Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.726
Cevap
118
Favori
1.227.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: worldwar

Ben yaklaşık 10 gün önce philips philishave coolskin HQ6707 modelini aldım 200 ytl ye üst modellerinde favori düzeltici ve şarj ledleri var ama fiyat 300 lere çıkıyor.şimdi gelelim izlenimlerime bundan önce mach3 turbo kullanıyodum. makinayı jeliyle veya başka herhangi bir köpükle kullandığınızda gayet rahat alıyo jilet kadar da pürüzsüz yapıyor. fakat boyun bölgesinde rahat değil zorlarsanızda tahriş ediyo tabi favorileri düzeltmek içinde ayrıca jiletle uğraşacaksınız.cihazın bir kötü tarafıda şarj olayı kablulu kullanılmıyor
    ben bunu almadan önce bilmiodum ayrıca pilleri NiCd olduğundan şarjını bitirip şarj etmek gerekiyo şarjı yaklaşık 6-7 tıraş yetiyor.
    Geçen gün Braun un freeglider 6610 modelini 200 ytl ye buldum kullananların yorumlarını bekliyorum.60 gün içinde philips i iade edip onu almalımıyım? birde freeglider 6610 la 6680 arasında ne fark var?

en güzeli mack 3 bence

• quote:

Orjinalden alıntı: elest

arkadaşlar braun cruzer3 2876 bide 2865 modelleri var bunun arasında tek vark birinde pil+elektrik birinde tek elektrik olması bide birinde pil göstergesi var ama kullanaların yorumlarına bakarsakta hepsi burdada 2876 daki yorumlar daha olumlu kullanlar varsa onların görüşleri nedir bu makine hakkında hepsiburdada fiat olarkta uygun geldi bana

aralarındaki tek fark 2876da activator başlığının eklenmesi.
  • Benim Braun freeglider 6610 hakkında bir sorum olacak. Ya ben bu cihazı 14 saattir şarjda tutuyorum hala şarj olmadı. Yeşil ışık devamlı yanıyor. ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geger -- 15 Şubat 2007; 15:07:00 >
  • braun cruzer 3 kullananlara bir sorum olacak. Şarj a bağladığım zaman led ışıgı bir kaç saniye yanıyor ve sonrasında da bir daha yanmamak üzere sönüyor. Şarj ünitesine her oturtuşumda bu şekilde oluyor. Böyle olması normalmi.??
  • sonunda panasonic aldım.
    iyiki de almışım.
    philips te suratım mahvolmuştu.
    panasonic cidden traş makinesi konusunda aşmış.
    ama reklam yapmadığı için bilinmiyor.
    cildi hassas olanlar için şiddetle panasonic öneriyorum.
  • 20 yıldır aralıksız makina kullanıyorum
    Hep Philips kullandım
    şimdilerde suda kullanılabilen philishave kullanıyorum artık günlük rutinimin bir parçası oldu
    Philipsten memnunum ama makina değiştirecek olursam mutlaka panasonic'e bakacağım
  • eğer makinemi değiştirecek olursam kesinlikle panasonic bakacağım.
    braun gibi elekli makineleri ve philips gibi dönerli makineleri kulladım ama maalesef philips bana hiç iyi gelmedi.
    çok sert ve sık sakallarım var ve kesinlikle tahriş ediyor.
    diğer sistem bence daha iyi.
    ama panasonic gerçekten farklıymış.
  • ben de sert ve inatçı sakallara sahip olan bir adem kuluyum. belasını versin en başta plipsin! İyi kuvvetli makina alayım diye 6 sene önce 150ytl ye plipsin şarjlısını almıştım döner başlıklı. baş belası kesemiyo! pancar motor gibi devirden düşüyo !patinaj çekiyo...o kadar para ver ondan sonra bi rus makinası kadar işe yarama...bunlar hep sehtekar hep...eskiden bizim zamanımızda 80li yıllara kadar kalite vardı kromlu çelik vardı. şimdi kalite düştü bi de çin girdi mi piyasa, kalite iyice düştü anadınmı..bu makinaların piçaklarını neden yapayler anlamaayrıım?
    neyse şu an elimde rus pazarından alınmış prizde çalışan kuvvetli motorlu makina var ve onunla traş oluyorum. eski braunlardan bile kuvvetli. önce ucuz marka şampuanla sakallarımı yıkıyorum bu noktaya dikkatinizi çekerim kesimi bayağı kolaylaştırıyor sakalın kirini-yağını alıyor! ve normal bir traştan sonra tersten, derini parmağınla kaldırarak aşağıdan yukarıı tersten traşlarsan, avrad gibin yüzün de olur. 26 yaşlarında iken en son yerli jiletlerin işe yaramadığını hatırlıyorum sonra gilette ancak kesebildi sakallarımı, bugünse artık gilette bile kesemiyor sakallarım evrimleşti! yeni bir çelik türüne dönüştü:)paslanmaz çelik! şu anki rus makinası işimi görüyor fakat babamla ortak kullandığımızdan bana bi tane daha makina lazım oldu: aynısından bulursanız haber verin veya panasonicler bunun kadar güçlü kesebilecekse panasonic te alabilirim arkadaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum...
    Allah Kabasakalların sakallarına yumuşaklık versin Yarabbiiii aaaminn! Allah bu kardeşlerimize kolay ve hayırlı traşlar nasip eylesin Yarabbiiii! AaaAmiin Cümledenn....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi punchuner -- 21 Mart 2007; 1:38:39 >

