- x
Elektrikli bisiklet yapımı...
61 Cevap51725 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

617 Mesaj
17 Mart 2008; 9:50:00 

Son zamanlarda akaryakıt fiyatlarının aşırı artmasıyla birlikte, ayrıca hava kirliliğini de göz önüne alarak,böyle bir proje yapmaya karar verdim,şu an için edindiğim bilgiler doğrultusunda gerekli dc motor ve bisiklet hazır durumda,motor 250-300 wat 3000rpm civarı 12v. bir motor. Bu konuda tahminimce bir motor kontrole ihtiyaç olacak gibi,ilk önce bu sürücü üzerine çalışmak istedim daha sonra dişli,zincir,ve oranlar üzerine de yoğunlaşırız.Aşağıda çizimini verdiğim devreyi bir incelemenizi isterim.

0

local://upfiles/693/E11417F03F004902B7304A22E21A6920.gif

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax -- 17 Mart 2008; 9:50:39 >

Kartallar yüksekten uçar...

1798 Mesaj
17 Mart 2008; 10:55:53 

güzel we ugraştırıcanı sanmıyorum arkadaşım aklıma bişe takıldı peki motora hız wermek için ne kullanılıyor pot mu yoksa gaz elcigi gibi bişemi kullanılıyor dewrede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilal01 -- 17 Mart 2008; 10:55:41 >

Biz cix degilizki her mekanda sevgilimiz olsun,biz Adanalıyık bırakta kendimize göre bir şeklimiz olsun.

3961 Mesaj
17 Mart 2008; 11:14:33 

quote:

Orjinalden alıntı: madmax

Son zamanlarda akaryakıt fiyatlarının aşırı artmasıyla birlikte, ayrıca hava kirliliğini de göz önüne alarak,böyle bir proje yapmaya karar verdim,şu an için edindiğim bilgiler doğrultusunda gerekli dc motor ve bisiklet hazır durumda,motor 250-300 wat 3000rpm civarı 12v. bir motor. Bu konuda tahminimce bir motor kontrole ihtiyaç olacak gibi,ilk önce bu sürücü üzerine çalışmak istedim daha sonra dişli,zincir,ve oranlar üzerine de yoğunlaşırız.Aşağıda çizimini verdiğim devreyi bir incelemenizi isterim.

0

local://upfiles/693/E11417F03F004902B7304A22E21A6920.gif

ben olsam önce mekanik sistemi hazırlardım. O motor asla döndüremez o zinciri bildiğiniz gibi. Çok sağlam redüktörler lazım. Silecek motoru aklıma geliyor bu iş için.yüksek vites denilen olayda tutuursa zincir araba silecek motoru ike istenilen bir hıza ulaşılabilir...

617 Mesaj
17 Mart 2008; 11:51:48 

Silecek motorları bu iş için pek verimli değil ,wat vede şanzıman olarak,zaten şanzımanlarında kullanılan dişliler plastik! bu arada gaz için tabiki potansiyometre veya yaklaşım sensöründen yararlanıcaz. elektroniğiyle uğraşırken mekaniği unutmuyoruz tabii ,şu an için motor çıkışına bisiklet zincirini çevirmek için pinion dişliye ihtiyaç var,aşağı yukarı 10 diş civarı nereden temin edeceğim bilemiyorum,tekerlek için bisiklet ayna dişlisi düşünüyorum..

1798 Mesaj
17 Mart 2008; 11:57:32 

bu tür malzemeler için motorculara yada pisikletçileri rahatsız edebilirsin

Biz cix degilizki her mekanda sevgilimiz olsun,biz Adanalıyık bırakta kendimize göre bir şeklimiz olsun.

617 Mesaj
18 Mart 2008; 16:12:34 

Bugün tornada ayna dişlisini yaptırıyorum,işallah yakında denemeye geçilecek yanlız bu fan motoru güçlü olmasına güçlü lakin biraz ısınıyor gibi!!

617 Mesaj
20 Mart 2008; 11:06:54 

Başka motorlarda denicez galiba..

617 Mesaj
24 Mart 2008; 22:53:45 

Yarın rulmancılara bir uğrayacağız arkadaşla, vardır heralde?

