Şimdi Ara

ELECTROLUX EWF 1487 HDW 8Kg 1400 devir Buharlı Ç. Makinası İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
3
Favori
16.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün itibarıyla makinamın kurulumu yapıldı ilk izlenim olarak malzeme kalitesi ortalama kalitenin oldukça üzerinde ekran basit ve anlaşılır şekilde dizayn edilmiş yan kontroller(sıcaklık, dönüş hızı,ön yıkama, kolay ütü, gecikmeli başlatma, ekstra durulama) dokunmatik.XXL kazan oluşu benim için önemli bir artı. Su, tahliye kapağı içersindeki oluk vasıtasıyla boşaltılıyor bence güzel düşünülmüş ve pratik olmuş. Makinada optisens denen yük sensörü mevcut çamaşır yüküne göre kullanılacak su miktarı ve sıcaklığı ayarlıyor. ilk çalıştırma esnasında açıkcası canım biraz sıkıldı zira pompa motoru eski elektrolux makinama göre belki 2-3db daha az gürültülü çalışıyor ama tambur ilk döndüğünde keyfim yerine geldi çünkü 1m den sonra dönüş sesini duymak neredeyse imkansız fısıltıyla çamaşır yıkıyor tek duyulan ses çamaşırların çama yada tambura çarpışı esnasında çıkan ses.sıkma modunda 800 devirde son derece sessiz çalışıyor.1000 devirden sonra motor kendini belli ediyor ancak 1400 devirde eski makinamın 800 devirde çıkardığı sesten yaklaşık 12db daha az ses çıkartıyor.bir bornoz(ki oldukça fazla su çekiyor)ve bir şort yıkattım denge kontrolü bir miele nin stabilitesi gibi değil elbette ama 3 şok emici ile gayet başarılı buldum 3-4 parça daha olsa çamaşırları tambura dağıtıp çok daha başarılı bir iş çıkaracağını düşünüyorum. Buharla tazeleme fonksiyonu hoşuma gitti ilk önce 4-5 defa çok az miktarda su alıp bu suyu buhara dönüştürüyor tambur dönerken çamaşıra nüfuz ettiriyor bu işlem yaklaşık 20 dakika sürüyor sonucu beğendim diyebilirim. Eksik diyebileceğim bir nokta anlık olarak çamaşır miktarını göstermemesi yalnızca program modlarında maksimum yükün ne olacağını görebiliyoruz.program içersinde su alma yıkama durulama ve sıkma adımlarını takip etmek mümkün eğer isterseniz program bitiminde sesli uyarı veriyor.son olarak iki video çektim biri yıkama diğeri sıkma esnasında çekilmiştir kısa yinede kabaca bir fikir vermeye yeter sanırım.

YIKAMA

SIKMA(1200 DEVİRDE)

RESİMLER

ELECTROLUX EWF 1487 HDW 8Kg 1400 devir Buharlı Ç. Makinası İncelemesi  ELECTROLUX EWF 1487 HDW 8Kg 1400 devir Buharlı Ç. Makinası İncelemesi

ELECTROLUX EWF 1487 HDW 8Kg 1400 devir Buharlı Ç. Makinası İncelemesi  ELECTROLUX EWF 1487 HDW 8Kg 1400 devir Buharlı Ç. Makinası İncelemesi

ELECTROLUX EWF 1487 HDW 8Kg 1400 devir Buharlı Ç. Makinası İncelemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 9 Temmuz 2013; 23:15:26 >

• Çok güzel bir inceleme olmuş, elinize emeğinize sağlık. Böylesine az ve dengesiz bir yükle bile böylesine sıkması muazzam. Almak isteyenler için yol gösterici olacağına eminim. Başlığa denk gelinmemiş olabilir, bence emeğinize yazık etmeyin. Makinenizi iyi günlerde kullanın. Eski makinenin sorunu neydi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Çok güzel bir inceleme olmuş, elinize emeğinize sağlık. Böylesine az ve dengesiz bir yükle bile böylesine sıkması muazzam. Almak isteyenler için yol gösterici olacağına eminim. Başlığa denk gelinmemiş olabilir, bence emeğinize yazık etmeyin. Makinenizi iyi günlerde kullanın. Eski makinenin sorunu neydi?

