Şimdi Ara

Elektronik Sigara - ANA KONU- (141. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.672
Cevap
230
Favori
508.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    saol hocam bakıcam o siteye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonham55

eyvallah hocam.foruma üye olucam ,siz dediğiniz likitleri forumdaki bir arkadaştan alıyorsunuz sanırım ,kullanıcı adını verirseniz bende ondan alıym. one hit wonderin iki çeşitini aldım daha önce elden 30 ml olarak ama hem aromalarını çok alamadım hemde belirli bir süre sonra ikisininde tadı bozuldu,coildendir dedim yeni coillede aynı tadı verdi herhalde orjinal değidi dedi
    @swashbuckler55

eyvallah hocam.foruma üye olucam ,siz dediğiniz likitleri forumdaki bir arkadaştan alıyorsunuz sanırım ,kullanıcı adını verirseniz bende ondan alıym. one hit wonderin iki çeşitini aldım daha önce elden 30 ml olarak ama hem aromalarını çok alamadım hemde belirli bir süre sonra ikisininde tadı bozuldu,coildendir dedim yeni coillede aynı tadı verdi herhalde orjinal değidi dedi
  • hemen hemen 1 sene olmuş bıraktınız mı hocam ?
  • değerli dostlar benim almak gibi bir niyetim var fakat aylık giderinizi merak ediyorum 60 70 lira likit desek her ay da coil alıyormusnuz coil ne kadar gidiyor başka masrafı oluyor mu bunların birde smok alien 220w tavsiye edermisiniz
  • adv11 kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi iki farklı içim çeşidi var ve bunlar direk likit, pil, coil kullanım sürelerini etkiler;

1) MTL içim (mouth to lung) yani ağızdan ciğere, sigara içimi denir. Bu tarz atomizerlerde içim daha sıkıdır. Daha dar hava deliği kullanılır ve sigaradaki gibi boğaz vurumu daha net alınır.
    Bu atomizerlerin coilleri daha yüksek ohm ludur. Telin pamuğa temas eden yüzeyi daha az olduğu için az likit kullanırsınız, daha az hava çeker daha az buhar alırsınız. Çok hava çekmediğiniz için ciğerleriniz de yorulmaz.
    Daha tok içim gerçekleştirirsiniz ve tütünlü likitlerle sigara hissiyatını daha çok yakalayabilirsiniz.
    Bunların yanında likit sarfiyatınız azalır.
    Kullandığınız coil daha küçük ve daha az likit kullanıdğı için nispeten daha uzun ömürlü olur.
    Daha düşük wattlarda kullandığınız için de pil ömrü uzar.

2) DL (direk lung) ciğer çekimi, nargile içimi dediğimiz, yüksek wattlarda, düşük ohm lu coillerde, etrafı sis perdesine çevirebileceğiniz içim çeşididir.
    Likit sarfiyatınız artar, pil sarfiyatınız artar. Çok hava akımı yuttuğunuz için ciğerlerinizi yorabilir.

Hangi çeşit atomizeri kullandığınız direk masraflarınızı belirler.

Örnek vermek gerekirse ben ilk kullanırken DL olan smok alien kullanıyordum. 0,18 ve 0,4 ohm'lu hazır coilleri vardı. 40-60 watt arası kullanırdım. Günlük 10-20 ml likit kullandığımı hatırlıyorum. Kullandığım likitin nikotin oranı 0,3 veya 0,6 mg idi.

Sonra ilk MTL atomizerim hazır coilli nautilus2 yi aldım ve günlük likit kullanımım normalde 2-3 ml'ye düştü. Arada çok içtiğimde 4ml'ye çıktı. Tek pil kullanıyorum 2 günde anca bitiyordu.
    Coili yaklaşık 1700 çekişte değiştiriyordum (7 günde bir)

Daha sonra tel sarmayı öğrendim ve şu anda siren v2 kullanıyorum, tel ve pamuk masrafım yok denilecek kadar az. Likit tüketimi aynı seviyede.

Dediğim gibi önce bu aletleri hangi sebeple hangi ihtiyaçla alacağınız önemli. Ona göre bir yol izlemek gerekiyor.

