Şimdi Ara

Elektrik Üzerinden İnternet MetroNet (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
845
Cevap
3
Favori
113.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Almin

Bugün bende Metronet'e başvuru yaptım. Pazartesi günü gelip anlaşma imzalatıp modemi verip kullanmaya başlayacakmışız :) Yarında TTNet sözleşmem bitiyor yarın akşam üstü arayıp iptal ettireceğim TTNet'i ki ay sonuna kadar devam etsin MetroNET aboneliğimle ilgili bi sıkıntı çıkarsa TTNet üzerinden internete çıkabileyim :) Pazartesiden itibaren test edip buraya yazacağım durumu :)

Bu arada paketim 10 MBit ikamet ettiğim bölge ise İzmir Körfez Evleri

ttnet telefonla iptal edilmiyor, turk telekom bayisine gitmelisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: madeinturkey

quote:

Bugün bende Metronet'e başvuru yaptım. Pazartesi günü gelip anlaşma imzalatıp modemi verip kullanmaya başlayacakmışız :) Yarında TTNet sözleşmem bitiyor yarın akşam üstü arayıp iptal ettireceğim TTNet'i ki ay sonuna kadar devam etsin MetroNET aboneliğimle ilgili bi sıkıntı çıkarsa TTNet üzerinden internete çıkabileyim :) Pazartesiden itibaren test edip buraya yazacağım durumu :)

Bu arada paketim 10 MBit ikamet ettiğim bölge ise İzmir Körfez Evleri

ttnet telefonla iptal edilmiyor, turk telekom bayisine gitmelisiniz

Olsun gideriz :) Bu arada MetroNet'ten ekip geldi modemimi getirdi kurdum bekliyorum aktif edilmesini :)

• Benimde kısa bir süre metronet deneyimim oldu 2mbps e 33 tl'lik sınırsız bağlantı veriyorlar.BEn yaklaşık 24 saat kesintisiz kullandım torrent de filan 270 kb ları stabil bir şekilde görüyor ping süresi ise 5-7ms arasında idi TÜRKİYE içinde ama maalesef aynı telekom bağlantısını(gayrettepe) kullandığınız için yurtdışı çıkışları pert bazı olumsuzluklarına karşın bana göre uydunet ten sonra en iyi internet sağlayıcı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: frisby06

Benimde kısa bir süre metronet deneyimim oldu 2mbps e 33 tl'lik sınırsız bağlantı veriyorlar.BEn yaklaşık 24 saat kesintisiz kullandım torrent de filan 270 kb ları stabil bir şekilde görüyor ping süresi ise 5-7ms arasında idi TÜRKİYE içinde ama maalesef aynı telekom bağlantısını(gayrettepe) kullandığınız için yurtdışı çıkışları pert bazı olumsuzluklarına karşın bana göre uydunet ten sonra en iyi internet sağlayıcı...

Şuanda zaten Türk Telekom dışında yurtdışına çıkış bazı SuperOnline aboneliklerinde oluyor oda her zaman değil yoğunluğa göre ayarlıyor olması lazım benim bildiğim kadarıyla :)
  • Arkadaşlar bende bağlatmayı düşünüyorum. Bir sorum olacak adil kullanım saçmalığı falan yok herhalde di mi Metronette? Belli bir download limitimiz var mı 10mbit bağlantıda??
  • Kullanan arkadaşlara bir sorum olacak, metronetin verdiği modemler kablosuz özelliği taşıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkartal85
    Arkadaşlar bende bağlatmayı düşünüyorum. Bir sorum olacak adil kullanım saçmalığı falan yok herhalde di mi Metronette? Belli bir download limitimiz var mı 10mbit bağlantıda??

Adil kullanım saçmalığı yok, sınır yok.

quote:

Orijinalden alıntı: demircim
    Kullanan arkadaşlara bir sorum olacak, metronetin verdiği modemler kablosuz özelliği taşıyor mu?