1816 Mesaj
24 Mart 2008; 23:50:31 

yapılmış halini görmek çok isterim:)
büyük şehirde zor ama küçük şehirler, yazlık mekanlar, köyler kasabalar için çok güzel bir ulaşım araçı olur

Adam gibi adam Machete Sağlam!

1413 Mesaj
25 Mart 2008; 3:02:08 

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Mart 2008; 21:35:13 

Peki anlayamadığım bir nokta motora enerji konusunda ne düşünüyorsun?

2213 Mesaj
26 Mart 2008; 0:29:18 

Motorun zincire bağlandığı noktada, bisikletin arka dişli takımındaki gibi tek yönlü dişli olursa motorun sürekli çalışması gerekmez belli hız limitleri arasında tutularak çok uzun mesafeler kat edilebilir.Ayrıca bisiklet vasfıda bozulmamış olur ve arka vitesdende istifade edilebilinir.Pil bitincede yolda kalınmaz :)

Kul´a bela gelmez, Hak yazmadıkça.Hak bela yazmaz, kul azmadıkça.
Körler duyduklarını gerçek sanır,sağırlar gördüklerini,aptallarsa kendi bildiklerini

617 Mesaj
26 Mart 2008; 21:02:50 

Zaten önden çekiş olacağı için arka tarafla hiç oynamıcaz..aynen dediğin gibi,yanlız ön tarafa ayna dişlisi takacağız motorda pinion olacak.
quote:

Orjinalden alıntı: sse

Motorun zincire bağlandığı noktada, bisikletin arka dişli takımındaki gibi tek yönlü dişli olursa motorun sürekli çalışması gerekmez belli hız limitleri arasında tutularak çok uzun mesafeler kat edilebilir.Ayrıca bisiklet vasfıda bozulmamış olur ve arka vitesdende istifade edilebilinir.Pil bitincede yolda kalınmaz :)

617 Mesaj
26 Mart 2008; 21:04:56 

Tabiiki akü,ama hala kapasite belirlemiş değilim..
quote:

Orjinalden alıntı: __EFENDİ__

Peki anlayamadığım bir nokta motora enerji konusunda ne düşünüyorsun?

2213 Mesaj
26 Mart 2008; 22:46:17 

Bence öne ayna dişlisi takmak yerine var olan zincire etki edecek şekilde sistem yerleştirilirse arkadaki 6-7 dişlidende vites olarak istifade edilebilinir diye düşünüyorum.

Körler duyduklarını gerçek sanır,sağırlar gördüklerini,aptallarsa kendi bildiklerini

617 Mesaj
29 Mart 2008; 21:44:00 

Ayna dişlisi denemelerim başarılı oldu fakat,tork problemi yüzünden kalkışı kendimiz yapmak zorunda kaldık,onun dışında yavaş yavaş ivmelenerek hız artmaya devam etti,tabii 30-40 km. civarına kadar..
Bu durumda yine bir redüktör gerekecek gibi,tabii oranlarını hesaplamak gerekecek,10-1 işimizi görürmü acaba?

2213 Mesaj
29 Mart 2008; 22:47:13 

Şu anki hali ile motorun çıktığın en son hızdaki devrine bakarak karar ver istersen oran arttıkça belki ses artabilir ama motora bineecek yük azalacağı için daha verimli ivmelenme sağlar.Seçeceğin oranla motor maksimum devrine yaklaştığında 40 km hıza çıkabilsin (bu hız bisiklet için yüksek bir hız zaten)

617 Mesaj
31 Mart 2008; 14:23:53 

Arkadaşın ısrarlarına dayanamayarak, galiba redüktör çıkışını vites gurubuna verip yolda vites değiştirmeyi (yokuşlarda daha faydalı olabilir)düşünücez..yanlız şarz bittiğinde pedalları çevirebilecekmiyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax -- 31 Mart 2008; 14:24:07 >

2213 Mesaj
31 Mart 2008; 15:20:20 

Redüktör çıkışı pinion olursa olur ama olmazsa döndürmek için pedalın üstünde zıplamak gerekebilir

5 Mesaj
31 Mart 2008; 20:11:40 

0

Degerli arkadaslar kendi yaptigim e-bisileti sizlerle paylasiyorum bu konuda bilgilerimi sizlere iletebilirim.
saygilar...

