Şimdi Ara

En iyi çay markası hangisi? (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.478
Cevap
67
Favori
557.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gerçek ingiliz çayı da ondan...Ahmad tea,Riston,Imperial gold black de süperdir.Özellikle Ahmad Tea...Ama burada kilosunu 200 liraya satıyorlar.Bu arada çaylara zam gelmeden önce kilosu 260 liraydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moldova_lover -- 1 Kasım 2017; 8:36:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonyz10c

Carrefour da da var hocam

Tam klasik Türk çayı , zaten bu çayı beğenmeyen varsa hiçbir çayı beğenmez Türk çayı olarak

Hocam bir ara pokeo çayı içiyordum Seylan çayı, ancak bıraktım bizim Türk damak zevkine pek uygun değil bence,baydı bir yerden sonra

Her tür çayı keyifle içerim, buna pekoe seylan çayı da dahil. Hatta pekoe favori seylan çayım olmasa da buruk tadıyla tek başına demleme metodunda long leaf seylandan daha çok hoşuma gitti diyebilirim. Karışımlarda ise daha uysal olan long leaf'i tercih ediyorum. Cam çaydanlıkta doğrudan ateş üzerinde demleme metodunda bir tek tomurcuk çaylarını sevmedim, onlar karışım dışında bir işe yaramıyorlar. Bence gerçek bir çaysever kendisini tek bir tip veya marka çay ile kısıtlamadan sürekli yeni tatlara yelken açmalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Altınbaş çay kur bence.
  • size çay demlemeyle ilgili iki tiyo yazacam
    1.tiyo emaye ile tüpte çay demeleme=çayı emaye üzeri porselen demlikle tüpte yapardım her türlü baya lezzetli oluyordu

2.tiyo semaverde çay demleme=diğer tiyom ise emaye çaydanlığı tüpte unutup yaktıktan sonra semavere geçtim, artık sorunum kalmamıştı ama çay lezzetli olmuyordu bir türlü, çayı demledikten sonra altını daima kapatırdım ama bir iki gündür yanlışlıkla çayı demledikten sonra semaverin altını kapatmadığımı farkettim ve çay semaverin bir alt kademesi olan ısıtma modunda demlendi, bu tip çayın daha lezzetli olduğunu farkettim, yani çayı demledikten sonra altını hafif ısıtmak çaya lezzet katıyormuş ben de yıllardır çayı kaynatır ve bozar diye altını tamamiyle kapatıyordum, öyle olmuyormuş tam tersiymiş
    demlenen çayın altı daima hafif ısıyla ısıtılacak, deneyin yanlışım varsa düzeltelim

• Thrashbringer kullanıcısına yanıt
    Hocam, ben Twinings English Breakfast kullanıyordum, kendi internet mağazasızndan almıştım. Sonra, fiyatı çok yüksek olduğu için bir de Beta Champion Pekoe’yi deneyeyim dedim. Bir süredir sadece onu kullanıyoruz, çok memnunuz. Twinings EB’tan çok daha kaliteli olduğunu düşünüyorum, zaten Twinings toz gibi, Beta ise yaprak. Yalnız demleme kriterleri çok çok önemli. Kipa marka suyla, 125 ml su için 1.5 çay kaşığı (dolu dolu değil!) çayla 5-6 dk. demliyoruz. Porselen demlik kullanıyoruz ve demleme sırasında demliğin altında kaynayan suyun altını iyice kısıyorız ki çay yanmasın. Çayın renginin porselen fincanda çok koyu sinsiyah olmamasına dikkat edin. Eğer öyle oluyorsa ya çok demliyorsunuz ya da çay miktarı fazladır. Kipa suyu bulunduğunuz yerde bulabilir misiniz bilmem ama hem Bakanlığın listesinde yer alan kaliteli, hem de çayın lezzetini tam olarak yansıtan bir su. Bulamazsanız klor miktarı 0 veya çok düşük bir suyla deneyebilirsiniz sanırım. Bütün arkadaşlara Beta Champion’u tavsiye ederim ve bir deneyin derim.