Hayır. Laptop ile kullanmak için bir wireless router cihazına ihtiyacınız olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 21 Aralık 2010; 11:30:52 >
  • sayın civcivx, elimde airties 205 kablosuz modem var, onun üzerinden kablosuz dağıtımı yapabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: demircim

sayın civcivx, elimde airties 205 kablosuz modem var, onun üzerinden kablosuz dağıtımı yapabilir miyim?

Modemin internet hizmetini kapatman gerekiyor. O modemle ilgili daha önce şöyle bir yazışma yapılmştı bir yerlerde:

"Benim modemim Airties rt-205. modemin web arayüzüne girip bağlantı ayarlarından "DNS" bölümünü etkisiz hale getirmen gerekiyor. Bu bölümdeki işaretli kutuları kaldır eğer bir bağlantı tanımlanmıişsa onu da sil oradan çalışmsı lazım öyle"
  • civcivx, teşekkür ederim.
  • ADSL modemle çalıştırmakta belki zorluk yaşayabilirisin en temiz çözüm wireless AP router alman olacaktır.
  • Az önce yaptığım hız testi

Elektrik Üzerinden İnternet MetroNet

• quote:

Orijinalden alıntı: civcivx

Az önce yaptığım hız testi

Sizin değerleriniz mükemmelmiş :) Bende şuanda torrentte stabil 950 kb görüyorum download uploadda 300kb oluyor gördüğüm kadarıyla :)

• Ben bişi sormak istiyorum hangi bölgeleri destekliyor acaba bu metronet ? Ben beykoz dayım da ? Fiyatları gerçekten uygun çünkü
  • Superonlineda aynı bu taktikle obene toplamıştı.Yok şöyle güzel yok böyle hızlı diye insanları bağladılar.Sonrada altyapıları yetmediğinden adil kullanım sacmalığını getirdiler.

Valla Türk Telekoma bağlı olan ISP ler , hayatta Türk Telekomdan düşük fiyatta hizmet veremez.Aynı fiyata verebilir ama altında veremez.

İster fiber optik kablo isterse bakır kaplo olsun, her halükarda TT'ye muhtaç.

Bu tekeli ortadan kaldırmanın en ucuz yolu , havadan radyo dalgaları ile iletişimdir.

Yani yaa WIMAX yada 4G.

Japonyada adamlar 3G ye geçeli yıllar olmuş ( 2002 yılında 3G çıkmış) biz daha yeni 3G ye geçtik.Ve bize de dünyanın süper teknolijisi diye kakaladılar.

Rusyada bile 4G ye geçmişler ve denemeler yapılıyormuş.

Kısacası;
    WIMAX ve 4G gelmeden ucuz, hızlı ve (uzun) bir s....k beklemeyin.

Saygılar.
  • quote:

Sizin değerleriniz mükemmelmiş :) Bende şuanda torrentte stabil 950 kb görüyorum download uploadda 300kb oluyor gördüğüm kadarıyla :)

Modem aynı odada bulunan bir başka prizdeki 3'lü uzatmaya bağlı iken 5-6 Mbit civarında hıza çıkıyordum ortalamada. Daha sonra odadaki diğer prizi 2'li gömme prizle değiştirdim ve modemi doğrudan oraya taktım, bu hale geldi

quote:

Orijinalden alıntı: kal_sau
    Superonlineda aynı bu taktikle obene toplamıştı.Yok şöyle güzel yok böyle hızlı diye insanları bağladılar.Sonrada altyapıları yetmediğinden adil kullanım sacmalığını getirdiler.
    Valla Türk Telekoma bağlı olan ISP ler , hayatta Türk Telekomdan düşük fiyatta hizmet veremez.Aynı fiyata verebilir ama altında veremez.
    İster fiber optik kablo isterse bakır kaplo olsun, her halükarda TT'ye muhtaç.
    Bu tekeli ortadan kaldırmanın en ucuz yolu , havadan radyo dalgaları ile iletişimdir.
    Yani yaa WIMAX yada 4G.
    Japonyada adamlar 3G ye geçeli yıllar olmuş ( 2002 yılında 3G çıkmış) biz daha yeni 3G ye geçtik.Ve bize de dünyanın süper teknolijisi diye kakaladılar.
    Rusyada bile 4G ye geçmişler ve denemeler yapılıyormuş.
    Kısacası;
    WIMAX ve 4G gelmeden ucuz, hızlı ve (uzun) bir s....k beklemeyin.
    Saygılar.

