Şimdi Ara

ELECTROLUX EWF 1487 HDW 8Kg 1400 devir Buharlı Ç. Makinası İncelemesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
3
Favori
16.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Candoğan Bey yorumlarınızla bize yardımcı oluyorsunuz, emeğinize sağlık, Allah razı olsun....

Şimdi can alıcı bir soru ; sizin makina mı bu makina mı. Kısaca bir karşılaştırma yapabilir misiniz. % 30 - 40 fiyat farkı var gibi. Değer mi. Beyaz eşyanın tamamı değişecekte, o yüzden 300-500 fark derken toplamda yekun teşkil ediyor... Yada bunun üzerinde lu modelde bir bakın dergisinin1500 tl uye kadar...
    Görüşlerini öğrenmek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muhendisbiri -- 12 Ağustos 2013; 22:05:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dostum makinen hayırlı olsun güzel günlerde kullan. annemim bulaşık ve çam.mak. candogan üstadın tavsiyesiyle almıştık memnun kaldık. bende beyaz eşyalarımı electrolux marka tercih ettim. çam makinesi 1408 modeli tercih ettim gayet güzel makine inşallah sorunsuz kullanmak nasip olur. bütçesi yeten herkes electrolux markasını korkmadan tercih edebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: onzy

dostum makinen hayırlı olsun güzel günlerde kullan. annemim bulaşık ve çam.mak. candogan üstadın tavsiyesiyle almıştık memnun kaldık. bende beyaz eşyalarımı electrolux marka tercih ettim. çam makinesi 1408 modeli tercih ettim gayet güzel makine inşallah sorunsuz kullanmak nasip olur. bütçesi yeten herkes electrolux markasını korkmadan tercih edebilir

inşallah sizede hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2601cuneyt

Candoğan Bey yorumlarınızla bize yardımcı oluyorsunuz, emeğinize sağlık, Allah razı olsun....

Şimdi can alıcı bir soru ; sizin makina mı bu makina mı. Kısaca bir karşılaştırma yapabilir misiniz. % 30 - 40 fiyat farkı var gibi. Değer mi. Beyaz eşyanın tamamı değişecekte, o yüzden 300-500 fark derken toplamda yekun teşkil ediyor... Yada bunun üzerinde lu modelde bir bakın dergisinin1500 tl uye kadar...
    Görüşlerini öğrenmek isterim.

Çok teşekkür ederim, Allah sizden de razı olsun.

L88489FL ile EWF1487HDW modellerini kıyaslarsak:

Öncelikle ikisinin tamburu ve kasası aynı.

AEG'nin artıları:

-AEG'de yıkama ve durulama etkinliğini artıran su jeti var.
    -AEG yıkamada 49, sıkmada 73dB, Electrolux ise yıkamada 51, sıkmada 75dB.
    -İkisi de 1400 devirli ama AEG 1400 devirde A sınıfı sıkma performansı sergileyip çamaşırda %44 nem payı bırakıyor; Electrolux B sınıfı ile %52 nem bırakıyor.
    -AEG'de çamaşırı doldururken kazanı tartıp miktara göre programın ne kadar kısalacağını gösteren, ne kadar deterjan azaltmanız gerektiğini söyleyen yük sensörü var.
    -AEG 3kg çamaşırı 20 dakikada, Electrolux 1,5kg çamaşırı 14 dakikada yıkıyor.
    -AEG'de programa 1-5 arası durulama eklenebiliyor, Electrolux'te 1 durulama ekleniyor.
    -AEG'de beyaz ve renklileri 15'C de yüksek enerji tasarrufu ile karışık yıkayabileceğiniz Super Eco programı var. Buna ilaveten suyun sıcaklığını 30 dakika boyunca 60'C ye sabitleyip tüm alerjenleri öldüren, ardından etkin durulama gerçekleştiren anti alerjik program var.

Electrolux'ün artıları:
    -Sık kullandığınız programı tüm detayları ile bir defaya mahsus kaydedip tek hamlede çalıştırmaya yarayan My Favourite tuşu var.
    -Time Manager zaman yönetim özelliği ile ana programların süresini 8 kademeli olarak değiştrebiliyorsunuz. AEG'de 6 kademeli olarak oynayabiliyor.
    -Eco Info özelliği ile seçtiğiniz program, sıcaklık ve süreye göre programın ne kadar tasarruflu olduğunu ekrandan gösteriyor. 6 çubuk birden yanarsa çok tasarruflu, yanan çubuk sayısı azaldıkça israf ettiğiniz anlamına geliyor. Makineyi tasarruf adına bilinçli kullanmış oluyorsunuz.
    -Electrolux'te sentetik ve pamuklu çamaşırların kırışıklarını açmak için 2 adet buhar programı var, AEG'de 1 tane kırışık açma programı var.