*Bir tavsiye daha; demliğe önce çayı koyun, üstüne 100 derece suyu dökün. Twinings’in sahibi böyle demliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trallesli antemius -- 14 Kasım 2017; 16:49:22 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ssdsadas S kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum :) Ne fokur fokur kaynamalı ne de altı kapatılmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: trallesli antemius

Hocam, ben Twinings English Breakfast kullanıyordum, kendi internet mağazasızndan almıştım. Sonra, fiyatı çok yüksek olduğu için bir de Beta Champion’u deneyeyim dedim. Bir süredir sadece onu kullanıyoruz, çok memnunuz. Twinings EB’tan çok daha kaliteli olduğunu düşünüyorum, zaten Twinings toz gibi, Beta ise yaprak. Yalnız demleme kriterleri çok çok önemli. Kipa marka suyla, 125 ml su için 1.5 çay kaşığı (dolu dolu değil!) çayla 5-6 dk. demliyoruz. Porselen demlik kullanıyoruz ve demleme sırasında demliğin altında kaynayan suyun altını iyice kısıyorız ki çay yanmasın. Çayın renginin porselen fincanda çok koyu sinsiyah olmamasına dikkat edin. Eğer öyle oluyorsa ya çok demliyorsunuz ya da çay miktarı fazladır. Kipa suyu bulunduğunuz yerde bulabilir misiniz bilmem ama hem Bakanlığın listesinde yer alan kaliteli, hem de çayın lezzetini tam olarak yansıtan bir su. Bulamazsanız klor miktarı 0 veya çok düşük bir suyla deneyebilirsiniz sanırım. Bütün arkadaşlara Beta Champion’u tavsiye ederim ve bir deneyin derim.

*Bir tavsiye daha; demliğe önce çayı koyun, üstüne 100 derece suyu dökün. Twinings’in sahibi böyle demliyor.

Beta Champion derken? Earl Grey var, Pekoe var, Long Leaf var, hangisi? Earl Grey olanını denemedim ama Pekoe ve Long Leaf farklı yapıda güzel çaylar.

• arandur kullanıcısına yanıt
    Pardon markette sadece Pekoe satılıyor, diğer çeşitlerini unutmuşum. Pekoeden bahsediyorum.

• En beğendiğim çaykur filiz. çabuk ekşir fazla beklemez. çaykur tiryaki uzun süre bayatlamadan duruyor. ama filiz kadar iyi değil. çaykur rize çayı ise her kisine benzeyen ama her ikisinin özelliğinin altında bir çay.

