Şimdi Ara

ELECTROLUX EWF 1487 HDW 8Kg 1400 devir Buharlı Ç. Makinası İncelemesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
3
Favori
16.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: can kırıkları.

güzel incleme olmuş hayırlı olsun bol bol çamaşır yıkamak nasip etsin

Teşekkür ederim
  • Benim gibi başta samsung düşünenler sakın yanaşmasın motor sesi felaket hele birde tanburun dönüş sonrası durma sesi varki akıllara zarar her seferinde o "piyuvv" sesi beni çileden çıkartmaya yeterdi ecobubble safsatası ise başka bir olay düşük ısıda toz deterjanı çözdürürüm diyerek uğraşmaktansa sıvı deterjanı kullanmak çok daha mantıklı.sonrası da o köpüğü temizlemek için uğraşmakta ayrı bir ziyan.
  • Bu arada makinayı tanıdıktan sonra kullanması artık çok daha keyifli geliyor beyazlarıda 50 derecede dahi çok çok iyi temizlediğini tecrübe etme şansı oldu.
  • güle güle kullanın...

beyazları eco programda (daha uzun süreli) 40 derecede de yıkayabilirsiniz :) gayet iyi temizliyor . ben bosch idos kullanıyorum. makineler farklı gerçi ama, 40-50-60 derece arasında ben bir fark göremedim temizlik açısından. hem enerjiden tasarruf etmişolursunuz, hem de çamaşırlarınız daha az yıpranır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

güle güle kullanın...

beyazları eco programda (daha uzun süreli) 40 derecede de yıkayabilirsiniz :) gayet iyi temizliyor . ben bosch idos kullanıyorum. makineler farklı gerçi ama, 40-50-60 derece arasında ben bir fark göremedim temizlik açısından. hem enerjiden tasarruf etmişolursunuz, hem de çamaşırlarınız daha az yıpranır.

Çok kirlileri 50 derece toplam 35 dakikada yıkadı genelde 14 dakika 40 derecede yıkama yaptırıyorum sonuç gayet başarılı.teşekkür ederim
  • 12-14-20 dk gibi programların su tüketimi yüksektir aslında. ay sonunda sürprizle karşılaşmayın sonra :)
  • Ağırlık göstergesi varmı bu makinada ? İçine koyduğumuz çamaşırları tartıyor mu yani ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fornaks

Ağırlık göstergesi varmı bu makinada ? İçine koyduğumuz çamaşırları tartıyor mu yani ?

incelemeyi yapan arkadaş ilk mesajında belirtmiş:

"Eksik diyebileceğim bir nokta anlık olarak çamaşır miktarını göstermemesi yalnızca program modlarında maksimum yükün ne olacağını görebiliyoruz."
  • quote:

Ağırlık göstergesi varmı bu makinada ? İçine koyduğumuz çamaşırları tartıyor mu yani ?

Göstergede ağırlık kısmı var ancak bu bir programda en fazla ne kadar yükleme yapabileceğinizi gösteriyor kilogram bilgisi vermiyor bu bilgiyi kendine saklıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

12-14-20 dk gibi programların su tüketimi yüksektir aslında. ay sonunda sürprizle karşılaşmayın sonra :)

6 yıllık electrolux makinamıda bu şekilde kullanıyordum en azından ilk ay böyle denerim kıyaslama şansım olur fatura yüksek çıkarsa bir sonraki ay daha uzun sürede yıkatırım.
  • Merhaba

Bu makine EWF 1487 ile AEG 88489 u karşılaştırabilir miyiz ?

1487 nin eksik kalan yönleri nelerdir ? Fiyatta baya bir fark var da , buna değer mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muhendisbiri -- 14 Temmuz 2013; 20:10:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

quote:

Göstergede ağırlık kısmı var ancak bu bir programda en fazla ne kadar yükleme yapabileceğinizi gösteriyor kilogram bilgisi vermiyor bu bilgiyi kendine saklıyor

Evet bence makinanın tek eksik yönü bu ağırlığı göstermeliydi,böyle bir özelliği atlamaları can sıkıcı kullanacağınız program için maksimum yük miktarını gösteriyor ama biz nekadar yük koyduğumuzu bilmedikten sonra pek bi önemi kalmıyor bu özelliğin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Exelente

quote:

quote:

Evet bence makinanın tek eksik yönü bu ağırlığı göstermeliydi,böyle bir özelliği atlamaları can sıkıcı kullanacağınız program için maksimum yük miktarını gösteriyor ama biz nekadar yük koyduğumuzu bilmedikten sonra pek bi önemi kalmıyor bu özelliğin.

Belirtilen maksimum yük miktarı aşılınca uyarı vereceğini düşünüyorum öyle olmasa dahi el kantar olmuş az çok ne kadar yük olduğunu tahmin ediyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Belirtilen maksimum yük miktarı aşılınca uyarı vereceğini düşünüyorum öyle olmasa dahi el kantar olmuş az çok ne kadar yük olduğunu tahmin ediyorum.

Denemek lazım dostum onu,ben ayarlıyamam herhalde ama bi şekilde ayarlıyor annem :) zaten ,olsa iyi olurdu.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Denemek lazım dostum onu,ben ayarlıyamam herhalde ama bi şekilde ayarlıyor annem :) zaten ,olsa iyi olurdu.

Zaman içersinde el kantara dönüyor

• Merhava oncelikle incelemeniz cok guzel olmus emeginize saglik..

