Şimdi Ara

Elektrik Üzerinden İnternet MetroNet (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
845
Cevap
3
Favori
113.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: heavenix

selamlar,
    iş yerinden evdeki pc'ye remote desktop yapmak istiyorum ama yapamadım.RDP portuda kapalı sanırım.Bunu açtırabilir miyiz?Bununla uğraşan bir arkadaş oldu mu ?

Teamviewer 6 yı kurdum ve sorunsuzca bağlandım ardından bir de logmein denedim o da bağlanıyor.

Bu arada METRONET kimin diye bir arkadaş sormuş ; bu şirket HEDEF ALLİANCE Şirketler Grubunun bir parçasıymış .
  • Bu arada aynı site içinde bir arkadaşınıza gittiniz onun metroneti yok diyelim , siz kendi modeminizi getirir ve arkadaşın evindeki pirize takarsanız sizin hesabınızla bağlantı hemen kuruluyor ve interneti kullanmaya başlıyorsunuz , denenmiştir ve sorunsuz çalıştığı görülmüştür.

(Bizim sitede 6 blok var ve dediklerine göre bir bloğa kurup sistemi tüm bloklara yaydıkları bu router cihaz 12.000 € değerindeymiş ve almanyadan ithal ediliyormuş . 6 blok içinde kendi modeminizle istediğiniz daireden bağlanabilirsiniz diye onlar söylemişlerdi. )
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncayd

quote:

Orijinalden alıntı: heavenix

selamlar,
    iş yerinden evdeki pc'ye remote desktop yapmak istiyorum ama yapamadım.RDP portuda kapalı sanırım.Bunu açtırabilir miyiz?Bununla uğraşan bir arkadaş oldu mu ?

Teamviewer 6 yı kurdum ve sorunsuzca bağlandım ardından bir de logmein denedim o da bağlanıyor.

Bu arada METRONET kimin diye bir arkadaş sormuş ; bu şirket HEDEF ALLİANCE Şirketler Grubunun bir parçasıymış .

bende remote desktop bağlandığımda logme in kullanıyorum hem hızlı hemde ücretli olanında bir çok güzel seçeneği oluyor yani profesyonel bir şeyler yapma gereği kalmıyor ve sorunsuz çalışıyor ücrestsiz olanında bile yeterince seçeneği var bu arada

• xbox live'de rahatça oyun oynayabildim biraz önce, ilgililere duyurulur
  • konyada kullanan varmı acaba?
  • Mart ayına kadat konyada metronet hayal gibi belediye yol kazma izni vermiyormuş, Marttan sonrada seçimler için izin vermiycek, bakalım ne zaman gelecek
  • port açma talebime 1 günde cevap verdiler ve istediğim portu açtılar .Torrent te indirdiğim film bitmeden neredeyse 1,5 katını upload ettim . Ratio delirmiş bir durumda

sevdim bu işi
  • ulan ıspartaya gelmez ki böle firmalar...ttnete talim
  • İyi forumlar,

Her türlü soru ve sorunlarınıza yardımcı olmaya çalışacağım. Özellikle Konya'da metronet kullanmak isteyen arkadaşları MetroNet Konya ofisimize bekleriz. Özelden de bana ulaşabilirsiniz. Teşekkürler.

MetroNet Konya Protokol Sorumlusu
  • quote:

port açma talebime 1 günde cevap verdiler ve istediğim portu açtılar .Torrent te indirdiğim film bitmeden neredeyse 1,5 katını upload ettim . Ratio delirmiş bir durumda

sevdim bu işi

sana baya geç cevap vermişler bana on beş dakika sonra geri döndüler portum açılmış bir şekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr..

İyi forumlar,

Her türlü soru ve sorunlarınıza yardımcı olmaya çalışacağım. Özellikle Konya'da metronet kullanmak isteyen arkadaşları MetroNet Konya ofisimize bekleriz. Özelden de bana ulaşabilirsiniz. Teşekkürler.

MetroNet Konya Protokol Sorumlusu

Merhaba,

rapid, hotfile gibi sitelerden dosya indirmek (ardışık) yakın zamanda mümkün olacakmı? Bu konuyla ilgili çalışmalar varmı?

İyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pichpunk

quote:

port açma talebime 1 günde cevap verdiler ve istediğim portu açtılar .Torrent te indirdiğim film bitmeden neredeyse 1,5 katını upload ettim . Ratio delirmiş bir durumda

sevdim bu işi

sana baya geç cevap vermişler bana on beş dakika sonra geri döndüler portum açılmış bir şekilde

Ben 2-3 günü gözden çıkarmıştım , bir gün bana 1 saat gibi geldi

• metronete bugün geçtim. evde wireless olarak dağıtmış durumdayım. internet fazla dalgalı ama büyük kapasite bir dosya indirirken stabil hale geliyor. 1,5 gb lık dosyayı 35 dk da indirdim. hızı genel olarak 1050-1100 dolaylarında stabil seyretti. 500e kadar düşmeler oldu ama yine de çok sorun yaratmıyor bu düşmeler. şuan memnunum. modemi sitedeki yetkiliden direk alıp evde prize taktım ve internet çoktan gelmişti. statik ip istediğimi de söyledim. yarın mail atacağını söyledi. ama şuan bile normal ip de olmama rağmen bu hızları gördüm. statik ip'de sorun yaşayacağımı çok sanmıyorum.

