Şimdi Ara

Elektrik Üzerinden İnternet MetroNet (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
845
Cevap
3
Favori
113.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: madeinturkey

torrernt sorununu aştım çok şükür, farklı port açtırmak istedim ve ayarlayınca oldu

bir günde 22gb upload yaptım, başka söze gerek yok sanırım

peki nasıl çözdünüz tam olarak sorunu?
  • quote:

@bjkartal85 xbox için portların açılmasını istedim,

deniyip buraya yazıcam durumu

Dostum benim portları unuttular herhalde statik Ip aldım ama portlar hala açılmamış olmalı ki hala aleti bağlayamadım nete. Dün akşam tekrar aradım kayıt aldılar portlar için bakalım dönüş yaparlar bugün veya yarın en kısa zamanda hallolur şu sorun. Sende de mi xbox var ne zaman açılmasını talep ettin portların. Benim hızda bir problem vardı 10mbit bağlantı ama 2mbit görebiliyordum maksimum. Dün akşam müşteri hizmetlerini aradım hemen hallettiler sorunu 10mbit'i görüyorum bende gayet sorunsuz çalışıyor internet şu an son hızda

• quote:

Orijinalden alıntı: pichpunk

quote:

torrernt sorununu aştım çok şükür, farklı port açtırmak istedim ve ayarlayınca oldu

önceden port açtırmak için mail atmıştım ama port açık gözükmüyordu kontrol ettiğimde

@ahmett_551, port olayı hakkında ilk başta halledemediklerini tekrar mail attığında başka bir eleman sayesinde halletiğini yazmıştı

bende yeniden mail attım farklı bir port adresi vererek sonra kontrol ettiğimde sorun hallolmuştu,

@bjkartal85, dün mail attım açılması için, live'e log in olabiliyor musun?

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkartal85

quote:

Orijinalden alıntı: Karayell

Beyler bu aynı IP olayı ne oldu ?? herkese farklı IP veriyolar mı ??

Dostum ben statik Ip istedim verdiler tabi ayda 3 TL karşılığında

Anladım hocam , peki bu 3 tl vermeden indirme siteleri veya IP'ni kayıt eden diğer sitelerden TTnet veya Uydunet gibi modem aç kapa veya ıpconfig/release vs gibi bi yöntemle beklemeden indirme yapabiliyormuyuz ??
  • İzmir Uzundere Doğakent Sitesi olarak dün itibarı ile bizde 6 blok Metroneti kullanmaya başladık tecrübeli arkadaşlara bir kaç sorum olacaktı ;

-evin farklı odaları veya sigorta kutusu yakınlarına cihazı takmak hızı etkilermi ?
    -2 mbit hızda ulaşılan en yüksek kb/sn hızı nedir ?
    -utorrent te misal 40512 nolu portu açtırmak down/upload hızını etkilermi ?
    -hatta dalgalanma veya kısa süren kopmalar yaşanırmı ?

şimdiden teşekkürler hem cevaplayacak arkadaşlara hem de okuyanlara ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncayd

İzmir Uzundere Doğakent Sitesi olarak dün itibarı ile bizde 6 blok Metroneti kullanmaya başladık tecrübeli arkadaşlara bir kaç sorum olacaktı ;

-evin farklı odaları veya sigorta kutusu yakınlarına cihazı takmak hızı etkilermi ?
    -2 mbit hızda ulaşılan en yüksek kb/sn hızı nedir ?
    -utorrent te misal 40512 nolu portu açtırmak down/upload hızını etkilermi ?
    -hatta dalgalanma veya kısa süren kopmalar yaşanırmı ?

şimdiden teşekkürler hem cevaplayacak arkadaşlara hem de okuyanlara ...

Dostum bunu şöyle hesaplıyorsun HIZ/8 = KB/SN eder , yani.. 1024/8 = 128Kb/sn , 2048/s = 256Kb/sn diye gider...
    Hocam bide 2Mbit 33.33TL , 10Mbit 47.47TL 14TL küsür daha ver 10Mbit hız al derim torrentlerde coşarsın..

• quote:

Orijinalden alıntı: Hurd@cı

Merhabalar bende bugün itibari ile 2 mbit hızında tarifesi yaptım.ilk defa fiber kullanıyorum.arka arkaya part indiricem netload dan ama malum premium deiliz ve adsl modemde açıp kapatmak gerekiyodu ve oluyo hemen diğer partı indiriyodum.Şimdi bu Bpl modemde işler nasıl oluyo.Bir part indiriyorum ikincisine geçmek için süre beklemme gerekiyo netload ın,bunde reset olayını nasıl edicem:
    yani arka arkasında premium olmadan nasıl partları indirebilcem?????

• quote:

quote:

Merhabalar bende bugün itibari ile 2 mbit hızında tarifesi yaptım.ilk defa fiber kullanıyorum.arka arkaya part indiricem netload dan ama malum premium deiliz ve adsl modemde açıp kapatmak gerekiyodu ve oluyo hemen diğer partı indiriyodum.Şimdi bu Bpl modemde işler nasıl oluyo.Bir part indiriyorum ikincisine geçmek için süre beklemme gerekiyo netload ın,bunde reset olayını nasıl edicem:
    yani arka arkasında premium olmadan nasıl partları indirebilcem?????

reset atma olayı modemi prizden çıkarıp takma ile oluyor

yükleme sitelerinde denemek lazım

• Prizden çıkardım taktım olmadı gittim başka odadakine taktım gene nafile olmuyo,bazende dosya indiriyorum acaba tekrar indircek mi diyorum modemi fişten falan çıkarmadan pc ye reset çekmeden şakırt diye sıraki partı indirmeme müsade ediyo çok garip yaaa hala nasıl bi sistem anlamadım
  • quote:

quote:

quote:

önceden port açtırmak için mail atmıştım ama port açık gözükmüyordu kontrol ettiğimde

@ahmett_551, port olayı hakkında ilk başta halledemediklerini tekrar mail attığında başka bir eleman sayesinde halletiğini yazmıştı

bende yeniden mail attım farklı bir port adresi vererek sonra kontrol ettiğimde sorun hallolmuştu,

Yok dostum login olamıyorum zaten sorun orda nette prob. yok ama portlar açılmamış tahminimce birdaha aradıklarında umarım açmış olurlar bekliyorum sabırsızlıkla
    @karayell dostum statik Ip alınca bu sorun gidyor diye biliyorum ama emin değilim bilen arkadaşlar varsa onlar cevaplasın

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkartal85

quote:

quote:

quote:

Yok dostum login olamıyorum zaten sorun orda nette prob. yok ama portlar açılmamış tahminimce birdaha aradıklarında umarım açmış olurlar bekliyorum sabırsızlıkla
    @karayell dostum statik Ip alınca bu sorun gidyor diye biliyorum ama emin değilim bilen arkadaşlar varsa onlar cevaplasın

2dk önce aradım sordum herkese aynı IP numarası veriyorlarmış , bide şimdilik sadece site ve toplu konutlara hizmet sağlıyorlarmış ilerde hem herkese ayrı IP hemde tek tek apartmanlara hizmet vermeye başlıycaz dedi.. 10Mbit hayalim şimdilik suya düştü bakalım ilerde ne olcak..10Mbit bir yana simetrik internet olması çok güzeldi..

• xbox için portların açıldığına dair cevap geldi mailime,

black ops olsaydı elimde onu denicektim onda sorun oluyordu bu nat sctrict olayı

şuan sorunsuz log in oldum ve dead space 2 demosunu yüklüyorum,

ayrıca nat sorunu olurken log in olabiliyordum ben ama oyuna gir dediğimde black ops'ta arıyordu oyun bulupta girmiyordu

şuan fifa 11 ile denicektim ama hangi türü seçsem profiliniz bu tür için yeterli değil gibi bir uyarı verdi
  • ne rapid nede o tarz dosya paylaşım siteleri yani torrent varken kesinlikle kullanmam,kullanılması da bana pek mantıklı gelmiyor açıkçası.torrent sitelerinde herşeyi bulabiliyorum.metronete port için mail attım torrent için bakalım kaç günde dönüş yapacaklar
  • quote:

xbox için portların açıldığına dair cevap geldi mailime,

black ops olsaydı elimde onu denicektim onda sorun oluyordu bu nat sctrict olayı

şuan sorunsuz log in oldum ve dead space 2 demosunu yüklüyorum,

ayrıca nat sorunu olurken log in olabiliyordum ben ama oyuna gir dediğimde black ops'ta arıyordu oyun bulupta girmiyordu

şuan fifa 11 ile denicektim ama hangi türü seçsem profiliniz bu tür için yeterli değil gibi bir uyarı verdi

Bende şimdi arıcam yine hala dönüş yapmadılar bana portlar için. Naptın peki dostum fifada online maç yapabildin mi??
  • benim gold üyelik süresi bitmiş bir türlü üyelik alamadım biryerden denemek için, güncellemeleri filan sorunsuz yaptım işte ama oynamayadım bir türlü
  • Günde 22 gb upload yapınca başınız göğe mi eriyor acaba ?

Tamam sömüründe arkadaşım bu kadar bu arzu istek niye. Bırakın rahatlasın hatlar. Sizin yüzünüzden internet felç.
  • quote:

benim gold üyelik süresi bitmiş bir türlü üyelik alamadım biryerden denemek için, güncellemeleri filan sorunsuz yaptım işte ama oynamayadım bir türlü

O zaman sorun yoktur dostum güncellemeleri de yaptıysan sorunsuz oynarsın muhtemelen oyunlarda da. Sana gelen mailde portlar açıldı diye bir ibare falan mı vardı. Ne diyordu mailde??
  • evet istediğiniz portlar açılmıştır diye cevap geldi

quote:

Talebiniz üzerine aynı ip adresleri üzerine yönlendirmelerin gerçekleştirildiğini bilgilerinize sunarız.

attığınız mail içinde adresinizi modemin mac nosunu yazdınız değil mi, ne kadar oldu attığınızdan beri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madeinturkey -- 31 Aralık 2010; 9:10:07 >
  • Valla istedikleri herşeyi gönderdim yani dediklerini. Bugün arayacağım zaten yine
  • quote:

Orijinalden alıntı: wapcep_scrol

Günde 22 gb upload yapınca başınız göğe mi eriyor acaba ?

Tamam sömüründe arkadaşım bu kadar bu arzu istek niye. Bırakın rahatlasın hatlar. Sizin yüzünüzden internet felç.

önceden 1mbit bağlantı kullanınca(1mbit hızda uplaod hızı saniyede 30kb'dır en fazla) 10mbit uçuk geldiği için belirttim 22gb olduğunu. böyle bir hizmet bize veriyorlarsa bizde satın aldığımız halde kullanmayalım internet rahatlasın diye. hatta bilgisayarıda fazla açık bırakmayalım kablolar ısınmıştır çok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madeinturkey -- 31 Aralık 2010; 10:24:31 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.