Şimdi Ara

ELECTROLUX EWF 1487 HDW 8Kg 1400 devir Buharlı Ç. Makinası İncelemesi (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
3
Favori
16.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam o koçtaş ın en üst katındaki darty kapanmadı mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: user name

Hocam o koçtaş ın en üst katındaki darty kapanmadı mı

hayır kapanmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: street_cops

Öncelikle makineniz hayırlı olsun,güle güle kullanın. Gerçekten çok güzel bir cihaz aldınız. İncelemeniz de çok güzel olmuş, elinize emeğinize sağlık.
    Düşünenler için oldukça faydalı olacaktır.

Miele'den sonra Electrolux-Aeg bana şuanda en güven veren marka şuanda. Malzeme kalitesi olsun, müşteri hizmetleri ve servisleri olsun, son derece kaliteliler. Bende yakın zamanda evimde buzdolabı ve bulaşık makinesi tercihimi Aeg'den yana, çamaşır makinesi tercihimi ise Electrolux'ten yana kullandım.

Yaklaşık 3 aydır da 1687 HDW modelini kullanmaktayım ve çok memnunum. Özellikle time manager çok kullanışlı. Makine zaten yıkama aşamasında tamamen sessiz, makine eğer tam dolu değilse çamaşırların vurma sesi duyuluyor sadece. Eğer doluysa zaten oda yok.

Sıkmada ise oldukça sessiz. Yalnız bir şeyi belirtmek istiyorum, videoda sıkma biraz fazla sesli çıkmış. Gerçekte o kadar sesli değil bizim makineler. Tabi çekilen kameranın mikrofonunun bu konuda çok etkisi var, gerçeğe göre az yada fazla çekebiliyorlar sesi. :)

Tekrar hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

Bu urunden hala memnun musunuz? Kurutnmali camasir makinasi almayi planliyorum ve forumda da bir cok yerde Electrolux oneriyorlar.
    Birde tek kurutma makinalarinda olan Tuy toplama ozelligi var mi?
  • Arkadaşlar internet mağazalarının hiçbirinde bu ürünü bulamıyorum ? stoklara tekrar gelecek mi acaba diye düşünüyorum ama diğer electrolux modelleri de giderek azalıyor? farklı bir durum mu var bu ürünü aramayı bırakmalı mıyım?
  • Selam arkadaşlar bu çamaşır makinasını bende aldım.Ve aldığım zaman kafamda bazı sorular vardı.Şu anda 2 aydır kullanıyorum evde makina vibrasyonu ve sesi kalmadı diyebilirim.Bir makina 1400 devir çevirerek bu kadar mı sessiz olur.Maalesef oluyormuş yıkamada ve kurutmada sıkıntısız bir makina alacaklara tavsiyemdir.
  • user name kullanıcısına yanıt
    darty kapandı fakat yerine bimeks geldi..
  • Makinayı satın alalı tam bir yıl oldu bu sürede halen sorunsuz çalışmakta doğru bir tercih yapmışım
  • quote:

Orijinalden alıntı: turya31

Selam arkadaşlar bu çamaşır makinasını bende aldım.Ve aldığım zaman kafamda bazı sorular vardı.Şu anda 2 aydır kullanıyorum evde makina vibrasyonu ve sesi kalmadı diyebilirim.Bir makina 1400 devir çevirerek bu kadar mı sessiz olur.Maalesef oluyormuş yıkamada ve kurutmada sıkıntısız bir makina alacaklara tavsiyemdir.

Selamlar,

Bu makineden (ELECTROLUX EWF1487HDW) aldığınıza emin misiniz, başka (kurutmalı) bir model olmasın? Ya da kurutmadan kastınız?