filiz, rize, tiryaki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muktedir Doğan -- 16 Kasım 2017; 19:1:57 >
  • SkYNeT-06 kullanıcısına yanıt
    Ben senin yaptığının benzerini yapıyorum. yarım kg lık çaykur sarı paket alıyorum. 250 gr kaçak çay alıyorum 1 tomurcuk alıyorum hepsini iyice harmanlayıp tekrar saklama kabına koyup o harmandan çay demliyorum. Şimdi şu önerdiğin doğuş çayı deniycem.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • merhabalar.sevilen bir içecek ÇAY. çok fazla sevildiğini ise bir kaç gündür takip etmeye çalışarak daha ıyı anlıyorum.demekki bu konuda yalnız değilim diye düşüğnmeme sebep oldu bırazda bu merakım.birçok yorumu dikkatle okudum. herkesin haklı olduğu noktalar var.bunun sonuclarını yasamamış olsalar zaten doğru olarak kabul etmedıklerı bırseyı bızlerle paylaşmazlar.bir çay firmasında yönetim bölümünde çalisıyorum.bırazdan sizinle paylaşacaklarımı ise cok uzun bır zamandan berı araştırıyorum ki bu rastırmalarım sadece benım nezdımde değil patronlarım nezdındede dahagecmiş zamanlardan beri devam ediyor.hoşuna gitmekten çok nedenleri nasılları niçinleri zamanları vevaplamak sanırım her nesnede ve olayda oldugu gibi çaydada bazı sonuclara ulaşmamıza sebep olacaktır.bir bitki nasıl olurda bu kadar fazla sonuç verebıiır. 1500 e yakın değişik taddan renkten belkı kokudan bahsediyorum. 1500 dogru sonuc olabılirmi.hayatımızdan karsılastıgımız soru ve sıkıntıların bırden fazla dogru cvbımı varkı 1500 degişik urunun 1500 dogru cvbı olabılsın.tabıkı sevılebılır tercıh edılebılır.kendımıze herhangi bır urunle veya nesneykle ılgılı bırsey sorduğumuzda cvp olarak aklımıza gelen ılk sey sıze gore en ıyısı olan markanın urunu degıl mı.konuyu cok fazla dagıtmak ıstemıyorum ancak tıcarı bır metaa olan bu bıtkının gercek saf cay olan kısmı dısındakı urunlerınınde satılması ve bı degere cevrılerek gelır elde edılmesı gerekıyor.bazı yorumlarda degerli kısmının cok fazla bulunmadıgınıda okudum.evet.buda dogru.ancak bunu boyle acıklamanında buyuk cay fırmalarına nekadar zararı dokunacagını dolayısıyla benzer urunlerı cesıtlı renkte ebatta agırlıkta paketlere koyarak herkesın albenısıne yonelık hareket ederek bunu tıcarı kazancaya cevırmelerının daha mantıklı olabılecegı kobnusu varken kımse bunu boyle beklemesın.ummasında..bir örnekle bunu ifade etmemın daha dogru olacagını düşünerek:ıhlamur da bır bıtkı.kaç değişik sonuc cıkıyor.aldıgınız aramo tad koku v.s kaçımızda değişik etki bırakıyor.bir çoğumuz tarafındada sevilerek tüketiliyor.bunu ıhlamurda yapabilmek için bır tek yolumuz var yılda bir kere cıkan bir bitki ve sadece bitkinin çiçeklerini demliğe koyup demlenmesını beklemek.buda tahmını olarak yarım saate denk gelen bır surec ve demlenme suresı 1 saate kadar daha yogun bır sonuc verıyor.bu örnekleri çoğaltabiliriz. tekrar cay bitkisine dönecek olursak yılda 3-4 sürgün alınan bır bıtkıden bahsedıyoruz.bitkinın hangi iklım kosullarını sevdıgı de önemlı bır konu.belkıde en can alıcı yerı burası.sebebıde her bıtkı anatomısı geregı sadece belırlı zamanlarda kendını en verımlı sekılde buna gorsellıkte dahıl gosterebılır.mayıs hazıran temmuz bazende agustos.hepsının bır olması mumkunmu.veya en degerlı zamanında en verımlı yerını kullanmak.kullandıgınız urunun ıcerıgıne bır goz atarsanız goreceksınızkı hepsı bırbırıne benzıyor.pıyasadkı urunlerden aldıgımız tadın saf cay tadı oldugunu dusunmenız bılınc altınıza yerlestuırılmeye calısılan bır olgudan ıbaret.bır bıtkı kendılıgınden acı bır tad verebılırmı.demlıkte yarım saatte bayatlıyor dıye tabır edılebılırmı. en verımlı yerını kullanmıs olmakta baslı başına bır anlam ıfade etmezkı.sapı çöpü lifi odunu tozu...bunlarıda bırbırınden ayrınmak gerekırkı en dogru sonuca ulasılabılsın.göreceksınızkı en mukemmel çayı yapmak ıcın ne bır harmana nede degısık metodlar kullanmanıa ıhtıyac kalmayacak.belırlı mıktyarda cayı belırlı mıktar kaynar suya koymanız ve 25 dakıka beklemenız her seferınde aynı sonucu almanızı sağlayacak. bergomatla ılgılı bır ayrıntıyıda sızınle paylasmalıyım.cay bıtkısı kendılıgınden bergomat aroması vermez.boyle bır bıtkı cayın otesındde hıc bır bıtkıde bulunmayacak bır ozellık.yapay yollardan saglanan bır durum bu.çaydakı kotu kokuyu tadı tolere edebılmek ıcın cıkarılmıs bır urun.bır tur makyaj malzemesı.ve yapay.aroma.bıtkının kendını kullanmak daha sağlıklı onuda zaten o paralara kımse vermez kusuruma bakmayın.bergomat aromalı cayı sevıyorum dıyende 2 bardaktan cok uzun sure durmayacaksa bır mekanda eger daha fazla tuketemez.kımyasal bır madde oldugu ıcın vucudumuz buna tepkı verır.saf cayı o yada bu sekılde kullanmanızda gerekmez. daha fazla seveceksınız.cay keyfiniz daım olsun. umit.ilik@hotmail.com

