Şimdi Ara

ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER... (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
1.987
Cevap
72
Favori
754.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sormak istediğim bir soru var arkadaşlar ben bu elektirikliyi yazlık için alacağım.yaşım 17 ondan ben bunu 3 ay yazları kullanıcam.bu aküsü falan jelmiş.ben şimdi bu bisikleti bıraksam oraya yazlığada kışları 3-4 ayda bir gidiyorum.yazın geri geldiğimde bu motorda beklemeden dolayı sorun oluşur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dainesee

Arkadaşlar...

Baktım ki bu elektrikli scooterlarla ilgili baya bi soru var.

Böyle bir konu açıp, kararsız kalan arkadaşlara yardımcı olmak istedim.

..................................................................................................................................................

Ben geçen sene yazın aldım, bu yaz sattım. Tam bir sene kullandığım "biselect" elektrikli scooterle ilgili izlenimlerim, deneyimlerim, tavsiyelerim.....

İlk aldığınızda aküsünü full şarj yapıyorsunuz ve bu dolu batarya ile 50-60 km civarı yol katediyorsunuz...

Ortalama 3000-4000 km civarı bi yol yaptığınız zaman akünün ömrü azalıyor ve tam performansını sergileyemiyor. Tam dolu şarj ile ortalama 20-30 km yapıyorsunuz....

Ortalama 7000-8000 km civarı bi yol yaptığınızda akünün ömrü daha da azalıyor ve tam dolu şarj ile maxiumum 8-10 km yapabiliyor anca.

Ne Yapmak lazım? Yeni akü almak lazım. En son sorduğumda (4 ay önce) yeni akü 300 YTL idi. (ŞU ANKİ GÜNCEL AKÜ FİYATI 380 /400 TL CİVARI) (14/07/2010)

Servisinde mevcut. Elektro marketler de de bulabilirsiniz.

Elektronikçilerde daha ucuza da akü var ama performansı daha düşük olacaktır...

İstenirse ayrıca ikinci bir akü bağlanıp, araya anahtar koyularak yedek şarj konulabilir. Böylelikle 50 yerine 100 km yaparsınız.

.......................................................................................................................

Yaklaşık 1000 km ye gelince arka stop lambasının ampülü patladı ve hiçbir benzinli motorun ampülünü uyduramadık.değişik birşey yapmış elin oğlu.. Mecburen servisinden yenisini ( orjinalini) aldık (10 ytl + kdv)

Yaklaşık 3000 km ye gelince arka fren balatası eskidi. (35 YTL + KDV)

Yaklaşık 4000 km ye gelince arka lastik bitti. (30 YTL)

Yine 4000 km civarında ön maşa (çatal) dibinden kırıldı. (35 YTL + KDV)

Yaklaşık 5000 km ye gelince kontak yuvası parçalandı. Tek kontak yuvası satılmıyor.

(kontak yuvası + oturak açma kilidi + akü kilidi ) üçü bir arada satılıyor. 20 YTL + KDV (hayret bu üçlü grup nasılda bu kadar ucuz olabilir diye şaşırmıştım ama bunu ucuz yapmışlar nedense)

5000 km civarında orta ayaklık kırıldı. (yenisini almadım, yan ayaklıkla idare ettim. Fiyatıda muhtemelen 35 YTL + KDV dir.)

Bir ara birader ayaklıktan düşürmüş. Ön göğüs çatlamış.. Yenisini sordum 35 YTL + KDV dediler. Almadım

Yani elinizi attığınız parça için en az 35 YTL + KDV yi gözden çıkarın

6000-7000 km ye gelince sağında solundaki ufak tefek civataların tırnakları kırılmaya başladı ( yani artık dökülmeye başladı )

Kimlerin almasını tavsiye ederim???

Bİr kere kullanacağınız alan rampa, engebeli, bozuk satıh, stablize yol olmamalı.

Bu makine tamamen düz yol için tasarlanıp, narin kullanım için imal edilmiş. Zora hiç gelmiyor.

Evinizle işinizin arası misal veriyorum 10-15 km...

Akşam koyacan şarja.... Sabaha kadar dolacak (ortalama 5 saatte doluyor)

Sabah binecen işine gidicen. Kilitleyecen, akşama kadar yatacak makine. Akşam binecen eve gelicen. Koyacan tekrar şarja. Sabah kadar duracak...

