Şimdi Ara

El Yapımı Wireless Anten (Yagi - Uda 15-17 dB) !!Yeni Anten Eklendi!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
673
Cevap
8
Favori
325.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu anteni wiress modeme veya usb wirelesse nasıl monte edecegiz birkaç resimle gösterebilirmisin
  • Saol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoISoN -- 4 Mayıs 2007; 22:46:22 >
  • kardesım hersey guzel de bende airties wus 300 var bana onerebilicegın bısı var mı sonucta bızımkı ufacıkcık ben 5 metre usb kablosu aldım dısarı attım wus 300 ıdare edıyoz ama cok ıyı ceker dıyosan bende yapım bı de wuss 300 takılır mı sımdı acım mı wireless aletını bı bakarsan sevınırım bı de calısmaların guzel olmus tebrık ederım
  • quote:

Orjinalden alıntı: rasit019

Notebooklar için pcmia wifi kartlar var onlar için harici anten girişi olan varmı bildiğiniz ?

Üzgünüm hiçbir fikrim yok laptop olmadığı için bilemiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: PoISoN
    arkdaşım msn adresimi ************************* senle bir profosyonel bir konuda görüşmek istiyorum. En kısa zaManda görüşmek üzere

Adresiniz eklendi istersenizmesajı düzenleyip mail adresinizi kaldırın zira ceza almanızı istemem forum içerisinde mail adresi vermek yasak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lightt -- 5 Mayıs 2007; 21:51:51 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mimarsinan
    bu anteni wiress modeme veya usb wirelesse nasıl monte edecegiz birkaç resimle gösterebilirmisin

wireless modem olarak anteni sökülebilir bir modeme ihtiyacın var. Bende bu tarz bir modem yok ben PCI kart kullanıyorum PCI kartım aşağıda görülmekte.
     El Yapımı Wireless Anten (Yagi - Uda 15-17 dB) !!Yeni Anten Eklendi!!

İşte bu kartın antenini çıkartıp aşağıda kablonun ucundaki konektörü (ki bu konektör RP-SMA tipinde bir konektör) kartın anten çıkışına bağlıyorum.

USB cihazlar için eğer ekstra bir anten çıkışı mevcutsa ki çoğu cihazda bu yok direkt olarak oraya bağlıyorsun. Yoksa usb cihazına bir konektör bağlaman yada kabloyu USB cihaz içindeki external anten çıkışına lehimlemen gerekecektir. her iki durumdada alet garanti kapsamı dışında kalacaktır. Her cihazda bu bağlantı yerleri farklı konumdadır.

• quote:

Orjinalden alıntı: Raist_can

kardesım hersey guzel de bende airties wus 300 var bana onerebilicegın bısı var mı sonucta bızımkı ufacıkcık ben 5 metre usb kablosu aldım dısarı attım wus 300 ıdare edıyoz ama cok ıyı ceker dıyosan bende yapım bı de wuss 300 takılır mı sımdı acım mı wireless aletını bı bakarsan sevınırım bı de calısmaların guzel olmus tebrık ederım

Yukarıdaki mesajda USB cihazlar için uygulanabilecek yolu anlattım, ama bence önce yansıtıcılar vasıtasıyla çekim gücünü arttırmayı bir deneyebilirsin.
  • güzel çalışma tebrikler.....
  • TP-Link 651G Nerede satılır yok hiç bir yerde.
    Böyle bir üründe işimi görür ama oda yok Türkiyede sanırım.
    http://www.ubid.com/Gold_Duo_Wireless_LAN_Mini_802.11G__Adt_w%2fHigh_Gain_5_dBi_Antena/a702631963.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rasit019 -- 5 Mayıs 2007; 0:46:34 >
  • quote:

TP-Link 651G Nerede satılır yok hiç bir yerde.
    Böyle bir üründe işimi görür ama oda yok Türkiyede sanırım.
    http://www.ubid.com/Gold_Duo_Wireless_LAN_Mini_802.11G__Adt_w%2fHigh_Gain_5_dBi_Antena/a702631963.html

TP-Link tabiki satılıyor örnek olarak http://www.hipernex.com/pro.aspx?CID=3230&IID=59264 adresine bakabilirsin.

İkinci ürüne benzer bir ürünü biryerlerde gördüm ama Türkiye'de edimax ın EW-7318USg modeli vardı onun adreside şöyleydihttp://www.edimax.com.tw/html/english/products/EW-7318USg.htm

• selam lightt kardeş ben birşey soracağım
    önce içinde bulunduğum durumu arz edeyim
    200metre ötede bir wifi router ve bu router a bağlı bana 50 mtre uzakta bir wifi repeater var bende masaüstü pcimde linksys wifi pc card kullanıyorm

ben bu yagi anteni yapıp repeatera takmak istiyorum fakat bu yagi anten directional mış bu yüzden yöne nasıl çevircez ucunu mu istediğimiz yöne çevircez yoksa yan mı tutacaz nasıl döndürecez neresini istedğimiz tarafa çevirecez yani bunu bi açıkla
  • quote:

Orjinalden alıntı: recepky

ben bu yagi anteni yapıp repeatera takmak istiyorum fakat bu yagi anten directional mış bu yüzden yöne nasıl çevircez ucunu mu istediğimiz yöne çevircez yoksa yan mı tutacaz nasıl döndürecez neresini istedğimiz tarafa çevirecez yani bunu bi açıkla

Tekrarlayıcıya takacağına göre antenin ucu sinyali göndermek istediğin yöne doğru olmalıdır.
  • RG58 kazanç kaybı en yüksek olan kablo demişsin onun yerine kazanç kaybı en az kabloyu tercih etsek ? ama hangisi RG/58 ler 50 ohm. du sanırım kazanç kaybı en az olan kablo hangisi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rasit019 -- 9 Mayıs 2007; 1:55:44 >
  • quote:

RG58 kazanç kaybı en yüksek olan kablo demişsin onun yerine kazanç kaybı en az kabloyu tercih etsek ? ama hangisi RG/58 ler 50 ohm. du sanırım kazanç kaybı en az olan kablo hangisi ?