bir de alanlar hız testi yapıp sonucun düşük çıkmasına aldırmasınlar download da kesinlikle farklı. ve de internetin dalgalı olmasına şaşırmamak lazım. 1 mbitte ne kadar dalga oluyorda 10 mbit te okadar dalga oluyor. sadece fark 1 mbitte dalgalanma atıyorum 130la 70 arasında değişiyorsa bunda da 1100le 500 arasında değişiyor. oran olarak aynı ama sayılar büyük olunca biraz moral bozabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: atopuzlu

metronete bugün geçtim. evde wireless olarak dağıtmış durumdayım. internet fazla dalgalı ama büyük kapasite bir dosya indirirken stabil hale geliyor. 1,5 gb lık dosyayı 35 dk da indirdim. hızı genel olarak 1050-1100 dolaylarında stabil seyretti. 500e kadar düşmeler oldu ama yine de çok sorun yaratmıyor bu düşmeler. şuan memnunum. modemi sitedeki yetkiliden direk alıp evde prize taktım ve internet çoktan gelmişti. statik ip istediğimi de söyledim. yarın mail atacağını söyledi. ama şuan bile normal ip de olmama rağmen bu hızları gördüm. statik ip'de sorun yaşayacağımı çok sanmıyorum.

bir de alanlar hız testi yapıp sonucun düşük çıkmasına aldırmasınlar download da kesinlikle farklı. ve de internetin dalgalı olmasına şaşırmamak lazım. 1 mbitte ne kadar dalga oluyorda 10 mbit te okadar dalga oluyor. sadece fark 1 mbitte dalgalanma atıyorum 130la 70 arasında değişiyorsa bunda da 1100le 500 arasında değişiyor. oran olarak aynı ama sayılar büyük olunca biraz moral bozabiliyor.

anlamadığım metronet zaten statik ip vermiyor mu siz neden böyle birşey talep ettiniz?

• Statik ip'yi apartman apartman veriyor. yani bizim apartmanda 32 daire var hepsi tek ip üstünden bağlanıyor. ben evime statik ip istedim. bana özel port açıp ordan bir ip göndercekler bende onu router a giricem. ayrıca siz zaten yapmışınız bunu ilginç gelmemesi lazım =)

quote:

quote:

metronete bugün geçtim. evde wireless olarak dağıtmış durumdayım. internet fazla dalgalı ama büyük kapasite bir dosya indirirken stabil hale geliyor. 1,5 gb lık dosyayı 35 dk da indirdim. hızı genel olarak 1050-1100 dolaylarında stabil seyretti. 500e kadar düşmeler oldu ama yine de çok sorun yaratmıyor bu düşmeler. şuan memnunum. modemi sitedeki yetkiliden direk alıp evde prize taktım ve internet çoktan gelmişti. statik ip istediğimi de söyledim. yarın mail atacağını söyledi. ama şuan bile normal ip de olmama rağmen bu hızları gördüm. statik ip'de sorun yaşayacağımı çok sanmıyorum.

anlamadığım metronet zaten statik ip vermiyor mu siz neden böyle birşey talep ettiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atopuzlu -- 6 Ocak 2011; 13:50:09 >

• quote:

Statik ip'yi apartman apartman veriyor. yani bizim apartmanda 32 daire var hepsi tek ip üstünden bağlanıyor. ben evime statik ip istedim. bana özel port açıp ordan bir ip göndercekler bende onu router a giricem. ayrıca siz zaten yapmışınız bunu ilginç gelmemesi lazım =)

quote:

quote:

bana ilginç gelen kişiye ait özel bir ip verdiklerini bilmiyordum sadece

• quote:

Orijinalden alıntı: elkun

ulan ıspartaya gelmez ki böle firmalar...ttnete talim

Gelse de önce Çünür Toki' ye gelir biz kullanırız
  • quote:

quote:

Statik ip'yi apartman apartman veriyor. yani bizim apartmanda 32 daire var hepsi tek ip üstünden bağlanıyor. ben evime statik ip istedim. bana özel port açıp ordan bir ip göndercekler bende onu router a giricem. ayrıca siz zaten yapmışınız bunu ilginç gelmemesi lazım =)

quote:

quote:

bana ilginç gelen kişiye ait özel bir ip verdiklerini bilmiyordum sadece

yani yeni port açtıklarına göre yeni ip de vermeleri lazım ki internet sağlansın. sizin attığınız mail statik ip için bi mail değilmiydi. yeni port açıp onun üstünden bir ip veriyor olmaları lazım.

• Tekirdağ/Çorlu Ergene Vadisi'ne gelecek mi acaba ?

Metronet yetkilileri duyun sesimizi... Emlak konutlarına getirdiniz madem, Ergene Vadisi'ne de istiyoruz...
  • haXan2849 ,

Malesef altyapı getirme işlemlerinde bireysel istekler ile hareket edemiyoruz. Site yöneticiniz ile görüşün, bu hizmeti almak istediğinizi bildirin. Yöneticiniz görüşür ve isteğini MetroNet'e bildirir ise, isteğiniz değerlendirilir ve projelendirme aşamasından sonra hizmet almaya başlayabilirsiniz. Teşekkürler.

Metronet Konya Protokol Sorumlusu
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.