Şimdi Ara

El yayı (Bilek Yayı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
37.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben bugün 2 tane bilek yayı aldım arkadaşlar.Amaç bilek ve çevresindeki kasları güçlendirmek.Bilek güreşinde ve yumruklarda etkili olmak için.Sizce faydası olur mu ?

• ağırlığı oynak dambıl alıp evirip çevirseydin elinde ağırlığı artmadığı için pek faydasını göremessin benim görüşüm bu
  • Başka bir konu üzerindede açtım bu başlığı.Önümüzdeki hafta 3 kiloluk 2 tane dambıl alıcam.onlarla ilerletmeyi düşünüyorum.Yumruk ve bilek güreşi için biceps ve triceps kaslarının yapılı ve sağlam olması gerekiyormuş.Yaşım 15 fazla abartmak istemiyorum boy uzamasına engeldir diye söylentiler var.Gerçi boyum 1.76 ama daha uzaması lazım.18'imde falan fitness salonuna yazılcam.amaç demir ve üçgen bir vücuda sahip olmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmetGüler

Başka bir konu üzerindede açtım bu başlığı.Önümüzdeki hafta 3 kiloluk 2 tane dambıl alıcam.onlarla ilerletmeyi düşünüyorum.Yumruk ve bilek güreşi için biceps ve triceps kaslarının yapılı ve sağlam olması gerekiyormuş.Yaşım 15 fazla abartmak istemiyorum boy uzamasına engeldir diye söylentiler var.Gerçi boyum 1.76 ama daha uzaması lazım.18'imde falan fitness salonuna yazılcam.amaç demir ve üçgen bir vücuda sahip olmak

ben senin yaşındayken tek kol 8 kilo çok tekrar çalışıyodum boyumda şuan 1.82 maşallahı var yani kısalık yapmadı korkma genç çalış

• quote:

Orijinalden alıntı: Karlito Yalaréz

quote:

Başka bir konu üzerindede açtım bu başlığı.Önümüzdeki hafta 3 kiloluk 2 tane dambıl alıcam.onlarla ilerletmeyi düşünüyorum.Yumruk ve bilek güreşi için biceps ve triceps kaslarının yapılı ve sağlam olması gerekiyormuş.Yaşım 15 fazla abartmak istemiyorum boy uzamasına engeldir diye söylentiler var.Gerçi boyum 1.76 ama daha uzaması lazım.18'imde falan fitness salonuna yazılcam.amaç demir ve üçgen bir vücuda sahip olmak

ben senin yaşındayken tek kol 8 kilo çok tekrar çalışıyodum boyumda şuan 1.82 maşallahı var yani kısalık yapmadı korkma genç çalış

Dambıllar cazibemden yıkılıp kalıcak çalışmak ne kelime

• Ben de var pek bir faydasını göremezsin, olan kası güçlendirir sadece. Yumruk da teknikle alakalı.
  • hiçbir yararı yok 1.5 ay sıktım ne kalınlaşma var ne güçlenme.sadece dumbell ild bilek çalışınca hemen etkisi çıktı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben faydasını gördüm torbaya yumruk atarken bileğin sakatlanmasını önlüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: bizdesevdikpanpa

hiçbir yararı yok 1.5 ay sıktım ne kalınlaşma var ne güçlenme.sadece dumbell ild bilek çalışınca hemen etkisi çıktı.

yok be aga ben de de var 2 tlye aldım.düzenli çalışmadığım halde dirsek ve bilek arası bölümde kas gelişimi bariz.bir süre sonra 40 yada 80 kg basanları almak lazım.
  • 2 yıldır yay çalışan arkadaşlarım var. Bruce Lee misali bütün bilek kasları şerit şerit ve ayrık. Güzel görüntüleri var fakat bilek güreşinde 2 saniyede alıyorum :/
    Yani anlayacağınız kas ile güç her zaman aynı şey değil. Sağlam yani zımba gibi bir bilek istiyorsanız birçok şeye aynı anda sahip olmalısınız. Başlıcaları genetik,kemik kuvveti,kas kuvveti ve hatta tendonların bile işlevi büyük.
  • bende bılek guresınde cok zayıfımdır kas dayanıklılık var kavgalarda ıyıyımdır boyumun kısa olmasına ragmen ama bılek guresınde cok zayıfım
  • El yayı bileğe vurmaz bunu bir kere bilin... El yayı sıktığınız yumruğu güçlendirir ve şekline güzellik katar. El yayı, bileğinizden dirseğinize kadar olan kısımı güçlendirir ve kasların ortaya çıkmasını sağlar. Yumruğunuzu sıkıp avuç içinize doğru bileğinizi eğdiğinizde bilek altında bir kas ortaya çıkar buraya çok etkisi olur el yayının.

