Şimdi Ara

Elektrik Üzerinden İnternet MetroNet (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
845
Cevap
3
Favori
113.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: colt18

Arkadaşlar merhabalar. Diyarbakır'da ikamet etmekteyim ve 2 yıldan fazla metronet BPL kullanıcısıyım. Başlarda sıkıntılarımız oldu. 2 gün internete girememe, bir prizden tek ip alma gibi. Ama ondan sonrasında herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. Size tavsiyem öncelikle civarınızda kullananlardan sormanız. Sistem oturduktan sonra gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

İlk aboneliğim yüzde 25 indirim ile 30 tl den 22.5 tl ye 1 mbit sınırsızdı. 2 yı taahhütüm dolunca 30 tl ye döndü fatura. Keşke arasalardı da böyle bir durum var tekrar taahüt vermek ister misiniz diye sorsalardı ama olmadı ve ben aradım. Bayramdan sonra satış ekibi beni arayacak ve bu sefer 30 tl ye 2 yıl taahhütlü 2 mbit alacağım. Malum 1 yılın 24 ay taahhütlüsünü kaldırmışlar.

İyi günler.

Merhabalar arkadaşlar. Burada yazdıklarımın üstüne ilavede bulunmak istiyorum.

İlk başlardaki sorunlar hariç olmak üzere sorunsuz kullandım metroneti. Halen de kullanıyorum. Yaklaşık 1,5 sene taahhütüm var 2 mbit 33 tl olmak üzere ki bundan da oldukça memnunum. Yalnız metronet'i superonline satın aldı. Eylül'den itibaren 1 mbit AKK'sız paket 79 TL'den başlıyor. Ücretlendirme şu şekilde.

Paket* Kota Hız Aylık Pkaet Ücreti (TL)
    1 Mbps Taahhütsüz Limitsiz 1 Mbps 79
    2 Mbps Taahhütsüz Limitsiz 2 Mbps 89
    5 Mbps Taahhütsüz Limitsiz 5 Mbps 99
    6 Mbps Taahhütsüz Limitsiz 6 Mbps 109
    8 Mbps Taahhütsüz Limitsiz 8 Mbps 119
    10 Mbps Taahhütsüz Limitsiz 10 Mbps 129
    25 Mbps Taahhütsüz Limitsiz 25 Mbps 199

Bu paketler AKK'ya tabii tutulmuyor. Yani 1 mbit metronet alacağınıza 50 AKK'lı bir superonline alıp hızı düşünce 3mbit'e kullanmak daha karlı. Aksi takdirde 1 ve 2 mbitlik paketler rezil durumda. Yani sizi 100 TL'ye mahkum ediyorlar. Üstelik superonline Diyarbakır'a fiber döşemeye başladı. 20 güne verilecek bütün sitelere. Taahhütüm bitince sanırım ben de fiber internete geçeceğim. Tabii bir de üstüne rezalet yalın malın saçmalığı için para bayılacağım. Off off metronet. Ne vardı batmayaydın da kurtulaydk şu illetlerden.

• 2016 ta son durum nedir !?
  • Türkcell Süperonline tarafından şirket ve alt yapısı satın alındı. Metronet artık yok. Alt yapısı olan yere Süperonline fiber hizmet veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _A_N_I_L_

Türkcell Süperonline tarafından şirket ve alt yapısı satın alındı. Metronet artık yok. Alt yapısı olan yere Süperonline fiber hizmet veriyor.

güzel bir alternatif olabilirmiş
    ama olayı kötü sonla bitmiş

dahası yeni internet yasalarına göre herkes kendine özel ipsi olması gerekiyorken
    bu teknoloji bir noktada insanların fişlenmesini zorlaştırıyor diye fişini çekmişler !

ama yinede şu açıdan umut vadediyor !

örneğin 100 dairelik bir sitede fiberden şebeke üzerinde wifi dağılım yetersizliği ve ethernet kablo salatası yerine
    toplam kalite ve maliyeti kullanıcı bazında hesaplanırsa genede bu teknoloji apartman içinde baya bir ekonomi sağlar gibi !

tabi bu konuda bir bilinçlendirme çalışması yapmak lazım

dahası yanlış olmasın ama 3 yıl kadar önce bir bilgisayar kursunda bizim bir hoca vardı
    kendisi istanbul avrupa konutlarında oturuyormuş
    orada bu priz üzerinden internet paylaşımı yapılıyor falan demişti !
    açıkcası depreme dayanıklı perde beton ( taşıyıcı kolonlar duvar kalıplarına dökülen beton ) olduğu için
    zaten sağlam binalarda wifi konusu 2 oda ötesine sağlıklı bir şekilde geçemiyor ( eğer geçiyor ise o bina sakat )
    özetle sağlam alt yapısı olan sitelerde bu sistem kullanılıyormuş !

100 mbit ve üzeri olduğu için bir şey indirecek olan 2 saniyede işini hallediyor bu açıdan
    100 kişide aynı anda bağlansa sıkıntı olmuyor muş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 26 Mayıs 2016; 9:31:20 >

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.