Şimdi Ara

Electrolux Ultra Silencer USORIGINDB 65dB Elektrikli Süpürge İncelemesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
375
Cevap
12
Favori
53.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bir nokta kafamı karıştırdı ultra one power ile alakalı emiş gücü yabancı sitelerde 460 falan yazıyor bu boru ucu olamıyacağına göre motor gücüdür, acaba ultra silencer için yazılan 340 wat da mı boru ucu mu yoksa? Siz nilfiskin 350 watlık boru ucuna emiş gücüne sahip makinlarını yerinde değerlendirebilme imkanınız oldu mu ? elle testte anlaşılırdı aslında,benim imkanım olsa denerdim. ürünün sitesine mail attım ama cevap gelmedi emiş gücü ile alakalı olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyozgurluk -- 7 Temmuz 2014; 9:35:43 >
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    hocam merak ettiğim diğer bir noktahttp://www.hepsiburada.com/liste/electrolux-essensio-zeo-5410-1800-watt-elektrikli-supurge/productDetails.aspx?productId=evelecesenzeo5410&categoryId=155123#Yorumlar linkte verdiğim ürünün de hepa 13'ü var. Elektroluxun hepası ile nilfiskin hepası aynı kalitede mi sizce, ucuz bir ürüne hepa 13 takılabiliyorsa aklımda soru işareti oluşmuyor değil?
    Can bey,

İkinci soruyu çözdüm benim hatam sorun yok. Ben süpürgeyi vatan bilgisayardan aldım 558 tlye. Yanında hediye olarak elektrolüx başlangıç kiti usk9t verildi. Bu kitin içindede 4 adet s-bag klasik torba, hepa 13 filtre ve 1 adet motor filtresi vardı. Ama motor filtresi büyük 2 yıl götürür. Bunun dışında piyasadan sbag torba hepa filtre araştırdım. Süpürgemarkette ve diğer araştırdığım yerlerde hepa 13 filtre 30 tl den aşağı bulamadım. Bende tekrar 1 adet daha başlangıç kiti 46 liraya aldım. Bunun dışında bir süpürge tamircisinin önünden geçerken öylesine sbag torba var mı diye sordum. Sbag torba vardı aşağıdaki torbadan da aldım. İçinde 5 tane var 5 liraya aldım. Tanesi 1 tlye geldi. Süpürgeye de 2. torba olarak ta bu piyasadan aldığımı yeni taktım. Ne dersiniz bu torbalar iş görür mü?
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1725870/e1cc1038-7512-4d7d-8189-693924f4b0b7.JPG
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1725870/2762c0d8-cce7-45f4-af4a-2777b46a4a5c.JPG

Hepa filtreyi real markette 18 tlye bulmanız çok iyi fiyat. Ben hiçbir yerde 29.90 tl altında bulamadım. Uygun fiyata torba alabileceğimiz yer varsa paylaşımınızı bekliyoruz.

Sunny ile ilgili de sizin tavsiyeleriniz ile 8 sene önce beyaz esya almıştım. Siz sunny diyince bende balıklama atladım açıkcası hiç araştırma yapmadan. Evdekiler memnun viledayı unuttuk. Pratik, kullanıslı, kolay temizleme, sizi yormuyor. Süpürge ve buharlı temizleyiciden çok memnunuz. Hergeçen gün kullandıkça alınabilecek fiyat/perfpormans olarak en iyisini almışım diyorum.
    Benim açımdan buharlı temizleyicinin tek düşündürücü tarafı yedek bezlerin pahalı olmasıydı piyasa araştırdığım kadarıyla. Ama dediğiniz gibi kendim ona uygun bez kestirip çıtçıt takarak çözeceğim.

• Sonunda ben de siparişi verdim N11 üzerinden. (BEĞEN-AL mağazasından sonuncu ürünü aldım)

599 TL - 55 TL(N11) - 60 TL ParafPara (N11 Paraf %11 kampanyası)- 20 tL ParafPara (Parafgünüm) - 10 TL Avantajix = 454 TL

Biraz bekledim bu fiyat için ama değdi sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyozgurluk

Hocam bir nokta kafamı karıştırdı ultra one power ile alakalı emiş gücü yabancı sitelerde 460 falan yazıyor bu boru ucu olamıyacağına göre motor gücüdür, acaba ultra silencer için yazılan 340 wat da mı boru ucu mu yoksa? Siz nilfiskin 350 watlık boru ucuna emiş gücüne sahip makinlarını yerinde değerlendirebilme imkanınız oldu mu ? elle testte anlaşılırdı aslında,benim imkanım olsa denerdim. ürünün sitesine mail attım ama cevap gelmedi emiş gücü ile alakalı olarak.

