Şimdi Ara

En iyi dizel motoru üreten marka hangisi ? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
317
Cevap
1
Favori
123.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dentyılmaz

quote:

Orjinalden alıntı: AppendiX

Fiat'ın multijeti, ve Ford'un Tdci motorları çok iyi

fordun tdci motorları arıza ve yakı olarak bildiğim kadarıyla daha problemli.zaten aynı motor pejo grubunda da kullanılıyor.(pejo-ford ortak yapım)

Nere problemli saçmalama...Yakıt olarak diyorsun,biri 1.6 110PS diğeri 1.3 75-90hp yarım lt'de yakıt farkı olsun bir zahmet PSA köpek gibi giderken.1.3Mjet 90hp dahi GP kasasının altında eziliyor GP ile Focus'ta aynı yakıyorumİstediğim zaman Focus'la yardırabiliyorum tabi.Punto 120'de tıkanıp kalıyor.

• bence şartlar değişti şuan itibari ile haziran ayında ülkemizde de satışa çıkacak olan dci 130 hp dir bunuda yapan nissan-renault ortaklığı

9,8 sn 0-100 ü var 3,6 litre yakıyor.

ha daha iyisi yokmu var 3,7 ile 8,5sn ancak 2,2 litre olduğu ve ülkemizde satılmadığı için hiç bahsetmeye gerek duymuyorum. ülkemizde satılanlara bakalım.
  • BMW diesel motorun Einstein'ıdır.
  • fransız diyenlere önerim j9 var ya şu servis minibüsleri,onlar bile isuzu motoru kullanıyordu 2*3 sene öncesine kadar,şimdi ne durumda bilmem ama,

mercedes bütün dizel motorları,e250 dizel şaheserdir mesela,300 td tadından yenmez,travego,axor gibi ağır vasıta motorlarıda ağır yol şartlarında idealdir,

ama isuzu bambaşkadır 0 hatayla motor üretilirmi derseniz isuzu'ya bakın derim:D
  • En iyisi mi bilemem ama kullandığım dizeller icinde en başarılısı önce BMW 5.25d ve Ford'un tdci si. Hacim büyüdükçe motor verimi de değişiyor, o yüzden 1.6 litreye kadar tdci-psa ve multijet motor üzerine tanımam. En iyisi derken 1,6 ya kadar olanı ülkemiz icin değerlendirmek gerek. Dci nin de performansli motorları var, ama bunları yollarda 250k kilometreleri geçtikten sonra değerlendirmeliyiz, ziraa dayanıklılık denilince olay performanstan öteye taşınır. O yüzden yine diyorum tdci sağlam makina.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalok

quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

Mercedes tabii ki. Konuya o kadar sığ bakmışsınız ki sadece otomobillerle sınırlı kalmışsınız. Dizel motorun görev tanımında bakılması gereken son nokta aslında otomobil motorlarıdır.Bugün Mercedes-Benz dediğimiz firma 50 senedir MTU-MB tank,zırhlı,gemi dizel motor paketlerinden tutun yüzlerce dizel lokomotiv,otobüs,kamyon motoru geliştirmiştir. Ha tabi siz hala ısrar edip D4-D, TDCi, TDI diyebilirsiniz o da size kalmış.

En iyi dizel motoru üreten marka hangisi ?

Son fotoğraftaki lokomotif elektrikli ama.

elektrik olmayınca çalışacak dizel jeneratörü vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: bektasagali

quote:

Orijinalden alıntı: metalok

quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

Mercedes tabii ki. Konuya o kadar sığ bakmışsınız ki sadece otomobillerle sınırlı kalmışsınız. Dizel motorun görev tanımında bakılması gereken son nokta aslında otomobil motorlarıdır.Bugün Mercedes-Benz dediğimiz firma 50 senedir MTU-MB tank,zırhlı,gemi dizel motor paketlerinden tutun yüzlerce dizel lokomotiv,otobüs,kamyon motoru geliştirmiştir. Ha tabi siz hala ısrar edip D4-D, TDCi, TDI diyebilirsiniz o da size kalmış.

