Şimdi Ara

En iyi çay markası hangisi? (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.477
Cevap
67
Favori
557.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Karali hediyeliği aldım bugün. Denedik, beğenmedik maalesef, lezzet yok, tomurcuk katmadan iyi olmuyor. Beta Tea Kızıl Dem'e devam edeceğiz. Diğer alternatif olarak Doğuş Karadeniz(yeşil paket hafif bergomatlı olan) beğeniyoruz ama 20 tl altında başka f/p çay varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • Asriell kullanıcısına yanıt
    Karali de Premium Filiz Çay ve Hediyelik çay kalitelidir, beğenmediyseniz bu marka size göre değil demekki.

20 tl altında;

İndirime girdiğinde A101 den karadem ÂLÂ çay alınabilir. Yarım kilo 8 tl geçen hafta indirimdeydi.

Bazen de ikincisi %50 indirimde oluyor.

.

Beta taç yaprak da çok kaliteli, carrefour da kilosu 23 liraydı.

.

Ofçay da kalitelidir, ofçay Hazine, Çamlıca filizi felan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asriell kullanıcısına yanıt
    Firmalar , kaliteli çaylarını saf satarlar.

Orta çayları ise bergamot felan katarak piyasaya sürerler.

Yani bahsettiğiniz doğuş çay çokda kaliteli bir çay değildir.

Eğer hafif bergamot tadı almak istiyorsanız, kaliteli çaylardan tercih edip bir miktar bergamot kendiniz katın derim.
    Mesela doğuş da kaliteli çaylar, doğuş export ve doğuş filiz dir. Bunu alıp hafif bergamot çayı katarak harmanlarsanız, beğendiğiniz doğuş Karadeniz çayınıza göre daha kaliteli bir çay elde etmiş olursunuz.
    Beta kızıl dem ve ofçay şahane (begamotlu filiz) çayları ; doğuş Karadeniz çayından daha kalitelidir.
    Ama beta taç yaprak ve ofçay Çamlıca , ofçay Hazine gibi çaylar çok daha kalitelidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 15 Ekim 2017; 20:0:15 >
  • alışkanlıktan belki ama çaykur güzel gelir
  • Bu hafta

A101 de Doğadan gizli bahçe 1 kg 20 tl.

Bim de ofçay efsane filiz 1 kg 20 tl.

Çaykur Altınbaş 500 gr 15 tl.

Ofçay hazine demlik poşet 450 gr 14 tl.

• Yorumlarınızdan sonra gizli bahçe yi merak ediyordum

A101 de 20 tl ye görünce hemen aldım. Bakalım denildiği kadar güzel miymiş

• u_g_o_189 kullanıcısına yanıt
    Ben denedim,artık başka çay almıyorum...Gizli bahçe şu ana kadar denediklerim arasında bir numara...
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    Ofçay efsane filiz çayı kalitelidir.

Ama aynı fiyata a101 de doğadan gizlibahçe çayı da alınabilir.

• Hocam ikisinide denedinizmi ? Hangisini tercih etmek lazim sizce ?

• Çay tiryakisi değilim. Gün içinde belki 2-3 bardak ya içerim ya içmem. Yalnız akşamları da evde oturuken de çaysız yapamam.

Çok çay kültürüm olduğunu söyleyemeyeceğim. Çok çay denemişliğim var ama kendimi bu işte uzman olarak görmüyorum. Neticede benim için akşam ritüeli olarak vazgeçilmez, gün içinde ise aramam.
    Twinings English Breakfast şuana kadar denediğim en iyi çay. Fiyatı aşırı ama yukarda izah ettiğim gibi çok içen biri olmadığım için 1 kilo çay neredeyse bana 6 ay gidiyor. Başka tomurcuk bilmem ne karıştırmadan sek olarak tam ayarında. Gel gör ki satın aldığım yer piyasaya göre epey uygun veriyordu ve şuan elinde kalmamış. O yüzden çevreden tavsiye alarak Altınbaş çayı denedim.

Çay güzel ama twinings'i tutmuyor. Fazla hafif geliyor içimi biraz daha sert içimli ve demli seviyorum. O demi de içimi de tutturamadım. Aromasını beğendim ondan yana sıkıntı yok.
    Beta taç yaprak denedim o da aynı şekilde. Altınbaş daha başarılı geldi. Tirebolu 42'yi öve öve bitiremediler Çaykur olanı denedim onu da hiç beğenmedim. Zaten hangi Tirebolu iyi onu da anlamış değilim. Birisi diyor Rize'de satılıyıor sadece piyasada yok, birisi diyor şu marka bu marka sen yanlış olanı almışsın vs vs.

Twinings English Breakfast deneyip piyasada buna benzer veya birkaç çayı harmanlayıp ona yakın tavsiye arıyorum. Çaydan iyi anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thrashbringer -- 31 Ekim 2017; 23:31:21 >

• Thrashbringer kullanıcısına yanıt
    ÇAYKUR present i deneyin isterseniz

Altınbaş bana da çok hafif geliyor

Presentin demi güzel çıkıyor , yoğun bir tadı var

Ben karıştırmadan sek içiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonyz10c

ÇAYKUR present i deneyin isterseniz

Altınbaş bana da çok hafif geliyor

Presentin demi güzel çıkıyor , yoğun bir tadı var

Ben karıştırmadan sek içiyorum

Çaykur Hediyelik güzel gerçekten, bu aralar sek denedim ve gayet beğendim. Bir ara bulunamıyordu ama Migros şu sıralar satıyor.
  • sonyz10c S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler deneyim.
    Bu gidişle twiningse para vermeyelim derken bi twinings parasını piyasadaki çaylara harcayacağız.
  • arandur kullanıcısına yanıt
    Carrefour da da var hocam

Tam klasik Türk çayı , zaten bu çayı beğenmeyen varsa hiçbir çayı beğenmez Türk çayı olarak

Hocam bir ara pokeo çayı içiyordum Seylan çayı, ancak bıraktım bizim Türk damak zevkine pek uygun değil bence,baydı bir yerden sonra

• arandur kullanıcısına yanıt
    Unuttum söylemeyi şuan yeni demledim

Mis gibi çay kokusu var demlikte, birazdan içeceğim

• Thrashbringer kullanıcısına yanıt
    Kaç lira hocam twings çayı ?

Hiç denemedim seylan çayı mı?

• sonyz10c S kullanıcısına yanıt
    Teneke kutu yarım kilo 70'e alıyordum ben. Dediğim gibi fiyatı fazla ama benim gibi akşamdan akşama az içen insana gider sürekli gün içinde içmeye cep dayanmaz. Farklı yerlere baktım şimdi 85-99 arası fiyat veriyorlar onlar da eski kutu falan. Üretim son kullanma tarihini sordum maille cevap vermediler vazgeçtim.

Assam, seylan, kenya harmanı yazıyor ben pek anlamam nedir ne değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thrashbringer -- 1 Kasım 2017; 0:9:16 >
  • en iyisini falan bilmem ama ben çaykur filize alışmışım ,başkası tuhaf geliyor
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.