Şimdi Ara

EN İYİ SUNUCU MARKASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
4.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Araştırma ödevim olan sunucular hakkında bayağı bir bilgi edindim ancak sıra Dünyada en çok kullanılan ve en iyi olan sunucu markası ve modeli sorusuna geldi. En çok kullanılan sunucu markası ve sunucu yazılımı ismini tecrübe ve bilgilerinize güvenerek sizlere soruyorum. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler..

• Bu konu tamamen görecelidir. Ama şunu söyleyebilirimki Bu konuda başı çekenler En başta IBM Sonrasında ise HP gelir.

ikisi içinde eğerki araştırmalarını yaparsan göreceksinki kendi özel ürünleri bile mevcuttur bu konuda. Kişisel tercih olarak sorarsan eğerki bu sektörde eski ve tecrübelerimden ötürü IBM diyebilirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: umitdinc

Bu konu tamamen görecelidir. Ama şunu söyleyebilirimki Bu konuda başı çekenler En başta IBM Sonrasında ise HP gelir.

ikisi içinde eğerki araştırmalarını yaparsan göreceksinki kendi özel ürünleri bile mevcuttur bu konuda. Kişisel tercih olarak sorarsan eğerki bu sektörde eski ve tecrübelerimden ötürü IBM diyebilirim..
    dünya genelinde donanım markası olarak supermicro ürünleri tercih edilir. işletim sistemi ve 3-parti yazılım olarak freebsd ve linux tercihler arasındadır.
  • Cevabınız için çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkanBsdgn

Cevabınız için çok teşekkürler.
    Sunucu markası olarak IBM / Lenovo / HP / Dell / Fujitsu-Siemens yaygın kullanılır.
    Yazılım tarafında FreeBSD ve Linux sürümleri sonrasında ise Windows Server ailesi gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Sunucu markası olarak IBM / Lenovo / HP / Dell / Fujitsu-Siemens yaygın kullanılır.
    Yazılım tarafında FreeBSD ve Linux sürümleri sonrasında ise Windows Server ailesi gelir.

Alıntıları Göster
    En stabil çalışan, garanti süreci problemsiz olan fiyat aralığıda çok yukarlarda olmayan sunucu üreticisi dell dir. Yine diğer beğendiğim marka süpermicro dur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 26 Eylül 2013; 15:03:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

En stabil çalışan, garanti süreci problemsiz olan fiyat aralığıda çok yukarlarda olmayan sunucu üreticisi dell dir. Yine diğer beğendiğim marka süpermicro dur.

Alıntıları Göster
    dell mi?bukadar oveni daha gormemistim:) IBM'den daha iyisini gormedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: daywalker2239

İbm e paran yetiyorsa ibm tabiki, dikkat edersen alınabilir bütçe ile yazdım, dell sunucuları kullanıyoruz çözüm partnerliği yaptığımız bazı verimerkezlerinde 1000 lercesi var, bunlar tamamiyle yıllar süren gözlemlere ve tecrübeye dayalı sonuçlar.

Alternatif olarak süpermicro larıda tavsiye ederim.
  • quote:

quote:

İbm e paran yetiyorsa ibm tabiki, dikkat edersen alınabilir bütçe ile yazdım, dell sunucuları kullanıyoruz çözüm partnerliği yaptığımız bazı verimerkezlerinde 1000 lercesi var, bunlar tamamiyle yıllar süren gözlemlere ve tecrübeye dayalı sonuçlar.

Alternatif olarak süpermicro larıda tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    Ben HP'den şaşmam. İşletim sistemi olarak da HP-UX tek geçerim. Sunucuların kalitesi çok önemli değil, asıl önemli olan satış sonrası aldığınız destektir. Neredeyse tüm sunucu parçaları Foxconn fabrikasından çıkıyor, firmalarda üstlerine kendi amblemlerini vurup gönderiyorlar. Super computer sınıfları için bu farklı olabilir. Ancak HP ve IBM karşılaştırmasında HP açık ara öndedir. Çalıştığım tüm firmalar HP ürünlerini kullanıyor. Küçük firmalar değil onu da belirteyim, personel sayısı 20000 ve üzeri, müşteri sayısıda Ağustos itibariyle 14 milyon olan bir şirketten bahsediyorum.

Dell'e bakmayın bile..

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C0609E675

Ben HP'den şaşmam. İşletim sistemi olarak da HP-UX tek geçerim. Sunucuların kalitesi çok önemli değil, asıl önemli olan satış sonrası aldığınız destektir. Neredeyse tüm sunucu parçaları Foxconn fabrikasından çıkıyor, firmalarda üstlerine kendi amblemlerini vurup gönderiyorlar. Super computer sınıfları için bu farklı olabilir. Ancak HP ve IBM karşılaştırmasında HP açık ara öndedir. Çalıştığım tüm firmalar HP ürünlerini kullanıyor. Küçük firmalar değil onu da belirteyim, personel sayısı 20000 ve üzeri, müşteri sayısıda Ağustos itibariyle 14 milyon olan bir şirketten bahsediyorum.

Dell'e bakmayın bile..

