Şimdi Ara

Trafikte Bilincli Hareket Ediyorum Kulubu (75 Kisi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
386
Cevap
4
Favori
17.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Baktim herkes cep telefonu, araba, tv vb. urunler icin kulup kuruyor. Ben de boyle bir kulubun trafikte sorumlu hareket edenlerin ve buna hassasiyet gosterenlerin de hakki oldugunu dusundum. Bir deneme olacak, ragbet gorur gormez bilmiyorum. Belki psikolojik olarak baglayiciligi olur, daha iyi, daha dikkatli ve daha saygili surus yapmaya bizleri iter. Ne dersiniz? Soyle bir tanimlama yapmak istedim. Ekleme yapmak isteyen ya da onerisi olan varsa ilk mesaji degistiririz. Belki goruntulu paylasimlarla destekleriz bu basligi. Umarim ragbet gorur :)

-Tum yollar benim deyip kaptirip gitmiyorsan,
    -Her kosulda sinyal veriyorsan,
    -Durulmasi gereken yerde durup yol veriyorsan,
    -Far ayarini yaptirip ondeki surucunun gozunu aynasindan hasemat etmiyorsan,
    -ON VE ARKA sis farlarini sisli havalar haric zamansiz yakmiyorsan,
    -Seridine sigamayip diger seritleri ezmiyorsan,
    -Aynalarini muntazam kullaniyorsan,
    -Cam acik muzigi sonuna kadar yukseltmiyorsan,
    -"Hicbir kosulda" ondekinin tamponuna kadar girip taciz etmiyorsan,
    -Kirmizi isikta gecenin dordunde kamera olmasa da duruyorsan,
    -Yayalara mumkun oldugunca yaya gecitlerinde yol veriyorsan,
    -Tehlikeli sekilde makas atanlara kiziyor,ayipliyor ve yapmiyorsan,
    -Olmadik yere uygunsuz sekilde park etmiyorsan,
    -Karşındaki araç hata yapsa dahi camı indirip küfür etmiyorsan,
    -Yol hakkın olduğu zamanlarda bile yol veriyorsan,
    -Yaşlılara/bayanlara ve engelli plakalılara her zaman öncelik tanıyorsan,
    -Arabada asla cep telefonuyla konuşmuyorsan,
    -Emniyet kemersiz bir metre gitmiyorsan,
    -Yolcu koltuğuna oturan herkese hatta arka koltuktakilere de emniyet kemeri taktirtiyorsan,
    -Hiçbir zaman minikleri araba koltuksuz taşımıyorsan,
    -Gün ne kadar özel olursa olsun arabayı sen kullanacaksan 1 yudum dahi alkol almıyorsan,
    -Bisiklet ve motorsikletlere karsi daha dikkatli arac surmeye calisiyorsan,
    -Yesil isigi kacirmamak icin sari yanmak uzereyken inadina gaza basmiyorsan,
    -Yağmurlu havalarda yayalara sıçrayan sulara karşı yerine göre yavaş ve kaldırımdan uzak gidiyorsan,
    - Korna calmiyorsan,
    - Bilincini kaybedip senin,aracindakilerin ve karsindaki gunahsizin hayatini tehlikeye atmadan sollamaya cikmiyorsan,
    - Yolun egimi, kavsaga yakinlik ve virajlari hesaba katarak gorusu ve gecisi engelleyecek sekilde bekleme yapmiyorsan,
    - Emniyet seridini kurallarin elverdigi seklinden farkli hicbir hal ve sartta kullanmiyorsan,
    - Kavsaklarda trafik tikandiginda onunuzdeki trafik tikali oldugu halde yuruyup sag ve soldan akacak trafigi engellemiyorsan,
    - Girilmez levhasi gordugunde geri vitese takip yolunu uzatsa dahi bu kurala uyuyorsan,

....

Kulube dahilsin...