Benim AEG'yi seçmemdeki temel etkenler su jeti, sessizlik ve sıkma verimi idi. Biraz şahsi ama bir de tipine tav olmuştum
    Bu saydıklarım dışında gözünüze çarpacak bir fark yoktur. Fiyat farkını bu özellik farkları ile tartın. Terazi hangi tarafa ağır basıyorsa onu seçin. Şimdiden hayırlı olsun.

• *bengü* * kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    bende 6 ekımde evlenıyorum ve beyaz esya sorunu bende de mevcuttu cok fazla arastırma sonucu goronje markasında karar kıldık nısanlım ılk oncelerı bu marka urunu kullanmayacagını ısrarla soylerken enkay magazasına zorlada olsa goturmeyı basardım bıze marka hakkında cok guzel demo verdıler camasırmakınesınde ısı rıske etmek ıstemedım annemın kullandıgı eww1686hdw yu aldım kendı evıme ben makınenın yıkamasından ve sessızlıgınden gayet memnunum ( 15 yıl arcelık kullandık cok seslı ve dans edıyordu ) fıyat arastırması olarak ınternetı ne kadar guvenlı bulursun bılmıyorum amahttp://www.tamsaatinde.com/EWW-1686-HDW-KURUTMALI-8KG-1400-DEVIR,PR-866670.html bu fırma dırek markaların kendısı ıle calısıyor fıyatlarıda uygun enkay da genel mudurlugu arayıp daha ucuza buldum surda sızın urunlerınızmı dıye akıl karıstırmadan tamsaatinde.com dan su urunu aldım bır sorun cıktı sızınlemı gorusmelıyım dedıkten sonra kendı ınternet ortaklarından bırı oldugunu ogrenınce hemen aldım... ıstedıgın herhangı bır bılgı varsa suan bır beyaz esyacı kaadfar donanımlıyım
    umarım yardımcı olmustur
     ELECTROLUX EWF 1487 HDW 8Kg 1400 devir Buharlı Ç. Makinası İncelemesi

• svideoz teşekkür ederim. Alacağım ancak cihazı bulamadım bir üst devirlisini buldum 1687hdw bir farkı yok heralde bende onu alıyorum. Hadi hayırlısı bakalım pişman olmayız inşallah.
  • ariel89 A kullanıcısına yanıt
    devir hızı dışında farkları yok hayırlı olsun
  • Aynı modeli bende çok beğendim kafamda belirledim, fakat tek çekincem markanın bana göre doğru yaygınlaşmamış olması ve servis sayılarının yetersizliği.

İstanbul için sadece 6 yetkili servisi gözüküyor, benim evime yakın sadece 1 servis var. Ürünleri kaliteli ama firma öyle bir hava veriyorki sanki 3 gün sonra kapıyı çekip gidecekler gibi Taksimdeki merkezlerini aradığınızda zor muhatap buluyorsunuz, bulsanızda konuştuğunuz kişiler hiç profesyonel değiller.

Servisiyle işi olmuş arkadaşlar tecrübelerini aktarırsa sevinirim. Birde beni korkutan, mesela çamaşır ve bulaşığı alıp yaklaşık 1 yıl sonra kullanıcam. 1 yıl açılmadan duracak evde, servis gelip açtığında, arızalı çıkma durumu olsa firma bizi mağdur edermi yoksa uğraşıp dururmuyuz mesela_?

@svideoz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F0rtress -- 9 Eylül 2013; 17:02:11 >

• F0rtress kullanıcısına yanıt
    Electrolux aeg tüketicisini mahçup edecek bir marka değil içiniz rahat olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: F0rtress

Aynı modeli bende çok beğendim kafamda belirledim, fakat tek çekincem markanın bana göre doğru yaygınlaşmamış olması ve servis sayılarının yetersizliği.

İstanbul için sadece 6 yetkili servisi gözüküyor, benim evime yakın sadece 1 servis var. Ürünleri kaliteli ama firma öyle bir hava veriyorki sanki 3 gün sonra kapıyı çekip gidecekler gibi Taksimdeki merkezlerini aradığınızda zor muhatap buluyorsunuz, bulsanızda konuştuğunuz kişiler hiç profesyonel değiller.

Servisiyle işi olmuş arkadaşlar tecrübelerini aktarırsa sevinirim. Birde beni korkutan, mesela çamaşır ve bulaşığı alıp yaklaşık 1 yıl sonra kullanıcam. 1 yıl açılmadan duracak evde, servis gelip açtığında, arızalı çıkma durumu olsa firma bizi mağdur edermi yoksa uğraşıp dururmuyuz mesela_?

