Şimdi Ara

ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER... (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
1.987
Cevap
72
Favori
754.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 tanesi 85 civarı sanırım.
    Bilginiz olsun.
  • Bu Florya Yat limanı yanında ve Caddebostan Migros’tan Bostancı istikametinde 500 m. ilerisine kadar gnctrkcll bedava bisiklet kiralıyormuş,onlar normal mi elektrikli mi bilen varmı,bizim arkadaşlar geçen görmüşler elektrikli gibiydi dediler,şaşırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mirac51

Merhaba arkadaşlar.Ben aranıza yeni katılıyorum.Bende elektirikli stmax 406l aldım.Çok memlunum ve çok güzel bir şekilde 12 derecelik yokuşları çıkabiliyor.Çok dik yokuşları pedal vasıtasıyla çıkabiliyor:) Ben düz yolda 2 kişiyi gayet taşıyabiliyorum.Peki 2 kişi taşıyınca akü dahadamı azalmaya başlar ? Birde Normal hızı 30 km hızı vardı ve o hızı 60 a arttırdık.Peki 60 km hız olunca daha mı çok aküyü tüketir ? Yoksa 30 km lik hız daha mı az aküyü harcar ?

Hala kullanıyormusun? Bende bu modeli almayı düşünüyorum. Son izlenimlerin nasıl? Yanlız o 60 dediğin devir olmasın. Malum 60 km o alet için çok fazla ve birazda sakat olur gibime geldi.

dik yokuşlarda pedal çevirince aküde destekliyor mu? Yoksa tamamen bacak gücünlemi çıkıyorsun? Bida hani hız kilidini açtırınca daha dik yakuşları çıkamıyo mu?

(ne çok soru sordum yaa) bilen herkes cvplayabilir tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: nemesis

quote:

Merhaba arkadaşlar.Ben aranıza yeni katılıyorum.Bende elektirikli stmax 406l aldım.Çok memlunum ve çok güzel bir şekilde 12 derecelik yokuşları çıkabiliyor.Çok dik yokuşları pedal vasıtasıyla çıkabiliyor:) Ben düz yolda 2 kişiyi gayet taşıyabiliyorum.Peki 2 kişi taşıyınca akü dahadamı azalmaya başlar ? Birde Normal hızı 30 km hızı vardı ve o hızı 60 a arttırdık.Peki 60 km hız olunca daha mı çok aküyü tüketir ? Yoksa 30 km lik hız daha mı az aküyü harcar ?

Hala kullanıyormusun? Bende bu modeli almayı düşünüyorum. Son izlenimlerin nasıl? Yanlız o 60 dediğin devir olmasın. Malum 60 km o alet için çok fazla ve birazda sakat olur gibime geldi.

dik yokuşlarda pedal çevirince aküde destekliyor mu? Yoksa tamamen bacak gücünlemi çıkıyorsun? Bida hani hız kilidini açtırınca daha dik yakuşları çıkamıyo mu?

bana bir hafta önce doğum günü hediyesi olarak aldılar. Bahsettiğimiz aynı model. Yani St-Max 406L modeli. Öncelikle yaptığım araştırmalara göre 406L nin ilk çıkan modeli max. 60 devir yapıyormuş. Ancak bizdeki 2010-2011 modelinden. Göstergede max. 25 var. Çocuk kilidi adı altındaki hız limitleyicisi devre dışı bıraktım. Performansta bir değişiklik olmuyor. Farkı anlayabilmeniz için 20km.nin üstüne çıkmanız gerekiyor.
    Pedal meselesine gelincede, yokuşlarda sıfır bi oyuncak. Çok tatlı yokuşlarda bile zorlandığını hissediyorsunuz. Kesinlikle düz yol için icat edilmiş bi alet. Daha bir hafta oldu ama yokuş çıkamadığı için inip çok defa ittirmek zorunda kaldım. Çevredekilerin bakışlarını siz tahmin edin işte. Zorlandığı yokuşlarda pedal ile destek olabiliyorsunuz. Tabi pedal acaip ağır. Pekde bi fayda etmiyor. Pedal ile kullandığınızda motor destek olabiliyor.
    Tavsiyem; Eğer yokuşlu bir arazide kullanacaksanız, şansınızı bile zorlamayın. Bizim burası dağlık olduğu için verilen 1000liraya acıyorum. Öyle bakkala fırına fln gideriz demiştik ama yok arkadaşlar. Yokuş varsa ben bu oyunda yokum diyor resmen :S

• Arkadaşlar stmax ın 406 L yeni çıkan modelide aynıdır.Oda 60 devir yapıyor.Lütfen bilerek konuşun.Ayrıca bendeşünüyorumseneye 1 tane alacağım 406 L yada mondial es-3 düşunüyorum.Tavsiyeniz nedir.Biraz aydınlatırmısınız?
  • beş para etmez bi para kaybı yokuş çıkmaz braz hızlı gitmez aküsü elektrik tutmaz yasadığın pişmanlık da cabası
  • quote:

Orijinalden alıntı: forza5454

quote:

quote:

bana bir hafta önce doğum günü hediyesi olarak aldılar. Bahsettiğimiz aynı model. Yani St-Max 406L modeli. Öncelikle yaptığım araştırmalara göre 406L nin ilk çıkan modeli max. 60 devir yapıyormuş. Ancak bizdeki 2010-2011 modelinden. Göstergede max. 25 var. Çocuk kilidi adı altındaki hız limitleyicisi devre dışı bıraktım. Performansta bir değişiklik olmuyor. Farkı anlayabilmeniz için 20km.nin üstüne çıkmanız gerekiyor.
    Pedal meselesine gelincede, yokuşlarda sıfır bi oyuncak. Çok tatlı yokuşlarda bile zorlandığını hissediyorsunuz. Kesinlikle düz yol için icat edilmiş bi alet. Daha bir hafta oldu ama yokuş çıkamadığı için inip çok defa ittirmek zorunda kaldım. Çevredekilerin bakışlarını siz tahmin edin işte. Zorlandığı yokuşlarda pedal ile destek olabiliyorsunuz. Tabi pedal acaip ağır. Pekde bi fayda etmiyor. Pedal ile kullandığınızda motor destek olabiliyor.
    Tavsiyem; Eğer yokuşlu bir arazide kullanacaksanız, şansınızı bile zorlamayın. Bizim burası dağlık olduğu için verilen 1000liraya acıyorum. Öyle bakkala fırına fln gideriz demiştik ama yok arkadaşlar. Yokuş varsa ben bu oyunda yokum diyor resmen :S

yokuşlarda o kadar kötüyse kimseye yaramazki bu. Kim var ki öyle kmlerce düzlük ovalarda yaşayan
    Yanlız fiyatı 1350 tl civarı. 1000e aldıysanız çok iyi almışsınız. Nerden aldınız?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: forza5454

quote:

quote:

yokuşlarda o kadar kötüyse kimseye yaramazki bu. Kim var ki öyle kmlerce düzlük ovalarda yaşayan
    Yanlız fiyatı 1350 tl civarı. 1000e aldıysanız çok iyi almışsınız. Nerden aldınız?

1000 lira ona verceğine kinci el bi schooter al veya braz daha üstüne koy sıfır al...

• Efendm ovaya ne gerek var ? Şehiriçinde Çarşıda fln yaşıyorsanız ufak tefek yokuşların üstesinden gelir. Tanıtımlarındada yazdığı gibi üstesinden geleceği yokuş bellidir. 15 derece 25 derece ... Buda zaten köyde, dağ başında fln yaşamıyorsanız işinizi görecektir. Bizim burayı ele alacak olursak 45 dereceye kadar yokuş bulmak mümkün. E haliyle serilip kalıyor bi yerde. 1000 lira derken rakamı yuvarladım. Normalde 1300 lira bizimkiler kredi kartı ile aldıkları için 1400 ödemişler. Küsuratıda var yanlış olmasın. Bu arada aküsü 0 dan fulle 25krş.a doluyormuş. Bu bilgiyi aldığım arkadaş bizzat test etmiş. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem ancak 406L nin akü ile sıkıntı yaşatmadığı kanaatindeyim. 3-5 saat gezdim akü 15% boşaldı. Onuda 1 saatlik şarj ile telafi ettik. Tabi ilk dolumu şoklama ile yapıyorlar oda ayrı mesele.
    Son olarak yenileride 60 devir yapıyor diyen arkadaş için bugün zaman bulupta resim çekemedim. Lütfen bilmeden çamur atmayalım arkadaşlar. En yakın zamanda yeni 406L modellerinin 25 devir ibresinin resmini ekleyeceğim. Umarım faydam dokunmuştur. Kısaca düz bir yerde oturuyorsanız güzel bi ekonomik çözüm diyebiliriz. Başkada bir işe yaradığı yok :)