• Merhaba arkadaşlar. Istıkan Brand ve Istıkan Behravan arasındaki fark nedir acaba?
    Şu an Migros'da indirimdeler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Askaparta -- 18 Kasım 2017; 12:56:46 >
  • merhabalar.sevilen bir içecek ÇAY. çok fazla sevildiğini ise bir kaç gündür takip etmeye çalışarak daha ıyı anlıyorum.demekki bu konuda yalnız değilim diye düşüğnmeme sebep oldu bırazda bu merakım.birçok yorumu dikkatle okudum. herkesin haklı olduğu noktalar var.bunun sonuclarını yasamamış olsalar zaten doğru olarak kabul etmedıklerı bırseyı bızlerle paylaşmazlar.bir çay firmasında yönetim bölümünde çalisıyorum.bırazdan sizinle paylaşacaklarımı ise cok uzun bır zamandan berı araştırıyorum ki bu rastırmalarım sadece benım nezdımde değil patronlarım nezdındede dahagecmiş zamanlardan beri devam ediyor.hoşuna gitmekten çok nedenleri nasılları niçinleri zamanları vevaplamak sanırım her nesnede ve olayda oldugu gibi çaydada bazı sonuclara ulaşmamıza sebep olacaktır.bir bitki nasıl olurda bu kadar fazla sonuç verebıiır. 1500 e yakın değişik taddan renkten belkı kokudan bahsediyorum. 1500 dogru sonuc olabılirmi.hayatımızdan karsılastıgımız soru ve sıkıntıların bırden fazla dogru cvbımı varkı 1500 degişik urunun 1500 dogru cvbı olabılsın.tabıkı sevılebılır tercıh edılebılır.kendımıze herhangi bır urunle veya nesneykle ılgılı bırsey sorduğumuzda cvp olarak aklımıza gelen ılk sey sıze gore en ıyısı olan markanın urunu degıl mı.konuyu cok fazla dagıtmak ıstemıyorum ancak tıcarı bır metaa olan bu bıtkının gercek saf cay olan kısmı dısındakı urunlerınınde satılması ve bı degere cevrılerek gelır elde edılmesı gerekıyor.bazı yorumlarda degerli kısmının cok fazla bulunmadıgınıda okudum.evet.buda dogru.ancak bunu boyle acıklamanında buyuk cay fırmalarına nekadar zararı dokunacagını dolayısıyla benzer urunlerı cesıtlı renkte ebatta agırlıkta paketlere koyarak herkesın albenısıne yonelık hareket ederek bunu tıcarı kazancaya cevırmelerının daha mantıklı olabılecegı kobnusu varken kımse bunu boyle beklemesın.ummasında..bir örnekle bunu ifade etmemın daha dogru olacagını düşünerek:ıhlamur da bır bıtkı.kaç değişik sonuc cıkıyor.aldıgınız aramo tad koku v.s kaçımızda değişik etki bırakıyor.bir çoğumuz tarafındada sevilerek tüketiliyor.bunu ıhlamurda yapabilmek için bır tek yolumuz var yılda bir kere cıkan bir bitki ve sadece bitkinin çiçeklerini demliğe koyup demlenmesını beklemek.buda tahmını olarak yarım saate denk gelen bır surec ve demlenme suresı 1 saate kadar daha yogun bır sonuc verıyor.bu örnekleri çoğaltabiliriz. tekrar cay bitkisine dönecek olursak yılda 3-4 sürgün alınan bır bıtkıden bahsedıyoruz.bitkinın hangi iklım kosullarını sevdıgı de önemlı bır konu.belkıde en can alıcı yerı burası.sebebıde her bıtkı anatomısı geregı sadece belırlı zamanlarda kendını en verımlı sekılde buna gorsellıkte dahıl gosterebılır.mayıs hazıran temmuz bazende agustos.hepsının bır olması mumkunmu.veya en degerlı zamanında en verımlı yerını kullanmak.kullandıgınız urunun ıcerıgıne bır goz atarsanız goreceksınızkı hepsı bırbırıne benzıyor.pıyasadkı urunlerden aldıgımız tadın saf cay tadı oldugunu dusunmenız bılınc altınıza yerlestuırılmeye calısılan bır olgudan ıbaret.bır bıtkı kendılıgınden acı bır tad verebılırmı.demlıkte yarım saatte bayatlıyor dıye tabır edılebılırmı. en verımlı yerını kullanmıs olmakta baslı başına bır anlam ıfade etmezkı.sapı çöpü lifi odunu tozu...bunlarıda bırbırınden ayrınmak gerekırkı en dogru sonuca ulasılabılsın.göreceksınızkı en mukemmel çayı yapmak ıcın ne bır harmana nede degısık metodlar kullanmanıa ıhtıyac kalmayacak.belırlı mıktyarda cayı belırlı mıktar kaynar suya koymanız ve 25 dakıka beklemenız her seferınde aynı sonucu almanızı sağlayacak. bergomatla ılgılı bır ayrıntıyıda sızınle paylasmalıyım.cay bıtkısı kendılıgınden bergomat aroması vermez.boyle bır bıtkı cayın otesındde hıc bır bıtkıde bulunmayacak bır ozellık.yapay yollardan saglanan bır durum bu.çaydakı kotu kokuyu tadı tolere edebılmek ıcın cıkarılmıs bır urun.bır tur makyaj malzemesı.ve yapay.aroma.bıtkının kendını kullanmak daha sağlıklı onuda zaten o paralara kımse vermez kusuruma bakmayın.bergomat aromalı cayı sevıyorum dıyende 2 bardaktan cok uzun sure durmayacaksa bır mekanda eger daha fazla tuketemez.kımyasal bır madde oldugu ıcın vucudumuz buna tepkı verır.saf cayı o yada bu sekılde kullanmanızda gerekmez. daha fazla seveceksınız.cay keyfiniz daım olsun. umit.ilik@hotmail.com