Son fotoğraftaki lokomotif elektrikli ama.

elektrik olmayınca çalışacak dizel jeneratörü vardır.

Tasarımına bakınca dizel motoru yok gibi görünüyor. Havalandırma, soğutma bölümleri yok.

• 1.3-1.6 motorda en iyisi fiat multijet
    2.0 motorda en iyi ısuzu diye biliyorum
  • crdi? hyundai kia ?
  • En iyi dizel motor yoktur iyi dizel motorlar vardır
  • HDI,TDI,dCi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu soru 35 yıl önce sorulsaydı MAN - MERCEDES - VOLVO - CUMMİNS -SULZER yazardım..Dünyada Dizel motor deyince bunlar en başta geliyordu...SÜLZER çok büyük gemi motorları yapardı.. Sonraki yıllarda teknoloji çok gelişti, bir çok yenilikler, ortaya çıktı...ISUZU, MAGIRUS, FORD, FİAT , PSA gurubu Daha bir çok marka güzel dizel motorlar yaptılar...Ve devamlı gelişim devam ediyor. Büyük hacimli dizel motor devamlı çalışmaya ve ağır yüke dayanıklı olduğu için her türlü ulaşım araçlarında ve büyük iş makinalarında tercih ediliyor.. Saygılarımla..
  • tabiiki de BMW

adamlar 2.0 litreden 218bg,3.0 litreden 381 bg güç çıkartıp gidişiyle alakası olmayan bir yakıt tükettimi sunuyoyor.

ağır vasıtada da tartışılmayacak iki marka volvo ve scaniadır.ama kanaatimce volvo şuan scaniadan daha teknolojik motorlar üretmektedir...
  • İsuzu dizelde iddalidir

İlk dizel motorlu seri uretim binek otomobili Mercedes Benz yapmistir buda fazladan bilgi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • isuzu
    bmw
    mercedes

•  En iyi dizel motoru üreten marka hangisi ?
  • En iyi dizel motor 1.6 litre de Renault un yeni geliştirdiği 130 bg/320nm olan 2.0 ve 3.0 litre de BMW üretimi olanlardır.
    Özellikle 3.0 litre 381 bg/740 nm değerlere sahip motor bir benzinli aşığı olan benim için bile şaheserdir. Verdiği güce karşı istediği yakıt miktarı da muazzam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk dizel motoru rudolf diesel diye bi adam deutz firması için üretmiş
  • İyisini bilmem ama en keyifli kullanima sahip olan guncel bmw dizeller. 2.0d bile gereginden fazla bir performans veriyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tarihe baktığınızda bile vw-audi ısuzu mercedes dizelin uzmanıdır uzun omurludur verimli calısır tuketimi makuldur (kullanıcıya gore değişir !)
    bunun yanında yakın tarih icin soyluyorum toyota japon dizel d4d ler de cok iyi ama toyota arac tasarımında bence basarısız albenisi yok
    1.3 75hp multijet de cok verimli sorunsuz
    bmw dizel kullanıyorsanız cebinizde her zaman bol miktarda paranız olmalı cunku suprizlere acık olmalısınız

dizel motorun en iyisi cap stork oranı ve vites disli oranlarıyle alakalıdır bence en iyi kombinasyon cap stork oranı 76x86 - son vites oranı 4.56 bu tip ünitelerin torklarıda genelde yuksektir tuketimleride dusuktur 3000 rpm altı gayet iyi calısır zorlanmaz

psa hdi tdci vs bunlar yeni durumdayken iyi ancak 5 yıl sonrasina bakın 5 - 6 yaslarda 100.000 den sonra yavas yavas fire vermeye baslıyor
    ama bir tdi cdi saat gibi calısır ben tdi yada cdi kullanmıyorum ama basarılılar gercekten
    aracım tdci 130hp ama asla tdi gibi olamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi led_100 -- 14 Kasım 2012; 3:26:33 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.