Teşekkür ederim.haklısınız belki bir iki kişi için yararlı olur düşüncesiyle fikrimi değiştirdim.eski makinanın belirli br sorunu yoktu aslında ama kapasitesi yetersiz geliyordu birde enerji verimliliği düşüktü bu sebeplerle yenilemeye kara verdik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

Kimsenin ilgisini çekmediğine göre silinebilir!

Dostum nasıl kimsenin ilğisini çekmedi konuyu detaylı ve dikkatli bir biçimde takipdeyim emeğin için teşekkürler ürünün hiçbir yerde incelemesi yoktu sonuçta ilk oldun,candogan62 kardeşim de konuya uğradığına göre takipçisi çok olur konunun.EWF1487HDW açıkçası benim çok merak ettiğim makinalardan biriydi konu benim için çok yararlı oldu tekrar teşekkür ederim emeğin için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exelente -- 8 Temmuz 2013; 14:45:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exelente

quote:

Kimsenin ilgisini çekmediğine göre silinebilir!

Dostum nasıl kimsenin ilğisini çekmedi konuyu detaylı ve dikkatli bir biçimde takipdeyim emeğin için teşekkürler ürünün hiçbir yerde incelemesi yoktu sonuçta ilk oldun,candogan62 kardeşim de konuya uğradığına göre takipçisi çok olur konunun.EWF1487HDW açıkçası benim çok merak ettiğim makinalardan biriydi konu benim için çok yararlı oldu tekrar teşekkür ederim emeğin için.

Faydası dokunduysa ne mutlu rica ederim
  • Merhaba, uzun süredir bu forumu takip ediyorum her türlü konuda, çok yardımı dokundu. Emeğinize sağlık, yakında düğünüm var sonunda üye olmaya karar verdim :) Çünkü beyaz eşya araştırması yapıyorum. Özellikle üye olursam daha sağlıklı bilgi edinebilirim diye düşündüm. Ben de sizin bu incelediğiniz makineye benzer bir Elektrolux çamaşır mak. beğendim. EWF 1486 GDW .. Sizin makinenizle arasındaki farkı öğrenebilir miyim? Eksileri artıları vs. Yani benim hoşuma gitti.. Bir de bulaşık makinesi var beğendiğim yine Elektrolux. Aslında beğendiğim demeyelim de kullanım olarak olabilir dediğim bir ürün. Sonuçta çok büyük bir bütçemiz yok. Çamaşır makinesi konusunda yardımcı olablrseniz bulaşık mak.nin de kodunu yazıp sizden yorum bekleyebilirm. Şimdiden teşekkürler
  • Makineniz hayırlı olsun. Güzel bir inceleme olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adigedyg

Merhaba, uzun süredir bu forumu takip ediyorum her türlü konuda, çok yardımı dokundu. Emeğinize sağlık, yakında düğünüm var sonunda üye olmaya karar verdim :) Çünkü beyaz eşya araştırması yapıyorum. Özellikle üye olursam daha sağlıklı bilgi edinebilirim diye düşündüm. Ben de sizin bu incelediğiniz makineye benzer bir Elektrolux çamaşır mak. beğendim. EWF 1486 GDW .. Sizin makinenizle arasındaki farkı öğrenebilir miyim? Eksileri artıları vs. Yani benim hoşuma gitti.. Bir de bulaşık makinesi var beğendiğim yine Elektrolux. Aslında beğendiğim demeyelim de kullanım olarak olabilir dediğim bir ürün. Sonuçta çok büyük bir bütçemiz yok. Çamaşır makinesi konusunda yardımcı olablrseniz bulaşık mak.nin de kodunu yazıp sizden yorum bekleyebilirm. Şimdiden teşekkürler

Muhtemelen öncelikli olarak motor değişik çünkü enerji tüketim değerleri ve aynı devirdeki gürültü seviyeleri farklı kendinizde linkteki tablodan bakabilirsiniz mutluluklar dilerim

http://www.electrolux.com.tr/Products/Product-comparison-page/?productids=23cbc56a-c721-4985-be68-741393110ae9,c241f87b-34cd-47fa-9e77-f9f2c5edada5
  • quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Makineniz hayırlı olsun. Güzel bir inceleme olmuş.

Teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: adigedyg

Merhaba, uzun süredir bu forumu takip ediyorum her türlü konuda, çok yardımı dokundu. Emeğinize sağlık, yakında düğünüm var sonunda üye olmaya karar verdim :) Çünkü beyaz eşya araştırması yapıyorum. Özellikle üye olursam daha sağlıklı bilgi edinebilirim diye düşündüm. Ben de sizin bu incelediğiniz makineye benzer bir Elektrolux çamaşır mak. beğendim. EWF 1486 GDW .. Sizin makinenizle arasındaki farkı öğrenebilir miyim? Eksileri artıları vs. Yani benim hoşuma gitti.. Bir de bulaşık makinesi var beğendiğim yine Elektrolux. Aslında beğendiğim demeyelim de kullanım olarak olabilir dediğim bir ürün. Sonuçta çok büyük bir bütçemiz yok. Çamaşır makinesi konusunda yardımcı olablrseniz bulaşık mak.nin de kodunu yazıp sizden yorum bekleyebilirm. Şimdiden teşekkürler

Muhtemelen öncelikli olarak motor değişik çünkü enerji tüketim değerleri ve aynı devirdeki gürültü seviyeleri farklı kendinizde linkteki tablodan bakabilirsiniz mutluluklar dilerim

http://www.electrolux.com.tr/Products/Product-comparison-page/?productids=23cbc56a-c721-4985-be68-741393110ae9,c241f87b-34cd-47fa-9e77-f9f2c5edada5

Hatırladım :) Sizin makineniz daha pahalıydı, o yüzden buna olabilir demiştik. Hayırlı olsun güle güle kullanın.. Sağolun bu arada :)
  • Öncelikle makineniz hayırlı olsun,güle güle kullanın. Gerçekten çok güzel bir cihaz aldınız. İncelemeniz de çok güzel olmuş, elinize emeğinize sağlık.
    Düşünenler için oldukça faydalı olacaktır.

Miele'den sonra Electrolux-Aeg bana şuanda en güven veren marka şuanda. Malzeme kalitesi olsun, müşteri hizmetleri ve servisleri olsun, son derece kaliteliler. Bende yakın zamanda evimde buzdolabı ve bulaşık makinesi tercihimi Aeg'den yana, çamaşır makinesi tercihimi ise Electrolux'ten yana kullandım.

Yaklaşık 3 aydır da 1687 HDW modelini kullanmaktayım ve çok memnunum. Özellikle time manager çok kullanışlı. Makine zaten yıkama aşamasında tamamen sessiz, makine eğer tam dolu değilse çamaşırların vurma sesi duyuluyor sadece. Eğer doluysa zaten oda yok.

Sıkmada ise oldukça sessiz. Yalnız bir şeyi belirtmek istiyorum, videoda sıkma biraz fazla sesli çıkmış. Gerçekte o kadar sesli değil bizim makineler. Tabi çekilen kameranın mikrofonunun bu konuda çok etkisi var, gerçeğe göre az yada fazla çekebiliyorlar sesi. :)

Tekrar hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi street_cops -- 8 Temmuz 2013; 23:58:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: street_cops

Öncelikle makineniz hayırlı olsun,güle güle kullanın. Gerçekten çok güzel bir cihaz aldınız. İncelemeniz de çok güzel olmuş, elinize emeğinize sağlık.
    Düşünenler için oldukça faydalı olacaktır.

Miele'den sonra Electrolux-Aeg bana şuanda en güven veren marka şuanda. Malzeme kalitesi olsun, müşteri hizmetleri ve servisleri olsun, son derece kaliteliler. Bende yakın zamanda evimde buzdolabı ve bulaşık makinesi tercihimi Aeg'den yana, çamaşır makinesi tercihimi ise Electrolux'ten yana kullandım.

Yaklaşık 3 aydır da 1687 HDW modelini kullanmaktayım ve çok memnunum. Özellikle time manager çok kullanışlı. Makine zaten yıkama aşamasında tamamen sessiz, makine eğer tam dolu değilse çamaşırların vurma sesi duyuluyor sadece. Eğer doluysa zaten oda yok.

