Şimdi Ara

EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN. (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.450
Cevap
131
Favori
249.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tutanağa ne yazıldı onuda atar mısınız okumak lazım ama bu şekilde geçiş üstünlüğüne bakılmaz B aracı geçişi tamamlıyor.

A aracı %100 kusurlu.
  • Ben frene bastığım için aracın arkasından vurdum. Frene basmadan direk kafasından girseydim haklı mı olurdum?

Karşı tarafta yolunda giderken A aracı bana vurmuştur yazdı.

EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pckopat53 kullanıcısına yanıt
    Üstad,

trafik kanunlarında şöyle olsaydı yada böyle olsaydı şeklinde maddeler yazmaz, genel geçer kurallar vardır.
  • Anladım da ben frene basmasaydım o araç geçmiş olmayacaktı. Ve kurallara göre olması gereken benim değil onun frene basması değil mi. Girmemesi gereken bir yola giren araç sırf önünü kurtardı diye haklı mı olması gerekiyor.

Durum söylediğiniz gibidir.

Trafik kanununa göre yol üstünlüğü karşı taraftayken tamamen aracınızı durdurup , öyle hareket etmeniz gerekir.

Eğer durdurmadan hareket edildiyse haksız çıkan yol üstünlüğü olmayan kişi olacaktır.Yine siz seyir halindeyken yola çıktıysa tamamen haklı çıkan siz olursunuz.

Geçiş tamamlaması ve benzeri şeyler önemsizdir.Yol hakkı ve kanun nettir. Ancak sizin önünüzde bir araç vardır ve o yol vermiştir , o zaman suç sizde olur.
  • Çok teşekkür ederim, biraz içimi rahatlattınız.

Birşey daha soracaktım, kimin haklı kimin haksız olduğu ne zaman belli olur acaba. Bugün sigortadan mesaj geldi dosyanız açıldı diye, sonuçlanması ne zamanı bulur.
    En geç cuma sonuçlanır hocam.

Suç size verilirse acenteniz itiraz etmeli.Şahitler , kamera kayıtları ve benzer yöntemler ile bu krokiye göre hak size verilir.
  • Sonuçlandığını ben nasıl öğreneceğim peki. İtiraz için 2 veya 3 gün var sanırım. Kaçırmak istemiyorum.
    Tutanakta belirttiğiniz telefon numarasına mesaj gelecektir hocam.

Acenteniz iki günlük süreyi çok rahat aşabilir merak etmeyiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spacewolf -- 15 Mayıs 2017; 23:37:35 >
  • Arkadaşlar;
    Kaskolu aracımla kaza yaptım. Anlaşmalı servise çektik aracı. İlk izlenim aracın pert olacağı yönünde idi. Anca daha sonra onarım masrafı düşük çıktı ve sigorta ya onarım yaptırmam ya da aracı satın almam konusunda seçim yapmamı istedi. Bu arada servis beni arayıp onarıma razı etti. Onarım onayını servise verdim. Sigorta ve eksprere her hangi bir onay vermedim. İki gün sonra araca bir alıcı çıktı. Aracı satmam durumunda fazla zarar etmeyecek olmam dolayısı ile servise onarımı durdurması için mail attım. Onarım durduruldu ancak servis onarım bedeli kadar parça ve işçilik parası istiyor.
    Ben bu masrafı ödemek istemiyorum. Bu durumda aracı ödeme yapmaksızın alma hakkım var mıdır? Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?
  • Arkadaşlar selamlar
    Kafama Takılan bir şeyler var yardımcı olursanız sevinirim
    Geçen hafta çalıştığım yerin önünde aracıma alkollu iki kişi çarptılar anlaşamayıp olay karakola kadar gitti tutanak tutuldu carpan kişide 2.28 promil alkol olduğu anlaşıldı bu arada bana baya bi hakaretler fln edildi bunları geçiyorum
    Sorum Ben aracı yaptırmak için servise gittiğimde karşı taraf alkollu olduğu için onların sigortasından dosya acamıyacağını söyledi nasıl olur felen baya bi konustuktan sonra istersem sadece benim kaskom üzerinden dosya acabileceğini söyledi benim hasarsılığım nolucak dediğimde onu ben bilemem dedi neyse acentayı aradım bana kesin net birşey söyleyemedi
    şimdi benim hasarsızlığı etkilemeden bu aracı nasıl yaptırırım benim kaskom olmasa nolucaktı
     EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blazer95 -- 22 Mayıs 2017; 20:13:8 >

• blazer95 kullanıcısına yanıt
    aracınız kaskodan yaptırılıp kaskonuz karşı sürücünün trafik sigorta şirketine rücu ettirir, trafik şirketi de alkolden dolayı sürücüye rücu ettirir. Kaskonuz karşı tarafa rücu ettirir ise ki ettirir, hasarsızlığınız bozulmaz.

Hakaret olayı adli bir vaka, sigorta işlemlerini ilgilendirmez.