205 Mesaj
6 Nisan 2009; 18:32:13 

0

arkadaşlar bende bisikleti temin ettim.ben 58 kiloyum bisiklet 20 cant küçük bisikletlerden.
cam silecegi motorlarını kullanmayı düşünüyorum nederseniz yukarıdaki motor.yukarıdaki
motorun önünü çıkarıpmı kullanıcaz yoksa çıkarmadanmı?yardımlarınızı cevaplarınızı
bekliyorum.

sakıp latif antalya merkez

92 Mesaj
8 Temmuz 2009; 9:51:07 

quote:

arkadaşlar bende bisikleti temin ettim.ben 58 kiloyum bisiklet 20 cant küçük bisikletlerden.
cam silecegi motorlarını kullanmayı düşünüyorum nederseniz yukarıdaki motor.yukarıdaki
motorun önünü çıkarıpmı kullanıcaz yoksa çıkarmadanmı?yardımlarınızı cevaplarınızı
bekliyorum.

çokdogru bende senin gibi yapmay1 dü_ünüyorum 12 volt luk silecek motorunu birde amatsörlü bisikleti ald1m ama motoru direk pedala baglamayi düsünüyorum... neden derseniz arkavitesleride kullanmak için ön tarafa takmak gerekior... ben direk motorun ucuna bitane di_li tar1p arayada kisa bi zincir tak1p ön deki zincirlere baglamayi düsünüyorum nas1l olur ne dersiniz........

hck

156 Mesaj
10 Temmuz 2009; 15:01:38 

ne kadara mal olur bu eğer piyasadikler gibi fiyat çıkcaksa boşuna uğaraşılmaz

Dünyaya gerçek bir dahi geldiğinde onu şu işaretten tanıyabilirsiniz. Tüm ahmaklar ona karşı birleşmişlerdir."

II. Abdülhamid
Ulû Sultân Abd-ül Hamid Han - Gazi

"Tarih değil,hatalar tekerrür ediyor."

286 Mesaj
11 Temmuz 2009; 22:47:27 

arkadaşlar farklı bir ayna dişli yaptırıp diğer vitesleride kullanabiliriz bencee yani ayna dişlide genelde 3 dişli var. 4. bir dişli ilave edip motoruda buraya bağlayabiliriz bence. en azından 18 yada 21 viteesli bir bisiklette tüm vitesler kullanılabilir. artı olarak motorun veya redüktörün çıkışındaki dişlide tek yönlü olur. yani rampa aşağı inerken motoru kapatıp aşağı süzülmek gibi. cırrr diye bir ses çıkarya hani arka dişliden. öyle

19 Mesaj
12 Temmuz 2009; 1:21:06 

Lightning car diye bir prototip vardı, 4 tekerlekte bağımsız motorlar var ve frene basıldığında, motoru jeneratör modunda frenleyerek, bataryayı şarj ediyordu.
Şehir içindeki dur-kalk olaylarında müthiş enerji tasarrufu sağlanacağını zannediyorum.
Yokuş aşağıya giderken de böyle birşey düşünülebilir. Tabi şimdilik zor ama ileriki aşamalarda niye olmasın?
Gayretinizi tebrik ediyorum, Kolay gelsin.

286 Mesaj
12 Temmuz 2009; 16:10:16 

benim dediğimde öyle zaten. tüm vitesleri kullanabilirsiniz o zaman. daha mantıklı yani. yüksek sürat rampa tırmanmada kolaylık sağlar...

286 Mesaj
17 Temmuz 2009; 2:36:47 

Arkadşlar nasıl gidiyor bisiklet işi. ses seda yok kaçgündür kimseden

92 Mesaj
21 Temmuz 2009; 15:09:04 

syn: maydin67
quote:

Degerli arkadaslar kendi yaptigim e-bisileti sizlerle paylasiyorum bu konuda bilgilerimi sizlere iletebilirim.
saygilar...

kendi yaptıgınız bu elektrikli bisiklette motor olarak ne kullandınız bilgi verirseniz sevinirim......

------TEŞEKKÜRLER----
VE diger arkadaşlar siz hangi motorları kullandınız ?

