Şimdi Ara

Elektronik Sigara Yararları, Zararları Ve Merak Ettikleriniz (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
747
Cevap
14
Favori
39.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: neofobic
    ben orada anlatılan gibi de yaptım fakat, aroma açısından hiç tatmin edici olmadı. 22 ml için 6 damla aroma hiçkesmedi açıkcası. ayrıca o tarifin içerisinde pg olmadığı için boğaz vurumu sıfır. ben deneme yanılma yöntemi ile ideale en yakın karışımı şu şekilde buldum, tabi denemelerim devam edecek;

40 ml vg
    8 ml pg
    2 ml su
    10 ml 18 mg lık vg hill blend
    10 damla ffc mint

bu benim nötr likitim oldu. dün aldığımı söylediğim 15 ml lik şişeler 20 ml lik çıktı bu arada. onlara pay ettim. her birine ayrı ayrı ffc aromalardan 12 şer damla koydum. bu karışımın her 9 milimi için 1 ml pg eklerseniz içimi çok sert oluyor boğaz vurumu açısından. denediğim aromalar ve 10 üzerinden puanlamam

Süpersin.
    bu arada tahtakale işi harbiden vahim durummuş

• likit yapımı için buradan indirebileceğiniz bir program var...

http://ejuice.breaktru.com/

elinizdeki nikotinli sıvının ne olduğunu , ne elde etmek istediğinizi yazıyorsunuz.. aromanın PG bazlı olup olmadığını ..

ve hangisinden kaç ml hatta kaç damla koymanız gerektiğini veriyor... basit ama kullanışlı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sg888

likit yapımı için buradan indirebileceğiniz bir program var...

http://ejuice.breaktru.com/

elinizdeki nikotinli sıvının ne olduğunu , ne elde etmek istediğinizi yazıyorsunuz.. aromanın PG bazlı olup olmadığını ..

ve hangisinden kaç ml hatta kaç damla koymanız gerektiğini veriyor... basit ama kullanışlı...

sağolasın hemen indirip deniyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fifaboy

kendi likitimi yaptım nıkotınsız , seftalı + hındıstan cevızlı. 3 kişiye denettım 3ude begendı..

formulu esigara.us 'ev yapımı likit' sayfasından aldım herkese tavsıye ederım o sayfayı ınsanlar denedıklerı formullerı yazıyorlar

ben orada anlatılan gibi de yaptım fakat, aroma açısından hiç tatmin edici olmadı. 22 ml için 6 damla aroma hiçkesmedi açıkcası. ayrıca o tarifin içerisinde pg olmadığı için boğaz vurumu sıfır. ben deneme yanılma yöntemi ile ideale en yakın karışımı şu şekilde buldum, tabi denemelerim devam edecek;

40 ml vg
    8 ml pg
    2 ml su
    10 ml 18 mg lık vg hill blend
    10 damla ffc mint

bu benim nötr likitim oldu. dün aldığımı söylediğim 15 ml lik şişeler 20 ml lik çıktı bu arada. onlara pay ettim. her birine ayrı ayrı ffc aromalardan 12 şer damla koydum. bu karışımın her 9 milimi için 1 ml pg eklerseniz içimi çok sert oluyor boğaz vurumu açısından. denediğim aromalar ve 10 üzerinden puanlamam;

mint - 8 puan: tek başına içilebilirlik oranı düşük, çünkü çok sert ve yoğun aroması oluyor. fakat her 1.6 ml lik karışıma 0.4 eklendiğinde boğaz vurumu etkisi ve ferahlık veriyor likite. o yüzden 8 puan.