Zaten kimsenin bu tür sistemler evladiyelik diye düşündüğünü sanmıyorum. Güncel durum neyi gerektiriyorsa o imkandan faydalanmak lazım. Bu tür teknolojiler sürekli gelişir ve insanlar ona göre eğilimlerini değiştirir. Yaşadığımız siteye madem bu imkan gelmiş, neden faydalanmayalım? Hem de 10 Mbit sınırsız için ilk 6 ay 10 TL, sonra 47 TL fatura ödeyeceğim. TTNet 2 Mbit için 63 TL alıyordu, insaf! İleride değişik teknolojiler çıkarsa onlara da yelken açarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 22 Aralık 2010; 9:52:14 >

• Arkadaşlar bende bu akşam bağlattım ama hız testlerinde 2mb/s anca göüyorum. Bağlattığım 10mblik bağlantı. Neden olabilir acaba. Bir diğer sorum bende xbox var ancak wireless olsun wired olsun birtürlü bağlatı gerçekleştiremedim neden olabilir acaba?? Son sorum ise wireless modem üzerinden wireless olarak kaç adet cihazla internete giriş yapabiliriz maksimum ??
  • quote:

Arkadaşlar bende bu akşam bağlattım ama hız testlerinde 2mb/s anca göüyorum. Bağlattığım 10mblik bağlantı. Neden olabilir acaba. Bir diğer sorum bende xbox var ancak wireless olsun wired olsun birtürlü bağlatı gerçekleştiremedim neden olabilir acaba?? Son sorum ise wireless modem üzerinden wireless olarak kaç adet cihazla internete giriş yapabiliriz maksimum ??

İlk soru için modemi sigortaya yakın bir prize takın modem tek başına olsun en az 8 mbit görürsünüz :)
    İkinci soruyu bilmiyorum hiç xbox'ım olmadı :) IP ayarlarıyla ilgili olabilir veya port açılması gerekiyo olabilir :)
    Üçüncü soru istediğiniz kadar çıkabiliyorsunuz :) Ben şuanda bir modem ile 4 kablosuz aygıt ile çıkış yapıyorum :)

• Valla süpermiş en kısa zamanda 10Mbit internet için başvurcam Ankara'da kullanan varsa lütfen görüşlerini bildirsin (semt belirtirseniz iyi olur)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karayell -- 23 Aralık 2010; 1:16:49 >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar bende bu akşam bağlattım ama hız testlerinde 2mb/s anca göüyorum. Bağlattığım 10mblik bağlantı. Neden olabilir acaba. Bir diğer sorum bende xbox var ancak wireless olsun wired olsun birtürlü bağlatı gerçekleştiremedim neden olabilir acaba?? Son sorum ise wireless modem üzerinden wireless olarak kaç adet cihazla internete giriş yapabiliriz maksimum ??

İlk soru için modemi sigortaya yakın bir prize takın modem tek başına olsun en az 8 mbit görürsünüz :)
    İkinci soruyu bilmiyorum hiç xbox'ım olmadı :) IP ayarlarıyla ilgili olabilir veya port açılması gerekiyo olabilir :)
    Üçüncü soru istediğiniz kadar çıkabiliyorsunuz :) Ben şuanda bir modem ile 4 kablosuz aygıt ile çıkış yapıyorum :)

Saol dostum cevaplar için Xbox veya PS3 olan biri cevaplarsa 2.soruyu da tamamdır bu iş

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.