Şimdi Ara

***ELEKTRİKLİ IZGARA TAVSİYESİ*** (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
779
Cevap
35
Favori
222.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Balkonda piknik tüpünde balık tavasında kızartıyorum.

Balkonda aynı balık tavası içinde, balıkları alüminyum folyoya sararak buğulama olarak pişiriyorum.

Palamut gibi yağlı balıkları, portatif ve çevrilebilen balık ızgara teli içinde, elektrikli grill üzerinde pişiriyorum.

Fırında ya da mutfak içinde, evde koku yapmasın diye buğulama balık yapmıyorum.

• Bayberty kullanıcısına yanıt
    Hocam ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim sağolun

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • golge1710 kullanıcısına yanıt

arzum kapaklı ızgarası vardı tadını hiç beğenmedim sonra elden çıkardım kayın valide de adı markası olmayan üstten elektrikli rezistanslı kapaklı ızgarası var neredeyse mangal tadında yapıyor

• bodysolid B kullanıcısına yanıt

bizde beko arçelik ankanstre fırın var ızgara özelliğide var hiç beğenmiyorum çok kurutuyor

• Elektrikli ızgara yerine airfryer alsak aynı işi yapmaz mı?

• bodysolid B kullanıcısına yanıt

airfryer'ların taban yüzeyi küçük olduğundan etlerin sıkışık dizilmesi gibi bir sorun var, az miktarda et-tavuk yapılacaksa yeterli olur ancak aile boyu ızgara için yüzeyi geniş cihaz olmalı ki etler yayılsın daha iyi kızarsın ...

airfryer hızlı ve pratik bir alet ancak her konuda en doğru sonuçları vermiyor, et ve tavuk ızgara yapmak için elektrikli ızgaralar "şimdilik" daha verimli ama geniş yüzeyli airfryer alternatiflerini piyasada görmemiz uzak ihtimal değil ...

• Bayberty kullanıcısına yanıt
    Demek o sebeple xxl boyut airfryer lar çıkarıyorlar artık yeni modelleri hep. Yeni modellerde istesen de küçük boy yok.

• yerli üreticilerden biri üstten rezistanslı kapaklı ızgaralara fan eklemeyi akıl edemedi ...

kafa yormak zor, taklit ürün daha kolay ...

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Hocam bunu böyle fişli hazır monte bulamadım. Var mıdır tavsiyeniz?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • onatba O kullanıcısına yanıt

Evet, bahsettiğim ürün şu an piyasada yok sanırım...

***ELEKTRİKLİ IZGARA TAVSİYESİ***Hepsi budur2youtube
    https://www.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/2000-watt-dimmer-ac-220v-priz-ac-motor-hiz-kontrol-rezistans-fan-kontrol_pdp_735718126 Dimmer priz ile bir çok uygulamalarda sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Ürün lambadan motora resiztanstan birçok sanayi uygulamalarında kullanılmış. videoda bunlardan birkaçını sizlere gösteriyorum. Kanalıma abone olursanız sevinirim iyi seyirler.
    https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=JbCX5I9pfm0

Ama aynı işleve şu aparatta da var ;

***ELEKTRİKLİ IZGARA TAVSİYESİ***
    ***ELEKTRİKLİ IZGARA TAVSİYESİ***trendyol.com
    ROBİZ Ac 220v 2000w Dimmer Scr Ac Motor Hız Devir Kontrol Elektrikli Fırın Rezistans Su Isıtıcı Lamba Fiyatı, Yorumları - Trendyol
    https://www.trendyol.com/robiz/ac-220v-2000w-dimmer-scr-ac-motor-hiz-devir-kontrol-elektrikli-firin-rezistans-su-isitici-lamba-p-283874823

Bakalit ya da plastik koruyucusu yok sadece...

Açıkta biraz zor hocam dimmer. Plastik koruma kabı için 3d printer lazım. Üretici firma ismi var mı hocam sizde? Belki ellerinde kalmıştır.

Uzun zaman önce satın almıştım. Firma bilgisi yok maalesef...

Ama plastik koruma kabuğunu sorun etmeyin. Tabi bence...

