Şimdi Ara

Elektrik Üzerinden İnternet MetroNet (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
845
Cevap
3
Favori
113.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sabit ip yapman gerekiyor elbette, ben ayarları yanlış yapmış olsam bile utorrentte yeşil tik olması gerekirken kırmızı ünlem olmazdı

2gün önce ttnet ile yeşil tik aldığım halde metronette kırmızı ünlem görüyorum yani firewall engellediğini söylüyor utorrnt bana

ayrıca port açmak upload için gereklidir, download yapmasına etkisi yok bende saniyede 1mbit görebiliyorum

port açabildimhttp://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=45580508

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madeinturkey -- 29 Aralık 2010; 20:11:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: madeinturkey

ben denemedim olmaz diyerek siz bir deneyin zaten mail atıyorsunuz port açmak için

şuan belli bölgede herkes aynı ip'den internete giriş yapıyor

bana söylenene göre bu olayı herkese ayrı ip olucak şekilde yapmaya çalışıyorlarmış bu şekilde olursa port sorunu kalmıcak, konsolda da sorun olmaz

şuan güvenlik için her portu kapatmışlar

Aynı ip numarasının kullanıldığına emin misiniz? Bu durumda misal vermek gerekirse oturduğum sitede 800 daire var, yarısında metronet bağlantısı olsa, hepsi aynı ip no yu mu kullanıyor? Herhangi bir suç durumu içeren araştırma olsa kullanıcıya nasıl ulaşılacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: demircim

quote:

Orijinalden alıntı: madeinturkey

ben denemedim olmaz diyerek siz bir deneyin zaten mail atıyorsunuz port açmak için

şuan belli bölgede herkes aynı ip'den internete giriş yapıyor

bana söylenene göre bu olayı herkese ayrı ip olucak şekilde yapmaya çalışıyorlarmış bu şekilde olursa port sorunu kalmıcak, konsolda da sorun olmaz

şuan güvenlik için her portu kapatmışlar

Aynı ip numarasının kullanıldığına emin misiniz? Bu durumda misal vermek gerekirse oturduğum sitede 800 daire var, yarısında metronet bağlantısı olsa, hepsi aynı ip no yu mu kullanıyor? Herhangi bir suç durumu içeren araştırma olsa kullanıcıya nasıl ulaşılacak?

Modemin MAC adresinden

• Merhabalar arkadaşlar, Biz de yaklaşık 2 aydır metronet kullanıyoruz, hız porblemimiz falan yok. Kullanırken Airties RT 204 modeme ethernet ile bağlayıp kablosuz dağıtım yapıyoduk, ancak bu günlerde interneti wireles modeme yollayamıyoruz, etherneti bilgisayara bağladığımızda internete giriyoruz ancak wireless modeme bağladığımızda wireless dağıtmıyor interneti. Modem bozuk diye düşündük, daha sonra geçici bi çözüm olarak bir bilgisayara ethernet ile bağlayıp o bilgisayarda geçici ağ kurduk, diğer laptoplarda bu geçici ağa girip internete bağlanıyordu, ancak 1 gün sonra yine bu geçici ağ dağıtmamaya başladı.. Sizce neden olabilir bu durum? daha önce başımıza gelmemişti..
  • konyada başlasada kullansak
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.aksoy

Merhabalar arkadaşlar, Biz de yaklaşık 2 aydır metronet kullanıyoruz, hız porblemimiz falan yok. Kullanırken Airties RT 204 modeme ethernet ile bağlayıp kablosuz dağıtım yapıyoduk, ancak bu günlerde interneti wireles modeme yollayamıyoruz, etherneti bilgisayara bağladığımızda internete giriyoruz ancak wireless modeme bağladığımızda wireless dağıtmıyor interneti. Modem bozuk diye düşündük, daha sonra geçici bi çözüm olarak bir bilgisayara ethernet ile bağlayıp o bilgisayarda geçici ağ kurduk, diğer laptoplarda bu geçici ağa girip internete bağlanıyordu, ancak 1 gün sonra yine bu geçici ağ dağıtmamaya başladı.. Sizce neden olabilir bu durum? daha önce başımıza gelmemişti..

