M

Binbaşı
22 Mart 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 21 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar Radikal Gazetesinin haberi dikkatimi çekti. Aşağıya link vererek bir kısmını da aktarıyorum. Ülkemizde maalesef olduğunu bildiğim bir durum. Bu şekilde pek çok sanatta ve sporda yetenekli talebemiz harcanmıştır. Güreş müsabakalarına başka şehirlere giden öğrencilerin harçlarını başlarında giden öğretmenler yediği gariban sporcu talebenin de ailesinin maddi sorunları nedeniyle ondan sonra bu tür etkinliklerden uzaklaştığı da şahit olduğum bir durum olduğundan bu tür asalak yaratıkları Milli Eğitim sisteminden temizlemek gerektiğini hatırlatmak istiyorum.

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetay&Date=&ArticleID=933707#

AB destekli resim yarışması sonucunda 10 ilköğretim öğrencisinin kazandığı İtalya gezisine öğrenciler yerine öğretmenler ve çocuklarının gittiği öne sürüldü
MEHMET KAYHAN YILDIZ

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında, Ulusal Ajans tarafından kabul edilen ‘Çevremiz ve Kültürümüz’ adlı proje için öğrenciler arasında ‘dosya kapağı resim yarışması’ düzenlendi. Ahmet Haşhaş İlköğretim Okulu sekizinci sınıf öğrencilerinin katıldığı ve İtalya seyahati ödüllü yarışmayı, 14 yaşındaki İlknur Karaaslan kazandı. Ödül olarak Karaaslan’la birlikte yarışmaya katılan ve başarılı olan 10 öğrenci, başlarında bir öğretmenle İtalya’ya davet edildi. Ancak iddiaya göre başarılı öğrencilerin yerine, bazı öğretmenler kendi çocuklarıyla birlikte İtalya’ya gitti.
Milli Eğitim Müdürlüğü’ne dilekçeyle başvuran İlknur Karaaslan, “İtalya’ya giderken 1500 TL para talebinde bulunuldu ve sadece parayı verebilenlerin gideceğini söylediler. Ben verecektim buna rağmen götürmediler. Öğretmenlerimiz beni ve diğer arkadaşlarımı İtalya’ya götürmedi. Çocuklarıyla birlikte kendileri gitti” dedi. Bir hafta süren gezi dönüşü öğretmenlerin kendisine hediye olarak kurşun kalem getirdiklerini söyleyen İlknur Karaaslan, sorumluların cezalandırılmasını istedi. Kabul edilen projelerle ilgili yol ve konaklama gibi masrafların Ulusal Ajans tarafından karşılandığını belirten Konya Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin idari soruşturmanın devam ettiğini söyledi. Okul Müdürü Şükrü Altay da soruşturmanın sürdüğünü belirterek, konuşmak istemediğini, İtalya gezisine kendi çocuğunun da katıldığını söyledi. (dha)
Arkadaşlar Hyundai marka klimalar piyasada. Daha önceden var mıydı bilmiyorum. Ama uygun fiyatları, plazma özellikleri ve geniş çalışma aralıklarıyla(-8, +52 derece) ve de markasıyla dikkat çekiyorlar.

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=160098&productid=evhyundai12

Bilen ya da kullanan varsa yorum yazabilir.

Selam
Arkadaşlar başıkta yer alan bu cihazı kullanan var mı ? Yorumlarınızı yazmanızı bekliyorum. Saygılarımla.
Herkese merhaba,Forumun bu bölümüne ilk kez yazıyorum arkadaşlar. Merak ettiğim husus Linux yüklenerek bilgisayar haline getirildiğini duyduğum PS3 cihaza Windows yüklemenin de olanaklı olup olmadığıdır. Olursa nasıl olur, olmazsa niye olmaz ? Cevaplarınızı bekliyorum. Selamlar.
Projektör lambalarının ömürleri tükendiğinde yenisinin alınması yerine fitil değişim işlemi sayesinde çok ucuza kullanılabilir hale gelmesini sağlayan teknoloji artık Türkiye'ye de gelmiş bulunmaktadır.