şeftali - 7 puan: aroması hoş, tek başına çok rahat içilebilir, üst üste günlerce aynı likiti içerseniz belki sıkabilir aroması. ama lazzetli, insanın ekmekbanası geliyor

muz - 9 puan: dekang dan daha önce kullandığım ve çok sevdiğim bir aroma zaten. fakat dekang ile arasında lezzet açısından şu fark var. içerisine koyduğumuz aromalar doğala özdeş aroma yani gıda aroması olduğu için direk, arada biraz ton farkı oluyor. ama daha önce dekang muz kullanmadıysanız farkı anlayacağınızı sanmıyorum.

vanilla - 5 puan: dekang da çok sevdiğim fakat ffc aroma ile birtürlü yakalayamadığım lezzet. içtiğinizde vanillayı hissediyorsunuz fakat dekangdaki ile alakası yok. toz vanilla gibi sanki. eşime verdim kalan aromayı tatlılarda kullanması için

karamel - 3 puan:
    20 milime önce 12 damla, sonra 5 damla daha ve en son 5 damla damlatmama, yani toplam 22 damla damlatmama rağmen karamelin esamesine rastlamadım. hani hiç yok değil var lezzeti fakat, damlattığımın karamel olduğunu bildiğim için alıyorum lezzeti. bilmeyene denetsem anlamaz karamel olduğunu. beklentimin en yüksek olduğu fakat hüsrana uğradığım aroma diyebilirim. tatlılarda denenmek üzere mutfağa sevk edildi bu aromada..

zaten kişiden kişiye gore degısır. değiştirmek lazım , deneme yanılma vs.

220ml vg (gliserin) + 25 ml su + 28 damla ffc seftali + 28 damla ffc hindistan..

boğaza vurum 10 uzerınden SIFIR

dumanı bı harika 10 uzerınden 10 veririm.

aroma ise 10 uzerınden 7 puan. ve bu puan her gecen gun artacaktır cunku gıttıkce guzellesıyor aromanın tadı. 10 gun sonra tam kıvamına ulasır o zaman edıtlerım.

renk ise saydam , su gibi..

edit ; elımde ffc seftalı ve hındıstan var 35*40ml gram kadar. dileyen olursa 10ml gram takaslarız farklı aromalarla. kucuklerıde satılmıyor ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fifaboy -- 22 Nisan 2013; 0:06:47 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: VendettA

reklam yapmak için ne kadar iğrenç sığ bi yol seçmişsiniz. bugün üye olup farklı konulara 3 mesaj atmışsınız 3üde kan emici sitenizin reklamını yapma amaçlı.

kusura bakmayın insanlar uyanıyor artık max 60 70 TL ye mal ettiğiniz egoları 200 tlye, max 140 150 TLye mal ettiğiniz evicleri 350 Tl ye satıp insanları kazıklayamayacaksınız. Daha çok forum forum gezip kullanıcı gibi reklam yapmaz zorunda kalırsınız.

şikayet edildi...

• Kullandığımız FFC aromaları yorumlayalım. Gerçi herkesin damak tadı farklıdır ama yine genel bi kanı oluşabilir.

Ben 7 aroma kullandım;

Hindistan cevizi : Tat ve koku konusunda başarısız. Çok zayıf kalıyor.
    Damla sakızı : kokusu ve tadı güzel gerçek damla sakızı gibi ama aşırı baskın. Çok çok az kullanmak bile yetiyor.
    Pötibör : koku ve tadı baskın. Genel olarak beğenmedim. Likite konulacak bi aroma değil.
    Çilek : kokusu tadı güzel çok baskın değil. Likite katıp iyice dinlendirirseniz çok daha iyi sonuç alırsınız.
    Elma : kokusu tadı güzel daha çok yeşil elma kokusu var. Yine likite koyduktan sonra iyi bi dinlendirme ile kendine gelir.
    Çikolata : kokusu ve tadı baskın kullanacksanız bile az kullanmak lazım. ben beğenmedim. Sağda solda ucuza satılan markasız çikolatalar gibi tadı ve kokusu. Tavsiye etmem...
    Vanilya : damla sakızı gibi kokusu ve tadı çok ağır. Aroma karışımlarınıza inceden farklı bi tat vermesi açısından çok az oranda kullanılabilir.

Piyasadaki az aroma markası arasında öne çıkmasına rağmen genel olarak ffc aromanın likit performansını beğenmedim. Aromedrops marka aromalar falan var ama onlar ffcden de kötüymüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 22 Nisan 2013; 1:31:33 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: charnel

Büyük bir hevesle beklediğim Joyetech Eroll bugün elime ulaştı. Yanında 2 adet Dekang USA Mix 11mg lık likitlerle birlikte.

