Şimdi Ara

ekran kartı mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Slm. Bazı bilgisayarlar da bi sekme veya pencereyi aşağı alırken şak diye hiç dalgalanma yapmadan atıyor. Benim kart ati kuzen de ge force var onun ki öle mesela işlemci E7500 onun amd semptron. İşlemcim daha sütün olmasına rağmen ben pencere kaparken dalgalanarak kapanyıor. Ama sanırım ge forcelerde mi bi anda kapanıyor pencereler yoksa başka bişiyden mi bilgisi olan var mı bu konuda ? tşkler

• o sorun vga driver ile alakalı en güncel ekran kartı sürücüsünü yükleyin düzelir büyük ihtimal
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

o sorun vga driver ile alakalı en güncel ekran kartı sürücüsünü yükleyin düzelir büyük ihtimal

Evet sorununuz driverla alakalı. Yeni sürüm yüklerseniz arkadaşın dediği gibi sorununuz hallolacaktır.
  • yok dediğiniz anladım çok saolun. driverler yüklü. ama az da olsa gecikiyor bu ati kartlarda oluyor sanırım. gecikiyor derken bi anda kaybolmuyor pencere aşaı doru kapanıyor halbuki öteki türlü kullanmak çok daha performanslı.dediğim gibi tanıdığın amd semdron 9250 geforce eski kartla o şekil kapanıyor belki bilen olur dedim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: captainzodiac

yok dediğiniz anladım çok saolun. driverler yüklü. ama az da olsa gecikiyor bu ati kartlarda oluyor sanırım. gecikiyor derken bi anda kaybolmuyor pencere aşaı doru kapanıyor halbuki öteki türlü kullanmak çok daha performanslı.dediğim gibi tanıdığın amd semdron 9250 geforce eski kartla o şekil kapanıyor belki bilen olur dedim..

hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

quote:

Orijinalden alıntı: captainzodiac

yok dediğiniz anladım çok saolun. driverler yüklü. ama az da olsa gecikiyor bu ati kartlarda oluyor sanırım. gecikiyor derken bi anda kaybolmuyor pencere aşaı doru kapanıyor halbuki öteki türlü kullanmak çok daha performanslı.dediğim gibi tanıdığın amd semdron 9250 geforce eski kartla o şekil kapanıyor belki bilen olur dedim..

hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz ?

XP ama bahsettiğim amdli sistem de xp
  • Nvidia kartlarda pencereleri açma kapama hızının arttırılması için xp işletim sistemine Regedit kısmında Menushowdelay=0 değeri girilidir Nvidia driver yuklerken bu girdiyi otomatik regedite ekliyor

ATI driver yuklemesinde böyle bi girdi regedite yapılmıyor. Ama siz elinizle başlat çalıştır kısmına regedit yazıp menushowdela=0 yaparsanız bilgisayarı yeniden baslatınca pencereler dediğiniz gibi şak diye kapanıp açılır Tam olarak nasıl yapıcaksınız anlatayım

Başlata tıklıyoruz orda çalıştır var regedit yazıp enter basıoruz. bi program açılıcak orada HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\menu show delay = 400 yazan değeri bulup 0 yapıyoruz, pencereyi kapatıp bilgisayarı yeniden başlatıyoruz

hepsi bukadar basit, kolay gelsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: Dangerousx

Nvidia kartlarda pencereleri açma kapama hızının arttırılması için xp işletim sistemine Regedit kısmında Menushowdelay=0 değeri girilidir Nvidia driver yuklerken bu girdiyi otomatik regedite ekliyor

ATI driver yuklemesinde böyle bi girdi regedite yapılmıyor. Ama siz elinizle başlat çalıştır kısmına regedit yazıp menushowdela=0 yaparsanız bilgisayarı yeniden baslatınca pencereler dediğiniz gibi şak diye kapanıp açılır Tam olarak nasıl yapıcaksınız anlatayım

Başlata tıklıyoruz orda çalıştır var regedit yazıp enter basıoruz. bi program açılıcak orada HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\menu show delay = 400 yazan değeri bulup 0 yapıyoruz, pencereyi kapatıp bilgisayarı yeniden başlatıyoruz

hepsi bukadar basit, kolay gelsin...

Dostum ilgin için çok saol. Dediklerini aynen yaptım ama o ayar sadece başlatta gezinirken alt programların gözükmesinin hızıymış yinede iyi oldu bunu öğrendiğim başlattkiler beklemeden gözüküyor artık. Bir de bu pencere olayının bi ayarı var mıdır ki acaba ? Pencere alta inmeden direk gözden kaybolmasını istiyorum. Amd li dandik sistemde öle kapanıodu çalışmalarım çok hızlanıyordu :(

• Pardon hocam, bayadır xp ile uğraşmadığım için unutmuşum size pencere hızınıda belirtmeyi

Aynı yerde regedit'de minanimate yazar, oradaki değeri 0 yaparsanız pencereler hızlı şekilde çalışır

Size kolaylık olması için kendi bilgisayarımla girip resmini çektim

ekran kartı mı

ekran kartı mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dangerousx -- 4 Ekim 2010; 23:11:43 >

• quote:

Pardon hocam, bayadır xp ile uğraşmadığım için unutmuşum size pencere hızınıda belirtmeyi

Aynı yerde regedit'de minanimate yazar, oradaki değeri 0 yaparsanız pencereler hızlı şekilde çalışır

Size kolaylık olması için kendi bilgisayarımla girip resmini çektim

dostum süpersin sen ya inanamıyorum oldu :D Hocam bravo ya nerden öğreniyorsunuz bunları ? Bilgisayar mı okuyorsunuz ? Size minnettarımmm

• Hocam ben daha windows 3.1 varken bilgisayarla tanıştım, bayadır kullanıyorum ve uzun süre teknikservis olarak çalıştım. Bunlar bilgisayarın olmazsa olmazları, müşteriyi büyülmek için her bilgisayara yapardım
  • quote:

Hocam ben daha windows 3.1 varken bilgisayarla tanıştım, bayadır kullanıyorum ve uzun süre teknikservis olarak çalıştım. Bunlar bilgisayarın olmazsa olmazları, müşteriyi büyülmek için her bilgisayara yapardım

İşi bilion sen beni de büyüledin :) Çok saol tekrar ya :) Var mı bildiğin başka böle kolay kullanımı sağlıcak :)
  • rica ederim, şimdilik yok aklıma gelen bıktırdılar beni bu işten, uğraşmıorum artık
  • Çok saolasın valla tekrar tekrar :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.