Bilinen şudur ki, düz bar ve dumbell ile daha hızlı etki alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bolu Beyi

El yayı bileğe vurmaz bunu bir kere bilin... El yayı sıktığınız yumruğu güçlendirir ve şekline güzellik katar. El yayı, bileğinizden dirseğinize kadar olan kısımı güçlendirir ve kasların ortaya çıkmasını sağlar. Yumruğunuzu sıkıp avuç içinize doğru bileğinizi eğdiğinizde bilek altında bir kas ortaya çıkar buraya çok etkisi olur el yayının.

Bilinen şudur ki, düz bar ve dumbell ile daha hızlı etki alabilirsiniz.

kısa kas grubudur forearm 3 haftada şişti benimkiler kemik gibi küçük parmağım kadar damar çıkıyor kolum patlayacak gibi ama sadece bilekle bitmiyor iş
  • konuyu açalı çok uzun zaman geçmiş fakat aralıklarda olsa bilek çalışmaya devam ettim.eskisine oranla güçlendirdi bunu kabul etmek gerekir ama çok büyük bir güç ve kas artışı eklemedi bunu göz ardı etmemek lazım.aldığım 3 kg'lik dambıllar ile wrist curl hareketini yaptım çok uzun zamandırda yapıyorum gerçekten faydasını gördüm ve bilek yayına oranla daha fazla etki etti ağırlık arttırılınca bileğin potansiyelide çokça artıyor.
  • quote:

konuyu açalı çok uzun zaman geçmiş fakat aralıklarda olsa bilek çalışmaya devam ettim.eskisine oranla güçlendirdi bunu kabul etmek gerekir ama çok büyük bir güç ve kas artışı eklemedi bunu göz ardı etmemek lazım.aldığım 3 kg'lik dambıllar ile wrist curl hareketini yaptım çok uzun zamandırda yapıyorum gerçekten faydasını gördüm ve bilek yayına oranla daha fazla etki etti ağırlık arttırılınca bileğin potansiyelide çokça artıyor.

kalınlaşma oldu mu peki bileklerde ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaReZ

quote:

konuyu açalı çok uzun zaman geçmiş fakat aralıklarda olsa bilek çalışmaya devam ettim.eskisine oranla güçlendirdi bunu kabul etmek gerekir ama çok büyük bir güç ve kas artışı eklemedi bunu göz ardı etmemek lazım.aldığım 3 kg'lik dambıllar ile wrist curl hareketini yaptım çok uzun zamandırda yapıyorum gerçekten faydasını gördüm ve bilek yayına oranla daha fazla etki etti ağırlık arttırılınca bileğin potansiyelide çokça artıyor.

bilekler kalınlaşmadı hiçbir zaman.ama ön kol diye tabir ettiğimiz kaslar kalınlaştı ve güçlendi.damarlar belirginleşmeye başladı dışarda bakınca kollar şişikmiş gibi görünüyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: WaReZ

quote:

bilekler kalınlaşmadı hiçbir zaman.ama ön kol diye tabir ettiğimiz kaslar kalınlaştı ve güçlendi.damarlar belirginleşmeye başladı dışarda bakınca kollar şişikmiş gibi görünüyor

Alıntıları Göster
    Hortlatıyorum ama cok merak ettim. Boyun kac oldu vücut yaptınmı yay ile yarıyormu :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yumruk guclenmesi icin yumruk şinavi ve surekli kum torbasina yumruk atmak lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.