Şimdi Ara

Elektrik Üzerinden İnternet MetroNet (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
845
Cevap
3
Favori
113.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • xbox live'de nat strict sorunu oluyor yani oynamak pek mümkün değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: madeinturkey

xbox live'de nat strict sorunu oluyor yani oynamak pek mümkün değil

Nedir dostum o sorun biraz açıklarmısın acaba??
  • yani kısıtlı bağlantı oluyor , tam nedenini bilmiyorum
  • quote:

yani kısıtlı bağlantı oluyor , tam nedenini bilmiyorum

Bunun hiçbir çözümü yokmudur?? Boşa aldık metroneti o zaman kötü oldu
  • Ben izmit/Gölcük te yaşıyorum başvuru formunda izmit yazıyo sadece bu tüm ilçeleri için geçelimi ?
  • UDP 88

UDP 3074

TCP 3074

Şeklinde portlarınızı açtırmanız gerekiyormuş xbox 360 için bazı yerlerden okuduklarıma göre :)

Müşteri hizmetlerini arayıp açtırın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Almin

UDP 88

UDP 3074

TCP 3074

Şeklinde portlarınızı açtırmanız gerekiyormuş xbox 360 için bazı yerlerden okuduklarıma göre :)

saol dostum nerede okudun bu bilgileri acaba belki daha derin bilgiler de olabilir o kaynakta o yüzden soruyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkartal85

quote:

UDP 88

UDP 3074

TCP 3074

saol dostum nerede okudun bu bilgileri acaba belki daha derin bilgiler de olabilir o kaynakta o yüzden soruyorum

http://forum.teamxbox.com/showthread.php?t=451043
    :)

• Dostum çok saolBir sorum daha olcak arkadaşlar bu modemin arayüzüne girmeye çalışıyorum ancak explorer veya herhangi başka bir internet sunucusu üzerinden ulaşamıyorum nedeni ne olabilir acaba??
  • quote:

Dostum çok saolBir sorum daha olcak arkadaşlar bu modemin arayüzüne girmeye çalışıyorum ancak explorer veya herhangi başka bir internet sunucusu üzerinden ulaşamıyorum nedeni ne olabilir acaba??

Bizim elimizdeki modemlerde arayüz yok onlar sadece mağlantı sağlıyorlar asıl router binanın altında ve o routera sadece yetkililer ulaşıyor portlarıda müşteri hizmetlerini arayarak açıyoruz :)
  • quote:

quote:

Dostum çok saolBir sorum daha olcak arkadaşlar bu modemin arayüzüne girmeye çalışıyorum ancak explorer veya herhangi başka bir internet sunucusu üzerinden ulaşamıyorum nedeni ne olabilir acaba??

Bizim elimizdeki modemlerde arayüz yok onlar sadece mağlantı sağlıyorlar asıl router binanın altında ve o routera sadece yetkililer ulaşıyor portlarıda müşteri hizmetlerini arayarak açıyoruz :)

Ben onların verdiği modemi benim adsl modeme bağladım o yüzden arayüze girmeye çalışıyorum youtubeda o dediğin port açma olaylarını arayüze girip yapmış adamlar ama kablosuzlada sağlasak acaba senin dediğin gibi aşağıdan mı yapmaları gerekir yoksa kablosuz modem arayüzünden mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkartal85 -- 23 Aralık 2010; 23:59:06 >

• Port açma olayını router üzerinden yapmak mümkün değil. info@metronet.com.tr adresine neden port açtırmak istediğinizi, açtırmak istediğiniz portu ve elektrik modeminin mac adresini yazarak mail atıyorsunuz. Kısa sürede size geri dönüyorlar. Ben o şekilde hallettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karayell

Valla süpermiş en kısa zamanda 10Mbit internet için başvurcam Ankara'da kullanan varsa lütfen görüşlerini bildirsin (semt belirtirseniz iyi olur)

Altındağ/Gültepe'de kullanıyorum. İlk zamanlarda kopma problemleri yaşanıyordu fakat bu aralar sorunsuz gidiyor. Sanırım oturduğunuz yerin altyapısı ile alakalı. Hızı da göstermesi açısından test yaptım.