Nilfisk'i teşhirde denemiştim, ancak iki cihazı aynı anda denemedim. Ikisinin emişleri muadil. UltraOne modelini hiç deneme şansım olmadı maalesef. 460w'ın boru ucu değer olduğunu düşünüyorum, Nilfisk'te de 600/400 bir model var zaten. Yani böyle bir değer mümkün ama haddinden fazla.

Hepa konusuna gelirsek; Electroluxte aşağı yukarı tüm modellerde motor çıkış filtre ağzı aynı yapılmış. Aynı Mieledeki gibi mikrofiltreli bir modeli hepalıya çevirmek mümkün. Hepsiburada da kampanya amaçlı filtre hediyesi vermiş. Zaten hepa 13 filtre piyasada 20-30TL arasında değişiyor. Nilfiskteki gibi pahalı değil. Hepa 13 yanlış hatırlamıyorsam 100,000 partikülden 50 birim partikül kaçıran model demek. Daha fazlasını kaçırsa 12, 11 vb olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: semihemre1453

Can bey,

İkinci soruyu çözdüm benim hatam sorun yok. Ben süpürgeyi vatan bilgisayardan aldım 558 tlye. Yanında hediye olarak elektrolüx başlangıç kiti usk9t verildi. Bu kitin içindede 4 adet s-bag klasik torba, hepa 13 filtre ve 1 adet motor filtresi vardı. Ama motor filtresi büyük 2 yıl götürür. Bunun dışında piyasadan sbag torba hepa filtre araştırdım. Süpürgemarkette ve diğer araştırdığım yerlerde hepa 13 filtre 30 tl den aşağı bulamadım. Bende tekrar 1 adet daha başlangıç kiti 46 liraya aldım. Bunun dışında bir süpürge tamircisinin önünden geçerken öylesine sbag torba var mı diye sordum. Sbag torba vardı aşağıdaki torbadan da aldım. İçinde 5 tane var 5 liraya aldım. Tanesi 1 tlye geldi. Süpürgeye de 2. torba olarak ta bu piyasadan aldığımı yeni taktım. Ne dersiniz bu torbalar iş görür mü?
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1725870/e1cc1038-7512-4d7d-8189-693924f4b0b7.JPG
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1725870/2762c0d8-cce7-45f4-af4a-2777b46a4a5c.JPG

Hepa filtreyi real markette 18 tlye bulmanız çok iyi fiyat. Ben hiçbir yerde 29.90 tl altında bulamadım. Uygun fiyata torba alabileceğimiz yer varsa paylaşımınızı bekliyoruz.

Sunny ile ilgili de sizin tavsiyeleriniz ile 8 sene önce beyaz esya almıştım. Siz sunny diyince bende balıklama atladım açıkcası hiç araştırma yapmadan. Evdekiler memnun viledayı unuttuk. Pratik, kullanıslı, kolay temizleme, sizi yormuyor. Süpürge ve buharlı temizleyiciden çok memnunuz. Hergeçen gün kullandıkça alınabilecek fiyat/perfpormans olarak en iyisini almışım diyorum.
    Benim açımdan buharlı temizleyicinin tek düşündürücü tarafı yedek bezlerin pahalı olmasıydı piyasa araştırdığım kadarıyla. Ama dediğiniz gibi kendim ona uygun bez kestirip çıtçıt takarak çözeceğim.

Bu torba Süpürgemarket sitesinin torbalarından. Ben önceki Miele süpürgemde 7 tane bu tip torba eskittim 2 yılı aşkın sürede. Hepa filtre 4 torbadan sonra kirleniyordu. Yani filtreleme düzeyi fena değil, alternatif olarak kullanılabilir. Ancak orijinal torba değil. Ben de 4 torba eskittikten sonra hepanın durumunu paylaşırım, kirlenme düzeyi aynıysa aldığınız torba orijinali ile aynı düzeyde filtreliyor demektir.

Bu arada tavsiyemle aldığınız cihazlardan memnun kalmanıza çok sevindim, iyi günlerde kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 8 Temmuz 2014; 9:42:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hellguard

Sonunda ben de siparişi verdim N11 üzerinden. (BEĞEN-AL mağazasından sonuncu ürünü aldım)

599 TL - 55 TL(N11) - 60 TL ParafPara (N11 Paraf %11 kampanyası)- 20 tL ParafPara (Parafgünüm) - 10 TL Avantajix = 454 TL