Singapur'da bu alanda faaliyet gösteren bir gurbetçi vatandaşın uzun uğraşları sonucunda bu olanağın ülkemize gelmiş olması dolayısıyla memnuniyetimi ifade ediyorum. Malum olduğu üzere yedek lamba temini ülkemizde hiç de ucuz değildir. Bazı marka ve modellerde bu lamba fiyatı neredeye yeni cihaz parasına denk gelmektedir. Bundan dolayı milletimiz bu projeksiyon sistemlerine uzak kalmaktadır. Aşağıda ilgili firmanın internet sitesini veriyorum. Umarım bahsettikleri uygulamayı mümkün olan en uygun fiyat seviyesinde tutmayı da başarırlar.

http://www.prolamba.com
http://www.sinbo.com.tr/urun.asp?TypeId=3&SCatId=49&ProdId=330

Merhaba, yukarıdaki linkte yer alan ürün hakkında bilgi sahibi olan var mı acaba ? Bundan aldım geçenlerde ama üzerinde metal tas, çanak haricinde hiçbir şeyi kabul etmiyor. Kullanma klavuzunda çelik çaydanlık, tencere vs. olur diyor ama nafile. Cihaz bunlar konulduğu zaman faaliyete geçmiyor. Aynı şekilde kaliteli Tefal teflon tavayı da beğenmiyor

İlginç biçimde çelik çaydanlık setinin üst demliğini beğenirken asıl konulması gereken alt çaydanlığı beğenmiyor hata mesajı veriyor.

Benim anladığım bu alet sadece tabanı ayna gibi düz ve pürüzsüz pişirme kabı istiyor kullanma klavuzunda böyle bir şey söylenilmediği halde !

Bu indüksiyonlu teknolojiye sahip ocaklar hakkında bilgisi ve tecrübesi olanların yazmasını rica ediyorum.
Merhaba,

Vestelin oldukça dekoratif olan bu 3 boyultlu soğutma teknolojisine sahip (Havayı split klima gibi üzerine dayayıp hasta etmiyor) bu QVX modellerinden sahip olup kullanan arkadaşlar vars buraya hem soğutma hem ısıtma performanslarını ve bulundukları bölgeyi(iklim koşulları sebebiyle) belirterek yazabilirler mi lütfen ?

http://www.vestel.com.tr/Cultures/tr-TR/Urunler/20230732.htm


(Hemen atılıp "kardeş SAKIN Vestel alma !" diye bu modele sahip olmayanlar ve aktif olarak kullanmayanlar yazmasınlar lütfen)
"HD READY" tam bir dolandırıcılıktır. Çünkü bunlar gerçek HD değil. Vatandaşın bilgi noksanlığından istifade ile tüccar zihniyetli üretici firmalar 1024x768 tvleri HD ready diye satıyor. HD 1920x1080 çözünürlüktür."HD ready" ise o yüksek çözünürlüğün uyarlanarak 1024x768'e getirilmiş halidir ! Şimdi gerçek çözünürlüğü 1024x768 olan bir panel HD formatında yayınları gösterebiliyor diye HD TV OLMAZ !! SORUN BAKALIM HD READY LOGOLU PANELLERİN ÇÖZÜRLÜKLERİ NEYMİŞ . 1024X768 HATTA birkaç tanesi 852x480 !!

Vatandaş geleceğin teknolojisini aldım diye boşa para veriyor. Birkaç sene sonra şu markalar gerçek HD tv'leri Tr'ye getirince MİLLET NASIL BİR KAZIK YEDİĞİNİ ANLAYACAK AMA İŞ İŞTEN GEÇMİŞ OLACAK

BUNLAR TİCARİ POLİTİKA KARDEŞİM !! HD'DEN EVVEL BİR "HD READY" ÇILGINLIĞI ÇIKARIP MİLLETİN BİRKAÇ YILDIR PLAZMA-LCD İÇİN BOŞALTTIKLARI CEBİNİ GERÇEK HD ÇIKMADAN (ASLINDA ÇIKTIYA "HD READY" SOYGUNU HENÜZ TAMAM OLMADIĞINDAN SIRADA BEKLETİLİYOR ) BİR KEZ DAHA BOŞALTMA GİRİŞİMİ ! EY MİLLET UYAN !

