Şimdi Ara

En iyi dizel motoru üreten marka hangisi ? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
318
Cevap
1
Favori
123.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: öyle değil mi olric

quote:

Orijinalden alıntı: tanrının kırbacı

YA KİMSE DCİ DEMEMİŞ ARKADAŞ KÖTÜ MÜ DCİ YA ARKADAŞLAR?

1.6 Dci 130 PS ve yeni duyurulan 1.6 Dci 160 PS hacim/performans olarak şu anda en iyisi...

Ben qashqai için konuşayım 1.5 Dci 106/110 PS den daha şikayet eden görmedim .

dci kullananlara saygılıyım ama benim hayatımda dci ye yer yok
  • BMW
    Renault

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorunsuzluk açısından bakarsanız isuzu, mitsubishi gibi uzun zaman kullanım ömrüne sahip motorlar, yüksek tork ve güç derseniz BMW,
    Yine de bu tarz bir sınıflandırma makul değil. BMW nin kamyonet tarzı araçları var mı bilmiyorum. Daha çok binek araç sınıfında BMV var ve yüksek fiyatı ile ticari kullanımlar için uygun değil. Cebinde parası olana hitap eden araç ve motorlar. AMa uzun yolda en sorunsuz motorlar isuzunun motorlarıdır.

BMW nin 2.0 lık motoru 1.3 multi ile kıyaslanmaz. Ya da isuzunun ağır yükler için ürettiği motorlar yine BMW ile kıyaslanmaz.

Bir de araçlar yeni motor çıkarıyor. Şu an için çok iyi. Peki 20 yıl sonra? 30 yıllık mercedes dizeller bugün bile neredeyse sorunsuz çalışıyor.

20 yıl sonra 1.3 multijet motor için iyimser bir tahmin yapabilecek olan var mı aranızda?

Bunlar tespitti. Benim görüşüm ise alman mühendisliği her zaman üst seviyedir. Bu nedenle uzun yıllar üretim tecrubesi olan alman firmaların hepsi iyidir.

CEbime baktığımda ise BMW asla, merceses zor, renault ve fiat grubu güven vermiyor. Arada kalan toyota idealdir. 20 yıllık dizel motorlu 4*4 toyota pikaplar halan iş görüyor.

• ISUZU

• quote:

Orijinalden alıntı: metalok

quote:

Orijinalden alıntı: bektasagali

quote:

Orijinalden alıntı: metalok

quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

Mercedes tabii ki. Konuya o kadar sığ bakmışsınız ki sadece otomobillerle sınırlı kalmışsınız. Dizel motorun görev tanımında bakılması gereken son nokta aslında otomobil motorlarıdır.Bugün Mercedes-Benz dediğimiz firma 50 senedir MTU-MB tank,zırhlı,gemi dizel motor paketlerinden tutun yüzlerce dizel lokomotiv,otobüs,kamyon motoru geliştirmiştir. Ha tabi siz hala ısrar edip D4-D, TDCi, TDI diyebilirsiniz o da size kalmış.

En iyi dizel motoru üreten marka hangisi ?

Son fotoğraftaki lokomotif elektrikli ama.

elektrik olmayınca çalışacak dizel jeneratörü vardır.

Tasarımına bakınca dizel motoru yok gibi görünüyor. Havalandırma, soğutma bölümleri yok.

çook çoook geç kalan bir cevap ve derim ki;

o grup ayrı bir vagonda çözülmüştür ve lokomotife besleme yapıyordur. Makine dairesinin hem elektrik motorunu ve ekipmanlarını hem de dizel motor ve dinamo/alternatör ile diğer ekipmanları bir arada barındırabileceğini düşünmüyorum.

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bektasagali -- 7 Mart 2013; 10:18:25 >

• mercedesin otomobil motorları her ne kadar teknik verilerde zirveye oynamasa dahi uzun ömürlülük konusunda kendini kanıtlamıştır.
    kağıt üzerinde 2 litrelik bmw motorları gerçekten mükemmel. Bunun olmasında aktarma organı ve aerodinamik gibi etkenler göz ardı edilemez.

