Şimdi Ara

EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN. (75. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.450
Cevap
131
Favori
249.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: damneed

Fotoğraflar yok mu diye eksper geri dönüş yapar size.
    Dosya kabul edilmeyebilir.

teşekkür ederim cevabınız için.
  • İyi aksamlar. Kazada karsi taraf alkollü , benim aracta sürücü aractan kacmis polis tutanaginda benim aracta surucunun olmadigi yaziyor.kasko her iki tarafada odeme yapmadi.karsi tarafta kusur %75 benim aracta kusur %25 . Her iki tarafta trafik sigortasindan faydalanabilirmi , faydalanirsa rücu etme olurmu hangisinde rücu olur. Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • idiopatik İ kullanıcısına yanıt
    Kasko olay yerini terk edildiği durumlarda ödeme yapmaz.

Diğer alkollü tarafın sigorta şirketi kusuru oranında ödeme yapar ondan sonra kendi alkollü müşterisine rücu ettirir bu parayı.

Senin aracı verdiğin kişi aracı bırakıp neden kaçmış? Aranıyor mu alkollü mü?
    Bu sorulardan dolayı aracın sürücüsü belli değil diye ödeme yapmaz, karşı taraf ya sineye çeker yada tahkime götürür durumu.

İlk kaza olduğunda düzeni iyi kurman gerekiyordu bu saatten sonra yapacak bir şey yok, herşey kayıtlara alınmış.
  • Benim aractaki adam can guvenligi nedeniyle korktugu icin kacmis.olaydan 2 gun sonra polise gidip ifade vermis.karsi tarafin trafik sigortasi bize odeme yaparsa karsi tarafa kesin rücu yaparmi

• Merhaba

20.02.2017 tarihinde 2000 kilometre sıfır araçımla trafik kazası yaptım.Akabinde araç Reno Asf servisine çekildi

Araç serviste 1 ay kaldıktan sonra Dosya onay verildi.Ayrıca Kasko şirkeri ve Servis tarafından bende bilgilendirildim.Ve akabinde araç onarılıp 40 gün önce bana teslim edildi.

Bugün ASF servisinden telefon açtılar, olayın üzerinden 75 gün geçtikten sonra, Ak sigorta kasko şirketi bize ödeme yapmıyor, o yüzden onarım bedelini sizden almamız gerekiyor diye, hatta biz araçı teslim ederken, emin değilim ama kasko ödemezse, bedel araç sahibinden alınır tarzında bir belge imzalatmışlar.O yüzden Kasko dosya onay verse bile ilerde para ödemez yada dosya durumu değişirse araça sahibinden bedeli alabilelim diye ama emin değilim bana bugün söylenenenler böyle,o yüzden de servis benden taleb ediyor,

1-)Ne yapmam gerekiyor?
    2-)Kasko onay vermiş, akabinde servis yapmış ve araçı teslim etmiş. Bu nasıl olabilir?(Onay ile ilgili evraklar bende ve serviste mevcut)
    3-)Bedel yaklaşık 20 bin tl, itiraz için profesyonel destek almalımıyım.Alırsam nereden ve kimden alabilirim?

Konuyla ilgili lütfen acil akıl verin, Kasko,şiğorta,servis bunların hepsi bu kağıt, kanun, evrak işlerinde uzman ve bunlarda nasıl savaşağımı bilmiyorum.
    Bunlara hakkımı savunamazsam, koca kasko yada servis bende bu parayı her turlu alırlar....

• moralsi M kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun ,

Kaskoyu yapan acente profesyonel desteğinizdir hocam.

Acentenizle görüşerek sorunu çözebilirsiniz.Büyük ihtimalle muhasebeyle ilgili bir problemdir.

Ak sigortanın bölge müdürlüğünü arayarak da durumu çözebilirsiniz.

İşini iyi bilen bir acente için 1 günlük işlemdir bu durum.
  • Lakin bugün bana Dosya Red yazısını gönderdiler,

Muhasebelik bir durum olduğunu sanmıyorum, Ayrıca Ak sigortayı bugun aradığımda Red olduğunu söylediler.

Peki neden 2 ay önce Onay verdiniz dediniz,Akabinde de araç yapılıp teslim edildi dediğimde, dosya ilerleyen süreçlerde değişiklik olacabileceğini söylediler,
    Hocam o zaman bu durum direkt avukatlık.

Neden red edildiği söylendi mi acaba?Önce onarım onayı verilip , ardından iptal edilemez.Hukuk bunun önüne geçiyor.

Size önerim direkt olarak avukata vermeniz. Aksi takdirde çok daha büyük problemler yaşanabilir.

Yine de neden reddedildiğini öğrenmenizi öneririm şiddetle.

• Evet bugün telefon açtığımda bunu göndermelerini söyledim.

Gelen evrakta;

''Kaza ile ilgili olarak ibraz edilen belgelere istinaden yapılan tetkik ve araştırmalar sonuçu hasar tazminat talebinizin ,meydana gelen beyan ile uyumlu olmaması sebebiyle karşılanamayacagınız bilgilerinize sunarım.

Ama iki ay önce gönderilen onay yazısıda bende ve serviste de mevcut.

Sigorta Tahkim Komisyonu diye bir sey duydum Buna mı gitmeliyim yoksa mahkemeye mi?
    Hasar beyan uyumsuzluğundan dolayı red yediyseniz aracın onayını niye verdiniz diye sorup çıngar çıkartın biraz hocam.