TEKNOLOJİK BİR YENİLİĞİ KISIM KISIM PARÇALARA AYIRIP HERSENE YENİDEN BİR ÜRÜN ALMAYA İNSANLARI SEVKEDİYORLAR. PLAZMA-LCD 852X480 , 1024X768, 1280X800 VS... MESELA WSXGA LCD TEKNOLOJİSİ 1640X1300 KÜSUR 5-6 SENEDİR VAR. BİR ARA LAPTOPLARDA LCD OLARAK UYGULANDI. NEYSE...

VATANDAŞ UYANIK OLMAZSA , ENAYİ DURUMUNA DÜŞÜRÜLMESİNE ALDIRMAZSA, NE İSTEDİĞİNİ TAM BİLEMEDEN SADECE GÖSTERİŞE YÖNELİK HARCAMA MERAKLISI OLURSA, BU ÜRETİCİ TÜCCARLAR DAHA ÇOOOOOOOOOK DOLANDIRIR MİLLETİ .

FORUMDAKİ BAZI SATICILAR DA BİLEREK YA DA BİLMEYEREK BUNA ALET ALIYOR MAALESEF !
Philips'in en üst model hi-fi kulaklığı tam 5-40.000 hz aralığı ile benzersiz duruyor. Philips'in daha evvel övdüğüm 805 modelinden(fiyatı 55 ytl) daha üstün, fiyatı ise 199 ytl(havale ile 184). Kulaklık almayı düşünen arkadaşlar baksın. Teknik olarak profesyonel dj kulaklıklarından bile daha üstün gözüküyor !

http://www.estore.com.tr//product.asp?sku=EK02903&dept%5Fid=43020000&bid=&mscssid=3FD3UPJ5HJQ98PPC5H0F3C8BHSPWCNQ