Electrolux makineyi tercih etmemdeki onemli bir etken buhar ozelligi olmasi fakat kullanan birilerinden bunu sormak ogrenmek daha iyi olur diye dusunuyorum..

Gun icinde giydigim kirlenmemis ama sadece terlemeden dolayi (cok terleyen biriyim) kirliye attigim tshirt gomlek i buharda yikama ozelligi ile temizleyebiliyor muyum?Kir olarak sadece deodorantin biraktigi kokuyu dusunebilirsiniz..
    Ya da sivi detarjanla kisa program buhar yerine tercih mi edilmeli?

Birde makine programda maks alabilecegi agirligi gosteriyormus.. Icine agirlik koyarak maksimumu gectigimizde uyari veriyor mu testini yapma imkaniniz olursa cok memnun olurum.. Malum yeni ev hanimi olacak bir bayanin el terazisi baya bi zamanla olusur :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bhdrctr

Merhava oncelikle incelemeniz cok guzel olmus emeginize saglik..

Electrolux makineyi tercih etmemdeki onemli bir etken buhar ozelligi olmasi fakat kullanan birilerinden bunu sormak ogrenmek daha iyi olur diye dusunuyorum..

Gun icinde giydigim kirlenmemis ama sadece terlemeden dolayi (cok terleyen biriyim) kirliye attigim tshirt gomlek i buharda yikama ozelligi ile temizleyebiliyor muyum?Kir olarak sadece deodorantin biraktigi kokuyu dusunebilirsiniz..
    Ya da sivi detarjanla kisa program buhar yerine tercih mi edilmeli?

Birde makine programda maks alabilecegi agirligi gosteriyormus.. Icine agirlik koyarak maksimumu gectigimizde uyari veriyor mu testini yapma imkaniniz olursa cok memnun olurum.. Malum yeni ev hanimi olacak bir bayanin el terazisi baya bi zamanla olusur :)

Şöyle söyleyim aşırı ter kokmayan bir tişörtü tahmini %85 gibi kokudan arındırıyor ve giyilebilecek hale getiriyor kesinlikle rahatsızlık vermiyor.hiçbir makinanın buhar fonksiyonuyla çamaşırı sanki yeni yıkanmış gibi yapmayacağını unutmayın. elbette herkesin el terazisi olmak durumunda değil bunuda göz kararı tanburun üçte biri boş kalacak şekilde ayarlayabilirisiniz.makina bildiğim kadarıyla maksimum yük aşılınca error veriyor fırsat bulabilirsem denerim.

• Ustam öncelikle hayırlı olsun. İnşallah değiştirmeyi düşünene kadar sorunsuz kullanırsın.

Ben bu ürünle Samsun wf80f5eu2 arasında kaldım. Bu ürünü alırsam internetten almak zorundayım oda korkutuyor açıkcası biraz. Birde servis konusunda korkum var. Birde Marka 10 numara bir marka ama bu ürün nasıl acaba 10 numara mı yoksa 1 numaramı bilemedim. Ustam senin yönlendirmene göre alacam nedersin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ariel89

Ustam öncelikle hayırlı olsun. İnşallah değiştirmeyi düşünene kadar sorunsuz kullanırsın.

Ben bu ürünle Samsun wf80f5eu2 arasında kaldım. Bu ürünü alırsam internetten almak zorundayım oda korkutuyor açıkcası biraz. Birde servis konusunda korkum var. Birde Marka 10 numara bir marka ama bu ürün nasıl acaba 10 numara mı yoksa 1 numaramı bilemedim. Ustam senin yönlendirmene göre alacam nedersin?

Aynı makinayı bende almayı düşündüm ve sonra satıcının bir yorumu bana son derece mantıklı geldi ve electrolux aldım yorumu şuydu "diğer markalar köpüğü kontrol etmek için uğraşır ve daha az su tüketir samsungsa çamaşırı köpük içinde bırakır sonra köpükten arındırmak için bolca su harcar" bu zaman zarfında seçimimden son derece memnunum tavsiye ederim

• Cihaz aşırı yük doldurulursa herhangi bir uyarı vermez. 12 dakikalık çamaşırı suya yedirme fazından sonra çamaşır için normalden fazla su aldığını tespit ederek daha iyi sonuç almanız için süreyi uzatır. Tabi Time Manager ile süreyi kısmadıysanız.

Kazanı tartma özelliği bu makinede yoktur. O özelliğin olması için benim kullandığım AEG'ye bakabilirsiniz. AEG kazanı tartarak tahminen programın ne kadar kısalacağını baştan gösteriyor, yüke göre deterjan önerisi yapıyor.

Buhar özelliği mükemmel çalışıyor. 1 gün giyilmiş, hoş kokusunu kaybetmiş çamaşırı tamamen tazeleyebiliyor. Buna ilaveten bir önceki yıkamadan kalan yumuşatıcılı suyu da ısıtmış olduğu için çamaşıra yumuşatıcı kokusu siniyor. Yumuşatıcı kullanmadıysanız ferah bir buhar kokusu ile çıkıyor. Buhar kesinlikle işe yarıyor. Düğünde üzerine olabildiğince ağır sigara kokusu sinmiş ceketi kuru temizlemeden çıkmış gibi bir hale getiriyor. Havası çok temiz ve rüzgarlı bir yerde 1 gün boyunca havalandırmışsınız gibi bir etkisi oluyor kısacası.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.