Biraz bekledim bu fiyat için ama değdi sanırım

Çok iyi fiyata denk gelmiş, kulübe hoşgeldiniz

Hocam Electrolux UltraOne UOORIGINWR modelindehttp://www.skousen.dk/hvidevarer/stoevsugere/stoevsugere/electrolux-ultraone-origin-wr/# boru ucu emiş gücü 460 wat normal güç 2200 wat olarak geçiyor. Bizim aldığımız model ile bu bu model arasında çok performans farkı olur mu, arada 120 watlık emiş gücünün temizliğe olan etkileri ne olabilir? bir de vakum 32 kpa hava debisi de 46 geçiyor. Aralarında çok ark var mıdır
    Fiyatı da 700 tl, n11 de var. siz almadan önce bu modele bakmış mıydınız indirimde olsaydı bunu almayı düşünür müydünüz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyozgurluk -- 10 Temmuz 2014; 11:18:07 >

• 340w, hatta 300w ayak emiş gücü bence kafidir. Benim evimde halıfleks veya shaggy tarzı halı yok. Dolayısıyla beni yoracak düzeyde vakum gücüne ihtiyacım yok. Ortalamanın fazla üstünde vakum gücü yerine sessizlik ve cihaz ergonomisi daha önemli benim için. Bu açıdan UltraOne modelini çok cazip bir fiyata alma şansı yakalamadıkça almayı düşünmedim. Daha derli toplu olması, yatay ve dikey taşınması, 3in1 aparatını cihaz üzerinde değil boru ucunda taşıması, sessizlik gibi faktörler Ultra silencer almamda etkendi. Benim için önemli olan etkenler bir başkası için olmayabilir elbette. Önemli olan ihtiyaçlarınızı tespit edip ona uygun bir cihaz seçmektir sonuçta.

Ultra sessizlik aramayan, evcil hayvan besleyen, evinin çok büyük kısmı yüksek hav uzunluğuna sahip halılarla dolu olan biri ultraone seçebilir.

Hocam peki bir halı düşünelim tozlu.. halıyı çırparak ya da sopayla döverek tozları atmak ile bu makine ile süpürmek arasında bir fark olur mu? Sadece süpürmek yeterli midir sizce, en diplerdeki tozları bu makina ile alabilir miyiz?
  • Takip..
  • Takip...
  • Merhabalar, USORIGINDB ile USENERGY arasında fark var mıdır? Hangisini önerirsiniz ?
  • BManTR B kullanıcısına yanıt
    usorigindb'nin boru ucu çekim gücü diğerinden daha fazla, bence bu modeli alın.
  • Usorigind'yi aldım bakalım. Sessizmiş gercekten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende forumdaki yorumlarınızdan bu modeli morhipodan 539 tl ye aldım ama başlık olayı sıkıntılı , evdeki bayanlar dert yanıyor , ileri geri hareketi olmuyor , geri çekerken resmen halıdan uzaklaşıp sıçramalar yapıyor , evdeki halılar 1 haftalık olduğundan felaket tüy atıyor acil torba almam lazım 5 adet 5 tl falan yazanlar var ama süpürge markette 9,44 tl fiyat gördüm , nerden alabiliriiz , bulamazsam eski makineme mercanda toptan torbacılar vardı ordan alıyordum yoksa gene oraya gidecem
  • quote:

Orijinalden alıntı: afe000

Bende forumdaki yorumlarınızdan bu modeli morhipodan 539 tl ye aldım ama başlık olayı sıkıntılı , evdeki bayanlar dert yanıyor , ileri geri hareketi olmuyor , geri çekerken resmen halıdan uzaklaşıp sıçramalar yapıyor , evdeki halılar 1 haftalık olduğundan felaket tüy atıyor acil torba almam lazım 5 adet 5 tl falan yazanlar var ama süpürge markette 9,44 tl fiyat gördüm , nerden alabiliriiz , bulamazsam eski makineme mercanda toptan torbacılar vardı ordan alıyordum yoksa gene oraya gidecem

4 adeti 9.44 TL diyor eğer yanlış anlamadıysam.
  • +4 tl kargo var 13,50 yapıyor

Bir yerde arkadaş 5 tane 5 tl ye aldığını yazmış ama orjinal olmuyor herhalde , gerçi süpürgemarketimdeki de orjinal değil en iisi elektrolux servisi arayıp sormak lazım orjinal torba ne kadar diye
  • Ben aldığımda yanında başlangıç paketi vermişlerdi içinde 4 tane torba, 1 hepa 13 filtre 1 de motor filtresi; o açıdan şanslıymışım.
  • Hocam forumda gezerken bir yazı dikkatimi çekti " Süpürge neden halıya yapışır vakumdan dolayı Yani zemin aparatı hava almıyordur emiş yapmamaktadır.Eğer zemin aparatı hava alır bir durumdaysa zaten vakum yapmaz temizlik yapar .

Sonuç:Eğer süpürge seçiminde halıya yapışsın istiyorsanız yanlış bir seçimdesiniz "

bu ifadeden yola çıkarsak eletrolux'un da aparatı hava almıyor acaba? derin temizlik yapmıyor mu diye aklıma geldi.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.