Bu şekilde kullanırım, bu kriterler bana uyuyor diyorsanız... hiç vakit kaybetmeyin, alın derim....
    Dolmuş parasından kendi kendini amorti eder ve hor bile kullanmış olsanız, en kötü ihtimalle bu şekilde Bbir sene kullanırsınız. Ondan sonra bırakın satmayı, kaldırıp çöpe bile atsanız zarar etmezsiniz

Kimlerin almamasını tavsiye ederim???

Bir kere kullanacağınız alan rampa ise, engebeli ise, bozuk satıh ise, stablize yol ise hiç almayın.

İş için kullanacak olanlar da almasın arkadaşlar....

Mesela iş icabı ortasında malzeme, yük vs .... taşıyacaksanız, hiç başınızı ağrıtmayın, 50 cc lik bir honda today veya 90 cc lik TVS scooty pep + (alın binin babalar gibi. İkisininde vergisi yok.

( TVS hindistan malıdır, çok sağlam motordur. Kesinlikle çin malı değildir. Kendim kullanıyorum. 2005 de aldım 3 yıl oldu, dördüncü seneye girecek. 30.000 km ye geldi daha yeni ce hafiften şıkırdama başladı motordan.)

Dediğim gibi iş icabı kullanacak olanlar almasın arkadaşlar.

Tamirciymiş, tüpçüymüş, sucuymuş, kırtasiyeymiş, kuryeymiş, kasapmış... vs bu makine yük taşımak için hiç de uygun değil kesinlikle.

Yük taşımaya uygun olmadığı gibi ,sürekli kullanım içinde uygun değil. Yani şarjı doldurup hiç durmadan kısa aralıklarla durarak 50 km yapıp şarjı bitirip, tekrar doldurup (yada yedek batarya ile ) yola devam edip sürekli kullanırsanız da çabucak dökülür.

İşçilik namına hiçbirşey yok. Malzeme kalitesi de ortada

Çok kibar, çok narin kullanmak gerekiyor.

Rampa yukarı çekmez. Düz yolda fena sayılmaz. İlk kalkışı çok zayıf ama kalktıktan sonra yavaş yavaş toparlıyor kendini.

Çok ufak rampaları çıkabilir ama motorun çok zorlandığını gayet rahat hissedersiniz. Motoru ne kadar zorlarsanız, hem akünün hemde motorun ömrü zayıflar.

İlk çıkanları için ( 250 KW ve altı) plaka ve ehliyet istemiyorlardı. Şimdi yeni çıkan bazı modeller (250 KW dan yukarı olanlar) için plaka zorunlu. Ama ehliyet istemiyorlar diye duydum.

İlerleyen zamanlarda ne olur bilemem. Belki ehliyet de isteyebilirler yada onun için ayrı bir ehliyet sınıfı çıkarabilirler. Burası Türkiye

Bu konu ile başka merak ettiğiniz varsa sorabilirsiniz.

akü bulunuyor biseletlerde ama beyin ve arka teker motor ve algılayıcı bulunmuyor akü 50 tl ile 100 tl arasında degişyior sıfırı

• quote:

Orijinalden alıntı: yassiann

arkadaşlar bendede chinsun tdr0175z marka elektrikli bisiklet var ama aküsü bitti eni akü almak istiyorum ama nette hiç biyerde bulamıyorum
    akünün üzerinde 6 dzm 12 yazıyo
    kullanım kılavuzunda 12x4x14Ah batarya yazıyo
    acaba bunları temin edebilecek ve satabilecek bi arkadaş var mı?

var ugurmotor corum osmancık akü fabrikasına ortak oldu her ceşit elektirkli bisklte aküsü var

ahmet güneş tel: 0537 790 59 35
  • quote:

Orijinalden alıntı: yiğit39

quote:

Orijinalden alıntı: wizard1907

bende akulu scooter var 6 saat şarj edınce 50km yol yapabılıyorsunuz ve ne vergı nede polıs derdı var yası kucuk olan lar ıcın

kardeş hangi ilde oturuyorsun bana temizinden 1 tane lazım.ve aynı mesajdada yazdığın gibi yaşım fazla büyük sayılmaz.yaşım 13 bana tavsiye edebileceğin 1 model var mı?