Smok alien çok kullanılan bir ürün dolayısıyla şikayetide çok. Benim arkadaşım kendi makinasını bozmuştu benimkini aldı onuda bozdu. Devresi ve ekranı sıkıntı yaratmıştı. Ama dediğim gibi belkide senin ihtiyacın smoke alien değil daha küçük bir mod da olabilir. Onu belirlemek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meo_tr -- 17 Nisan 2018; 13:6:46 >
  • meo_tr kullanıcısına yanıt
    cevabınız için teşekkürler pamuk ve tel masrafı dediğiniz şey coil masrafı değil mi
    bir de bu siren v2 her türlü cihaza uygun mu
  • SaMoVe kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi gördüm inceleyelim, böyle linkler her zaman lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dün gece masanın üzerine koydum baya da içmedim, sabah kalkıp 1-2 firt alayim dediğimde, paso likit vs. aktı yapış yapış oldu makine sonra açtım içini temizledim, çektim falan. Sorun olmadı. Sarja koydum şimdi bakalım. Neden böyle bişey yaptı anlamadım
  • Beyler elimde 2 tane Serpent RDTA var.

Biri gümüş renk ikinci el az kullanılmış, diğeri altın rengi sıfır kutulu.

İlgilenen olursa PM.

Ayrıca Fresh Pressed Premium Likiti tavsiye ediyorum kesinlikle, şampanyalı olanı denemelisiniz kesin
  • önericeğiniz temiz bir evyap satan varmı acaba ?
  • Surfing with the Alien kullanıcısına yanıt
    cihazınız nedir hocam söylerseniz yardımcı olmaya çalışırım
  • Mükemmelsin hocam. Ne denilebilir ki, imrendim yemin ediyorum. Eline koluna sağlık. Helal olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: z21

önericeğiniz temiz bir evyap satan varmı acaba ?
    Evyap derken malzeme mi almak istiyorsunuz yoksa direkt likit falan mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakgursess

cihazınız nedir hocam söylerseniz yardımcı olmaya çalışırım
    Hallettim hocam teşekkür ederim. Sarj etme sırasında likit doldurabilir miyim?
    Bence güvenlik açısından hiç gerek yok. Pil akım halinde o esnada, Allah korusun aksi bir şey olur likit damlar o olur bu olur. Şarjdayken kullanım da yapmıyoruz zaten, şarj bittikten sonra 2 dk doldurmak daha iyi. Yada atomizeri söküp moddan ayrı bir şekilde doldurun çok aceleyse eğer
  • povr_anj kullanıcısına yanıt
    Vallaha çıkardım atomizeri doldurdum, içerideki fazlalıkları temizledim sonra geri taktım. Sıkıntı olmaz dimi?
  • Bildiğin 2 günde 10 saat araştırdım, hala nereden ne model almalıyım hiç anlamadım. Herkes başka bir site öneriyor, biri o site kazık derken diğeri orası çok iyi diyor, kime güveneyim bilemedim gerçekten. Kargosu olan, referanslı bir yer öneren olursa beklerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yirikalische

Bildiğin 2 günde 10 saat araştırdım, hala nereden ne model almalıyım hiç anlamadım. Herkes başka bir site öneriyor, biri o site kazık derken diğeri orası çok iyi diyor, kime güveneyim bilemedim gerçekten. Kargosu olan, referanslı bir yer öneren olursa beklerim.
    Hocam ben iStick Pro aldım(orijinal) günde 3-4 paket parl içen biriydim. 4 gündür sigara içmiyorum, beni kesti vallaha. Zevk alıyorum, çok güzel kokuyor. Tek sıkıntı dişleri biraz daha düzenli fırçalamak onun için iPana 3D White(beyaz kapak) öneriyorum direkt beyazlatıyor.

@povr

Hocam benim Sony kameram var onun sarj yatağı ile pico'nun pilini sarj edebilme imkanım var mı? Ayrıca ekstra olarak hangi pili tavsiye edersiniz. Link atabilirseniz sipariş geçeyim.
    Hayırlı olsun :) Kameranın içinde ki pili bilemiyorum ama 18650'lık pillerden kullanmanız gerekiyor. Sony VTC5 ve VTC6 şu an piyasada ki en çok tercih edilen en kaliteli pillerdir. Ama gel gör ki orijinalini bulmakta bir o kadar zor. Piyasa çakma ürünlerle dolu maalesef. LG, Panasonic, Samsung markalarının 18650 30 Ah pillerini tercih edebilirsiniz. Ben pilleri pilsitesi.com adresinden alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi povr_anj -- 20 Nisan 2018; 12:15:10 >
  • 
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.