Şimdi Ara

MİELE S8310 2200W BORDO elektrikli süpürge incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
381
Cevap
22
Favori
27.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alalı yaklaşık bir ay olan miele elektrikli süpürge hakkında yeteri kadar gözlem ve test yaptığımı düşünüyorum

Cihazı forum ankara media Markt'tan 600 liraya 5 yıl garantili olarak aldık.

Mielenin sitesinde yazan özellikleri:
    S 8310
    Güç göstergesi
    + / - Tuşları ile güç ayarı
    Kademeli motor çalışması
    Güç ayarı
    2200 Watt'lık güçlü motor
    Filtre Sistemi
    Super Air Clean Filtre
    Toztorbası hacmi 4,6 lt
    Otomatik Kilitli HyClean G/N Tipi Toz torbası, 9 kademeli filtrasyon.
    Hareket Kabiliyeti
    Maximim kablo erişim çapı 11 m
    Çelik akslı tekerlekler
    Donanım
    Gümüş Hortum
    Çelik teleskop Boru
    Ayarlanabilir süpürge ayağı SBD 285-3
    entegre 3 adet aksesuar
    Dar alanlar ve köşeler için uç
    Hassas yumuşak yüzeyler için korumalı uç
    Azaltılmış motor ses sistemi
    Kullanım Kolaylığı
    Konforlu kablo sarımı
    Hortum ve ayak için çift taraflı park sistemi
    Temizlik sırasında bekleme için park sistemi
    Güvenlik
    Entegre mobilya koruyucu
    Aksesuarın güvenli kullanımı için klips tekniği

Burda yazan verilerin biri yanlış oda kablo uzunluğuna 11metre yazılmış olması. Kablo gerçekte 7.5 metre 11 metre olansa başlığın maksimum uzanabileceği uzaklık

MİELE S8310 2200W BORDO elektrikli süpürge incelemesi MİELE S8310 2200W BORDO elektrikli süpürge incelemesi

Gelelim süpürgenin asıl işi olan temizleme performansına. Ilk bir kaç kullanımda başlığın söylendiği kadar toz toplamadığını düşünüyordum ancak ilk süpürmede halının renginin canlandığını ve hortumun boruların içinde çok ince toz tanelerini görünce başlığın çok iyi toz topladığını anladım

MİELE S8310 2200W BORDO elektrikli süpürge incelemesi MİELE S8310 2200W BORDO elektrikli süpürge incelemesi

Cihazla beraber gelen başlık standart allteq süpürme başlığı ve gerçekten tahmin ettiğimden çok daha iyi toz topluyor :)

Torbanın toz tutuculuğuna bakacak olursak gerçekten kusursuz bir şekilde tozları tutuyor bir aydır toz çimentodan tutunda bebek pudrasına nişastaya una kadar içine çok ince tozlar çektim ama torba haznesinde, motor öncesi filtrede ve motor sonrası air-clean filtrede en ufak toz zerresi yok en azından benim görebildiğim kadarıyla yok
     MİELE S8310 2200W BORDO elektrikli süpürge incelemesi MİELE S8310 2200W BORDO elektrikli süpürge incelemesi MİELE S8310 2200W BORDO elektrikli süpürge incelemesi
     MİELE S8310 2200W BORDO elektrikli süpürge incelemesi MİELE S8310 2200W BORDO elektrikli süpürge incelemesi MİELE S8310 2200W BORDO elektrikli süpürge incelemesi

Bu süpürgeyi alırken hepa filtre yok diye az kalsın vazgeçiyordum almaktan. Ama hal böyle olunca mielenin hepa filtreye çokta ihtiyacı olmadığı kararını verdim

Air-clean filtrenin arka tarafında bulunan siyah görünen kısım kir değil filtrenin bir katmanı. Sanırım havadaki kokuyu alan karbondan içeriyor.

Tutma sapının alt tarafında bulunan bu Çelik teli ilk önce sağlamlık katsın diye kullandıklarını düşündüm. Ama kullanma kılavuzunda yazdığına göre matkap tozu gibi ince tozlar statik elektriklenmeye meyilliymiş ve böyle tozları çekerken bu tele mutlaka dokunmak gerekiyormuş böylece statik elektrik kullanıcının üzerinden nötrlenip borunun içine yapışan tozlar azalıyormuş

