bu animenin puanı gözümde (oda tamamen teknik ve çizim kalitesi için ) 3 puan olarak kalacaktır.

Devam serilerinin ise tümünü indirdim, senkron, seslendirme her türlü ayarını yaptım ve keyfimin olup izleneceği anı bekletmek üzere arşive kaldırdım. Umarım burada incelemelerini paylaşırım : )

• İlk olarak Fate/Zero izlesem benim tepkim de öyle olurdu büyük ihtimal :))

Şöyle bir resime denk geldim de iyi tespit yapılmış :d

En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız

• maybe4you kullanıcısına yanıt
    Bu arada serinin birde Arthur'u erkek yaptıkları bir bölüm var. Fate prototype adında. Daha sonra kadın olmasının daha fazla reyting getireceğini düşünerek Fate prototype'ı tek bölüm olarak bırakıyorlar...
  • Periah kullanıcısına yanıt
    Demek her şey reyting olmuş :)) ben bu sao'daki Alice ile fate'deki Saber benzerliğine takıldım. Hatta aynı pozu bile vermişler :))

• Periah kullanıcısına yanıt
    UBWnin sıkıntısı 2. route olması, çünkü 1.sini anlatan anime berbat bugünün standartlarına göre. Yani bişeyler bilerek girmeniz lazım teknik olarak, ama o şeyleri öğretmesi gereken anime sıkıntı.
    Fate SN bir eroge olduğu için hikaye anlatımı farklı kızlar için büyük şekillerde değişiyor.
    Fate Prisma İllya Oath Under Snow Shirou’nun nasıl biri olduğunu çok iyi anlatıyor izlemek isterseniz.

• En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız

Nanatsu of Taizai - 7 Ölümcül Günah

Son dönemde sürekli övüldüğüne şahit olduğum bu Netflix animesine bir şans vermek istedim. 2 sezon , 4 bölümlük bir special seri ve 1 filmini izledim toplamda. İlk sezonu japonca geri kalan tüm bölümleri ise Türkçe dublaj ile izledim.

7 ölümcül günah dünyada yaşayan insan , peri , dev , tanrıça gibi ırkların birleşerek bundan 3000 yıl önce şeytanları yendiği bir geleceği tasvir ediyor. Tabiki bu ırklar birleşmiş ve şeytanları yenip onları mühürlemişlerdir ama her zaman olduğu gibi ırklar dağılmış, birbirinden kopmuş ve yozlaşmaya başlamışlardır. Böyle bir gelecek içinde de insanların arasına sızan şeytanlar mühürü ortadan kaldırmak için haince çalışmaktadırlar.

Hikayenin baş karakterleri olan 7 ölümcül günah zamanında kutsal şovalyelere ihanet edip onları katleden bir grup kötücül şovalye. Ama daha ilk bölümden gördüğümüz üzere prenses Elizabeth sarayından kaçıyor ve aslında dışardan göründüklerinin tam tersi hareket eden kutsal şovalyelere karşı 7 ölümcül günahdan yardım istiyor. Şans eseri karşılaştığı bu grubun lideri Meloidas ile birlikte kayıp şovalyeleri tek tek bularak onlarla birlikte krallığı ve insanlığı kurtarmak için bir maceraya atlıyorlar.

Hikayemiz kabaca bu şekilde. Anime karakter odaklı bir seri. Zaten bol bol ana karakterlerimiz, yan karakterlerimiz mevcut. Bunun iki ana etkisi oluyor.
    1 - Animeyi sürekli taze tutuyor. Çünkü sürekli yeni ve her biri birbirinden oldukça farklı şovalye tanıtıldığı için anime zaman içerisinde sıradanlaşmıyor.
    2 - Çok fazla karakter ama az zaman olduğu için karakterlerin yeterince işlenemediğini düşünüyorum.

Animenin ilk sezonu bir çeşit ısınma turu gibi. Bu sezonda 7 ölümcül günahın her biri farklı karakterlerini tanırken bir yandan da ucundan kıyısından bu dünyada neler döndüğünü anlıyoruz. İlk sezonda rakiplerimiz hainler ve kandırılmışlar iken ikinci sezonda ise esas düşman olan şeytanlarla karşılaşıyoruz.