Elektrik Üzerinden İnternet MetroNet

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmett_551

Port açma olayını router üzerinden yapmak mümkün değil. info@metronet.com.tr adresine neden port açtırmak istediğinizi, açtırmak istediğiniz portu ve elektrik modeminin mac adresini yazarak mail atıyorsunuz. Kısa sürede size geri dönüyorlar. Ben o şekilde hallettim.

Dostum bu elektrik modemin mac adresini nerden görebiliyoruz??
  • port açamak torrent için işe yarıyor http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=45580508

mac adresi üstünde yazar modemin veya kutusunda yazar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madeinturkey -- 29 Aralık 2010; 20:10:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmett_551

quote:

Orijinalden alıntı: Karayell

Valla süpermiş en kısa zamanda 10Mbit internet için başvurcam Ankara'da kullanan varsa lütfen görüşlerini bildirsin (semt belirtirseniz iyi olur)

Altındağ/Gültepe'de kullanıyorum. İlk zamanlarda kopma problemleri yaşanıyordu fakat bu aralar sorunsuz gidiyor. Sanırım oturduğunuz yerin altyapısı ile alakalı. Hızı da göstermesi açısından test yaptım.

eyvallah hocam bi bakalım.. peki deneme süresi gibi bişi var mı ?? ben 3-5gün deneme süresi istedim cevap yazmadılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karayell -- 24 Aralık 2010; 11:19:38 >

• quote:

port açamak torrent için işe yaramıyor, sistemdeki güvenlik duvarı izin vermiyor bağlantıya port açılsa bile

mac adresi üstünde yazar modemin veya kutusunda yazar

Oyun konsolunu internete bağlamak için de işe yaramaz mı bu iş peki?
  • ben denemedim olmaz diyerek siz bir deneyin zaten mail atıyorsunuz port açmak için

şuan belli bölgede herkes aynı ip'den internete giriş yapıyor

bana söylenene göre bu olayı herkese ayrı ip olucak şekilde yapmaya çalışıyorlarmış bu şekilde olursa port sorunu kalmıcak, konsolda da sorun olmaz

şuan güvenlik için her portu kapatmışlar
  • Arkadaşlar müşteri hizmetlerini aradım portların ismini maille göndermemi istediler ve direk açacaklarını söylediler. Açıldıktan sonra konsolu internete bağlayabilirsiniz dediler. Bakalım sonuçları burada yazarım adamlar yaptıktan sonra.
  • @bjkartal85
    Modemin üzerinde yazıyor mu bilmiyorum ama kutusunda yazıyor ondan eminim.

@Karayell
    Sitede denemek için bir haftalığına modem alanlar vardı. Eğer sizin de sitenizde metronet aboneliği için gezen yetkililer varsa onlarla konuşabilirsiniz. Ya da yazmak yerine müşteri hizmetlerini arayın. Onlar daha ilgililer.

Torrent için port açmak işe yaramıyor diyen arkadaşa da cevap vereyim. Portu açarken sabit bir ip veriyorlar size. Nasıl ayar yapmanız gerektiğini gönderdikleri mailde anlatıyorlar. Eğer ayarları düzgün yaparsanız port açık görünüyor ve inanın dosya indirirken farkediyor. Önceden normal internet kullanımı ağırlaşıyordu şu anda hissedilmiyor bile dosya indiği. Günün 24 saati de 900 KB/s üzerinde bir hıza ulaşıyorum. Buyrun kanıtını da koyayım.

Son olarak belirteyim ben metronetten memnunum. Sanırım biraz şansla da alakalı. Ama ölüsü bile diğer hizmet sağlayıcılardan iyidir diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onbeskarakterli -- 24 Aralık 2010; 16:49:07 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.