Şimdi Ara

Ekran kartım ölüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta da dediğim gibi 3.5 yıllık Sapphire R9 280X Toxic ekran kartım artifactlar oluşturmaya başladı bu konuda yapabileceğim bir şey var mıdır yoksa ölmeye mahkum mu ?

• Artifact başladıysa kartı bi pişirmenizde fayda var.
  • benim sapphire kartında vram leri ölüyor sanırım ekranda bazen şekiller oluşuyor ama sadece 1-2 yerde oyun kapayıp tekrar girince çözülüyor bazen
  • Tamire vermek dışında yapabilceğin bişey yok bu arada yukarda ki elemanı dinleyip fırına atma kartı sakın

Fırınlamanın olayı kartı yüksek sıcaklığa maruz burakıp lehip toplarının eriyip şans eseri yuvalarına oturmasıdır fakat bu işlemi dga makinası ile sağlıklı biçimde lehim toplarını baştan dizen servisler var bu işleme reballing deniyor dostum.

Reballing yazınca türkiye de yapan servisler çıkıyor telefonda görüş fiyat al burak onlar halletsin

Edit: eğer gpu da sorun varsa malesef tamir edilemez dostum. Aslında gpu değişimi yaparak tamir ediliyor fakat Türkiye de gpu tedarik eden bi servis malesef yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soporo -- 21 Nisan 2018; 16:39:31 >
  • benim yıkılmaz hd3650 200 serisine kadar bitirdi işi, sıra 300 serisinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: soporo

Tamire vermek dışında yapabilceğin bişey yok bu arada yukarda ki elemanı dinleyip fırına atma kartı sakın

Fırınlamanın olayı kartı yüksek sıcaklığa maruz burakıp lehip toplarının eriyip şans eseri yuvalarına oturmasıdır fakat bu işlemi dga makinası ile sağlıklı biçimde lehim toplarını baştan dizen servisler var bu işleme reballing deniyor dostum.

Reballing yazınca türkiye de yapan servisler çıkıyor telefonda görüş fiyat al burak onlar halletsin

Edit: eğer gpu da sorun varsa malesef tamir edilemez dostum. Aslında gpu değişimi yaparak tamir ediliyor fakat Türkiye de gpu tedarik eden bi servis malesef yok.
    Çok teşekkür ederim araştırayım reballing olayını. Demekki hala umut var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eski kartlar çok daha sağlamdı. Takır takı çalışan FX5200, 5500 ler var o kadar eskiye gitmesek yine gayet güzel çalışan HD5000-6000 serisi yada GTX400-500 ler var.
  • Benım r7 260x sızlere omur. Drıver yukleyınce goruntu gelmıyor pc donuyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

Eski kartlar çok daha sağlamdı. Takır takı çalışan FX5200, 5500 ler var o kadar eskiye gitmesek yine gayet güzel çalışan HD5000-6000 serisi yada GTX400-500 ler var.
    Eski kartlarin saglamlogi basitliklerinden kaynakli.

Gunumuz devre elemanlariyla uretilselerdi 10larca yil calisirlardi.

Yazin GTX 7900 256MB modelini workstationda kullandim..

Titan olsa o kadar zevk alamzdim..

• Ekran kartının ölüyor olmasına çok üzüldüm.
    Bir ekran kartının ölmesinin nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum. Oldukça hüzünlü bir süreç olmalı...
    Ama metanetini kaybetme! Var olan her şey bir gün muhakkak bozulacaktır. Tavsiyeme gelince, şimdiden kenara üç, beş bir şeyler at. Para biriktir.
  • BalistikBomba B kullanıcısına yanıt
    Para konusunda sıkıntım yok da bu ekran kartını sevmiştim ölmesi üzüyor
  • Gtx 660 2013ten beri devam

• Voltajini ve cekirdek ram hizlarini dusurmeye deneyebilirsin. Artifact vermeyebilir. En azindan daha uzun sure dayanabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.