Ses konusunda çok hassasım. Bu yüzden aslında ilk istediğim cihaz rowenta torbalı mavi silence force Yada elektrolux ultra one dı. Ama artık servis servis dolaşıp kırılan bozulan başlıkları almaktansa ses konusunda biraz taviz verebilirim diye düşündüm ve hiç pişman olmadım. Cihaz 4. Kademedeki sessiz modunda gerçekten sessiz. Telefonumda ölçtüğüm kadarıyla 69-70 db ses seviyesi çıktı. Bu gerçek verimidir bilmem ama ses neredeyse duyulmuyor bu kademede. Ama motordan daha çok ses yapan kısım ana süpürme başlığı. Özellikle parkede cıfffffff diye yüksek bir hava sürtünme sesi yapıyor. Ama bunu olumsuz bir yön olarak belirtmiyorum. 6. Kademe olan max güç kademesinde ise ses 72-73 db arasında değişiyor ve motor sesi duyulmaya başlıyor. Ama rahatsız edici bir ses değil. Zaten başlığın çıkardığı hava sesi motor sesini bastırıyor tekrar söylüyorum başlıktan çıkan bu ses olumsuz bir yön değil . Genelde 4. Kademe sessiz modunu kullanıyoruz sadece uzun tüylü shaggy halılarda max güç kullanıyoruz. Yeri gelmişken. Evde sadece koridorda bulunan iki tane shaggy halı için motorlu başlık istiyordum ama mielenin başlığı o kadar iyi toz topluyor ki motorlu başlığa gerek kalmadı

Şimdilik aklıma gelenler bunlar

Bana göre artıları

#hortum ve boru diğer çoğu markaya göre daha uzun. Özellikle borunun uzun olması süpürme işlemini gerçekten kolaylaştırıyor.

#tanıtım anında sessizliği çok öne çıkarılmamasına rağmen çok az motor sesi var ve rahatsız etmiyor.

#hız ayarının çevirmeli düğme değilde basmalı tuş olması bu modeli almama etki eden en büyük etmenlerden biri böylece hız kademeleri arasında geçiş yaparken eğilmek zorunda kalınmıyor ayakla hız kademesi çok rahat bir şekilde değiştirilebiliyor

#cihaz oldukça hafif eski fakir süpürgemizden sonra bana çok hafif geldi özellikle parkede hortumla çok hafifçe çekince bile istediğiniz yöne hareket ediyor. Hatta bir kaç kere hortum makineden çıktı sandım. İşte O kadar kolay hareket ediyor

#gövdenin etrafına çekilmiş darbe emici kauçuk bant gerçekten işe yarıyor ilk bir kaç kullanımda hafifliğine alışamadığım için bi kaç kere sert çarpmalar oldu. Hiç birindede çarptığı yer ve cihazda hiç bir hasar oluşturmadı

#başlık gerçekten ama gerçekten mükemmel toz topluyor ilk geldiği gün o shaggy halıları süpürürken içinden çatır çutur baya parça çekti tabi bizim halılarda çok kirli olabilir

#emiş gücünü bulamadım ama 500 Airwatt deniyor. Shaggy halılar dışında max güce çıkarmaya gerek yok. Çünkü halıya aşırı yapışıp insanın kolunu belini ağrıtıyor

#Hava çıkış kanalı arkaya ya da yana değil yukarı doğru yönlendirilmiş. Böylece cihaz hareket ederken hava çıkış kanalı yatak-dolap gibi eşyaların altına denk gelip oradaki henüz süpürülmemiş olan tozları havalandırmıyor.

Eksileri

#kablosu 7.5 metre ile çok kısa olmasada biraz kısa geldi hiç değilse 8.5-9 metre olsa çok iyi olurdu

#cihazdan çıkan hava çok sıcak. Hava çıkış kanalıda yukarı doğru olduğu için bazı sıcak günlerde insanı bunaltabiliyor:)

#Allteq süpürme başlığındaki fırça açıp kapatma pedalı çok sert fırçaları açmak için ciddi güç kullanmak gerekiyor. Bu zamanla mekanizmasına zarar verirmi bilmem ama zamanla yumuşar diye düşünüyorum

#Bir eksi yön değil ama kablo sarma mekanizması bir kere tuşa basıp çekmeyle bütün kabloyu topluyor süpürme anında bazen hortum bu tuşa çarpıyor ve birden kabloyu sarmaya başlıyor bu esnada kablo bazı şeylere çarpıp/dolanıp zarar verebilir veya havada gergin kalıp birilerini düşürebilir

Daha fazla eksi yön bulamadım.
    Gerçekten her yönü ile harika bir cihaz. Belki ilerde tutma sapını spot light tutma sapıyla, süpürme başlığınıda airteq başlıkla değiştirebilirim.