• PANASONIC ES-8093 LAMDASH TIRAŞ MAKİNESİ
    Tek Geçerim
  • BU MAKİNA ESKİ FORD MUSTANGLAR GİBİ ESKİ AMA GÜÇLÜ! ÖYLE Kİ İLK KALKIŞTA ELİNİZDE TUTMAKTA ZORLANIYORSUNUZ; ADETA ELİNİZDEN FIRLAYACAK GİBİ START ALIYOR TAM DRAG YARIŞLARINA GÖRE... HATTA BUNLARDAN PUTİNE ISMARLATMAYI DÜŞÜNÜYORUM SERİ ÜRETİME GEÇSİN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi punchuner -- 21 Mart 2007; 13:44:32 >
  • ANLADIĞIM KADARIYLA PANASONIC EN İYİSİ... FAKAT KULLANMADIĞIM VE GÖRMEDİĞİM İÇİN BİŞEY DİYEMİYORUM İÇİMDE HALA Bİ ŞÜPHE VAR. BİLİYORSUNUZ SAKALLARIMLA BAŞIM BELADA, TABANCAM KALDI HELADA! BİRAZ DAHA BU PANASONIC MAKİNALARI ANLATABİLİR MİSİNİZ; PANASONIC ES-8093 OYNAR BAŞLIK ÇOK GEREKLİ Mİ? PANASONIC ES-8017 YETMEZ Mİ? VEYA PANASONIC ES-6003 VAR 125YTL YE UCUZ 10BİN DEVİR/DK 10BİN DEV YETERLİ OLMAZ MI? PLS, KARAR VERMEME YARDIMCI OLUN! FORUM ZOR GÜNLER İÇİN VARDIR; GERÇEK FORUMCULUK ZOR GÜNLERDE BELLİ OLUR! VS...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi punchuner -- 21 Mart 2007; 13:53:53 >
  • ben de panasoniğin 200 ytl'lik ürünlerinden aldım. oynar başlık yok.
    ortadakini de sayarsak 3 bıçaklı, ama asıl traşı iki yandaki bıçaklar yapıyor.

Braunla ancak gün aşırı traş olabiliyordum, yıllardır böyle.
    panasonic geldiğinde inanamamıştım.
    istersen sabah akşam olabilirisin.