@svideoz

hocam 1 sene bekletecekseniz hiç almayın derim ben. Kutudan çıkarttınız ezik vuruk bozuk çıktı varsayın. Fatura tarihi 1 sene öncesinin. Neyle nasıl bir muamele karşılaşacağınızı bilemezsiniz. Hem seneye daha farklı modeller çıkar. Belki şu an baktığınız modeller daha da ucuzlar ya da bu bütceyle belki daha guncel modeller alacaksınız. Yani ben olsam asla böyle birşey yapmazdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Orijinalden alıntı: F0rtress

Aynı modeli bende çok beğendim kafamda belirledim, fakat tek çekincem markanın bana göre doğru yaygınlaşmamış olması ve servis sayılarının yetersizliği.

@svideoz

hocam 1 sene bekletecekseniz hiç almayın derim ben. Kutudan çıkarttınız ezik vuruk bozuk çıktı varsayın. Fatura tarihi 1 sene öncesinin. Neyle nasıl bir muamele karşılaşacağınızı bilemezsiniz. Hem seneye daha farklı modeller çıkar. Belki şu an baktığınız modeller daha da ucuzlar ya da bu bütceyle belki daha guncel modeller alacaksınız. Yani ben olsam asla böyle birşey yapmazdım.

Haklısın bende bunu düşünüyorum tabiki ama bi şekilde bazı yüklerden kurtulmalıyım. Aksi halde parasını biriktirmek zor oluyor. Taksit ödermiş gibi para biriktirelim desek yapamayız biliyorum kendimi O yüzden birşeyler alıp borçlanmalıyımki ödemeye mecbur kalıyım

• F0rtress kullanıcısına yanıt
    kredi akrtı kullanıyorsanız, kullandığınız kartın bankasına talimat vererek, her ay gram altın ya da yatırım fonu alınmasını sağlayabilirsiniz, tutar kartınızdan çekilir. siz de taksit ödermiş gibi olursunuz ama altın ya da fon biriktirmiş olursunuz. :)
  • Merhaba arkadaşlar malum bu yazıyı okuyan herkes gibi benimde bu saate makina arayışım sürüyor.
    Bu forumdan çok ürün araştırıpta aldım yine aşağıdaki kombinasyonlardan f/p olarak hangisi uygun olur acaba kestiremedim tam olarak.
    Tek kurutmalı aeg mi yoksa Electrolux çamaşır + kurutma makinasımı bu konuda fikirlerinizi almadan karar vermek istemedim.

Benim belirlediğim ürünler bunlar. 1 ve 3 numara fiyat olarak uygun fakat kurutma makinası B sınıfı 2 numara ise A+++ olduğu için faturada çok fark yaratırmı hesaplayamadım.
    hem yıkama hem kurutma olarak 4 ve 5 ayrı ayrı olmasından farklı değilse 5 numara da işime gelir gibi.

sadece yıkama
    1- A++++ Electrolux EWF1487HDW Time Manager 8kg. Çamaşır Makinesi - 1600TL

sadece kurutma
    2- A+++ Sınıfı Electrolux EDH3284PDW Heat Pump 8kg. Kurutma Makinesi - 1660TL
    3- B sınıfı Electrolux EDC2086PDW Reverse Action 8kg. Kurutma Makinesi - 1200TL

yıkama ve kurutmalı
    4- A+++ AEG L87695WD A+++ Enerji Sınıfı 9 Kg Yıkama 7 Kg Kurutma Kapasiteli 2600TL
    5- A+++ Electrolux EWW1486HDW 8kg.+6kg. Kurutmalı Çamaşır Makinesi - 2000TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bodur35 -- 28 Kasım 2013; 2:53:59 >

• Makineler den pek anlamam o yüzden de foruma danışayım dedim bi.
    Hem yıkama hem de kurutma yapmak istiyorum.

Aynı makinede olan

Electrolux EWW1686HDW mü ?

Yıkama BOSCH WAQ20480TR 8 kg 1000 Devir A+++ + Kurutma ARCELIK 2772 KT 7 Kg Yoğunlaştırmalı Kurutma Makinesi mi?

Siz olsanız hangisini tercih dedrdiniz? Fiyatlar aynı hesaba geliyor.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygz26_C4

Makineler den pek anlamam o yüzden de foruma danışayım dedim bi.
    Hem yıkama hem de kurutma yapmak istiyorum.

Aynı makinede olan

Electrolux EWW1686HDW mü ?

