Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.727
Cevap
118
Favori
1.227.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: humann

Merhaba, bilmem kaç kişinin sakalı benimki gibi bisikletin fren tellerinin kıvamındadır, ama şunu söylemeliyim özellikle sert ve sık sakalınız varsa jilet bile kısa süre sonra kesmez oluveriyor.

Philips her zaman söylüyorum, çene kemiği fazla çıkıntılı olmayan, yüzü etine dolgun, sakalları ise ince ve seyrek yapılı insanlarda iyi sonuç veriyor.

Braun Cruzer^3 ü de merak ettim, aldım. Bendeki sonuç; tam bir fiyasko. Braun keşke reklama harcadığı paranın yarısını ürün geliştirmeye harcasa. Bana oyuncak gibi geldi. Şu anda atıl bir şekilde bekliyor. Ayrıca, önemli bir açıklama yapmak gerek: 2 tür tıraş makinesi var:1) ISLAK/KURU 2) YIKANABİLİR.
    cRUZER sadece yıkanabilir. Jel sürülüp tıraş olamıyorsunuz.

Geçen hafta Panasonic ES7036 model bir makine aldım. Plazmadan sonra Panasonic tıraş makinesi yine Beni yanıltmadı. Hem ISLAK/KURU hem YIKANABİLİR. Makine 10.000 devir!!! ve içinde dünyanın en keskin bıçakları var: 30 derece!!!

Şunu samimi olarak söylüyorum, sakalı benim gibi birisi bu makineden memnun kalıyorsa, normal birisi asla vazgeçemeyecektir.

iyiki Panasonic var...

Arkadaşım phılıps için sallamışsınız benim sakalımı keserken yüzümü kesmeyen berber yoktur türkiyenin her yerinde traş oldum o kadar sert ve gece ikide traş olayım ertesi sabah olmamış gibi hemen çıkar ve phlıps 30 yıldır aynı makine ve 2 gün öncede yeni modelini aldım gene aynı mükemmellik, yani beton gibi sakalları mükemmel kesiyor ve iki gün traş olmuyorum daha ne olsun

• Arkadaşlar merhaba,

Haftasonu Tüyaptaki Ev Aletleri fuarına gittim. Panasonic standında harika 2007 yeni model tıraş makineleri gördüm, yakın bir zaman içinde piyasaya süreceklermiş. inanın insan eline alınca bırakmak istemiyor. Bu Japonlar gerçektende uçmuşlar tıraş makinesi teknolojisinde. Web sitelerini aldım, merak edenler inceleyebilir:

Panasonic Tıraş Makineleri

Herkese iyi tıraşlar
  • traş makinesinde; braun da iyi ama ben philips i tek tutarım.
  • Phılıps özellikleri

Büyük Resim Philips HQ 9190 Tıraş Makinesi
    Fiyatı : 479.32 YTL + KDV
    KDV Dahil : 565.60 YTL
    Taksitle : 47.13 YTL
    Havale : 526.01 YTL
    Türk Lirası : 565,600,000 TL