Yani kendinize göre pratik bir çözüm geliştirirsiniz. Mesela; plastik parçaları japon yapıştırıcı ile birleştirerek, aparatı iletken kısımlarını yalıtmak mümkündür.

Burada asıl üzerinde durmanız gereken konu; link'ini verdiğim dimmer, teknik altyapısı itibariyle 2000 watt'ı kaldırabiliyor. Yani evlerdeki her türlü işe uygun gelir.

Ha ! Estetik görünümü biraz geride kalır. Estetik görünüm sizin için önemli ise, başka konu.

Estetikten ziyade tak çıkar yaparken dağımasın yeter hocam. Bayadır arıyordum fişli aslında. Tesadüf burada görünce sorayım dedim, sanayi tipi çelik duvara monte olanlar var ancak onlarda gereksiz ev için. Olmadı kablolu priz önü yapacağım.

Fiş priz bağlantısını, resimdeki gibi yapacaksın. Salkım - saçaklık olmasını istemiyorsan, fiş kablosunu biraz kısa tutarsın.

Benzer bir ürün olarak şöyle bir şey gözüme ilişti. Ama kaç watt gücünde olduğuna dair açıklama yapılmamış ;

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-akilli-ev-sistemleri-dimmer-voltaj-ayarlanabilir-priz-adetli-stok-1124376158/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 27 Kasım 2023; 19:24:58 >

• awertr A kullanıcısına yanıt

Gücü 2800 watt olarak belirtilmiş. Baya bi elektrik tüketir.

Demek ki, her iki tarafta 1400 watt'lık rezistans çubukları var.

Bu tür ürünlerde etler ile rezistans çubuklarının arasındaki mesafe önemlidir. Rezistans çubuğu ile etlerin arasındaki mesafe uzun olursa, etleri pişirme zamanı uzar. Mesafe kısa olursa, etlerin içi pişmeden dışı yanar.

Mesafe kısa olursa; cihazın termostatı devreye girip çıkarak, etlerin pişme zamanı bir nebze ayarlanabilir. Tabi cihazın üzerindeki termostat hassas ise !...

Cihazın üzerindeki termostat hassas değilse, yani diğer bir ifadesi ile termostatın rezistansları devreye alıp - çıkarma zamanı iyi değilse, etler yanabilir. Ya da pişirme zamanı uzayabilir.

Yani anlaşılacağı üzere, bu tür ürünlerin en önemli parçası termostattır. Termostat iyi ise, cihaz iyi iş çıkarır.

Ürünü satın aldınız, ama termostatın rezistansları ayarladığınız ısı aralığında devreye alıp - çıkarmıyorsa, sıkıntı bir alet edinilmiş olur.

Cihazın termostatı hassas çalışmazsa, başka çözümler de var. Mesela ; şu parça gibi ;

Bu parçanın adı ; "dimmer priz" dir.

Dimmer priz ise, "voltaj ayarı" mantığına dayalı olarak çalışır.

Yani bahsettiğiniz cihazın termostat hassasiyeti yoksa, cihazı termostattan yüksek ısıya ayarlayıp, dimmer priz'den voltajı düşürerek, etlerin ideal pişeceği ısı verilerek, uygun pişme zamanı ayarlanır.

Bu dimmer priz piyasada hala var mı, bilmiyorum. Ancak geçmişte ızgaralı pişirme işlerine epeyce kafa yormuştum. Bu dimmer priz satın alarak elektrikli ızgarada etleri en uygun ısı ve pişirme zamanını ayarlamıştım.

Teşekkürler bilgiler için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • awertr A kullanıcısına yanıt
    Hocam bkz. Hepsi burada yprumu:

Bu iyi ancak üstten ızgaralı, ızgarası sökülen yıkanabilir ve düz modeller daha pratik olabilir. Bendeki ızgarada termostat yok. Izgarası sökülmemesine rağmen kablosunu söküp bulaşık makinesinde yıkıyorum. Altta sadece su olduğu için duman olmuyor bu tip ürünlerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onatba -- 15 Mart 2024; 15:28:27 >
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.