Ben bu animenin ikinci sezonunu herkesin aksine daha çok beğendim. Bunun nedenlerinden ilki artık hikayenin oturması ve esas düşmanların ortaya çıkmış olması. Çünkü ilk sezondaki rakipler yeterince güçlü değillerdi ve beni tatmin etmediler açıkçası. İkinci sezonda ise 10 emir adı verilen asıl şeytan lordlarının gelmesi ile göze oldukça hoş gelen kapışmalar izliyoruz.

ikinci sezonu ilk sezondan benim gözümde daha iyi yapan en önemli unsur ise 7. Günah olan ve 7 ölümcül günahın en güçlüsü Escanor'un bu sezonda ortaya çıkıyor olması.

En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız

( Escanor sağdaki eleman bu sahnede gördüğünüz gibi 10 emir'in belki de en güçlü üyesi olan Estarossa'ya nasılda tepeden bakıyor : D Koçum benim ! )

Escanor açık ara benim en çok beğendiğim yedi ölümcül günah üyesi oldu açıkçası. Bir kere adam Kibir günahı önünüe gelen herkese tepeden bakıyor. En beğendiğim yönü ise 10 emirin her birinin bir yerleri kalkmış üyelerini kıçlarının üstüne çok sağlam biçimde oturtması oldu. Adam gücünü güneşten alıyor ve sadece gündüzleri güçlü. Ayrıca gündüz ve gece, karakteride en az gündüz ve gece kadar değişiyor. Geceleri pısırık ve zayıf olan Escanor gündüz güneşin çıkması ile kibirli, mağrur ve yıkılmaz bir güce dönüşüyor.

Son olarak en iyi dövüş sahneleri de yine Escanor'a ait. Adam diğer ölümcül günah üyelerinin ezildiği rakipleri 2şer 3er şeklinde alıyor. Özellikle 10 emir'in en güçlü üyesi Estarossa ile yaptığı savaş gayet hoştu. Önce Escanor'u küçümsemeye kalkışan bu zerzavat ardından bir ateş topu eşliğinde bağırarak birkaç yüz kilometre öteye gönderilip ortadan kaldırıldı !

Nese adamı biraz fazla övdüğümü düşünüyorum ama benim kendine aşırı güvenen ve bunun altı boş olmayan karakterlere karşı zaafım var yapacak birşey yok. Diğer günahlar fazla ilgimi çekmese de Escanor hoşuma gitti. Animenin genelinde ise çok büyük beklentiler ile başlamazsanız keyif alacağınızı düşünğyorum. Standartları tutturan bir anime olmuş bence.

Puanım 10 üzeri 7.5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 4 Mart 2020; 12:52:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Nanatsu of Taizai - 7 Ölümcül Günah

Son dönemde sürekli övüldüğüne şahit olduğum bu Netflix animesine bir şans vermek istedim. 2 sezon , 4 bölümlük bir special seri ve 1 filmini izledim toplamda. İlk sezonu japonca geri kalan tüm bölümleri ise Türkçe dublaj ile izledim.

7 ölümcül günah dünyada yaşayan insan , peri , dev , tanrıça gibi ırkların birleşerek bundan 3000 yıl önce şeytanları yendiği bir geleceği tasvir ediyor. Tabiki bu ırklar birleşmiş ve şeytanları yenip onları mühürlemişlerdir ama her zaman olduğu gibi ırklar dağılmış, birbirinden kopmuş ve yozlaşmaya başlamışlardır. Böyle bir gelecek içinde de insanların arasına sızan şeytanlar mühürü ortadan kaldırmak için haince çalışmaktadırlar.

Hikayenin baş karakterleri olan 7 ölümcül günah zamanında kutsal şovalyelere ihanet edip onları katleden bir grup kötücül şovalye. Ama daha ilk bölümden gördüğümüz üzere prenses Elizabeth sarayından kaçıyor ve aslında dışardan göründüklerinin tam tersi hareket eden kutsal şovalyelere karşı 7 ölümcül günahdan yardım istiyor. Şans eseri karşılaştığı bu grubun lideri Meloidas ile birlikte kayıp şovalyeleri tek tek bularak onlarla birlikte krallığı ve insanlığı kurtarmak için bir maceraya atlıyorlar.