Yıkama BOSCH WAQ20480TR 8 kg 1000 Devir A+++ + Kurutma ARCELIK 2772 KT 7 Kg Yoğunlaştırmalı Kurutma Makinesi mi?

Siz olsanız hangisini tercih dedrdiniz? Fiyatlar aynı hesaba geliyor.

Teşekkürler.

Ayri almaniz daha iyi. Bütçeniz 1500 tl arasında kisitli ise güzel ama camasir makinesinin programlari kullanissiz bu cihaz kalite olarak ayni ve daha kullanisli
    http://m.profiloevaletleri.com/Product.aspx?Code=CM121K0TR

Çamasir makinesinde alternatif olarak Electrolux 1286 modelide düşünülebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 16 Mart 2014; 22:43:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bodur35

Merhaba arkadaşlar malum bu yazıyı okuyan herkes gibi benimde bu saate makina arayışım sürüyor.
    Bu forumdan çok ürün araştırıpta aldım yine aşağıdaki kombinasyonlardan f/p olarak hangisi uygun olur acaba kestiremedim tam olarak.
    Tek kurutmalı aeg mi yoksa Electrolux çamaşır + kurutma makinasımı bu konuda fikirlerinizi almadan karar vermek istemedim.

Benim belirlediğim ürünler bunlar. 1 ve 3 numara fiyat olarak uygun fakat kurutma makinası B sınıfı 2 numara ise A+++ olduğu için faturada çok fark yaratırmı hesaplayamadım.
    hem yıkama hem kurutma olarak 4 ve 5 ayrı ayrı olmasından farklı değilse 5 numara da işime gelir gibi.

sadece yıkama
    1- A++++ Electrolux EWF1487HDW Time Manager 8kg. Çamaşır Makinesi - 1600TL

sadece kurutma
    2- A+++ Sınıfı Electrolux EDH3284PDW Heat Pump 8kg. Kurutma Makinesi - 1660TL
    3- B sınıfı Electrolux EDC2086PDW Reverse Action 8kg. Kurutma Makinesi - 1200TL

yıkama ve kurutmalı
    4- A+++ AEG L87695WD A+++ Enerji Sınıfı 9 Kg Yıkama 7 Kg Kurutma Kapasiteli 2600TL
    5- A+++ Electrolux EWW1486HDW 8kg.+6kg. Kurutmalı Çamaşır Makinesi - 2000TL

Hocam merhaba

Ürünler güzel ayri ayri alman daha saglikli

Ama ben olsam kurucuyu bundan alirim

http://m.boschevaletleri.com/Product.aspx?Code=WTY86810TR

AEG Electrolux ayni firma ürünüdür. Çamasirda Electrolux güzel veya boschta alternatif olarak

http://m.boschevaletleri.com/Product.aspx?Code=WAY24761TR

• ben de alma aşamasındayım ve siemens ile electrolux arasında karar vereceğim.
    izmir karşıyaka da electrolux satan mağazalar nerede bulmam lazım ama siteleri öyle dandik ki bayiye ulaşılamıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: user name

ben de alma aşamasındayım ve siemens ile electrolux arasında karar vereceğim.
    izmir karşıyaka da electrolux satan mağazalar nerede bulmam lazım ama siteleri öyle dandik ki bayiye ulaşılamıyor.

Dostum bende karşıyakada oturuyorum makinayı h.b den aldım.Bayilerde burdahttp://www.electrolux.com.tr/Global-pages/Global-Menu/Store-Locator/
  • quote:

Orijinalden alıntı: eakaya

quote:

Dostum bende karşıyakada oturuyorum makinayı h.b den aldım.Bayilerde burdahttp://www.electrolux.com.tr/Global-pages/Global-Menu/Store-Locator/

h.b. neresi

verdiğiniz linkdeki sayfayı gördüm ama karşıyaka yazınca denizli bayileri çıkıyor izmir yazınca karşıyaka da sadece bir yer var onu da bilmiyorum. sanırım carrefoursa, ege park veya kipa çiğli gibi avm lerde vardır. bir de arca vardı.. hafta sonunda bir gezeceğim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eakaya

quote:

h.b. neresi

verdiğiniz linkdeki sayfayı gördüm ama karşıyaka yazınca denizli bayileri çıkıyor izmir yazınca karşıyaka da sadece bir yer var onu da bilmiyorum. sanırım carrefoursa, ege park veya kipa çiğli gibi avm lerde vardır. bir de arca vardı.. hafta sonunda bir gezeceğim.

hepsiburada.com dan aldım. izmir Karşıyaka dahilinde 50km arama yap karşıyakada 5 yer çıkıyor darty var mesela yada Electrolux müşteri hizmetlerini ara 0212 2931020 çok yardımcı oluyorlar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.