Fakat bende biraz hayal kırıklığı oluşturdu. Zira çok az duman çıkartıyor ve kesinlikle normal sigara gibi boğazı doldurmuyor.

Acaba likitle ilgili bir sıkıntı mıdır?

İzlediğim videolarda bu Eroll ile ortalığı dumanla kaplıyordu içenler

Yarım saat oyalanıp arkasından normal sigaramı yakmak zorunda kaldım.

eroll kibar şık ama ufak bir cihazdır.. performansı çok yoğun kullanıma gelmez, çabuk ısınır ve kartuşlu model olduğu için çok aşırı duman da veremez.. zaten pil boyutları da normal sigara boyutundadır.. ben bunu verirken belirtiyorum.. dekanglar orijinal mi.. üzerinde baslılı shrink var mıydı.. bir de likitleriniz Pg mi VG midir ...

VG daha bol duman verir.... bol duman istiyorsanız EGO standartı ürünlerden -1100 ma pillerden daha fazla verim alırdınız.. duman kaynama sonucu olur.. pil ufak olduğu zaman da az duman olması olası oluyor...

2 gün önce çok az kullanan bir ünv. öğrencisi bir arkadaşa verdim beyaz eroll - o memnun kaldı ama zaten günde 3- 5 adet sigara içiyormuş...

Elimdeki likit baya orjinal gibi duruyor. Kesin orjinal diyebilirim. Üzerinde baya sağlam bir jelatin ve kapağındaki plastik falan düzgündü. Baktığım orj. fotolarla fark yok yani.

PG-VG oranı yazmıyor ama içerik kısmında diğer maddelerle birlikte Propylene glikol yazıyor. Bir daha baktım kutunun üstünde PG 11 MG ve Low yazıyor.

Ne tercih etsek iyi olur likit için sizce? Şöyle hem boğaza vuran hem de dumanı güzel, karpuz-çilekten ziyade sigara tadı olan?

Bu Dekang yerine Flavour Art mı denemek daha iyi olur acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charnel -- 22 Nisan 2013; 2:26:08 >

• Tamda elektronik sigara alma arefesindeyken kalp doktoru bir müsterimiz elektronik sigaranin avrupada yasak oldugunu ve normal sigaradan kat kat zararli oldugunu söyledi benim kafada allak bullak oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VendettA

Kullandığımız FFC aromaları yorumlayalım. Gerçi herkesin damak tadı farklıdır ama yine genel bi kanı oluşabilir.

Ben 7 aroma kullandım;

Hindistan cevizi : Tat ve koku konusunda başarısız. Çok zayıf kalıyor.
    Damla sakızı : kokusu ve tadı güzel gerçek damla sakızı gibi ama aşırı baskın. Çok çok az kullanmak bile yetiyor.
    Pötibör : koku ve tadı baskın. Genel olarak beğenmedim. Likite konulacak bi aroma değil.
    Çilek : kokusu tadı güzel çok baskın değil. Likite katıp iyice dinlendirirseniz çok daha iyi sonuç alırsınız.
    Elma : kokusu tadı güzel daha çok yeşil elma kokusu var. Yine likite koyduktan sonra iyi bi dinlendirme ile kendine gelir.
    Çikolata : kokusu ve tadı baskın kullanacksanız bile az kullanmak lazım. ben beğenmedim. Sağda solda ucuza satılan markasız çikolatalar gibi tadı ve kokusu. Tavsiye etmem...
    Vanilya : damla sakızı gibi kokusu ve tadı çok ağır. Aroma karışımlarınıza inceden farklı bi tat vermesi açısından çok az oranda kullanılabilir.