şuanda elektrikli bisikletlerde tek alınabilir model > Ekobis Maxi > son hız: 40 KM/h > tek aküyle 80 km
  • vazgeçtim
  • arkadaslar ıyı forumlar oncelıkle
    benım bıkacsorum olacak
    bende elektrıklı motor almayı dusunuodum ama yorumlarınız pek olumlu olmadıgını gordum :)
    bu elektrıklı motorlarda ruhsat falan warmı acaba aldık motoru dıelım motor calındı ruhsatı falan yoksa verdımız para gıttı boşa anlamına gelıo :D
    bıde en fazla genelde 40 50 km hız yapıo yazmıssınız daha falzla yapmıomu baya az bu hız bana gore :)
    bıde ben alırsam 2. el almayı dusunuorum fıat aralıgı nekadardır 2. el aldıgımda bıde akusu falan kendını yemıs omru bıtmıs olabılır herelde tavsıye edermısınız
    benım yaş 19
    normal araba ehlıyetım war ama motor ehlıyetı almadım ucuza 2. el normal motorda alabılırım ama maddi durum bıraz kısıtlı 1 000 tl yada 1 500 tl aralıgında ıyı kullanıslı bı motor bulabılırmıyım tavsıye edebılecegınız motor warmı acaba ?
    ama elektrıklı motor alırsam 500 falan max para verırım cunku para vermeye pek deyecek bı motora benzemıo

sımdıden tesekkurler ıyı forumlar :)

• Normal Bir bisiklet alsanız, kaskını da alsanız, evinize yakınsa iş yeriniz hem egzersiz olur hem de dolmuş parası vermezsiniz.
  • bende var stmaxın bi modeli 3-4 sene önce almıştık her tarafı dolaşıyordum falan aküsü şişmiş heralde bulamadık aküsünü şans eseri bugün gördüm servisini sordum akü fiyatını 350tl dedi almadım belki alabilirim 2 senedir yatıyor öyle bodrumda sizce bi şey olmuş mudur ? Çalışır mı bozulmuş mudur?
  • Merhaba arkadaşlar

Ben bu ay içinde elektirikli bisiklet alıcagım ama hangı marka hangı model almalıyım bilmiyorum.

Işıldarda 1,000 tl dıyo ama servis konusu biraz sıkıntılı galıba.Her servise giitinizde 20TL ücret alınıyomuş bu dogrumu bilen varmı ?

Apachi markası Antalyada çok tutuluyor sizce hangi modeli yada farklı marka ?

Teşekkürler..
  • arkadaşlar
    ben mevcut bisikletime elektrik kiti aldım ön teker ortasında yeni tür motor var 250 wat akü ve şarjer hariç 450 tl. 3 adet akü 36 volt 17 ampr şarj cihazı dahil 200 tl .ancak aklıma takılan hangitür akü daha dayanıklı ve verimli asit kurşunmu lidyum iyonmu jell türü mü bilen arkadaş varsa ve aydınlatırsa çok iyi olur ve bu akü çeştlernin arasındaki fark nedir
  • arkadaşlar 3 aydır elektrilkli bisiklet kullanıcısıyım ve konu başında yazılanlara hak veriyorum evet daynıksız malzeme kalitesi olarak evden okula okuldan dersaneye ve dersaneden eve kullanan günde yaklaşık 30 kilometre yapıyor ve 4 günde 1 şarj ediyorum alırken bu kadar uzun menzilde gideceğini hiç düşünmemiştim ancak kullandıkca durumun doğru olduğunu gördüm
    bir kaç küçük not da ben eklemek istedim elektrikli bisikletler her ne kadar 1 kişi için tasarlanmış olsada 2 kişi binince de götürüyor ancak şöyle bir durum var tek kişi giderken ki hızın performansın çok çok altında bir sürüş sergiliyor ve tek kişi çıktığı rampaların bi kısmını 2 kişi çıkamıyorsunuz ayrıca oturma koltuğu küçük olduğundan çok sıkış tepiş biniyorsunuz
    yağmurlu havalarda da kullandım ve biriken su nerede ise motorun ayak koyma yerine kadar geliyordu tam sorun çıkaracağını düşünürken hala gitmeye devam etti ve beni çok şaşırttı doğrusu yani su birikintileri ile ilgili bir sorun yaşamadım şimdiye kadar ancak yağmurlu havalrda su mazgalları üzerinden geçerken çok dikkatli olunmalı mümkünse gaza basılmamalı nedeni ise motorun tekeri çok ince olduğundan çok çabuk kayabiliyor ve yere düşebiliyorsunuz tabi bu sadece su mazgalı için geçerli değil kuru zeminden ıslak zemine yada ıslak zeminden kuru zemine geçerken de çok dikkat edilmeli motosikletler gibi dengeli aletler değil
    ayrıca stop lambası üzerindeki kappa diye adlandırılan bagajın malzemesi çok zayıf ve ağar yük taşımaya müsait değil zaten çevrenize baktığınızda bir çok elektrikli bisikletin kappasının kırılmış olduğunu görürsünüz
    son olarak şunuda belirteyim elektrikli bisikletlerde depo göstergesi sizi yanıltabilir çünki duruyorken baktığınızda gösterge ful gösterirken kalkışta yada yolda giderken
    aküdeki kalan elektriğin kritik seviyede olduğunu gösterebilir o nedenle de motoru kaldırırken yada yolda giderken göstergeye bakıp ona göre şarj etmenizi öneririm (ilk aldığımda bu hataya düşmüştüm ve yağmurlu bir havada eve kadar pedal çevirmek zorunda kalmıştım =) )
    ayrıca her ne kadar kullanım klavuzunda 25km hız yazsalarda bir motosikletçiye götürüp bir kablo var onu çıkarttırdığınızda 35 ile 40 km ye kadar motor hızlanabiliyor tabi akünün kullanım süreside ona göre azalıyor yaklaşık 5 ila 10 tl bir maaliyeti var ve bu uygulama ELEKTRİKLİ BİSİKLETİ GARANTİ KAPSAMI DIŞINA ÇIKARIYOR..
    iyi forumlar