Genel Özellikler :
    • JetClean sistemi
    • JetClean sistemi tıraş makinenizi temizlemeyi ve şarj etmeyi kolaylaştırır. Tıraş makinesini JetClean sistemine yerleştirin ve cihaz optimum bir şekilde temizlesin. Tıraş makinesi temizlendiğinde, şarj için yükselir.
    • SmartTouch Yüz Hatları Algılama Sistemi
    • SmartTouch Yüz Hatları Algılama Sistemi tek başına tıraş başlıkları gibi başlığın tamamının da vücudunuzun hatlarına uygun şekilde hareket edebilmesini sağlar.
    • Speed-XL traş başlıkları
    • Gelişmiş Speed-XL tıraş başlıkları daha hızlı bir tıraş için % 50 daha fazla tıraş yüzeyi sağlar. Tek hareketle daha fazla tüy almak için daha fazla tıraş bıçağına sahiptir ve bu da daha düzgün bir tıraş sağlar. Tıraş başlıklarında ayrıca daha yakın bir tıraş ve en kısa tüyleri dahi yakalamak için daha fazla delik bulunur.
    • Kişisel Konfor Ayarı
    • Benzersiz bir özellik olan Kişisel Rahatlık Kontrolü düğmesi ayrı hareket eden tıraş başlıklarını deriniz ve sakalınız için uygun basınca ayarlamanıza olanak verir. SmartTouch-XL ile ilk kez tıraş olmadan önce ayarlardan birini seçin ve artık her defasında daha az sürtünme ve tahrişle, olabildiğince dipten, güvenli bir tıraşın keyfini çıkarın.
    • Mükemmel Kaldır ve Kes sistemi
    • Mükemmel Kaldır ve Kes sistemi kılları deriden daha etkili şekilde kaldırarak, ortalama 15 mikrometre daha kısa olanları kesebilir. Bir kaç dokunuş dahi yeterlidir, ayrıca deride tahrişi azaltır.
    • Sudan etkilenmez
    • Tıraş makinesini hızlı, kolay ve sağlıklı bir şekilde temizlemek için yapmanız gereken sadece musluk suyuna tutarak çalıştırmaktır.
    • Kromajlı çok amaçlı LCD ekran
    • Bu yüksek teknolojili ekranda pil dolu/boş ve şarj oluyor göstergeleri bulunmaktadır, ayrıca seçilen Kişisel Konfor Ayarını ve kalan tıraş zamanını gösterir.
    • Şarj edilebilir
    • Bu tıraş makinesi sadece bir saatte tam olarak şarj olur, bu şarjla 30 gün boyunca kordonsuz olarak tıraş olabilirsiniz. Eğer aceleniz varsa, 3 dakikalık hızlı şarj, bir tıraş için gerekli gücü sağlayacaktır.

Teknik özellikler :
    • Lüks : ******
    • Kişisel Konfor Ayarı
    • Mükemmel Kaldır ve Kes sistemi
    • Kromajlı çok amaçlı LCD ekran : pil dolu, zayıf ve şarj oluyor göstergesi ve kalan tıraş süresi ile birlikte. Ayrıca seçilen Kişisel Konfor Ayarını da gösterir
    • Şarj süresi : 1 sa.
    • Tıraş süresi : 90 dakika
    • Hızlı şarj : kordonsuz tek bir tıraş için - 3 dakika
    • Güç sistemi : Pilleri şarj edilebilir ve elektrikle çalışabilir
    • Hassas kesici : bıyık ve favorilerin keskin bir şekilde alınması için 15mm bıçak
    • Renk(ler) : magnetech manyetik lake
    • Teknik özellikler
    • Dünyanın her yerinde kullanılabilir otomatik gerilim seçici
    • Şarj edilebilir piller : Doğaya zarar vermeyen Li-on (kadmiyum, cıva veya kurşun içermez)
    • Düşük voltajda, otomobilde veya teknede şarj
    • Standart özellikler
    • Kıl toplama bölmesi
    • Benzersiz, döner sistem : titremeden çalışma için
    • Parçalar
    • Yumuşak kauçuk tutma yeri paneli
    • Entegre saatiyle rahat şarj standı : evde kolay şarj ve saklama için
    • Lüks kutu : rahat saklama için
    • Elektrik fişi, temizleme fırçası ve tıraş başlığı koruma kapağı
    • JetClean sistemi : tıraş makinesini otomatik olarak temizler ve şarj eder
    • Elektronik özellikler
    • Pil dolu göstergesi
    • Elektronik düğme
    • Tıraş başlıkları göstergesini değiştirin
    • Elektronik temizleme uyarısı : tıraş makinenizi temizlemenizi hatırlatır
    • Seyahat kilidi
    • Ekran gösteri modu

braun markada

Braun 8585 Temizleme Üniteli Şarjlı Tıraş Makinesi
    Fiyatı : 339.15 YTL + KDV
    KDV Dahil : 400.20 YTL
    Taksitle : 33.35 YTL
    Havale : 372.19 YTL
    Türk Lirası : 400,200,000 TL

Genel Özellikler :
    • Üstün kalite elekli tıraş sistemi
    • Dört yöne hareket edebilen tıraş başlığı
    • Geliştirilmiş orta boy düzeltici
    • 3 aşamalı tıraş sistemi
    • Özgün, temizleme ve şarj yuvası
    • Şarjlı ve elektrikli kullanım
    • Şarj süresi: 60 dakika
    • 1 tıraşlık hızlı şarj süresi: 3 dakika
    • Kablosuz kullanım: 50 dakika
    • Ayarlanabilir uzun tüy düzeltici
    • 2 LED mavi ekran şarj göstergesi
    • Güvenlik kilidi
    • Çevre koruyucu piller
    • Smart Logic çip
    • Universal voltaj ayarı
    • Lüks taşıma çantası

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi y.servis -- 24 Eylül 2006; 14:59:52 >

• Merhaba arkadaşlar..

