Şimdi Ara

El freni çekik 1 km gittim. vay arkadaş...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
45.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün balıkçıyla kavga ettim hiç yapmıyacağım iş kafa dalgın işlerdede sorun var neyse. aracım otomatik tam balıkçıdan çıktım arabada bir ağırlık var gerçi 1.3 motor ama yok yani yavaşlıyorum geri ayağımı frenden çektikten sonra araba kıpırdamıyor ileri atılmıyor yani. neyse göstergelere bi baktım ünlem işareti dedim la noldu aniden el frenine baktım çekik gidiyormuşum. bu olabilirmi arkadaşlar otomatik viteste? aracımda ne arızalı ki gitmeme izin veriyor? şimdi ne gibi sorunlar çıkartır başıma. el frenini indirdikten sonra araç normale döndü denedim bir sorun yok gibi gözküyordu.

• Balatalar zarar görmüştür.

Ömürleri kısalmıştır .

El freni sonuna kadar çekik değilse , 2 3 diş çekikse gidebilir, aracınızdasorun olduğu anlamına gelmez.
  • El frenini iyi çekememişsin.
  • Bende geçen otogarda kar üzerinde el freni çekik gidiyormusum farkında degilim taksici söyledi arka tekerler dönmüyo kayıyor kardeş dedi :) 50 m anca gitmisimdir.
  • sağolun arkadaşlar şimdi deli gibi nette araştırıyorum. benim gibi milyon tane arkadaş yapmış. acemilikmi diyelim artık ne diyelim bilmiyorum.
  • Herkesin kafaları o kadar dalgın ki bunu çoğu kimse yapıyor...

Benim araçta uyarı işaretinin yanı sıra eğer hareket halinde isem sesli uyarıyla bilikte radyonun sesini kısıyor ve gösterge ekranı kırmızıya geçiyor. O zaman anlıyorum el frenini çekmeyi unuttuğumu...
  • Aracınızda hiçbirşey ağrızalı değil.El freni sistemi kitlemez sadece yavaşlatır.Mantığı bu. Hatta aracınız motoru sağlıklıymış 1.3 olmasına rağmen gitmesine izin vermiş.
    Karadüzen şanzuman testini de böyle yaparlar giderse abi şanzumanın onnumara derler ama ben pek inanmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: redkid778

Herkesin kafaları o kadar dalgın ki bunu çoğu kimse yapıyor...

Benim araçta uyarı işaretinin yanı sıra eğer hareket halinde isem sesli uyarıyla bilikte radyonun sesini kısıyor ve gösterge ekranı kırmızıya geçiyor. O zaman anlıyorum el frenini çekmeyi unuttuğumu...

aracınız ne hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • El freni çekik halde Bağcılar'dan Topkapı'da ki Anadolu otogarına gitmiştik geçmişte. Neredeyse 10 km. bana mısın demedi araba. 2600 motor ve V6 olunca tınmadı sanırım. Otogara ulaşınca farkettik el freninin çekili olduğunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antuaRri

quote:

aracınız ne hocam

E350
  • geçmiş olsun hocam olur böyle dalgınlıklar.

aklıma şu video geldi.

• ben eski arabayla bahçeli 7de piyasa bile yaptım yalnız kokudan 3 gün arabaya girilmedi
  • En fazla balata biter, başkada bişey olmaz, için rahat olsun...
  • quote:

quote:

quote:

aracınız ne hocam

E350

E350 ise normaldir. Nedense böyle lüks araçlarda radyodan "efendim el frenini indirmeyi unuttunuz." gibi bir cümle beklemişimdir hep. Benim corsa da gösterge panelinde ünlem işareti çıkarıyor yani

• Golfte el feni çekili hareket ettiğinizde sesli ve görsel uyarı veriyor.
  • En fazla balatalarla lastiklere zarar gelir tahminimce
  • quote:

Orijinalden alıntı: TüplüveÖfkeli

quote:

quote:

quote:

aracınız ne hocam

E350

E350 ise normaldir. Nedense böyle lüks araçlarda radyodan "efendim el frenini indirmeyi unuttunuz." gibi bir cümle beklemişimdir hep. Benim corsa da gösterge panelinde ünlem işareti çıkarıyor yani

98 model laguna`da ki abimiz onu cok guzel yapiyordu ama gunumuz araclarinda yok ilginc...

• 1 kmden pek bişey olmaz. eşim acemi iken 20 km gitmişti, bi de frenler tutmuyodu sonlara doğru diyo. yani anlıyo bi gariplik olduğunu ama gitmeye devam! neyse en son sitenin girişinde fren tutmuyo tabi, park halindeki minübüse bindirmişti. allahtan minübüse bişey olmadı, bizim aracın tampon dağılmıştı!
    onda bile çok fazla birşey olmamıştı, arkalar kampanaydı, onları değiştirdik, oldu gitti.
  • Sizden farklı olarak farkında olup da el freni çekik gittim.

Geçen hafta soğuktan yapışmış el freni aşağı inmiyordu yavaş yavaş gittim sırayla aşağı seviyeye indi el freni. Tamamen inene kadar 5 km gitmişimdir heralde.
  • benide başıma gelmişti Opel Asta da ,bi şey olmamıştı.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.