------TEŞEKKÜRLER----

HCK YAPIM
------TEŞEKKÜRLER----

hck

634 Mesaj
24 Temmuz 2009; 1:58:39 

Gerçekten güzel bi çalışma olmuş

HTC One M8 --- Lenovo Y570 --- Canon 600D --- Logitech G103 - G300 - G502 - G440 - G230

1053 Mesaj
25 Temmuz 2009; 13:49:51 

quote:

Orijinalden alıntı: latif.07

0

bekliyorum.

tam düşündüğüm gibi hocam tabiki çıkarmadan kullanacaksın daha önce de forumda söylemiştim bunu
0

18 vitesli bisikletin en büyük dişlisine bu motoru yana dönmüş haliyle tornacıda yaptıracağın ufak bi dişli sistemiyle gücü aktaracaksın ki bu bize hem motora fazla yük binmesini engelleyecek hem de bisikletin pedalları vs iptal olmamış olacak böylelikle yokuşlarda falan kendi gücümüzü de kullanabileceğiz tabiki bisikletin ön büyük dişlisi iptal olduğu için motobisikletimiz mesela bisiklet 18 vites ise 12 vites olacak:) akü için de en ekonomik ve en verimli çözüm bence 60ah araba aküsü olacaktır çok kulanıldığı için gücüne göre ucuz akülerdir bunlar besleme devresine de bence gerek yok gibi bence motor sabit hızla dönse vites ve dişlilerle dediğim sistemle devrenin yaptığı işi yapabilir bence
kolay gele....

4 Mesaj
31 Temmuz 2009; 12:56:47 

merhaba.
bu baslikta resimlerini verdigimiz bisiklete baktinizmi.
http://forum.donanimhab...2/key_//tm.htm#31726918

Ayni mantikla 9 aydir kullaniyoruz. vitesleri rahat kullaniyor ve 5 ila 35 km arasi hiz yapabiliyor vites ile.
[IMG]http://img269.imageshack.us/img269/147/imag3k.th.jpg[/IMG]

[img=http://img269.imageshack.us/img269/147/imag3k.th.jpg]

782 Mesaj
15 Ağustos 2009; 9:49:28 

...hızar motorundan yapılmış bir bisiklet var dı hız da gayet iyi ayarlanabilir gaz süper işte link
http://www.timsah.com/K...lu-bisiklet/N0MTMu8aieK

deja_vu

262 Mesaj
18 Ağustos 2009; 1:50:45 

Çamaşır makinası motoru ile yapılamaz mı acaba

İstanbul Üniversitesi Biyomedikal Cihaz Teknolojisi

167 Mesaj
18 Ağustos 2009; 3:53:00 

arkadaslarımdan bırı yapmayı denemstı ama pek basarılı olamadı

Everything is nothing.

969 Mesaj
19 Ağustos 2009; 16:21:37 

quote:

Orijinalden alıntı: aLMaNNN

Çamaşır makinası motoru ile yapılamaz mı acaba

Evet yaa sıkma programına ayarlarsın bisiklet o zaman çoşar.

Gece uçuşu - Karanlık Işığın Yokluğudur...
Gezen insan - Doğa, Kültür, Tarih...
Ford Club Türkiye - Daha iyiye doğru...
12 yıllık HORT

Uzaklaştırılmış
5 gün cezanın,
10 sa. 40 dk. kadarı kaldı.
20 Ağustos 2009; 13:27:51 

ya gercekten mükemmelmiş

3 Mesaj
20 Ağustos 2009; 21:31:50 

Baskı Devresi Zor Çıkar :P

ôôô Metallica ôôô

552 Mesaj
20 Ağustos 2009; 22:14:48 

beyler daha güsel bir mantık var ilk resime bakın ikincisine degil
www.best-electricbike.co.uk/

motor ayaklıgın oraya konuluyo sadece orta pedala bir çözüm bulmanız gerekiyo pedalın sürekli dönmesi sizi rahatsız etmiyecek ise problem yok

Sorun kuyunun derinliği değil hedefe ulaştırmayan ipin kısalığıdır

5 Mesaj
4 Mart 2010; 0:23:09 

konuyu biraz yeniliyelim bende silgeç motorundan yaptım süper oldu yeni olduğumdan fotoyu nasıl koycağımı bilmiyorum öğrenince hemen paylaşcam

5504 Mesaj
4 Mart 2010; 9:50:53 

olmaz,olmaz azmin elinden ne kurtulmuşki bilgi ilede desteklenince amaca ulaşılacaktır elbette,kolay gelsin

74 Mesaj
4 Mart 2010; 23:23:49 

selam arkadaşlar yakında pek yazan olmamış ama hala takip ve merak eden varsa eger size bir resim vereyim bekli fikriniz deyişebilir yada deyişik fikir verebilir

Her kim ne bilirse bilsin bilgisi ancak okyanus da bir damla gibidir ve herkesin herkes den öğreneceği bir şey mutlaka vardır...