1. Lapya
    2. Taner Gode
    3. Visivo
    4. Fezalii
    5. Perikard
    6. pckopat_6
    7. Labidu
    8. Errddm
    9. Victor
    10. Selcuk Alagoz
    11. Seka1905
    12. Rhetorical
    13. Agga
    14. Serkan_2120
    15. Derememo
    16. Biturbo
    17. Trambolin (www.2elotomobil.net)
    18. Aytacfx
    19. Hunter06
    20. Bosphorus74
    21. Askarsa
    22. Caηея
    23. Samet
    24. Sapultra
    25. Holojen patates
    26. Dbdanisman
    27. Crazyarif
    28. Ugur851
    29. WV_Passat
    30. Ex-Diesel
    31. Tahrikk
    32. Webbie
    33. Ncrdbl
    34. Yapici
    35. Energyblue
    36. Zaferdurukan
    37. Captain_turkiye
    38. Mr.Scaletta
    39. Set
    40. Autograph
    41. !!!Chinogolog!!!
    42. Hard_hacker
    43. Bugraq
    44. SauronxTR
    45. Izmirlil35
    46. Cnsuff
    47. Toz-koparan
    48. Berk984
    49. Dasarum
    50. Muavinkonsolos
    51. 1511
    52. Üstad-ı Angora
    53. onemsiz1i
    54. turbulance1
    55. unforgiven1127
    56. otomobilci_x
    57. derebeyi01
    58. berkay
    59. mazzoow
    60. ıLGıM
    61. Eray89
    62. maniavolkan
    63. Derin Mavi
    64. HITM@N
    65. AykutEsk
    66. roverci
    67. mahallenin_delisi
    68. Cdmpf
    69. realistspary
    70. RaptorFX
    71. TEPEE PREMİUM PACK
    72. Roland Deschain
    73. hassüyn
    74. M0rbid Desire
    75. ozbak

------------------
    Imzamiz:

[center][image]https://store.donanimhaber.com/0b/e0/b9/0be0b9b21cc4a7b7f49629ce24a9fb21.jpg[/image][/center][center][b][link=http://forum.donanimhaber.com/m_44243114/mpage_1/key_/tm.htm]DH TRAFIKTE BILINCLI DAVRANIYORUM KULUBU[/b][/center][/link]

------------------
    Motorsikletleri Farkedelim:

------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lapya -- 23 Kasım 2012; 17:14:25 >

• Yandık desene. Burdan uymadıgım kurallar cıktı. Ben duyarsız oluyorum sanırım.
  • hocam maddelere olmadık yere park edenleride ekle
  • quote:

Orijinalden alıntı: RONNIE
    Yandık desene. Burdan uymadıgım kurallar cıktı. Ben duyarsız oluyorum sanırım.

Estagfirullah. Hangisini degistirdigimizde sizi de tatmin eder?
  • quote:

Orijinalden alıntı: visivo
    hocam maddelere olmadık yere park edenleride ekle

Tamamdir. Isim yazmaya baslasak mi? Ekleyeyim mi sizi? Maddelerde mutabiksak...
  • Listedekilerin tümünü başkası gıcık ve kendim hasta olacak kadar katı bir şekilde uyguluyorum. En çok sinyal vermeyenler ve en sağ şeritte durup sola dönmek için 3 sıra aracın önünü kesen araçlara aşırı acaip sinir oluyorum.

Trafik son 2 yılda ÇOK KÖTÜLEŞTİ...!!!
  • Açık yolda inadına ağır gidip sol şeridi kapayan bir lavuk varsa inadına tamponuna yapışıyorum. Bunun dışında diğer kurallara da mantıken uyduğumdan ötürü bu klübe katılmayı hak kazansam da katılmak istemiyorum. Ayrıca hafif ticari aracımla bilinçli olarak makas attığım durumlar da olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde
    Listedekilerin tümünü başkası gıcık ve kendim hasta olacak kadar katı bir şekilde uyguluyorum. En çok sinyal vermeyenler ve en sağ şeritte durup sola dönmek için 3 sıra aracın önünü kesen araçlara aşırı acaip sinir oluyorum.