Piyasadaki az aroma markası arasında öne çıkmasına rağmen genel olarak ffc aromanın likit performansını beğenmedim. Aromedrops marka aromalar falan var ama onlar ffcden de kötüymüş.

aynen katılıyorum sana, denemeden önce çok ümitliydim fakat denediğim şeftali, muz, mint, karamel ve vanilla da beklentimi karşılamadı açıkcası. birtek mint hepsinden uzak ara ayrıldı diyebilirim performans açısından, en azından beklentimi %100 karşıladı (yanlız çok baskın bir tadı var dikkatli ayarlamak lazım oranı) onun dışında muz, üzerinde zaman harcanabilir düzeyde. şeftali şuanda orta karar. biraz dinlensin likitler son kararımı ondan sonra vereceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neofobic -- 22 Nisan 2013; 3:28:51 >

• quote:

Elimdeki likit baya orjinal gibi duruyor. Kesin orjinal diyebilirim. Üzerinde baya sağlam bir jelatin ve kapağındaki plastik falan düzgündü. Baktığım orj. fotolarla fark yok yani.

PG-VG oranı yazmıyor ama içerik kısmında diğer maddelerle birlikte Propylene glikol yazıyor. Bir daha baktım kutunun üstünde PG 11 MG ve Low yazıyor.

Ne tercih etsek iyi olur likit için sizce? Şöyle hem boğaza vuran hem de dumanı güzel, karpuz-çilekten ziyade sigara tadı olan?

boğaz vurumu açısından pg zaten daha iyidir vg den. fakat vg bitkisel olduğu için daha fazla tercih edilir. eğer tütün istiyorsan usa mix, carmen, hill blend deneyebilirsin. bunların dışında denemediğim desert, doff, bigben gibi likitler var. deneyerek kendine uygun olanı belirlemen lazım. biz ne desek boş. he birde virginya var.

• quote:

Orijinalden alıntı: AkdenizLee

Tamda elektronik sigara alma arefesindeyken kalp doktoru bir müsterimiz elektronik sigaranin avrupada yasak oldugunu ve normal sigaradan kat kat zararli oldugunu söyledi benim kafada allak bullak oldu

keşke soraydın o doktora kime oy veriyosun diye. cevap yeterli olurdu. birde adam ne doktoru çok merak ettim. veterinere de doktor deniyor çünkü. diş doktoru yada jinekolog ise haklıdır kesin
  • çok önemli birşeyi unuttum anlatmayı. tahtakaleye gittiğimde, tahtakale piyasasına ürünleri veren ilk el ile tanıştım. adını sölemedi, abi dedik kendisine. biraz sohbet ettik piyasadan sigaralardan, sonra laf arasında sordum;
    - nasıl bukadar rahat satıyosunuz denetim yokmu diye,
    - dükkana var tezgaha yok, zaten bir süre sonra hepsi serbest olucak. kadir topbaşın oğluna ithalat izni çıkartmış devlet, 279 liradan satıcak yakında. reklam bile hazırlıyorlar. dedi.

ağzım açık kaldı. dedim abi ciddimisin nerden biliyosun,
    - dünyanın malını getirip dağıtıyoruz piyasaya, okadar da bilelim artık dedi.

ama adam çok temiz yüzlü 55-60 yaşlarında bilgili biriydi. cahil cüheyla takımından olmadığı belliydi. adamın dedikleri nekadar doğru nekadar yanlış bilmiyorum ama, merakla takipcisi olucam. dikkat ederseniz tv ve yazılı medyada elektronik sigara haberlerine artık pek rastlanmıyor.
  • quote:

quote:

Tamda elektronik sigara alma arefesindeyken kalp doktoru bir müsterimiz elektronik sigaranin avrupada yasak oldugunu ve normal sigaradan kat kat zararli oldugunu söyledi benim kafada allak bullak oldu

keşke soraydın o doktora kime oy veriyosun diye. cevap yeterli olurdu. birde adam ne doktoru çok merak ettim. veterinere de doktor deniyor çünkü. diş doktoru yada jinekolog ise haklıdır kesin

Kalp doktoru oldugunu yazmistim ama okumada zorluk var sanirim tavsiye ederim dunyagöz.com

