Şimdi Ara

***ELEKTRİKLİ IZGARA TAVSİYESİ*** (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
779
Cevap
35
Favori
222.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ***ELEKTRİKLİ IZGARA TAVSİYESİ***gittigidiyor
    Aksu T 30 G Şişfish Elektrikli Izgara Termostatlı Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
    https://www.gittigidiyor.com/elektrikli-mutfak-aletleri/elektrikli-izgara/aksu-t30g-sisfish-gri_spp_824908?id=706990567

Bu 1500W taner kebapçı 1200W arasında %30 kadar fiyat farkı var, tanerkebapçı daha uygun. Acaba bu mu daha iyi olur, tecrübe edinmiş olan var mı ?

• Alsancak kullanıcısına yanıt

bu tür ürünlerde yüksek wattlı almak performans açısından daha iyidir, 1500 watt ve üstü tercih etmekte yarar var ama bazı ürünler 1200-1300 watt ile de işini iyi yapabiliyor ...

Aksu ürünleri genelde iyidir, iş görür;

Aksu ŞişFish T30

Aksu ŞişFish Eco T30E

Aksu ŞişFish Combo T30C

Aksu ŞişFish T30G

bir de daha yüksek wattlı model var, bundan da memnun kalan çok kullanıcı var;

Gazzella BRB 3000 (2400 watt) ...

• Bayberty kullanıcısına yanıt

Yazdığınız aksu modellerine baktım ama hepsi aynı ürünü gösteriyor, aralarında ne gibi bir fark var acaba ?

Gazzella ürününe baktım fakat fiyat olarak çok yüksek geldi bana. Geçen yıl 500 tl iken bu sene 700-750 arasında.

• Alsancak kullanıcısına yanıt

aksu modelleri arasında önemsiz farklar var ... mesela birinde ekstra balık ızgara teli var, diğerinde şiş var, vs. vs. ...

ekstralar ilginizi çekiyorsa onu tercih edin yoksa en ucuzunu almak en mantıklısı ...

• Emsan Feel Cteel Cera Grill EMS 1902 C, 200 TL 'ye almayı düşünüyorum, tavsiye eder misiniz?

• sonsukua S kullanıcısına yanıt

tasarımı güzel, 200 lira fiyat çok iyi, ancak performansı hakkında kullanıcı yorumu pek bulunmuyor ...

ayrıca emsan ile ilgili servis ve yedek parça şikayetlerini okuyunca tavsiye etmek biraz zor ...

• teşekkür ederim. ızgaranın malzemesini merak ediyorum, bilgi bulamadım. Bu tarz ızgaralarda temizlenirken teflon hep soyuluyormuş. Emaye mi teflon mu bilemedim

• arkadaşlar güncel bütçeye uygun üstten ısıtmalı ve büyük olan hangi ürünü tavsiye edersiniz

• duyguluboy kullanıcısına yanıt

• Bu elektirikli vs gibi ızgaralara o kadar para vermek mantıksız. Zaten düzgün bir iş çıkartmıyorlar. Bugüne kadar çok fazla bu tip ürün kullandım ama hepsi hikaye. İçlerinde en iyisi tefal in ızgarasıydı o bile şu an kullandığım döküm ızgara tavasınının yanına yaklaşamaz. Arkadaşlar Elektrikli ızgaraların mangal performansına yaklaşmaları çok zor. Bu üretim mantığı ile imkansız zaten. Işıma ile pişiremiyorlar ışıma yetersiz. ısı ile pişiremiyorlar ısı kayıpları çok fazla ürettikleri ısı düşük. Demir döküm ızgara tavada pişirmiyeceksem evimdeki siemens fırını ızgara moduna aldığımda inanın bu zımbırtılardan çok daha iyi pişiriyor. sebebi ie çok basit ısı kaybı ev fırınlarında daha az. altınada fırın tesisini su doldurup koyuyorum duman yok dencek kadar azalıyor. Bir tavuk veya et şiş için 20-30 dakika süre veriyorlar. O etler suyunu kaybeder tatsız tuzsuz bir hal alır. Ben hiçbirisini tavsiye etmiyorum. EN BÜYÜĞÜNDEN DEMİR DÖKÜM IZGARA TAVA ALIN OCAĞIN ÜSTÜNDE PİŞİRİN ETLERİNİZİ.. Evet duman oluyor zaten Tefal vs gibi ürünlerdede duman oluyor. üstten rezistanslı kapaklı modellerde duman olmuyor onlarda performans olarak yerlerde.

• Ya biraderim, iyi güzel yazmışsın da, balkon - veranda gibi dış ortam için, pişireceğin et çeşidine göre elektrikli ızgara gerekiyor... Balkonda tavuk kanadı ve köfte yaparken oldukça iyi iş çıkarıyor elektrikli ızgaralar...