Bence en pahalı modeline gerek yok,
    bütçe kısıtlıysa. orta halli birşey alsan yeter.
    Benimki de 10000 devir.
  • arkadaslar önceden de yazdigim gibi braun 8985 modelini denedim herkes memnun olmasina ragmen ben hic kalmadim sakallarım kıvırcık ve makine sivilce yaptigi gibi geride bir sürü sakal birakiyor. cildim cok problemli berberde usturayla olduğumda bile kıl dönmesi ve kıızariklik yapiyor. panasonic makineler nasil kıvırcık sakalları kesmede basarili mi? tahris ediyormu? kullanan arkadaslar warsa deneyimlerini yazarsa cok sewinirim..
  • Selam arkadaşlar, benimde tıraş makinaları ile bir geçmişim ve sonuçta mach3 tercihim oldu uzun yıllar. Eski remington ve braunlar sadece alınmamış sakal ve cilt tahrişi olarak geri dönmüşlerdi. Sonuçta sakallarım kalın ve değişik yönlerde uzuyor. Sakalları yumuşak insanlar için elektrikli makinalar uydurukları dahi iyi sonuç verebilir. 2 sene önceydin philips ıslak tıraş makinlarının en üst modelini aldım yanılmıyorsam 450 milyon civarı para vermiştim, hala o model 400 milyon civarı. Fakat suratımdıki birkaç sakalı almamakta hep ısrar etti ne yaparsam yapayım bazı sakalları almıyordu ve az da olsa tahriş yapıyordu. 2 ay geri iade süresini ha suratım alıştı ha alışacak derken geçirdim ve iade etmediğim için çok pişman oldum. Kullanma kılavuzunda bir kaç ay içinde suratınız alışacak fln filan yazmakta idi. Neyse babama verdim onun sakalları yumuşaktı ve ona çok güzel uydu fakat suratını tahriş ettiği için oda kullanmadı. Neyse elektrikli tıraş makinası macerama ara verip mach3 ile devam etmekte idim. Bu arada geçen günlerde bir braun bayisinde makinları inceledim, fiyatlarına fln baktım, satıcı kız dünyanın en müthiş aletlerinden bahsediyordu sanki, ama tabi beni kandıramadı. Neyse işim dolayısıyla bahreyne gittim geçen hafta orda fazla vaktim olmadığı halde bir elektronik dükkanına girdim ve orada tıraş makinaları gözüme çarptı. Fiyatları Türkiye fiyatlarının yarısı idi. Neyse çok düşündüm alsam mı diye, braun freeglider 6680 gördüm fiyatı 110 milyon falan denk geliyordu adam çok iyi fln dedi. Bende aldım. Sonuç, philipsten çok daha iyi, tıraş köpüğü ile kullandım ve güzel sonuç verdi fakat boyun bölgesinde tüy bırakıyor. Daha çok denemedim ama philipsten çok daha iyi olduğu kesin. Eminim ki benim gibi berbat sert sakalı olmayanlara sinekkaydı güzel bir tıraşı hem kuru hem ıslak sağlayabilir. Sonuçları ilerde yazarım. Bu forumu bir hafta önce okumadığım için üzgünüm çünkü okusam kesinlikle şu an bir panasonic tıraş makinem olurdu ve daha mutlu olurdum. Haydi hayırlı tıraşlar.

• braunun 47 serisi zaten çok iyiydi, 4875 samrtfoille olağanüstü olmuş. Braunla bağlantılı biri olmama rağmen haala kendime uygun bi makine seçememiştim. lansman yıllık toplantısında denedim. sakallarım sert ve zorlu olmasına rağmen gerçekten kusursuz sonuç verdi.. phlipsin toplantısında geçen ay 7782yi denemiştim bana pek uygun gelmemişti. bence braun 4875i de tercihleriniz arasına alın.
  • Braun Cuzer kullanıyorum. tavsiye edilir. verilen paraya değiyor
  • Arkadaslar merhaba,

bircogunuzun ortak problemi bende de mevcut. Sık ve kalın sakallar. Yıllarca normal traş bıçaklarıyla traş olurken (ki cok kisa sure dayaniyorlardi en iyi markalar bile) sıkılarak panasonic'in ıslak-kuru makinasina gectim (ilk cikanlardan) fakat tekrar tras olmam gerekiyordu jiletle. Bu nedenle kisa surede biraktim. yine yillarca jiletle tiras olup daha sık / gunluk tras olmam gerekince philips'in kremli modeline gectim. Eminonunden %40 kadar indirimle almistim.

tamamen su gecirmez ve dusta kullanilabiliyor olmasina ragmen ve ben asla tamamini suya sokmamis ve hic dusta kullanmamis olmama ragmen aletin icine su kacti. tamir ettirdim (garantisinden) 6-7 ay gecti simdi tekrar bozuldu. ve garanti suresi de gecti, artik tamir ettirmek yerine yeni makina ariyorum. kremleme fena degil ama sarfiyati fazla ve pahaliya geliyor. ayrica su geciriyor dikkat etsenizde veya bana boylesi denk geldi. toplam 3 sene olmadi daha alali.

Panasonic'in dediginiz modellerini arastiriyorum simdilik, yazanlara tesekkurler.

• Arkadaşlar hepinize merhaba, ben senelerdir tıraş makinesi tamiri yapıyorum. Bu forumu tesadüfen buldum ve birçok konuda yorumlar, kişisel deneyimler, eleştiriler belirtilmiş. Bence çok zengin bir forum olmuş.
    Konuya gelince. Evet, doğru bu işte herkes Philips ve Braunu tanır, fakat tıraş makineleri konusunda bence de Panasonic 1 numara. Açıkçası Panasonic i siz forumda yazan arkadaşların bu kadar bilmesine şaşırdım. Size Panasonic in üstünlüğünü gösteren elime geçen grafiklerden paylaşmak istedim.
  • Grafikte sakal sertliği ve yapısı ile tıraş makinesi seçimi arasında bir paralellik bulunduğunu gösteriyor. Düşük devirli makineler seyrek sakallarda sonuş verirken daha sık ve sert sakallara iyi cevap veremiyor.
  • Sakal yapısı ve Makine devirleri

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.