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aman sakın buradada tartışma olmasın... Elektronik sigara da zarar 10 ise normal sigara 400 dür neden derseniz normal sigarada kanıtlanmış en az 400 zararlı madde var ve sakat ile ölüm'leri de kanıtlanmış bunların yanında elektronik sigarada kanıtlanmış 1 tane zararlı veya ölüm olayı varmı :-)lütfen bunu 1 düşünün
  • quote:

Kalp doktoru oldugunu yazmistim ama okumada zorluk var sanirim tavsiye ederim dunyagöz.com

evet körüm, okumada zorlukta çekiyorum. ama normal sigaranın elektronik sigaran daha az zararlı olacağını düşünecek ve inanacak kadar beyinsiz değilim. senden daha şanslıyım, göz konusunda tıp çok ilerdi ama şimdiye dek başarılı bir beyin nakli henüz yapılmadı bildiğin kadarıyla. Ümidini yitirme, tıp ilerliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ishan

Aman sakın buradada tartışma olmasın... Elektronik sigara da zarar 10 ise normal sigara 400 dür neden derseniz normal sigarada kanıtlanmış en az 400 zararlı madde var ve sakat ile ölüm'leri de kanıtlanmış bunların yanında elektronik sigarada kanıtlanmış 1 tane zararlı veya ölüm olayı varmı :-)lütfen bunu 1 düşünün

abicim cevap vermeye bile lüzum yok. elektronik sigara konusunda kalkıp normal sigaradan daha zararlı diye soruyor. adama geyik yapıyoruz takılıyoruz adam ta...k geçiyo bizimle. boşver devam etsin böyle insanlar normal sigaraya zaten.
  • Bi sen dene bende nasıl bişey olduğunu merak ettim
  • quote:

quote:

quote:

Büyük ..eroll.t bende biraz hayal kırıklığı oluşturdu. ..n normal sigaramı yakmak zorunda kaldım.

eroll kibar şık ama ufak bir cihazdır.. p.. öğrencisi bir arkadaşa verdim beyaz eroll - o memnun kaldı ama zaten günde 3- 5 adet sigara içiyormuş...

likitiniz PG bazlı .. PG bazlılar da az duman verir.. bir de eroll olunca iyice duman azalmıştır...

Dekang likit sınıflandırması :

VG : %20 PG ve %80 VG içerir
    RPG : %50 PG ve %50 VG içerir
    PG : %80 PG ve % 20 VG içerir

Likitler temel olarak bu iki maddeden yapılır.

PG : Propilen Glikol diş macunları, kozmetik, ağızdan alınan ilaçlarda (sıvı antibiyotik, vb), gargara, vb gibi ürünlerde kullanılır. Soda ve yapay ve doğal tatlandırıcılar için temel çözücü olarak da kullanılır, boğaza vurum ve aromanın etkisini arttırır. Sıvılarda bakteri üremesini engelleyici etkisi vardır.
    VG : Bitkisel Gliserin, yoğun ve tatlı bir sıvıdır, genellikle bir tatlandırıcı olarak gıda endüstrisinde kullanılır, kozmetik ürünlerde önemli bir katkı maddesidir. Duman üretmesi sebebi ile duman makinesi gibi makinelerde de kullanılır...
    Normal sigara içimi sırasında marka değiştirdiğimiz zaman 2 hafta öksürük ve boğaz hassasiyeti yapabiliyor. E-sigaraya geçildiğinde ilk başlarda yaşanan boğaz kuruluğu ve öksürük durumlarının çoğu bundan kaynaklanmaktadır ama nadiren PG alerjisi olan kişiler de olabiliyor, bu durumda biraz içime ara vermek, boğazın alışmasını beklemek genelde sorunu çözer. PG sıvılarda kullanılan 2 ana maddeden biridir .

Özellikle İlk likitlerinizde VG tercih edilebilir. satıcının bunu anlatması lazım... anlatmıyorlar - ama en azında orijinal sıvı göndermiş.. eskiden bu da yoktu.. onca yazılar biraz işe yaradı..