Traş makinası almayı düşünüyorum ama aciliyetim yok.. Bu konuyu iyice araştırıp özellikle sert sakallı biri olarak uygun seçim yapmak istiyorum..

Yanlız burada gördüğüm bir yanılgıyı düzeltmek isityorum..

Geçen gün Mecidiyeköydeki EP Center'da çok sayıda traş makinasını en azından gözle de olsa inceleme fırsatım oldu.. İncelediğim Panasonic'lerin hepside "Made in China" idi.
    Buna karşın Remington'ların bazı modelleri Çin olmasına rağmen (titanyum serisiydi sanırım) "Made in Austria" yazıyordu. Yani avusturya yapımı.
    Ve ordaki tüm Philips, panasonic lerin en uç modelleri dahil yapım yeri Çindi.

Gördüğüm Remington linktekine çok benziyordu..
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=21077&productid=sgremms2390

Sadece Braun en üst modeli Almanya (gerisi yine Çin), Remington Titanium serisi ise Avusturyaydı.

Ancak bunun kaliteye ne katkısı var derseniz o ayrı bir tartışma konusu olurdu herhalde...

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xbit -- 27 Eylül 2006; 15:48:59 >

• panasonic cok ii mis bu konuda oyle duydum fakat turkiyede pek bulunmuyorwww.gold.com.tr de panasonic in modelleri var
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmetgunduzbey

panasonic cok ii mis bu konuda oyle duydum fakat turkiyede pek bulunmuyorwww.gold.com.tr de panasonic in modelleri var

philips braun ii die bilirim de panasonic??
  • Arkadaşlar şimdi sıkı durum Panasonic Servislik yapan bir arkadaşım bana bu tıraş makineleri ile ilgili bir labaratuvar aşatırması verdi. Sonuçlara bakılırsa, Panasonic tartışmasız en önde. Resimde motor devir hızları ve Linneer motorun tartışılmaz üstünlüğü, ayrıca diğer resimde lineer motorun çalışma prensibi güzel bir benzetme yapılarak anlatılmış. Harika doğrusu.

• Ve motor devir hızları

• Öncelikle bu topic e yazan bütün arkadaşlara teşekkürler,

Çok beğenerek yaklaşık 4 yıldır kullandığım Philips 6995 i değiştirmeye kara verince daha üst ne modeller çıkmış diye şöyle bir araştırırken burada yazılanlara rastladım. Daha evvel Braun ve Philips kullanmıştım burada yazılanlardan etkilenerek Panasonic i denemeye karar verdim. Ve Panasonic ES8168 modeli aldım kullandım. Tek kelime ile süper, herkese tavsiye ederim
  • arkadaslar benimde tiras konusunda derdim büyük sayilir o yüzden uzun bir yazi yaziyorum tecrubelerimi sizlerle paylasmak istiyor ve sizinde yardimlarinizi önerilerinizi bekliyorum

sakalim hafif kivircik.ergenlikten yani 15 yasimdan beri jiletle (mach 3) tiras oluyordum ve her tirastan sonra sanki sakal varmis gibi geliyordu baya kirmizilik ve sivilcelenmede oluyordu.su an yasim 22 ve gerek internet gerekse arastirmalarim sonucu bunlarin sakal yapisindan kaynaklandiği ve sakal dönmesi olduğunu ögrendim.yazanlara göre birinci sorunu da jiletin keskin tiraş etmesiymis.

bunu ogrendikten sonra jileti birakip kendime cruzer adli braun un tiras makinesini aldim.ama batiklar cok olduğu icin düzgün kesemiyordu ve cildime sürtmekten tahris edip duruodum zavalli yüzümü:)

kalan sakallari trimmer la almayi denediimde de bütün cildimi zimpara gibi yapiyordu keskin uclari ve gene batik gene batik..