1. Modem mode ayarlarındaki bütün modları devre dışı bırakın. Eğer tamamı kapanmıyorsa DHCP modu aktif kalabilir.
    2. Ardından adsl ayarlarına girip ordaki bütün bilgileri kaldırıp ADSL modu yerine DHCP modunu aktive edin.
    3. Ardından yine modemin ayarlarında yer alan Yerel IP ve DHCP ayarları kısmını bulun.
    4. Burada yerel ip kısmına metronetten aldığınız iplerden birini girin. alt ağ maskesine de 255.255.255.0 girin.
    5. Yine aynı yerde bulunan DHCP sunucusunu devre dışı bırakın.

Bu şekilde ayarladığınızda çalışması gerek.

• Elektrik kesildiğinde bağlantı nasıl gerçekleşecek acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neferet

Elektrik kesildiğinde bağlantı nasıl gerçekleşecek acaba ?

Hocam elektrik olmadığında zaten internete giremezsin onun için sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karayell

quote:

• quote:

quote:

Aslında ben normal ADSL hattı varken giriyordum. Modem ve router UPS'e bağlıydı, laptopun da pili olduğu için sorun kalmıyordu. Tabii bu kadar internet bağımlısı olmamak lazım, o da ayrı konu

• Arkadaşlar arkadaşım ttnet kullanıcısı ve hattı 8mb desteklemiyor. Buna geçse 10mb alabilir mi yoksa desteklemiyo muhabbeti bunda da geçerli mi? Ankarada ikamet ediyoruz bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paul Klee -- 28 Aralık 2010; 15:29:23 >
  • Anakra'da ikamet etmek yetmiyor. Bu hizmetin mevcut olduğu bir sitede oturmanız lazım. Ayrıca hız desteklememe gibi bir durum söz konusu değil. Çünkü interneti elektrik hattından alıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mudeb

Arkadaşlar arkadaşım ttnet kullanıcısı ve hattı 8mb desteklemiyor. Buna geçse 10mb alabilir mi yoksa desteklemiyo muhabbeti bunda da geçerli mi? Ankarada ikamet ediyoruz bu arada.

metronetin sitesine girin orda ankarada hizmet verdikleri noktalar var onlardan birinde yaşıyor iseniz metronet alırsınız onun haricinde metronet alamazsınız..
  • Beyler bu aynı IP olayı ne oldu ?? herkese farklı IP veriyolar mı ??
  • Metronet i kullanan arkadaşlardan VOİP kullanan varmı
    engelleme felan yada gorusme kalitesi nasıl?
  • quote:

Beyler bu aynı IP olayı ne oldu ?? herkese farklı IP veriyolar mı ??

Dostum ben statik Ip istedim verdiler tabi ayda 3 TL karşılığında
  • budamı sitelere veriyor sadece? ne anlamı varki o zaman süperonline varken
  • torrernt sorununu aştım çok şükür, farklı port açtırmak istedim ve ayarlayınca oldu

bir günde 22gb upload yaptım, başka söze gerek yok sanırım
  • Merhabalar bende bugün itibari ile 2 mbit hızında tarifesi yaptım.ilk defa fiber kullanıyorum.arka arkaya part indiricem netload dan ama malum premium deiliz ve adsl modemde açıp kapatmak gerekiyodu ve oluyo hemen diğer partı indiriyodum.Şimdi bu Bpl modemde işler nasıl oluyo.Bir part indiriyorum ikincisine geçmek için süre beklemme gerekiyo netload ın,bunde reset olayını nasıl edicem:
    yani arka arkasında premium olmadan nasıl partları indirebilcem?????
  • @bjkartal85 xbox için portların açılmasını istedim,

deniyip buraya yazıcam durumu
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.