• Selam.İyi forumlar. Ben de yaklaşık bir ay önce Orbis marka yeni elektrikli bisiklet aldım.Söylediklerinden daha çok şaşırttı beni. 25km hızı geçmiyor. Menzili 30km. Şarjı 10 saatte doluyor. Hiç ama hiç hızlı gitmiyor. Bu kablo falan kestirince halloluyor mu? Her motorsikletçi yapabilir mi?
  • Güzel bir konu olmuş, bana kesinlikle uymuyor onu anladım.
  • Hepinize marhaba bendede 1 yıldır en son çıkan ST MAX modeli var ben motorumdan çok memmunum bence herkeze tavsiye ederim ama eski kasaların tümü çok dandik oluyor ama son çıkanlar öle değil birazda olsa kaliteli
  • paylaşım için tşk edrim gayet açıklayıcı olmuş
  • http://www.yonjamotor.com.tr/5000w.html

Adamlar 5000 wattlık model yapmışlar 115 km hız yapıyormuş ama fiyatı yazmıyor. Ötv indiriminden ötürü yeni fiyatları bekliyorlarmış. Fiyatı uygunsa alınabilir.
  • S.a arkadaşlar arkadaşın dediği gibi 3000,4000,5000 wattlık modelleri çıkmış yonjanın. 110 km hız diyor. Kullanan var mı?
    Yalnız 25 akü demiş herhalde ayrı ayrı 25 tane akü evde şarj etme olanağımız yok.

ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER...

Soldan sağa 3000,4000,5000w
  • Orijinalden alıntı: Salash1

S.a arkadaşlar arkadaşın dediği gibi 3000,4000,5000 wattlık modelleri çıkmış yonjanın. 110 km hız diyor. Kullanan var mı?
    Yalnız 25 akü demiş herhalde ayrı ayrı 25 tane akü evde şarj etme olanağımız yok.

:D Onlar bir arada tek bir üniteye bağlı haldedir büyük ihtimalle, ama galiba yerinden çıkarıp eve götüremiyorsunuz şarj etmek için. ÖTV indiriminden sonra fiyatları daha cazip hale gelmiş.
  • Orijinalden alıntı: bountr

Orijinalden alıntı: Salash1

S.a arkadaşlar arkadaşın dediği gibi 3000,4000,5000 wattlık modelleri çıkmış yonjanın. 110 km hız diyor. Kullanan var mı?

:D Onlar bir arada tek bir üniteye bağlı haldedir büyük ihtimalle, ama galiba yerinden çıkarıp eve götüremiyorsunuz şarj etmek için. ÖTV indiriminden sonra fiyatları daha cazip hale gelmiş.

Bugün aradım, fiyatları sordum 3000w'lık olanı 3700 $ civarı dediler. Peki ötv indirimi ne zaman?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salash1 -- 31 Mart 2011; 15:32:55 >
  • Geçen gün bu adamların sitesine baktığım zaman 5000 watt olan modelin fiyatı aşağı yukarı 6000tl ye geliyordu, ÖTVden önce 8000tl idi. Şimdi baktım siteye fiyatları kaldırmışlar. Senin dediğine bakacak olursak demek ki bu indirimi fırsata çevirip bindirim yapmış zibidiler. Akıllanmaz bunlar ya!!
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.