onuda birakip iki bicakli jiletle sakallari iyice yumusatip önce kisaltip sonra üzerinden yeni aldigim braun 360 complete le gectim birtane kil kalmiyordu ama jilet yüzünden yüzüm yine rahatsiz olmaktaydi.

su an tiras olurken sadece braun un 360 complete modelini kullanıyorum..sakalin düz ciktigi yerleri mükemmel sinekkaydi yapiyor..yazimin basinda anlattigim sorundan otürü asla sinekkaydi tiras nedir bilmeyen ben bu makine sayesinde tiras olmayi tanidim..ancak sorun su ki..bir onceki deneyimlerimden kalma batiklar hala yüzümde ve iyilesmio malesef braunun bu makinesi batik kıllari toplamakta yetersiz.
    ancak yüzde 20 sini falan cildimi elimle kaldirip makineye bastirtinca topluyor..

size sorularim acaba batik killari temizleyecek bir makine kullanan arkadaslar varmi?
    bu problem makineyle tiras ola ola cözülür mü?

bu arada makine icin de birkac sözüm olacak..özellikle yüzü tahris olan arkadaslar bunu denesin cünkü tahris sifir..bunun nedeni de bicaklarin keskin yüzü peteğe dogru değil yanlara dogru yani yüzünüze temas eden yerde değil..

• bu arada sadece braunla 2 tras oldum glba biraz daha beklemem gerek:)))
  • selam arkadaşlar çok kararsız kaldım bir makine almayı düşünüyorum ama panasonicmi yoksa phılıps mi alayım ???
  • Panasonic ES7027 aldım. Hiç bukadarını beklemiyordum !

Braun'un tahrişinden bıkmıştım
    (yeni braunları bilmiyorum, benimki 5 yıllık filandı)

Bunda tahriş olayı yok
    istersen sabah-akşam traş bile olabilirsin

hergün traşta pili 15 gün gidiyor
  • Merhaba, Galiba artık ne Braun'un ne de Philips in yüzüne bile bakmıcam. Neden mi ? Sakalımın yapısı ve hassas cildim sebebiyle senelerdir. 2 markadanda bir sürü makine eskittim. Kelimenin tam anlamıyla cildimi alıştıracağım diye kendime işkence yapmışım. Geçen hafta Panasonic ES8017 model tıraş makinesi aldığım zaman işte tüm bunları anladım. Ne tahriş ver, ne yolma. makine aynı ferrari gibi çalışıyor. Tezgahtarın söylediğine göre 13.000 devir gibi inanılmaz bir hız.ve Bir de bıçakların keskin olmasıymış işin sırrı. Herkese şiddetle tavsiye ederim. Kendime son zamanlarda yaptığım en büyük iyilik bu oldu galiba...
    Kolay gelsin
  • bende philips ve braun derken jilete döndüm rahat ettim.yıllarca yüzümüzü boşuna tahriş etmişim.herkese tavsiye ederim.
  • Ustura kullan ey millet, yüzün eskimesin olma illet

Yoksa gillete 2 bıçaklı sensor excel de olur 3 bıçaklılar abartıdır fazladan yüzünüzü eskitir.

Hadi hayırlı traşlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr_Thunder -- 9 Kasım 2006; 21:20:19 >
  • Walla arkadaşlar tebrikler yani. Ne kadar çok hususa değinmiş değeli dostlarım. Bildiği sandığım konuda bile pek çok şey öğrendim. Hepinize teşekkürler. Ben.. Philishave HQ serisi bir makine almıştım 5 sene önce. Hala kullanıyorum. İlk başlarda ciltte aşırı tahriş vardı. Makineyi cildime gömercesine zorlamamam gerektiğini öğrenince pek bir keyif almaya başladım. Temizlemesini de tazyikli suyun altına tutup öyle yapıyor ve kuruluyorum. Hala ilk günkü gibi çalışıyor. Ben memnunum.
  • arkadaşlar braun cruzer3 2876 bide 2865 modelleri var bunun arasında tek vark birinde pil+elektrik birinde tek elektrik olması bide birinde pil göstergesi var ama kullanaların yorumlarına bakarsakta hepsi burdada 2876 daki yorumlar daha olumlu kullanlar varsa onların görüşleri nedir bu makine hakkında hepsiburdada fiat olarkta uygun geldi bana
  • bir çok model ismi geçmiş ama panasonic in hangi modelini tavsiye ediyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.