[image][/image]
FORUMDA BİR KISIM BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMUŞ ZEVAT , ALTIN UÇLU KABLOLARIN KALİTE ARTIŞI YAPMADIĞINDAN DEM VURUP BOŞA ALINMIŞ OLACAĞINI İDDİA ETMEKTE VE YAPILAN TEKNİK İZAHATI DAHİ ANLAYAMACAK BİLGİSİZLİKTE OLMALARINDAN DOLAYI BU ALANDA TECRÜBE VE BİLGİ SAHİBİ İNSANLARI DAHİ MAALESEF CAHİLCE ALAYA ALMAKTADIR. BİR DE BAHSİ GEÇEN KONUYU KİLİTLEYEREK KULAKLARINI TIKAMAKTADIRLAR...ONLAR İÇİN DEĞİL ANCAK ONLARIN YANLIŞ YORUMLARINI OKUYACAK ARKADAŞLARIMIZIN YANLIŞ YÖNLEDİRMEYE KURBAN GİTMEMELERİ İÇİN KONUYU ŞÖYLE İZAH ETME GEREĞİ DUYUYORUM.ÖNCELİKLE NİÇİN ALTIN ? (Niye başka bir metal değil ?) sorusuyla başlayalım.ALTIN elementi tabiatta elektrik akımını en iyi (kayıpsız) ileten iletkendir. Ancak elektrik-elektronik sanayiinde kullanımları pahalı bir maden olmalarından dolayı nadir görülmektedir. Onun yerine uygulamada daha ucuz olan ancak iletkenlik yönünden altından daha geri olan bakır kullanılmaktadır. Kullandığımız elektrik kabloları bunlara bir örnektir.Ne var ki, kablo üzerinden iletilecek sinyal kalitesinin ÖNEM arz ettiği durumlarda özellikle ileri HI-FI ve Görüntü uygulamalarında iletken olarak fiyatı pahasına ALTIN kullanılmaktadır. Mesela büyük elektronik markalarının Piooner, Yamaha, JBL, TEAC seçkin modellerinde hep altın kaplama konnektörler BUNUN İÇİN MEVCUTTUR.Altın Kaplama kablolar diğer kablolara göre ne gibi ÜSTÜNLÜKLERE sahiptirler ?Öncelikle üstünlükleri yukarıda izah edildiği gibi altının tabiattaki "en iletken metal" olmasından dolayı olan en az kayıpla sinyal iletimi avantajlarıdır.Ayrıca diğer metallerden yapılan konnektörlerde görülen zaman içinde oksitlenme, lekelenme vs. sebeplerle oluşan parazitel sinyal kayıplarından gerçek altın kaplama konnektörler tamamen bağışıktır.Diğer üstünlüklerine gelince, altın kaplama olarak satılan piyasadaki kablolar konnektörler arasında kalan kablo kısımları itibariyle de piyasadaki normal scart-rca-s-video vs. kablolardan daha üstün bir tasarıma sahiptirler. Şöyle ki ; Bu kablolarda sinyalin iletildiği bakır kısım piyasadaki "normal kalite" kablolardan farklı olarak dışından özel olarak 3 katlı bir koruyucu zırh ile kaplanmıştır ki bu sayede konnektörlere gelirken sinyal en az kayıpla gelir. Bu da mümkün olan en üstün ses ve görüntü sinyali iletimi anlamına gelmektedir.Altın kaplama kaliteli kabloların normal kablolara üstünlüğü özellikle uzun mesafe ve büyük ekran ve uzun yıllar söz konusu olduğunda çok daha bariz olarak görülmektedir.Malum mesafe uzadıkça sinyal kayıbı artmakta buna paralel olarak görüntü-ses kaliteleri de düşmektedir. Bu yüzden piyasadaki normal kalite s-video,rca kablolar 75.cm ile 1m. arasında kalmaktadır. Zira bunun üstüne çıkıldığında kaliteyi iyice düşüreceklerdir. Günümüzde özellikle ev sinema sistemleri kurarken daha uzun mesafe kablolara ihtiyaç bulunmaktadır. Ampilifikatör, hoparlörler ,Dvd player, uydu alıcısı, deck sistemler , TV ve özellikle de projeksiyon cihazları arasında daha uzun kablolar gerekebilmektedir. Bu durumda kaliteden taviz vermemek için bahsi geçen kaliteli marka altın kaplama kablolardan cimrilik etmek akıl karı değildir. Zira denediğim altın kaplama konnektörlere sahip HAMA marka (Alman malı) RCA VE S-VİDEO kabloları tam 5 M. uzunluğundadır ve ses ve görüntüyü mükemmel olarak iletebilmektedir.Sinyalin en kaliteli şekilde cihazınıza iletilmesi ŞAYET cihazlarınızdan (dvd player, uydu alcısı, tv) birinde veya birkaçında sorun var ise tabiiki en iyi kaliteyi garanti etmeyecektir. BUNUN için bu tür cihazları satın alırken girişlerinin de altın kaplama olmalarına ve içlerinde görüntü paraziti, aşağı yukarı inip çıkan dalga çizgiler vs.(parlaklık yüksek olduğunda daha barizdirler) gibi kusurlar bulunmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.( Forumda başka bir yerde altın kablolara boşuna para vermeyin diyen, sonra da izahatıma rağmen bir türlü anlayamayan ve bu durumunu ister istemez yüzüne vurmak zorunda kaldığım OKAN adlı bir üyenin böyle yaptığımdan dolayı sinirlenerek terbiyesiz bir üslupla ve yine bilmediği halde iddia ettiği gibi DİJİTAL yayınlarda LNB'nin performansı ile yüksek contrastta parazitlenme arasında bir korolasyon tamamen geçersizdir ve saçmadır, ancak sinyal %20'lerin altında ise tabii ki CD takılır gibi görüntü dağılmaları olur. Aradaki kabloların altın kaplama olup olması ile de alakalı değildir kesinlikle.GERÇEK ALTIN KAPLAMA KONNEKTÖRE SAHİP kaliteli marka kabloların üstünlüğü yukarılarda izah edilidiği gibi bilimsel ve tecrübeyle sabit bir gerçek iken maalesef ulu orta mesnediz iddialar mevcut olduğundan ve de bahsi geçen zat bir de forum başlığını kilitlediğinden yeni bir başlık altında konuya ilgi duyan arkadaşlara izah etme mecburiyeti duydum.

Saygılarımla...

Hakkında
Konum: Ankara
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 12 yıl
Mesaj Sayısı: 1.034
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.106
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 25.117 (Bu ay: 151)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.