74 Mesaj
4 Mart 2010; 23:28:40 

E BİKE

/ image] [http://resim.donanimhaber.com/upfiles/431475/A7CF4D1DDE25473BB4A5AC35EED04EAC.jpg

local://upfiles/431475/A7CF4D1DDE25473BB4A5AC35EED04EAC.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T.ACAR -- 4 Mart 2010; 23:54:25 >

Her kim ne bilirse bilsin bilgisi ancak okyanus da bir damla gibidir ve herkesin herkes den öğreneceği bir şey mutlaka vardır...

74 Mesaj
4 Mart 2010; 23:41:56 

resimdende anlaşılacagı gibi zincir ve vites aksamlarının orjin halini bozmadan cantın sol tarafına dişliye göre bir diş açtırıyor ve normal dişliyi oraya monte edip motordan dişliye kısa bir zincirle baglantı yapıyosunuz. dikkat yalnız dişliniz ters diş oldugundan giderken gevşememesi için dişliyi sıktıktan sonra dişe azıcık bir japon yapıştırıcı damlatın ki giderkek skendi kendine sökülmesin bunun için o resimlerde görülen küçük silecek motorların gücü yeterli gelmeyecegini sanıyorum daha güçlü 24 volt otobüs silecek motorları yada benzeri güçlü motorları kullana bilirsiniz . dipnot bunun zaten hazır satılan halide piyasada var ben bu sistemi giderken kendi aküsünüde kendi doldursun istiyorum yani aküler bitince akü şarz etmeye SON. hadi allah kolaylık vere

5 Mesaj
6 Mart 2010; 0:44:58 

arkadaslar benyaptımda 2 de bir zincir atıyor bunu nasıl ayarlıya bılırım

74 Mesaj
6 Mart 2010; 1:33:08 

arkadaşım zincir düzeneğini bi gözden geçir bi çaplık vardır sanırım

5 Mesaj
2 Nisan 2010; 20:52:20 

zinciride ayarladım süper oldu yaa :D ama akü bitti şimdi :D

4 Mesaj
26 Nisan 2010; 16:55:53 

Sayın okeane95 bende böyle birşey yapma düşüncesindeyim banada bu konuda yardımcı olur musunuz, aşamalar halinde ne yapmam gerekiyor öncelikler neler, bu konuda tecrübelerinize ihtiyacım var. Teşekkürler.

327 Mesaj
26 Nisan 2010; 18:35:17 

Bittiğinde bunun gibi birşey mi? çıkacak acaba... DH Derbi 2.0

http://www.derbi.com/in...n=com_content&task=view

1 Mesaj
7 Mayıs 2010; 12:29:48 

Merhaba arkadaşlar,

Elektrikli bisiklet yapmayı düşünüyorum , benim amacım elektrik motorunu pedalın olduğu dişliye bağlamak.
Böylece kalkışta pedaldan destek alıp fazla amper çekmemek ve tüm vitesleri kulanmak fakat hızlandıkdan sonra
pedal sürekli döneceği için rahatsızlık vereceğini düşünüyorum.

Bu durumda pedalı istediğimiz zaman devreye alacak istediğimiz zaman devre dışı bırakacak bir sistem biliyormusunuz , önerileriniz neler.

Elektrik motoru olarak silecek motoru kullanan arkadaşlara bir sorum olacak,
Silecek motorlarının kaç Watt olduğu (V=? - A=?) ve kaç devirde donduklerini merak ediyorum.
Bu motorlarla yeterli güce ulaşabildiniz mi ? Kaç km hıza ulaşabildiniz ?

Herkese kolay gelsin ...