Trafik son 2 yılda ÇOK KÖTÜLEŞTİ...!!!

2 sene yurtdisinda yasayip bazi kurallara ne kadar alistigimi donunce farkettim. Maalesef her gecen gun kotuye gidiyor dediginiz gibi. Bu ara benim en buyuk derdim kisa far yerine sis fari yakanlar. Ya da otomatik olarak sanki cok normalmis gibi kisa farla beraber sis farini da acanlar. Sis fari yakmayi becerip sinyal yakmayi beceremeyen bir toplum olduk. Sanki izlanda ya da norvecte yasiyor millet!
  • şu maddeyide eklersek bende katılırım

-karşındaki araç hata yapsa dahi olgunluk ve hoşgörü ile karşılıyor, camı indirip küfür etmiyorsan

trafikte önemli olan hoşgörü ve iyi niyettir kanımca
  • quote:

Orijinalden alıntı: fezalii
    şu maddeyide eklersek bende katılırım

-karşındaki araç hata yapsa dahi olgunluk ve hoşgörü ile karşılıyor, camı indirip küfür etmiyorsan

trafikte önemli olan hoşgörü ve iyi niyettir kanımca

Ekledim hocam... Insan bazen zor tutuyor kendisini. Gecenlerde ankarada konya yolundan eski anap binasina gelmeden balgat donusu sirasinda sinyalimi gordugu halde gicikligina yol vermemeye calisan bir arabayla benzer bir durum yasadim. Cok haklisiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lapya

-Ondekinin tamponuna kadar girip taciz etmiyorsan,
    -Tehlikeli sekilde makas atanlara kiziyor,ayipliyor ve yapmiyorsan,
    -Olmadik yere uygunsuz sekilde park etmiyorsan,
    -Karşındaki araç hata yapsa dahi olgunluk ve hoşgörü ile karşılıyor, camı indirip küfür etmiyorsan
    ....

Benıde tratmın etmesı degıl yanlıs anlasılmasın. Bu 4 unu bazen ıstemeden de olsam yapmak zorunda kalıyorum. Ama yaptıktan sonrtada neden yaptım acaba dıye kendıme soruyorum. yanı hem suc ısleyıp sonra dusunuyorumda dıyebılırız.
  • Sis farı bile eski moda oldu artık gözlemlediğim yeni moda "hayvan" gibi çakma xenonları takıp park lambalarıyla gidiyorlar Onun dışında, özellikle tüm maddeleri baştan aşağı okudum ve hepsi de dikkat ettiğim, aynı ölçüde karşıdaki sürücülerin de dikkat etmesini istediğim önemli maddeler. Fakat uyan tek tük adam var, hatta uyunca çoğu zaman küfür yiyoruz.
  • Bu maddelerin hepsini yapıyorum. Hatta fazlasını bile yapıyorum,

Yol hakkım olduğu zamanlarda bile yol veriyorum,
    Yaşlılara/bayanlara ve engelli plakalılara her zaman öncelik tanıyorum,
    Hatam olmasa bile özür diliyorum,
    Arabada asla cep telefonuyla konuşmuyorum, emniyet kemersiz bir metre gitmiyorum, yolcu koltuğuna oturan her kimse o da aynen, hatta mümkünse arka koltuktakiler de,
    Hiçbir zaman yiğenimi, küçük kuzenimi araba koltuksuz taşımıyorum, ablamın arabasından ya da kuzenim ise onun annesinin arabasından araba koltuğunu alıp kendi arabama geçirip bağlayıp öyle yolculuk ediyorum.
    Cam açık son ses müzik dinlemiyorum,
    Gün ne kadar özel olursa olsun arabayı ben kullanacaksam 1 yudum dahi alkol almıyorum,
    Sinyalsiz sokak arasında bile dönüş yapmıyorum,
    8 senedir ehliyetli şoförüm 250.000kmden fazla yol, tam anlamıyla ruhsatıyla ödemesiyle kendime ait 3 tane araç değiştirdim ama asla trafik bilincimi değiştirmedim...