Akabinde çalıştığınız acenteyi devreye sokun, Ak sigorta hasar dosya sorumlusu ile görüşüp neye dayanaraktan red ettiklerini ve için iç yüzünü öğrenirler acenten bir öğrensin. Böyle hiç bir bilgi yok elinde, hasar-beyan uyumsuzluğunu red edebilmesi için kanıt göstermesi lazım. Neyden şüphelendikleri için ödemediklerini acenten öğrenebilir ancak sana net bilgi vermezler.

Çalıştığın acente kim? Hasar miktarı da fazla acente de çok fazla bulaşmak istemeyebilir.
    Öncelikle acente işin iç yüzünü bir öğrensin ondan sonra duruma göre eğer ellerinde kanıt yoksa tahkim komisyonu afiyetle ödettirir şirkete.

Özelden cep numaramı yazıyorum ara beni yardımcı olayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damneed -- 3 Mayıs 2017; 17:43:19 >
  • İyi günler bir yakınımız kendi aracı ile kaza yaptı kazadan önce kendisi yeni araç almaya karar vermişti,

Aracın hava yastıkları patladı ön tarafında tampon dağıldı ancak motor aksamında bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.Bu aracı ben almaya yaptırmaya karar verdim üst sınıf bir araç raporda çok masraf çıkacağını düşündüğüm için pert edilir diye tahmin ediyorum ,normal bir durumda alamayacağım ancak perte çıkması halinde yaptırıp binebileceğim muhtemel aracı, bu haliyle alıp yaptırmak için izlememiz gereken yol nedir

Eğer pert olması durumunda kasko bir bedel verecek ancak araç sahibi aracı bu haliyle istiyorum üstünede para talep ediyorumu ne aşamada demeli ve bu hesaplama nasıl yapıyor

• Karapuma_ kullanıcısına yanıt
    Eğer onarım kararı çıkarsa onarım tutarını nakit olarak alır aracı yaptırmaz bu haliyle size satabilir.

Pert kararı çıkarsa sovtaj terk talebinde bulunabilir, aracın kazalı hali için bir değer biçilir o değer mutabakat bedelinden düşülerek aracı bu haliyle hem aracı hem parasını alır.
  • damneed D kullanıcısına yanıt
    Hocam cevabınız için teşekkürler

Pert kararı çıkarsa expere araç için de ayrıca bedel belirtin diye belirtmemiz gerekir mi

hocam şimdi bak 2 farklı fiyat belirlenecek,

1.) aracın pert değeri yani aracın şuan piyasada ki rayiç bedeli.

2.) aracın kazalı hurdanın bedeli.

Eğer aracı sen yaptırmadan almak istiyorsan şöyle yapacaksınız, şimdi aracın kaza olmadan önceki piyasada ki rayiç bedeli 50.000 TL olsun, aracın hasarlı hali içinde 15.000 TL diyelim.

hem aracı hem parayı almak isterse araç sahibi 50.000 TL'den 15.000 TL düşülecek 35.000 TL + hasarlı arabayı alacak
    hasarlı arabayı size 15.000 TL'ye satacak, 35.000 TL de şirketten almıştı yine cebine 50.000 TL koymuş olacak.
  • damneed D kullanıcısına yanıt
    Hocam yardımınız için teşekkürler ..

Rica ederim,

özel mesaja cevap veremiyorum üye özel mesaj kabul etmiyor diye bilginiz olsun.
  • Is icin Nevsehirdeyken 2013 audi aracima sagolsun dikkatsiz bir bayan sol on tekerin oradan vurdu camurluk, far,amortisor, tasiyicilar z rotlar felan zarar gormus buradada yetkili servis yoktu en yakin kayseriye gitmesi gerekiyordu ama aracin daha once kazasi felan olmadigindan yetkili servis bedeli sisirmesin diye Ankaraya anlasmali servise gonderdim arac simdi saydigim parcalar degistirilerek yurur hale getirilmis teste ciktiginda ise sanzumanda fiziksel hasar gozukmesede kalkislarda vuruntu yaptigi sarsinti oldugu gorulmus. Simdi eksperin bu hasar kazadan olmadi deme sansi var mi ? Dsg sanzumanin zaten cok hassas oldugu milletin dilinde dsg sanzımanlarda yetkili servis disinda pek yapilmiyor degismiyor. Simdi sadece sanzimani hasar icin dosya actirilan serviste degilde yetkili serviste yaptirmak istesem nasil bir yol izleyecegim sigorta bazinda

• masterlux kullanıcısına yanıt
    Hocam bunun kararını verebilmek için öncelikle oto ustası olmak ve aracı incelemek lazım, eksper önceden vardı diyebilir orası eksperin kendisine kalmış bunu da bilebilmek için kahin olmak lazım :) şayet vardı diyemez, önceden gelen bir hasar ve teknik olarak mevcut hasarla olabilecek bir şey değildir diyebilir böyle de derse sizde önceden yoktu dersiniz.

Aracı yetkili servise çektirebilme şansınız var, araya poliçeleri kestirdiğiniz sigorta acentenizi devreye sokun, hasar da tecrübeli acente ise tüm bunları halleder.

Acente halledemiyorsa en kötü tahkim komisyonuna başvurur orada hallettirsiniz, ama aracı bu şekilde evrak imzalayıp teslim almayın.
  • Fotoğrafta gösterilen yolda geçiş önceliği Menderes bulvarında bulunmaktadır. B aracı yola bakmadan girdi ve frene bastım fakat b aracının önü geçip arka tarafı benim aracın önüne sürtüp geçti. Bu durumda sırf arkadan vurdum diye suçlu ben mi oluyorum?

EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN.
  • pckopat53 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun ,

Hayır , geçiş üstünlüğü sizde ise ksrşı taraf suçludur.

Sizin önünüzde araç varsa Ve yol verdiyse , size suç verilir.

• 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.