Teşekkürler...

5 Mesaj
11 Haziran 2010; 0:12:35 

sayın
fbademli öncelikle mercedes silgeç motoru aldım ve onu tam pedalın 15 cm üstüne kaynak yaptım ucuna eski bisikletten söktüğüm dişliyi kaynattım sonr uzun bi zincir ayarladım kendim onuda arka dişliye bağladım aküyü selenin üstüne taktım sadece gaz kolu flan ybmadım zor geldi :D bnde on off düğmesi taktım :D zaten onu çlıştırdıktan sonra hız filan önemli değil :D çok zevkli oluo insan hızı düşünmüo ama 15 i öldürmez :D

5 Mesaj
11 Haziran 2010; 0:19:42 

foto ekliyemedim ekleseydim görürdünüz isteyene atarm

141 Mesaj
23 Haziran 2010; 18:57:02 

Arkadaşlar böyle bir bisiklet yapmak istiyorum yardımcı olabilen varsa lütfen .

18 Mesaj
27 Mart 2011; 0:13:39 

e-bisiklet projesini bitiren arkadaş varmı.?

Sular yükselince, balıklar karıncaları yer. Sular çekilince de karıncalar balıkları. Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyeceğine, "suyun akışı" karar verir.

60 Mesaj
20 Nisan 2011; 21:25:08 

slm arkadaslar ben kendim tost işiyle uğraşıyorum ve bir tasarımla bir arac yaptım kendime fakat buna elektrikli bir motor takmak istiyorum ama hiç bilgiye sahip değilim sizce bu 250 kg aracı nasıl bişey yaparız yardımlarınıza ihtiyacım var gezmek lazım gerekiyor bu işi yapacak cokta param yok fakat yapcaz bişeyler uygunluğu ve yapılışı hakkında bilgi verirseniz memnun olurum simdiden teşekkurler.

60 Mesaj
20 Nisan 2011; 21:27:39 

-----EVRİM ARABASI----

0

Ekteki dosya (1)

22 Mesaj
11 Temmuz 2011; 22:23:23 

merhabayın arkadaslar elektrikli bisiklet yapımında marş motoru taksak olurmu

www.bggocmenler.com

22 Mesaj
12 Temmuz 2011; 0:31:15 

merhabayın arkadaslar cok yabancıyım bu konuya sunu sormak isterdim marş motoru takılırsa olurmu acaba

www.bggocmenler.com

41 Mesaj
28 Temmuz 2011; 21:51:12 

marş motorunun dayancağını sanmam arkadaşlar.zaten bizim motor hocasına sormuştum nasıl olur diye yanar demişti bana.duvar matkabının mandren kısmına gerekli uyarlamaları yaparsanız matkap iyi iş görür tabi 12vdc/230vdc smps yapmanız gerekecek http://sound.westhost.com/project89.htm burdaki pwm osilatörü inceleyin sade ve stabil çalışan bi devre,çok kez yaptım,devre push pull çalışıyor.etd 49 ayarında bi nüveye yaparsınız sarımı,girişi 12v için 3+3 15 li 0.75 telden çıkışıda 230v için 2li 0.75 telden 58+58 sararsınız.fwt olarak irfz48 veya irfp064 kullanılabilir doğrultma kısmında uf5408 kullanırsınız 1000 volta kadar gideri var.hız kontrolü içinde geri besleme trimpotu,daha ne olsun :D denemek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okb18 -- 28 Temmuz 2011; 21:54:56 >

61 Mesaj
29 Temmuz 2011; 1:27:30 

quote:

Orijinalden alıntı: BİLÂL85

bu tür malzemeler için motorculara yada pisikletçileri rahatsız edebilirsin

mantıklı. :)

5 Mesaj
13 Aralık 2011; 13:29:06 

Merhaba arkadaşlar
Ben lise öğrencisiyim bn fizik hocam dönem ödevimde bana elektirikli bisiklet yapmamı söyledi bnm isteğimle tabi :). bnde gzl bir bisiklet var . ama bu elektrik mekanizması nasıl yapılacak hangi motor kullanılacak bi bilgim yok bni aydınlatırsanız sevinirim . bu iş ne kadara gelir ? onuda öğrenmek isterim .. şimdiden teşekkürler :)