Alıntıları Göster
    dell

• quote:

Orijinalden alıntı: Baelros

Dell'e bakmayın bile..

Onlar kullanıyor, onlar kullanıyorsa iyidir gibi bir mantık yok.

Hp ile bir sorun yaşayın bakalım garanti süreci nasıl gelişiyor izleyin görün, dell de adamlar verimerkezine kadar geliyor arıza tespiti yapıp parça değişimi yapıyor gerekirse yeni cihaz veriyorlar, hp de ölme eşeğim ölme adamların keyfini bekliyorsunuz. Kullanmadan görmeden yorum yapmayalım. Olaya sadece fiyat yada donanım kalitesi olarak bakmak yanlış.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Baelros

Dell'e bakmayın bile..

Onlar kullanıyor, onlar kullanıyorsa iyidir gibi bir mantık yok.

Hp ile bir sorun yaşayın bakalım garanti süreci nasıl gelişiyor izleyin görün, dell de adamlar verimerkezine kadar geliyor arıza tespiti yapıp parça değişimi yapıyor gerekirse yeni cihaz veriyorlar, hp de ölme eşeğim ölme adamların keyfini bekliyorsunuz. Kullanmadan görmeden yorum yapmayalım. Olaya sadece fiyat yada donanım kalitesi olarak bakmak yanlış.

Alıntıları Göster
    Bende IBM partnerligi yapan bir firmada calisiyorum,dell,HP ve IBM gayet net gordum,Turkiyedeki nerdeyse tum datacenterlari gordum,1000lerce dell ile acilan datacenterlarida gordum,yasadiklari problemlerede bizzat sahit oldum.Neyse tabi herkes kullandigi markayi over belki aa parasi yuksekte olsa,IBM en iyisidir.

• quote:

Bende IBM partnerligi yapan bir firmada calisiyorum,dell,HP ve IBM gayet net gordum,Turkiyedeki nerdeyse tum datacenterlari gordum,1000lerce dell ile acilan datacenterlarida gordum,yasadiklari problemlerede bizzat sahit oldum.Neyse tabi herkes kullandigi markayi over belki aa parasi yuksekte olsa,IBM en iyisidir.

Alıntıları Göster
    1. supermicro
    2. dell

-HP den uzak durun, düşük modelleri genelde sorun yaşattı.

Supermicro'yu 4 yılı aşkın süredir kullanıyorum sorun yaşatmadı.
    dell de sorun yaşatmamıştı.

Burada önemli bir nokta marka/modelden çok sunucuyu ne amaçla kullanacağınız önemli.

• quote:

Alıntıları Göster
    1. supermicro
    2. dell

Burada önemli bir nokta marka/modelden çok sunucuyu ne amaçla kullanacağınız önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: remziakyuz

1. supermicro
    2. dell

Alıntıları Göster
    Benim çalıştığım firmalardan birinde DL380 sunucu vardı, psu'u bozulmuştu, aradım telefonla iki üç saat sonra motor kurye geldi direk. Laptoplarda aynı şekilde, bataryası klavyesi hep UPS kargo ile geldi. Disk değişimleride aynı şekilde, motor kurye geliyor hemen

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C0609E675

Benim çalıştığım firmalardan birinde DL380 sunucu vardı, psu'u bozulmuştu, aradım telefonla iki üç saat sonra motor kurye geldi direk. Laptoplarda aynı şekilde, bataryası klavyesi hep UPS kargo ile geldi. Disk değişimleride aynı şekilde, motor kurye geliyor hemen

Alıntıları Göster
    IBM bence de..
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuroner1

IBM bence de..

Alıntıları Göster
    En iyi sunucu Markası HP 'dir . herkes hep bir ağızdan konuşmuş zaten sunucuların işlemsel olarak yaptıklarının derecesi hemen hemen aynı fakat Hp 'yi diğerlerinden ayıran en büyük ortak özellik müşteriye göstermiş olduğu İlgidir . Teknik servis konusunda ben çok beğeniyorum HP 'yi her türlü desteği sağlıyorlar . telefonda bile çok yardımcı oluyorlar ilgi ve alakaları süper bence ... Bir markayı eleştirmeden önce sebeblerini yazın bare Hp kötüdür demekle olmuyor bu işler

• quote:

Orijinalden alıntı: _Heisenberg_

En iyi sunucu Markası HP 'dir . herkes hep bir ağızdan konuşmuş zaten sunucuların işlemsel olarak yaptıklarının derecesi hemen hemen aynı fakat Hp 'yi diğerlerinden ayıran en büyük ortak özellik müşteriye göstermiş olduğu İlgidir . Teknik servis konusunda ben çok beğeniyorum HP 'yi her türlü desteği sağlıyorlar . telefonda bile çok yardımcı oluyorlar ilgi ve alakaları süper bence ... Bir markayı eleştirmeden önce sebeblerini yazın bare Hp kötüdür demekle olmuyor bu işler

Alıntıları Göster
    Cevap veren herkese çok teşekkürler, ödevime çok yardımınız dokundu. Tekrar tekrar teşekkürler.

• ibm demek ytr
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuroner1

IBM bence de..

+1907
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.