RG 58 kaybı en yüksek olan kablo değil öncelikle onu belirteyim, wireless uygulamalar için kaybı yüksek kalıyor yaklaşık olarak 1dB/m

Kazanç kaybı en düşük olan kablo hangisidir bilmiyorum. Kablolar hakkında bilgi içinhttp://www.timesmicrowave.com/ adresini bir kontrol etmeni tavsiye ediyorum.

Benim bildiğim düşük Kayıp oranlarına sahip kablolar şöyle (2442 MHz'de)

RG 8 0.41 dB/m
    RG 213 0.41 dB/m
    RG 214 0.40 dB/m
    LMR 400 0.21 dB/m
    LMR 240 0.41 dB/m

Bunlar sözde kolay bulunabilen kablolar lakin ben parça halde satan bir yer bulamadım henüz.
    Birde önemli bir nokta varki tüm kablolar 50 ohm olmalı, yani piyasada çok sık bulunan çok kaliteli uydu kabloları bu iş için uygun değildir çünkü bu tip kablolar 75 ohm dur.

• LAPTOPUNUZA YADA MINI-PCI KARTINIZA İSTEDİĞİNİZ BOYUTTA ANTEN TAKABİLMEK İÇİN
    MINI-PCI / RP-SMA ÇEVİRİCİ.

http://urun.gittigidiyor.com/LAPTOP-VE-MINI-PCI-KARTI-RP-SMA-CIKISA-CEVIRICI_W0QQidZZ4844298

• quote:

Orjinalden alıntı: Raist_can

Ustatlar ıste benım wus 300 bunun neresıne anten takıcam hatta ılk lehımlemem gerek ama neresıne :? resımlerde pek ıyı degıl ama sorun olursa daha cok yardımcı olurum

ya rapıde de yukledım burda olmayan bır ıkı tane daha var onu da verım ben elımden gelenı yapımda gerısı sızde çözümü yani :)

http://****.tv/623611

Resimler çok kötü hiç birşey seçilmiyor. Kart üzerinde ANT diye bir yazı aramayı dene. Yeşil bölgelerde yazar, yakınlarında sarı açık alanlardan olmalı.

• El Yapımı Wireless Anten Yagi-Uda 3

Konuyu düzenleyemediğim için buraya ekliyorum özür dilerim.

Arkadaşlar Yagi-Uda 2 modelinin aynısı ancak ayrıntıları değiştirdim anten çok daha kullanışlı bir hal aldı. Ayrıca güzel bir görünümede sahip oldu. Aşağıda ilgili resimler görülmekte.
    Antenin uç kısmına bir kapak taktım, kolay sökülebilir olması için kablo yerine arka kısmına bir adet saşe montaj N dişi konektör bağladım böylece farklı tip kablolarla kullanılma imkanı arttırılmış oldu. Antende kullandığım bakır malzemelerin tamamını çevre koşullarına karşı korumak için vernikledim (izolasyon verniği). Daha önceki antende kaybetiğim kapağın yerine daha küçük bir parçadan başka bir kapak yaptım ve yerine yerleştirdim. Kelepçe hala büyük küçüğü aranıyor.

Komple anten

Uç kısım kapak detayı

Aktif kısım (loop) detayı

Konektör detayı

Kelepçe detayı

Anteni yapıp kullanacak arkadaşların dikkat etmesi gereken önemli bir nokta var. Anteni kullanırken yatay ve dikey polarizasyon konumları çok önemli anteni kaynağa doğru çevirdikten sonra kendi yatay ekseni etrafında çevirerek sinyal seviyesinin maksimum olduğu noktada sabitlenmeli. Özellikle kaynak omnidirectional tipte bir antense mutlaka her iki polarizasyon konumu denenmeli.

• arkadaşlar orta derecede bilgisayar kullanıcısıyım

hp6196 kullanıyorum

elimde resimdeki antenden var

bunu wireless antenine nasıl dönüştürebilirim.:.:.

anteni bilgisayara nasıl bağlıyacam lütfen yardımcı olun

• quote:

Orjinalden alıntı: poyrazgtr34

arkadaşlar orta derecede bilgisayar kullanıcısıyım
    hp6196 kullanıyorum
    elimde resimdeki antenden var
    bunu wireless antenine nasıl dönüştürebilirim.:.:.
    anteni bilgisayara nasıl bağlıyacam lütfen yardımcı olun

Selam

Öncelikle şunu belirtmeliyimki resimdeki anteni bilgisayarına bağlayamazsın, bağlasanda hiç bir etkisi olmaz çünkü resimde görülen anten TV anteni ve TV frekanslarına cevap vermek üzere tasarlanmış bir anten. Başka bir değişle 470-860 MHz bandı için tasarlanmıştır.

WiFi sistemler ise 2.4 GHz (2400 MHz) bandında tasarlanmıştır, dolayısıyla farklı bir donanıma ihtiyaç duyarlar.

Sonuç yapılacak çok birşey yok bu anten wireless antenine dönüşmez.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.