yeni süpürge ihtiyacı olanlara fazlasıyla öneririm media markt'lar da 450-500 lira arası bulunabiliyor şu an

Aklıma geldikçe inceleme mesajına eklemeler yapacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 24 Nisan 2014; 22:51:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    İnceleme çok faydali ve güzel olmuş elinize Saglik.ayni üründen kullanıyorum ve ben de çok memnunum.spot ligt ve airtech baslik hakkında biraz bilgi alabilir miyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

İnceleme çok faydali ve güzel olmuş elinize Saglik.ayni üründen kullanıyorum ve ben de çok memnunum.spot ligt ve airtech baslik hakkında biraz bilgi alabilir miyim?

İncelememi beğenmenize çok sevindim. Airteq başlık ve spot light tutma sapı s8 uniq modelde olan aksesuarlar. s8310 da bulunanlar arasında pek fark yok diye biliyorum. Airteq başlığın iki tarafındada fırça açma kapama pedalı var sağ ve sol elle kullanırken kolaylık sağlıyor birde bana daha estetik geliyor :) spot light tutma sapında da süpürülen alanı aydınlatan spot lamba ve saptan bağımsız sağa Yada sola dönebilen hortum bağlantı yeri var Buda daha konforlu tutuş sağlıyor. Birde başlığın adı air tech değilde airteq olacak yanlış yazmışım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 20 Nisan 2014; 0:04:41 >

Tesekkur ederim cevabiniz için çok faydali oldu.

• Bu süpürgeden ben de aldım. Süpürge güzel ama torbaları çok pahalı. Her 4 torbada bir motor koruma ve hava filtresi değişimi gerekiyor ve 4 lü paket halinde 35-40 lira civarına geliyor.Bir paket torbayla 2 ayda 8 genel temizlik yapsan 2 ayda bir 40 lira sadece torba + filtre parası. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaiNStreaM

Bu süpürgeden ben de aldım. Süpürge güzel ama torbaları çok pahalı. Her 4 torbada bir motor koruma ve hava filtresi değişimi gerekiyor ve 4 lü paket halinde 35-40 lira civarına geliyor.Bir paket torbayla 2 ayda 8 genel temizlik yapsan 2 ayda bir 40 lira sadece torba + filtre parası. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

Ben sizin gibi düşünmüyorum torbalar çok kalın ve başlı başına bir filtre görevi görüyor. Ağzına kadar tıka basa dolsa bile çekiş gücü çok az düşüyor. Ev çok büyük veya çok kirli değilse bir torba yaklaşık 3 ay gidecektir. Ben bir aydır deneme için gerekli gereksiz bir sürü toz pislik çektim içine ama torbanın 3 te 1 i doldu. Üstelik torbalar neredeyse hiç toz kaçırmadığı için bence hepa filtre ihtiyacınıda ortadan kaldırıyorlar. Yani yılda iki kere hepa değişim ihtiyacı yok bence. Ha eğer çok ciddi solunum rahatsızlıkları varsa durum değişir tabi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 18 Ekim 2015; 22:44:48 >

Kenan bey size bir sorum daha olacak:
    Malum torba dolulugunu gösteren bir gösterge var.ben o gostergeden tam olarak bir şey anlayamadim.ne.zaman degismesi gerekiyor yani o gösterge deki kirmiziyi nasil yorumlamak lazim.

• quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

Kenan bey size bir sorum daha olacak:
    Malum torba dolulugunu gösteren bir gösterge var.ben o gostergeden tam olarak bir şey anlayamadim.ne.zaman degismesi gerekiyor yani o gösterge deki kirmiziyi nasil yorumlamak lazim.

O gösterge mekanik yaylı bir gösterge torba haznesindeki basınç belli miktarda düştüğünde yay sıkışıp kırmızı çubuk gözüküyor. Pratikte cihaz tam güç çalışırken ve başlık Yada hortumun ucu boşken yani bir yere yapışmamışken tam kırmızı oluyorsa değişmesi lazım diye biliyorum. Cihaz çalışırken hortumun ucunu elinizle tamamen kapatınca o gösterge tam kırmızı oluyor. Hortumun ucu açıkkende o gösterge tam kırmızıysa değiştirmek gerekli anlamına geliyor. Ama bizimki daha hiç tam kırmızı olmadı torba doldukça göreceğiz durum ne olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 20 Nisan 2014; 13:28:06 >

Hayırlı uğurlu olsun hocam . Güle güle kullanın . İnceleme başlığınız çok güzel bu arada