• Merhaba konuyu yeni gördüm. Tomurcuklu çay sevenler için Çaykur Tamdem tavsiye ederim. Bergamotlu bir çay biz de n11 den 4 paket alıp ilk kez denedik. Kokulu çaydan pek hoşlanmadığımız için evdeki stok çaylarla (indirimle fazlaca aldığımız çaykurun çeşitli çayları) karıştırıp içiyoruz sonuç mükemmel. Altınbaştan sonraki en iyi çayım oldu diyebilirim. Altınbaş dediysek te fiyatından ötürü bayağıdır almıyoruz doğal olarak Tamdem şu an listenin başında :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabiki

Berqa Tea

Berqa earl grey çayını içmemiş kişi bergamotlu çay içtim demesin !

Azerbaycan menşeli seylan çayı.

Hem Türkiye ye yeni girdikleri için hem de sadece internette sattıkları için fiyatları da uygun tutmuşlar.

Sitesi :

www.berqatea.com.tr

Bence en iyi ürünü

Earl Grey 450 Gr.

Gerçi büyük yaprak çay sevenler için poeke da iyi.

Siteleri güvenilir

Canlı destek

Telefon

Kapıda ödeme vs herşey var.

Deneyin yorumlarınızı bekliyorum :)

En iyi çay markası hangisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lynx23 -- 24 Kasım 2017; 22:24:29 >

• Hafta sonu A101 de 1 kg karadem ÂLÂ çay indirimde. 18 tl.

http://www.gurcay.com.tr/kurumsal/urun-14.html#

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 24 Kasım 2017; 22:19:15 >
  • 53anzerli53 5 kullanıcısına yanıt
    anzerli arkadaşım merhaba ben trabzon da okudum orada bedesten de içtiğim çayı hiçbiryerde tatmadım büyük yaprak olurdu ve hiç tozu vs olmazdı sizin böyle çay satısınız var mı dh üzerinden yada baska sekilde
  • arandur kullanıcısına yanıt
    Hocam selam

Bugün yeni çay aldım , rize çayı hediyelik . Yeni çıkmış ya da ben yeni farkettim

Kırmızı çıkıyor berrak

Çaykura ait rize çayı hediyelik

Deneyin isterseniz

Bugün 2 demlik içtim güzel

• İndirimdeyken 18-19 liraya karali hediyelik çay almıştım. Bu hafta kullanmaya başladık.

Renk, tat ve içimi hoşuma gitti.

Biraz tortu birikti bardağın tabanında, biraz tozlu demekki.

Ama genel olarak memnun kaldım.

18-19 lira için,

İndirimde olduğu zamanlar alınabilir.

.

Doğadan gizli bahçe, lipton siyah inci ve karali hediyelik çayı karıştırdım,

Öyle kullanacağız.

• merhabalar arkadaşlar, uzun süredir kaliteli çay içmedim, geçtiğimiz yıl rizede çaykur fabrikanın yanındaki satış büfesinde bir çay içtim eminim başka yerde öyle bir çay bulamam
    fiyat performans olarak kısıtlamadan (kilosuna 100 tl'den az olmak kaydıyla) önerebileceğiniz kaliteli çaylar nelerdir ?
    ayrıca seylan çayını nereden temin ediyorsunuz ?
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.