Firmanın sitesinde bu ürün kurutmalı olarak geçmiyor...

http://www.electrolux.com.tr/Products/%C3%87ama%C5%9F%C4%B1r_Y%C4%B1kama/%C3%87ama%C5%9F%C4%B1r_Makineleri/Solo/EWF1487HDW

Kurutmalı Electrolux modelleri:

http://www.electrolux.com.tr/Products/%C3%87ama%C5%9F%C4%B1r_Y%C4%B1kama/Kurutmal%C4%B1_%C3%87ama%C5%9F%C4%B1r_Makineleri
  • memint M kullanıcısına yanıt
    Sıkma demek istedi sanırım bu makinada kurutma özelliği bulunmuyor.
  • Bence de öyle demek istemiş olabilir...
  • arkadaşlar bu Electrolux EWF1486GDW ile SIEMENS WM10Q482TR arasına kaldım electrolux 1500 lira Siemens 1300 liraya gelicek ,

electrolux daha özellikli duruyor inverter motor olması çok fark eder mi ? yanı hangisini tercih etmemiz daha iyi olur 2side 8kg,biri 1400 diğeri 1000 devir 1000devirden fazlası gereksiz diyorlar ne diyorsunuz ?
  • İkisi arasında elbette EWF1486GDW daha mantıklı.

1400 devir kullanmayanlar 1400 devrin yarattığı konforu bilmezler.

Ben de bundan 10 yıl önce 1000 devri yeterli görürdüm ama 2000 devirli Gorenje makinenin rahatlığını görünce yine A sıkma performanslı 1400 devirli AEG aldım.

Kurutma makinem normalde 2 saat 2 dakika dediği kurutma programını çamaşırlar iyi sıkıldığı için 50 dakikada tamamlıyor.

Kurutma makinesinin saymazsak kışın çamaşırların hızlıca kuruması da cabası. Sonuçta durulama suyunun kirini taşıyıp ıslak ıslak bekleyip kuruyacağına tüm deterjan artıkları ve suyu iyice sıkılmış olarak kuruması çok daha mantıklı.

Konu 1400 devir olması da değil elbette. Inverter motor teknolojili makine almak da önemli.

Inverter motorlu makinelerde yıkama esnasında sadece çamaşırların ve suyun sesi çıkıyor. Motor sesi duymuyorsunuz. Sıkmada da ses seviyesi daha düşük. Motor arka arkaya çalıştırmalarda yorulup ısınmıyor.

Bunun dışında EWF1486GDW modelinde buharla kırışık açma ve buharla havalandırma programları var. Üzerine koku sinmiş eşyaları yıkayamadığınızda havalandırabiliyorsunuz.

Bunun dışında tambur genişliği, tambur dokusu ve çamaşır doldurma ağzının daha geniş olması diğer artıları.

İki makine arasındaki ses farkını görmeniz açısından video da ekleyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 19 Temmuz 2014; 23:13:52 >
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba,
    kurutmalı olarak 2 secenege indirdik.

Electrolux EWW1486HDW - 1900 tl
    Samsung WD906U4SAWQ - 1550 tl

Electrolux modeli tavsiye edersiniz sanırım ama fiyat farkı da çok, (GG'deki özel indirim nedeniyle)
    ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

hocam merhaba,

Electrolux modeli tavsiye edersiniz sanırım ama fiyat farkı da çok, (GG'deki özel indirim nedeniyle)
    ne dersiniz?

eww1486hdw modelini tavsiye ederim
  • hocam elektrolüx servisleri nasıldır?
    samsungun o konuda eksisi var genelde konusuluyor.
  • quote:

hocam elektrolüx servisleri nasıldır?
    samsungun o konuda eksisi var genelde konusuluyor.

Servisi sadece kurulum yapıldığı zaman gördüm ve çok şükür işim bir daha düşmedi net birşey söyleyemem ama kurulum yaptıkları sırada herhangi bir sorunla karşılaşmadım.
  • merhaba,
    1486 ile 1487 arasında ciddi bir fark varmıdır? 1487 bulamadım da alternatif 1486 e yönelmeyi düşünüyorum...
    teşekkürler
  • KORO K kullanıcısına yanıt
    Aradaki farkı bilemiyorum ancak sitesinden gerekli bilgiyi öğrenebilirsiniz kolaygelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sunstorms

quote:

hocam merhaba,

ne dersiniz?

eww1486hdw modelini tavsiye ederim

hocam 1486 değil de 1686 aldı kardesim..
    onun için soruyordum ben tavsiyeleri,
    farkı ne bilmiyorum acıkcası ama ilk izlenimler, kurutma süresinin çok uzun oluşu 3-4 saat sürüyomus? veya daha bulamadılar ayarlarını tam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 9 Ağustos 2014; 22:19:30 >
  • EWW1486HDW (8 kg) battaniye,yorgan tarzı şeyler yıkar mı? Eğer yıkamazsa ne almalıyım?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.