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: utku2304

Hayırlı uğurlu olsun hocam . Güle güle kullanın . İnceleme başlığınız çok güzel bu arada

Çok teşekkür ederim utku bey sizin olacak homeprof841 i-dos'un incelemesinide sabırsızlıkla bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 20 Nisan 2014; 13:42:33 >

İnşallah . Bakalım annem hoover almazsa . Bugün oturtucağım internette o rezil hooverin nasıl sıkıp kazanının kasaya çarpmasını göstericeğim

• quote:

Orijinalden alıntı: utku2304

İnşallah . Bakalım annem hoover almazsa . Bugün oturtucağım internette o rezil hooverin nasıl sıkıp kazanının kasaya çarpmasını göstericeğim

Ne yapın edin annenizi o korkunç hooverdan vazgeçirin :).

• Süpürgeniz hayırlı olsun, memnun kalmanıza sevindim. Hyclean Miele torbalar tahminimce Hepa10 işlevi görüyor. Eğer evde alerji problemi olan biri yoksa Hepa filtre olmaması sizi pek rahatsız etmeyecektir. Ben yine de kullanmaktan yanayım, torba iyi olacağı için filtre daha geç kirlenecektir.

Ayakla motor hızının ayarlanması, parkedince durması güzel. Zaten cihazın aksamı ve motoru son derece sağlam. Çıkarsa çıkarsa ancak karttan sorun çıkarma riski olur. O da hallediliyor bir şekilde :)

Süpürme başlığı çok güzel zaten, ben de eski Miele süpürgemin başlığından epey memnundum.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Süpürgeniz hayırlı olsun, memnun kalmanıza sevindim. Hyclean Miele torbalar tahminimce Hepa10 işlevi görüyor. Eğer evde alerji problemi olan biri yoksa Hepa filtre olmaması sizi pek rahatsız etmeyecektir. Ben yine de kullanmaktan yanayım, torba iyi olacağı için filtre daha geç kirlenecektir.

Ayakla motor hızının ayarlanması, parkedince durması güzel. Zaten cihazın aksamı ve motoru son derece sağlam. Çıkarsa çıkarsa ancak karttan sorun çıkarma riski olur. O da hallediliyor bir şekilde :)

Süpürme başlığı çok güzel zaten, ben de eski Miele süpürgemin başlığından epey memnundum.

Teşekkürler candoğan bey evde alerji problemi olan bir tek ben varım oda polenlere karşı. Evimiz 10. Kat ve etrafında bolca yeşillik var. Evdeki bütün poleni tozu temizlesek bile bahar ve yaz ayarında camlar açık oluyor ve en ufak rüzgarda yine eve polen toz giriyor kaçış yok yani ileride hepa almayı düşünüyorum. Süpürge markette hepa12 50 tl, mielenin kendi Servisinde hepa 13 100 tl. Bu paraya değermi bilem bu arada cihazda park edince otomatik kapanma sistemi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 20 Nisan 2014; 14:59:27 >

• Ben yazdıklarınızdan var diye çıkardım. Halbuki çok maliyetsiz bir şey, koysalar süper olurdu.

Hepa13'e verilecek paraya değmez, 12 için iyi fiyat, ben 35 liraya alıyordum.

• quote:

Ben yazdıklarınızdan var diye çıkardım. Halbuki çok maliyetsiz bir şey, koysalar süper olurdu.

Hepa13'e verilecek paraya değmez, 12 için iyi fiyat, ben 35 liraya alıyordum.

Bencede olsa iyi olurdu. Ama park noktasına bakınca iki tane çizgi şeklinde yarık var belki içinde yeri hazırdır. Zaten ileride içini açıp bakacağım olursa bir microswitch alıp takacağım çünkü kullandıkça keşke olsaydı dediğim bir özellik :) siz hepa 12 yi 35 liraya nerden alıyordunuz bizimkiler internetten bir şey almaya çok karşı başka servislerde yan sanayi hepa 12 bululunabilirmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 20 Nisan 2014; 15:07:39 >
  • Ben supurgemarketten alıyordum. Aldığım filtre Menalux markaydı.

Ayyynenn de öyle yapacağım . Halamda inceledim ( bir de kurutmalı ) bizim su akıtan arçelik kat 1000 kat daha iyi

• quote:

Ben supurgemarketten alıyordum. Aldığım filtre Menalux markaydı.

Ben en son baktığımda fiyat 50 tl idi süpürge markette siz nasıl 35 e alıyordunuz

Tesekkur ederim torbanin ne zaman değişmesi gerektiğini anladim.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.