Şimdi Ara

EKRAN KARTI FANI DURUP DÖNÜYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ekran kartım Radeon HD 6510 fanımda bir sorun var sorun şu;

GPU sıcaklığı 48-49 derecede takılıyor ( işlem altında değilken ). fakat fan dönerken 5 sn içinde sanki birşeye takılır gibi olup ( bu arada sesde çıkarıyo ) sonra tekrar dönmeye başlıyo bu böyle 5-10 sn de bir tekrarlanıyor..

NOT: bilgisayar ilk açıldığında fan dönmüyor ben elle biraz döndürünce dönmeye başlıyor..

NOT: PSu yetmez diye tahmin ettim bir tane kasa fanını çıkardım yine aynı sorun oldu.

NOT: Güç tasarrufu yapıyo diyelim ama 48 derecede yani işlem altında değilken yüksek bi rakam.

cevaplarını bekliyoum arkadaşlar.

• Tozlanmis olabilir

Sogutucuyu dok oyle dene

Pc hazirmi?
    Casper?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • turgaydagloglu T kullanıcısına yanıt
    Fanda toz falan yok daha yeni temizledim, termal macununu'da yeni değiştirdim.

Pc hazır evet casper :D

soğutucu derken soğutucu yok sadece fan var

fan şu şekilde aynısı olmasada şekil şemal olarak çok benziyor
     EKRAN KARTI FANI DURUP DÖNÜYOR
  • Bence hiç uğraşmayın, eğer garantisi var ise direk garantiye yollayın. Millete elma tepsisinde armut vermeyi biliyorlar. Yapsınlar.
  • garantisi bitti yoksa uğraşırmıyım forumla falan direk yollarım yapsınlar işleri ne:S
  • kartın fanından çıkan kabloyu anakarttaki fan güç çıkışına takın bakalım dönecek mi?

yine dönmezse 10 liraya fan alın. sizdeki kartın fanını sökün demir yaprakların üstüne aldığınızı takın.
  • Berksener kullanıcısına yanıt
    Hocam burda sana iş çıkıyo fanın boyutunu bilmiyorumda ekran kartı heatsink ve fanlar satılırdı eskiden 3 cm fan vardı ufak o fanı söküp kırmızı fan yerine vidalayabilirsin boyutları uygunsa yada 6 yada 8 cm fan alıp ekran kartına takıp ucunuda pc molex girişlerine takcan ama nasıl yaparsın bi fikrim yok yaratıcı olcaksın:D
    Edit: 4 cm kasa fanıda olur gibi stickerlı olan varsa direk yapıştırırsın yoksa ısıdan etkilenmeyen bi yapıştırıcı ilede yapıştırırsan fan olayı çözülür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qaanx -- 19 Mayıs 2014; 13:24:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Güç Seçenekleri\Plan Ayarlarını Düzenle

gelişmiş\PCİ EXP. güç tasarrufunu kapalı yapın pek bişey deyişeceğinide sanmıyorum ama denemekten zarar gelmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 19 Mayıs 2014; 14:52:49 >
  • Fanın üstündeki kapağı çıkardım kabloyuda söküp tekrar taktım fan şuan sorunsuz çalışıyor herhangi bir ses yok. bide kasa fanını yapıştırdım oraya miss :D

sıcaklık ise 43 derecede şuan sıcaklık normalmi? yoksa macununa tekrardan bakmam gerekirmi? ( işlem altında değilken )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berksener

Fanın üstündeki kapağı çıkardım kabloyuda söküp tekrar taktım fan şuan sorunsuz çalışıyor herhangi bir ses yok. bide kasa fanını yapıştırdım oraya miss :D

sıcaklık ise 43 derecede şuan sıcaklık normalmi? yoksa macununa tekrardan bakmam gerekirmi? ( işlem altında değilken )

Walla kartı tanımıyorum hazır kasalarda veriliyor galiba belki modelin gereği ısınıyodur normalde işlem altında değilken gpu hız düşürür 35 derecelerde falan seyretmesi lasım ama fan dönüp bu derecede takılıosa yapcak bişi yok demekki ısınan bi kart zarar vermioki galiba yoksa öle fan koyulmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qaanx

quote:

Orijinalden alıntı: Berksener

Fanın üstündeki kapağı çıkardım kabloyuda söküp tekrar taktım fan şuan sorunsuz çalışıyor herhangi bir ses yok. bide kasa fanını yapıştırdım oraya miss :D

Walla kartı tanımıyorum hazır kasalarda veriliyor galiba belki modelin gereği ısınıyodur normalde işlem altında değilken gpu hız düşürür 35 derecelerde falan seyretmesi lasım ama fan dönüp bu derecede takılıosa yapcak bişi yok demekki ısınan bi kart zarar vermioki galiba yoksa öle fan koyulmaz.

bencede yapılabilecek herşeyi yaptım artık aklıma birşey gelmiyor. ekran kartının sıcaklığını yükselticek bi virüs yoksa bilgisayarda, doğası gereği ısınıyodur :D

keşke ilk aldığımda sıcaklıklara bakaydım en azından karşılaştırma yapabilirdim.

ekran kartım bu arada: Radeon HD 6510

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.