Kendi evime göre konuşmam gerekirse, hanım mutfakta kesif koku ve duman istemiyor. Hal böyle olunca, mecburen elektrikli ızgara ile balkonda yapıyorum.

Bende, sinbo!nun elektrikli ızgarası, Homend'in cam yüzeyli elektrikli ızgarası var. Bu aletleri balkonda kullanıyorum.

Ayrıca, Lava'nın kare döküm tavası ve Lava'nın tost plakası var. Bu aletleri de balkonda piknik tüpünün üzerinde kullanıyorum.

Balık pişirmek için portatif tel ızgara almıştım. Bu tel ızgara ile palamut gibi yağlı balıkları sinbo'nun elektrikli ızgara üzerinde pişiriyorum. Yağsız balıkları balkonda piknik tüpü üzerinde balık tavası içinde pişiriyorum.

Yani aletleri pişireceğim et türüne göre balkonda kullanıyorum.

Demem o ki, ne kadar değişik alet kullanırsan, o kadar verim alırsın.

• taner kebapçı elektrikli ızgara kullanıyordum.

bir defa açık kalmış. akşam eve geldiğimde neredeyse mutfak yanıyordu. tezgahı mahvetmiş.

otomatik rezistans gibi özellikleri olmaması çok dikkatli kullanmayı gerektiriyor.

aşırı ısısnıncan otomatik kendini kapatmıyor.

birisine verdim gitti.

benim anlamadığım kaliteli bir fırın,siemens ankastre gibi.

bu elektrikli ızgaranın yaptığı herseye daha güvenli yapmaz mı?

eğer aynı lezzeti vermez diyorsanız. ne marka model ızgara önerirsiniz mutfakta kullanmak için.

belki daha iyi modeller çıkmıtır elektrikli ızgara olarak.

teşekkürler

Tefal optigrill gördüm ama değer mi o fiyata bilmiyorum. 6000 tl diyor

• https://www.hepsiburada.com/tefal-tg8008-family-grill-dumansiz-elektrikli-izgara-2100077167-pm-mtteffamgrill

mesela bu ürün taner kebapçıdan daha mı iyidir? kapak olmayınca duman vs olabilir mutfakta diye düşündüm

• bodysolid B kullanıcısına yanıt

selam,

tefal optigrill bence yetersiz kalır o zaten tost makinesi ...

ızgara için linkini verdiğiniz tefal family flavour iyi bir seçenek, tek eksiği kapak yok ...

alternatif olarak daha ucuza Gazzella BRB 3000 önerebilirim, şu an tefal'in yarı fiyatına 1800-2000 arasına alınabiliyor, üstelik kapaklı ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 17 Haziran 2023; 14:18:26 >
  • Bayberty kullanıcısına yanıt

teşekkür ederim yardımınız için.

daha önce kullandığım taner kebapçıya göre bu gazella brb3000 daha mı iyidir?

taner son derece basit yapılmış bir üründü. ama çift taraflı ızgara ile kullanımı pratik oluyordu ve lezzeti de iyiydi.

gazella alıp kullananlar gayet memnundu, 2400 watt ve kapaklı olması nedeniyle beklentilerinizi karşılayacağını düşünüyorum, tabii sorunlu ürün gönderirlerse size mahcup oluruz ... ***ELEKTRİKLİ IZGARA TAVSİYESİ*** 

• teşekkür ederim yardımınız için.

peki evlerdeki ankastre fırınlar bu ızgara işini berecemiyor mu sizce?

bende siemens ankastre var son model. ama pek hakim değil mutfak işlerine ondan soruyorum.

yani pirzola yada tavuk yapamaz mı bir fırın aynı şekilde?

fırınlarda genellikle rezistans et ve tavuğa uzak kaldığından ızgara etkisi zayıf kalıyor olabilir, ızgaralarda ise rezistans et ve tavuğa çok yakın olduğundan ızgara daha etkili oluyor ...

iç tasarımı uygunsa bir fırın en yüksek derecede kullanıldığında ızgara yapabilir, zaten çoğunda ızgara programı var ...

zamanında ben de denemeler yapmıştım bazıları fena olmamıştı, sizin fırında da ızgara seçeneği olabilir denemekte yarar var, önce deneyin beğenmezseniz o zaman ızgara almayı düşünün bence ...

• teşekkür ederim yardımınız için. dediğiniz gibi önce deneyeceğim.

• elektrik ızgara olayinda balık yapanlar yag ve koku olayini asil asiyorsunuz ? firina alternatif degil anladigim kadariyla.

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.