Motoru uzun vadede ele almak gerekir bence. Bugün satın aldığınız bir tdi,cdi ,tdci , dci adı her ne ise ,, 150-200 bin km sonra da ilk günkü performansına yakın bir şekilde saat gibi çalışabiliyor ise o zaman iyi motordur.

wikipedia alıntısı ,

A very long running car is a 1976 Mercedes-Benz 240D in Greece of Gregorios Sachinidis that has reached 2,858,307 miles[7] before retiring to a Mercedes-Benz museum in Germany.

Another was the 1963 Volkswagen Beetle belonging to Albert Klein of Pasadena, California that had racked up to 1,442,044 miles on 25 Jan 1993.[8]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridleyscott -- 7 Mart 2013; 10:32:42 >
  • PEUGEOT diye biliyorum...
  • Bana göre, Isuzu ve Renault.
  • Kimse magirus dememiş, yağsız çalışabilen tek motordur kendisi
  • Cummins ve Isuzu en iyileri

• dizel konusunda 1 numara ISUZU efsanedir kesinlikle...

ayrıca şuanda ki aracımın motoru gayet güzel ve dizel olmasına rağmen keyifli:)))
    internette şu adla geçiyor: "OM642 LS DE 30 LA"
    spec'ler şu şekil: 2,987 cc V6, 265 PS 620 Nm

http://ae-plus.com/features/mercedes-benz-30-v6-diesel

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• daciaaaaaaaaaa
  • valla binek araçlarda sağlamlık yakıt ve güç üçlüsüne baktıgımda su fordların 1.6 110 bg tdcı motorları cok hosuma gıdıyor volvoda kullanıyor sanırım o motoru ticari aracta merso hacı 81 model otobusu var bizde banamısın demıyor
  • kıyaslama yaptığın motorlara bir bakarmısın v8 diğer tarafta 4 silindir silindir sayısı ne kada çok olursa motordaki titreşim ve ses o kadar az olur o motorun sessizliği tamamen bunla alakalı dediğin aracın sesini duymadım ama x6 4.0d sanki çalışmıyor fısıldıyor
  • CRDİ nedir ya hiç bahseden yok ben CRDİ yi sağlam diye almıştım ama adı bile geçmemiş neredeyse konu içerisinde 1-2 kez dışında.
    demekki yanılmışım
  • quote:

Orijinalden alıntı: esat_emin

CRDİ nedir ya hiç bahseden yok ben CRDİ yi sağlam diye almıştım ama adı bile geçmemiş neredeyse konu içerisinde 1-2 kez dışında.
    demekki yanılmışım

Sırf konu içinde geçmediği içinmi bu kanıya vardınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kavalalı92

quote:

CRDİ nedir ya hiç bahseden yok ben CRDİ yi sağlam diye almıştım ama adı bile geçmemiş neredeyse konu içerisinde 1-2 kez dışında.
    demekki yanılmışım

evet maalesef
  • quote:

quote:

quote:

demekki yanılmışım

evet maalesef

Taksici tanıdğınız varsa ona sorun crdi yi iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tietze -- 9 Nisan 2013; 23:58:03 >

• quote:

quote:

quote:

demekki yanılmışım

evet maalesef

O zaman büyük hata yapıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

bence şartlar değişti şuan itibari ile haziran ayında ülkemizde de satışa çıkacak olan dci 130 hp dir bunuda yapan nissan-renault ortaklığı

9,8 sn 0-100 ü var 3,6 litre yakıyor.

ha daha iyisi yokmu var 3,7 ile 8,5sn ancak 2,2 litre olduğu ve ülkemizde satılmadığı için hiç bahsetmeye gerek duymuyorum. ülkemizde satılanlara bakalım.

Peki renault bu motoru kendi ürettği araçlarda kullanmayacakmı?
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.