• merhaba arkadaşlar ;
    Ben elektrikli bisikletini çaldırmış biri olarak yazıyorum.öncelikler şunu söylemek isterim.Bisikletim çalındığı bir haftadan beri o kadar zorlanıyorum ki çünkü elim ayağım olmuş.Her yere onunla gidiyordum.Velostar marka bisiklet vardı bende.2010 yılının temmuz ayında almıştım.Aldığımdan beri hep kişi (eşim) kullandım.Yakın zamanda akü ile ilgili güç kayıpları başlamıştı.Ancak bu bile sorun değildi.Malum sürekli 2 kişi kullandım.Yokuş vs de çıkıyodu ancak denildiği gibi normal motor olmadığı için bu performansı çok yeterli olmuyordu.Düz yol aracı.benim bisiklette 2 adet akü vardı.önde ve koltuğun altında.ben dönüşümlü olarak kullanıyordum.2 sini aynı anda takmıyordum Ağırlık olması diye ve geçen haftaya kadar herşeyimdi.Şimdi ise yaya kalmanın sıkıntısını yaşıyorum açıkçası .Hergün işe yaklaşık 6 km gidip geliyordum .Artı günlük gezmeler vs ve akü 1 hafta çok rahat yetiyordu.Şimdi yeni bir tane alıp almama konusunda kararsızım.Motora geçmeyi düşünüyorum ama ehliyetim yok ehliyetim olsaydı motora geçerdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: miftlik

merhaba arkadaşlar ;
    Ben elektrikli bisikletini çaldırmış biri olarak yazıyorum.öncelikler şunu söylemek isterim.Bisikletim çalındığı bir haftadan beri o kadar zorlanıyorum ki çünkü elim ayağım olmuş.Her yere onunla gidiyordum.Velostar marka bisiklet vardı bende.2010 yılının temmuz ayında almıştım.Aldığımdan beri hep kişi (eşim) kullandım.Yakın zamanda akü ile ilgili güç kayıpları başlamıştı.Ancak bu bile sorun değildi.Malum sürekli 2 kişi kullandım.Yokuş vs de çıkıyodu ancak denildiği gibi normal motor olmadığı için bu performansı çok yeterli olmuyordu.Düz yol aracı.benim bisiklette 2 adet akü vardı.önde ve koltuğun altında.ben dönüşümlü olarak kullanıyordum.2 sini aynı anda takmıyordum Ağırlık olması diye ve geçen haftaya kadar herşeyimdi.Şimdi ise yaya kalmanın sıkıntısını yaşıyorum açıkçası .Hergün işe yaklaşık 6 km gidip geliyordum .Artı günlük gezmeler vs ve akü 1 hafta çok rahat yetiyordu.Şimdi yeni bir tane alıp almama konusunda kararsızım.Motora geçmeyi düşünüyorum ama ehliyetim yok ehliyetim olsaydı motora geçerdim.

Tam sizlikmiş anlaşılan. Geçmiş Olsun :S Gerçektende akü hiç sıkıntı yaşatmıyor en güzel yanlarıda bu olsa gerek. Bundan sonra ehliyet için bekleyip motora terfi etmek bence sizin için daha geleceğe dönük olacaktır.

• acaba oto elektrikçiye götürsem üzerinde biraz oynama yapıp kendi elektriğini kendi
    üretemezmi?
    veya daha büyük bir akü kullanıp inverter yardımıyla elektriğini kendi kendine üretir diye düşünüyorum
    denemek gerekiyor
  • kkcumit termodinamğin ikinci yasası var... erke dönergeci olmaz....
  • arkadaşlar ben yeni akülü likya motor aldım 50 -60 kilometre yol katediyormuş
    lakin bugun aldım onu test edemedim yalnız şunu söyleyim 50km hız yapıyor kalkışlar falan çok seri kötü bir yokuş var teleye çıkan banamısın demedi düz duvara çıkacak nerdeyse ben çıkmaz diye düşünüyordum ama çıkınca inanamadım çokta rahat çıktı ama yokuşlarda fazla zorlamamak lazım sonuçta akülü hız konusunda güç ve tasarım konusunda harika motor akülü olduğunu karşıdan kimse anlayamaz zor yanitipide güzel bakalım zaman ne gösterecek ilk izlenim süper
  • likya vitobis 1200 w tavisye ederim
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar

Ben lise öğrencisiyim bnm fizik hocam dönem ödevimde birazda bnm isteğimle elektrikli bisiklet yapmamı söyledi . bnde gzl bi bisiklet var fakat bunun mekanizması nasıl olacak pek bi bilgim yok kaç walt motor alıncak bisikleti sürerken pedallar nasıl dönmecek ? . ve bu mekanizmanın maliyeti ne kadar olur ?
  • Öncelikle walt değil, watt :D ikinci olarak da sen bisiklet sürerken hiç yokuş aşağı gitmedin mi? Bisiklet aşağı doğru giderken ayağın pedallarda durur ama pedallar hareket etmez, çünkü pedallar tek yönlü çalışır. Senin takacağın motor da sadece ileri doğru çalışacağı için sıkıntı olmaz. Google'da biraz arama yapmayı dene.
  • bir arkadaşım yapmıştı giderken pedallarda dönüyodu fakat onunki uzun süreli olmadı ve bana yardım edemiyorum bu konuyuda 4 saat dir araştırıorum sonunda bi foruma giriyim dedim

• arkadaşlar elektrikli bisiklet için plaka şartmı?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.