Şimdi Ara

Elektrikli motosiklet tavsiyeniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
7.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Motosiklet baktim 50cc
    Aracim var ufaktefek sehir ici basit 10 km yol gidip gelme icin motor baktim
    Sonra benzin zammi 27 ye cikinca bu ne lan 2 litre yaksan ne olacak arabamin 3 te biri kar ediyor dedim.
    Elektriklilere yoneldim.
    Super soco cux a yukseldim ama 40binde epey pahali geliyor kaziklanmayalim dedim
    Rutec lx 5 modelide nette gorunce dedim iyi gidiyor buda olabilir ama buda 41bin
    E mon g5 modeli gordum oda yadea g5 modelin dandik hali mondial dusuk basit ozellikte getirmis avrupada 2400w motor lityum pilli burda eski tip aku 1800w buda pil sorunu demek , cunku rks mt3 modeline de bakmistim pil 1 sene dolmadan sorun yasayanlar varmis.
    Bu modellere yorum yapabilecek, lityum pilli 2000w ustu motorla ikinci kisi binsede bayilmayacak bir motor tavsiyesi lazim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Ben Volta VS2 almaya niyetlendim fakat artı ve eksilerini hiç araştırmadım. Tipi düzgün duruyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektrikli motorlar pahalı,

Çok profesyönel incelemeler ve kullanıcı yorumları yok.

İyi olan markalar supersoco, silence, horwin bunlar zaten 50-60 bin,

şimdi şöyle bir hesap yaptım;

lityum pilli bir motor en ucuz supersoco cux 41000

10bin pilin maliyetiymiş, Bu pil 500 şarj döngüsü sağlasa 3 sene

Motor full şarjla 75 km gittiği iddia ediliyor buna 55km desek

55 KM X 500 şarj ile 27.500km verecek.

10bin pil 3 sene sonra 15-20 olurda biz şimdiki fiyatı alıp,

10000/27500 km dersek km de 36 kr evde elektrikle şarj edeceğimiz için 50 kr diyelim.

2 litre yakan 50cc alsam şuanki 27 lira benzinle 2*27 54 liradan 54 kr .

aynı fiyata geliyor tüketim.

Elektrikli motor hiçte karlı değil bu hesaba göre + 50 cc alsan 25bine elektrikli 41bin %50 daha pahalı ilk alım.

Şu hesaplarla insanlar bu yüzden almıyor demekki.

• jamesdaugles J kullanıcısına yanıt

güzel analiz,

peki bu model nasıl?

piller lityum sanırım ve fiyat olarak benzililere yakın.

• suskun3457 S kullanıcısına yanıt
    Tarzına hiçbişey diyemem,
    Pilleri 5 tane jel miş lityum değil.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • jamesdaugles J kullanıcısına yanıt

ya haftasonu motorcu da baktık bu modele, adam bana KRAL KR 304 NEO modelini önerdi, ancak kafam iyice karıştı.

Yokuşlarda Kral MotorKR-11 den dha iyi gider diyor. ürünleri incelediğimizde ise motor gücü ilkinin daha iyi.

Bana karadeniz yokuşlarında kullanabileceğim iyi bir üç tekerli motor öneriniz var mıdır? aküsü jel yerine lityum daha mantıklı geliyor.

• merhaba ben bu modelin ikinci eliyle ilgileniyorum. bir tane buldum. ancak şarjı az gidiyormuş. satıcı aküleri değiştirecem dedi. bu aletin aküleri kaç paraya değişir acaba? hangi aküyü kullanmak gerekir?

teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.