VG tütün aroması beğenilen çeşitler var : bir de yine mg değerine içtiğiniz sigara ve adede göre karar vermek lazım.. siz 11 i bilerek mi şeçtiniz... Flavour art ı beğenenler de var ama ben hem tütün hem de meyvalı olarak helbert (parlement) ve elma içiyorum.. aromaları bana çok hafif geliyor..

Big ben 18 vg
    Hill Blend 11 vg
    Hill Blend 18 vg
    USA mix 24 VG (marlboro)
    USA mix 16 VG
    USA mix 16 PG
    Usa mix 12 VG
    Desert 12
    Doff gold 16 vg
    Doff 18 PG
    King of Tobacco 11 VG
    King of Cigar 16 VG
    Cigar Cubano 18 VG
    Cigar Cubano 6 VG
    Carmen 11 VG
    Carmen 18 VG
    Carmen 24 VG

• quote:

quote:

quote:

buradaki çoğu arkadaş biliyor, ben piyasadan uygun mal bulup test edip forumdaki dostlarıma veriyorum.. epey bir dostum da oldu.. hepsiyle uzun uzun muhabbet ediyorum- sonuçta bu işi zaten bu sebeple yapıyorum..

konu şu , bu alışverişler sırasında göğüs hastalıkları hastanesinden bile doktorlara kadar öyle çok farklı müşterim oldu ki bana bu zararlıymış lafları komik geliyor..

avrupada yasak değil.. araştırın.. hatta hollanda da geçen ay bir sigara firması yasak olayını kaldırmak için açtığı davayı kazandı.. amerikada ingilterede - almanya da serbest.. yasak olan yerler tütüncülerin güçlü olduğu yerler..

1-2 yıl içinde sigara firmaları bunları piyasaya sürecek -aynı sigara markaları, aynı isimlerele kartuşlu modelleri.. o zaman yararlı diyecekler , bekleyin görün..

üstteki mesajımda yazdım içindeki malzemeleri, PG ve VG de zayen mutfağımızda bulunan ürünler, yemek sektöründe tatlandırıcı ve aroma tutucu olarak yıllardır kullanılan ürünler, insan sağlığına bir zararı tespit edilmemiş ürünler...

VG tatlandırıcıdır, aktarlarda bile satılır -gliserin....
    PG ise aroma tutucu maddedir, pasta kek aromaları - meyva sularında kullanılır- mikrop üremesini de engeller-

PG sigaralarda da var.. sigaraya katılan aromanın kalıcı ve baskın olması için kullanılır.. (malbora- camel vs. tat farkı hep aromadır -tütünler aynıdır. ) yine sigara hakkında bilgi : light ile normal sigara arasında bile tütün farkı yoktur -tek fark sarıldığı kağıdın üzerindeki mikron hava deliklerinin sayısıdır... sert olanda az delik vardır -mesela 1000 adet, light sigarada ise 5000 adet.. bu sebeple hava çok alınır ve sigara etkisi yumuşar.. tütününde kanser yapan bir madde vardır ve katran en zararlısıdır... esigarada bunlar yoktur..

E-sigara ile bağımlı olduğunuz nikotin maddesini almaya devam ediyor ama yanında diğer zararlı katran ve benzeri zararlıları almıyoruz. Zamanla likit nikotin oranını hatta likit içme miktarını azaltarak bundan da kurtulmaktır amacımız. Nikotin alışkanlığı ötesinde sigara daha çok el –göz alışkanlığıdır.

Nikotin aslında vücudun ürettiği bir maddedir, ama sigara kullanıcılarında dışarıdan çok alındığı için vücut bunu üretmeyi unutur.. bu sebeple sigara bırakıldığında vücuda bir süre nikotin desteği şarttır.. giderek azaltılır ve vücut yeniden üretmeyi hatırlar, vücudumuz için yararlı ve gereklidir.

imzamdadediğim gibi : araştırmak lazım.. ek bilgi içinhttp://www.esigaram.biz/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sg888 -- 22 Nisan 2013; 10:22:02 >

• fikret gözükmüyo ortalıklarda hiç. ya yeni bişey icat ediyor yada yenge elektronik oklavayı icat etti
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.