Hikayemiz kabaca bu şekilde. Anime karakter odaklı bir seri. Zaten bol bol ana karakterlerimiz, yan karakterlerimiz mevcut. Bunun iki ana etkisi oluyor.
    1 - Animeyi sürekli taze tutuyor. Çünkü sürekli yeni ve her biri birbirinden oldukça farklı şovalye tanıtıldığı için anime zaman içerisinde sıradanlaşmıyor.
    2 - Çok fazla karakter ama az zaman olduğu için karakterlerin yeterince işlenemediğini düşünüyorum.

Animenin ilk sezonu bir çeşit ısınma turu gibi. Bu sezonda 7 ölümcül günahın her biri farklı karakterlerini tanırken bir yandan da ucundan kıyısından bu dünyada neler döndüğünü anlıyoruz. İlk sezonda rakiplerimiz hainler ve kandırılmışlar iken ikinci sezonda ise esas düşman olan şeytanlarla karşılaşıyoruz.

Ben bu animenin ikinci sezonunu herkesin aksine daha çok beğendim. Bunun nedenlerinden ilki artık hikayenin oturması ve esas düşmanların ortaya çıkmış olması. Çünkü ilk sezondaki rakipler yeterince güçlü değillerdi ve beni tatmin etmediler açıkçası. İkinci sezonda ise 10 emir adı verilen asıl şeytan lordlarının gelmesi ile göze oldukça hoş gelen kapışmalar izliyoruz.

ikinci sezonu ilk sezondan benim gözümde daha iyi yapan en önemli unsur ise 7. Günah olan ve 7 ölümcül günahın en güçlüsü Escanor'un bu sezonda ortaya çıkıyor olması.

( Escanor sağdaki eleman bu sahnede gördüğünüz gibi 10 emir'in belki de en güçlü üyesi olan Estarossa'ya nasılda tepeden bakıyor : D Koçum benim ! )

Escanor açık ara benim en çok beğendiğim yedi ölümcül günah üyesi oldu açıkçası. Bir kere adam Kibir günahı önünüe gelen herkese tepeden bakıyor. En beğendiğim yönü ise 10 emirin her birinin bir yerleri kalkmış üyelerini kıçlarının üstüne çok sağlam biçimde oturtması oldu. Adam gücünü güneşten alıyor ve sadece gündüzleri güçlü. Ayrıca gündüz ve gece, karakteride en az gündüz ve gece kadar değişiyor. Geceleri pısırık ve zayıf olan Escanor gündüz güneşin çıkması ile kibirli, mağrur ve yıkılmaz bir güce dönüşüyor.

Son olarak en iyi dövüş sahneleri de yine Escanor'a ait. Adam diğer ölümcül günah üyelerinin ezildiği rakipleri 2şer 3er şeklinde alıyor. Özellikle 10 emir'in en güçlü üyesi Estarossa ile yaptığı savaş gayet hoştu. Önce Escanor'u küçümsemeye kalkışan bu zerzavat ardından bir ateş topu eşliğinde bağırarak birkaç yüz kilometre öteye gönderilip ortadan kaldırıldı !

Nese adamı biraz fazla övdüğümü düşünüyorum ama benim kendine aşırı güvenen ve bunun altı boş olmayan karakterlere karşı zaafım var yapacak birşey yok. Diğer günahlar fazla ilgimi çekmese de Escanor hoşuma gitti. Animenin genelinde ise çok büyük beklentiler ile başlamazsanız keyif alacağınızı düşünğyorum. Standartları tutturan bir anime olmuş bence.

Puanım 10 üzeri 7.5
    Escanor,merlin,gowther en ilginç karakterler.Diğerleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.Tabi bana chill ve bromance tavrıyla gönlümü çeldiği için ayrı parantez açmak lazım

Son olarak diana=lum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 9 Şubat 2020; 22:51:31 >

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.