Şimdi Ara

Elektrikli ayna sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
7.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık 1 hafta önce elektrikli aynalar gayet düzgün çalışmaktaydı ayarlamaktaydım. Babam sanırım kurcalamış bugün farkettim buton ne sol aynayı nede sağ aynayı hareket ettiriyor. Sizce iki aynada çalışmıyorsa butonda mı sıkıntı vardır ? motorlarında sorun olmadığını düşünüyorum veya sigorta da mı problem olabilir mi ? ben düzeltebilir miyim? elektrik bilgim var.

• Bence önce aynalara elle bir dokun sonra bir daha dene olmazsa elektrikçiye götür. Türk mantığı kapat aç düzelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 aynada da hiç haraket yok ise muhtemelen sigortası yada butonunda sorun vardır bir elektrikçi 100tl ile çözecektir.
  • Sigortası atmıştır, sigorta tablasındaki muhtemel 20 amperlik sigortasını değiştir.

• sigortası atsa hiç çalışmaz, butonda bi sıkıtı var
  • Hocam Bencede butonda bir sıkıntı var butonu nasıl çıkarabilirim ? Söketine bakacağım.

Edit: butonu yokladım daha sonra sol aynayı hafif hareket ettirdim elimle ondan sonra buton ile tekrar denedim iki ayna da yukarı aşağı hareket etmeye başladı. Ancak sağa ve sola hareket etmiyor. Çok saçma geldi aynanın takılı kalma ihtimali olabilir mi gerçi iki aynada aynı şekilde yukarı aşağı sadece hareket ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focus2-0 -- 9 Mayıs 2018; 20:23:31 >
  • Bak Türk mantığı tuttu elinle bastır

• Nasıl düzeldiği hakkında pek fikrim yok ancak butonu biraz basılı tuttum yani örneğin sol aynaya çevirdim daha sonra alt üst sağ sol yaparak sırayla beklettim çalışmaya başladı. Galiba aynanın motorlarında sıkıntı var sağ ayna hareket ederken ufak sesler çıkarıyordu çünkü temizlenmesi felan gerekebilir diye düşünüyorum. Tozdan vs takılı kalmış olabilir. Neyse ki büyük bir sorun yokmuş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.