Sıkmada ise oldukça sessiz. Yalnız bir şeyi belirtmek istiyorum, videoda sıkma biraz fazla sesli çıkmış. Gerçekte o kadar sesli değil bizim makineler. Tabi çekilen kameranın mikrofonunun bu konuda çok etkisi var, gerçeğe göre az yada fazla çekebiliyorlar sesi. :)

Tekrar hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

Sıkma konusunda kesinlikle haklısın başta taraflı yaklaştığım düşünülebilir diyerek mikrofondan alınan kayıdın daha yüksek seviyede duyulduğunu belirtmemiştim meret telefon fısıltıyı bile kayıt ettiği için sıkma sesi olduğundan çok daha yüksek duyuluyor.birde ipad ile kayıt etmeyi düşünüyorum belki aslına daha yakın bir video kaydı alabilirim.
  • bu makinede bağımsız sıcaklık ve sıkma devri ayarları ile su jeti mevcutmudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdal.t

bu makinede bağımsız sıcaklık ve sıkma devri ayarları ile su jeti mevcutmudur.

sıkma devri sıcaklık gibi parametreleri kendiniz dilediğiniz şekilde ayarlayabiliyorsunuz su jeti bildiğim kadarıyla yok bence gerekte yok.
  • quote:

quote:

sıkma devri sıcaklık gibi parametreleri kendiniz dilediğiniz şekilde ayarlayabiliyorsunuz su jeti bildiğim kadarıyla yok bence gerekte yok.

hızlı cevabınız ve ilginize teşekkür ederim.sıkma devirleri 100,100 artıp eksiliyor değilmi.hangi programda kaç derece de yıkayabileceğine ve kaç devirde sıkabileceğine makineye bağlı kalmadan biz karar verebiliyoruz değilmi.şimdiden teşekkürler.saygılarımla
  • merhaba, ben de bu hafta içinde buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası ocak ve fırın almayı düşünüyorum.
    Bu makina çok beğenilmiş sanırım fiyatı da çok uçuk değil alınabilir gibi
    bunun yanında bana toplamda 5bin-6bin arasında(bu çamaşır makinası da fiyatın içinde ) yukarıda saydığım eşyalar için tavisyede bulunabilir misiniz ?
    Buzdolabının dondurucusu altta olsun istiyorum teşekkür ederim şimdiden
  • quote:

quote:

quote:

hızlı cevabınız ve ilginize teşekkür ederim.sıkma devirleri 100,100 artıp eksiliyor değilmi.hangi programda kaç derece de yıkayabileceğine ve kaç devirde sıkabileceğine makineye bağlı kalmadan biz karar verebiliyoruz değilmi.şimdiden teşekkürler.saygılarımla

Sıkmada 1400-1200 şeklinde 200 erli adımlarla minimum 400 devire kadar ayarlama şansınız var.programların içersinde ön tanımlı zaman, devir ve ısı ayarı mevcut ancak bu parametrelden istediğinizi değiştirme şansınız elbette var
  • quote:

Orijinalden alıntı: *bengü*

merhaba, ben de bu hafta içinde buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası ocak ve fırın almayı düşünüyorum.
    Bu makina çok beğenilmiş sanırım fiyatı da çok uçuk değil alınabilir gibi
    bunun yanında bana toplamda 5bin-6bin arasında(bu çamaşır makinası da fiyatın içinde ) yukarıda saydığım eşyalar için tavisyede bulunabilir misiniz ?
    Buzdolabının dondurucusu altta olsun istiyorum teşekkür ederim şimdiden

Ç. makinası konusunda 1487 kesinlikle önerebileceğim bir makina diğer konularda candoğan62 daha bilgili ve size mutlaka yardımcı olacaktır kolaygelsin.
  • Bu arada db metre ile ses ölçümü yaptım 1 metreden sıkma esnasında çıkan değer fabrika verisiyle uyuyor 75db yıkamada ise 49db i geçmiyor.
  • güzel incleme olmuş hayırlı olsun bol bol çamaşır yıkamak nasip etsin
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.