Karşı tarafın sigortasından hasar dosyası açılabilir di belkide uğraşmamak yada bilgi eksikliğinden dolayı böyle cevaplamış olabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: damneed

aracınız kaskodan yaptırılıp kaskonuz karşı sürücünün trafik sigorta şirketine rücu ettirir, trafik şirketi de alkolden dolayı sürücüye rücu ettirir. Kaskonuz karşı tarafa rücu ettirir ise ki ettirir, hasarsızlığınız bozulmaz.

Hakaret olayı adli bir vaka, sigorta işlemlerini ilgilendirmez.

Karşı tarafın sigortasından hasar dosyası açılabilir di belkide uğraşmamak yada bilgi eksikliğinden dolayı böyle cevaplamış olabilirler.

Eyvallah hocam servise gittiğimizde yetkili ondan açamam sizden açmam lazım diyince bende Acenta mi aradım sizin bahsettiklerinizin aynısını oda söyledi fakat servis rücu merci artık yok nasıl olur felen diyince benim kafa allak bullak oldu

Ben anlamıyorum polis tutanağı var alkol raporu var daha haklı olmak için ne gerekli benim kaskomu dahil bile etmemeleri lazım ama bilemiyorum işte başka servis lede bi gorusuyum bakalım ne diyecekler

• blazer95 kullanıcısına yanıt
    Hocam eğer sizin anlattığınız şekilde ise, kaskodan açmanızda bir behis yok, ayrıca ikame araç talep edip arabasız da kalmazsınız, hemde bu rücu işleri geldi gitti şu oldu bu oldu uğraşmazsınız.

Aracınız kaskodan yapılır kasko şirketiniz zaten sizden daha istekli sonuçta para kasasından çıkıyor, rücu işlemini mutlaka yaptırır başka bir durum yoksa şayet.
  • @Sigorta Eksperi hocama pm'den sormuştum ama konuyu canlı tutmak adına buraya da yazmam sanırım daha iyi olur.

Motosikletime park halindeyken çarptılar benim de , ilk defa geliyor başıma. Tüm belgeleri ben yetkili serviste ustama teslim ettim eksiksiz.

1-) Sigorta eksperleri hafta sonları çalışıyor mu ? Yani bir hafta sonu gelip motoru göreyim diyebilir mi ?
    2-) Ortalama kaç günde gelir ? Para kaç günde yatar ? Ustam 1 ay sürebilir dedi biraz canım sıkıldı.
    3-) Raporu tuttuktan sonra parayı hesabıma attı diyelim. Ben motoru yaptırmak zorunda mıyım. Yoksa parayı tutup, motora devam binebilir miyim?
    4-) Motoru yaptırmak zorundaysam eğer, eski parçaları ustaya bırakmak zorunda mıyım ? Eksperler bunu ustalardan istiyorlar mı ?
    5-) Motorumun değeri düştü sonuçta kazalı gözükecek sanırım hiç hatam olmasa da, ben bu değer düşümünü nasıl alabilirim ?

Teşekkürler,saygılar.

• voqka35 kullanıcısına yanıt
    1) Ekspere bağlı, isterse gelir bakar istemezse bakmaz.

2) Ortalaması 1-2 gün. Uzaklığa ve işin yoğunluğuna göre değişir, İstanbul içindekiler en geç ertesi gün gidiyor.

3)orası seninle servis arasında, istersen yaptırırsın istemezsen motoru böyle teslim alırsın.

4) Evet eski parçaların yenisini karşıladığı için eski parçaları alıp topluca ihale usulü hurdacılara satıyorlar.

5) Motoru servisten teslim alacaksın, ondan sonra bağımsız ekspere ücreti karşılığında rapor yazdıracaksın eğer değer kaybı çıkıyorsa karşı tarafın trafik sigorta şirketinden talep edebilirsin. 2.alternatif direkt sigorta şirketine başvurup kendilerinin rapor yazdırıp eğer çıkıyorsa ödeme yapmasını talep edebilirsin.
  • damneed D kullanıcısına yanıt
    Detaylı cevabınız için teşekkür ederim. Fakat 3 ve 4 arasında bir çelişki var aklıma takılan. Eski parçaları isteyecekse, ibanıma para yattıktan sonra, motoru tamir ettirmezsem, hangi parçaları alacak ? Ben yetkili servise kaza tutanaklarını vs verdim giriş yapmaları için orada herhangi bir taahhüt vermiş oluyor muyum tamir ettireceğime dair ?
    Boya veya onarım da alamaz parça değişmediği için, eğer parça değişecek ise o zaman çıkan parçaları ister. Dediğim gibi o servis ile senin aranda, servis isterse ayarlar anla işte :)
    Herhangi bir belge vs. imzaladın mı?
  • damneed D kullanıcısına yanıt
    Yok daha bir şey imzalamadım sadece imzaladığım kaza tespit tutanağını doldurduk o kadar. Eksper bekliyorum. Şuan sadece beklemem lazım sanırım.
    hasar dosyası ne zaman açıldı?

eğer dün veya ondan önce ki gün açıldıysa sigortanı yaptırdığın acentenin sahibi eksperi bir arasın hocam.
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.