• quote:

Orijinalden alıntı: Perikard
    Sis farı bile eski moda oldu artık gözlemlediğim yeni moda "hayvan" gibi çakma xenonları takıp park lambalarıyla gidiyorlar Onun dışında, özellikle tüm maddeleri baştan aşağı okudum ve hepsi de dikkat ettiğim, aynı ölçüde karşıdaki sürücülerin de dikkat etmesini istediğim önemli maddeler. Fakat uyan tek tük adam var, hatta uyunca çoğu zaman küfür yiyoruz.

Evet, kader ortagiyiz :) Aslinda sirf bu tarz kisileri karsi taciz etmek icin projektor isigi verecek aparat taktirmak istiyorum aracima. Dun otokar hat minibusu gordum, cakma xenon sis fariyla dolasiyor, yerden de nasil yuksek. Gece boyu gidip geliyor ankara icinde, devletten bir allahin kulu da cekip kenara sokturtmuyor o zimbirtilari...

• o zaman bu kulübe birde imza bulmak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: fezalii
    o zaman bu kulübe birde imza bulmak lazım

eh o da sizlere kalmis hocam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pckopat_6
    Bu maddelerin hepsini yapıyorum. Hatta fazlasını bile yapıyorum,

Yol hakkım olduğu zamanlarda bile yol veriyorum,
    Yaşlılara/bayanlara ve engelli plakalılara her zaman öncelik tanıyorum,
    Hatam olmasa bile özür diliyorum,
    Arabada asla cep telefonuyla konuşmuyorum, emniyet kemersiz bir metre gitmiyorum, yolcu koltuğuna oturan her kimse o da aynen, hatta mümkünse arka koltuktakiler de,
    Hiçbir zaman yiğenimi, küçük kuzenimi araba koltuksuz taşımıyorum, ablamın arabasından ya da kuzenim ise onun annesinin arabasından araba koltuğunu alıp kendi arabama geçirip bağlayıp öyle yolculuk ediyorum.
    Cam açık son ses müzik dinlemiyorum,
    Gün ne kadar özel olursa olsun arabayı ben kullanacaksam 1 yudum dahi alkol almıyorum,
    Sinyalsiz sokak arasında bile dönüş yapmıyorum,
    8 senedir ehliyetli şoförüm 250.000kmden fazla yol, tam anlamıyla ruhsatıyla ödemesiyle kendime ait 3 tane araç değiştirdim ama asla trafik bilincimi değiştirmedim...

muhtesem paylasim, cok onemli boyutta unuttuklarim varmis sayenizde gordum. araba koltugu konusu buyuk bir muamma hala, cok luks araclarda, egitimliyim havasindaki insanlarin araclarinda dahi on koltukta ya da serbest konumda iki on koltuk arasinda dikilen cocuk gormeye dayanamiyorum...

• bende yaya olarak mesela kırmızı yanıyor herkes durmuş lamba sarı oldu hurra ben yaya çizgisinin üzerinde yürürken gazı köklüyorlar.korna felan çalıyorlar korkup panik felan oluyorum.biraz 'insan' olmaya davet ediyorum.
  • ''araba ıcınde asla telefon ıle gorusme yapmıyorum'' maddesi haricinde hepsine uyan bir surucuyum..Onuda mumkun oldugu kadar az yapmaya çalısıyorum..Konusmalarımı kısa tutmaya calısıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: labidu
    bende yaya olarak mesela kırmızı yanıyor herkes durmuş lamba sarı oldu hurra ben yaya çizgisinin üzerinde yürürken gazı köklüyorlar.korna felan çalıyorlar korkup panik felan oluyorum.biraz 'insan' olmaya davet ediyorum.

yayaya yesil yanarken geciliyor be hocam :(
    linkteki videoda yanan isiga dikkat, 5 gunce cektigim video :)

http://www.youtube.com/watch?v=Kt5ntrNETpY&#t=04m24s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lapya -- 4 Kasım 2010; 23:10:31 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.