Şimdi Ara

Ekran Kartı Fırınlama! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
694
Cevap
24
Favori
121.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Video için teşekkürler. Güzel bir paylaşım.
  • çok çok faydalı ve bilgilendirici bir topik olmuş.. eline koluna sağlık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: canerpense

@yelkowan
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=39763133

@canerpense
    Yardımlarını unutmadım sana ayrıca teşekkür ederim.

quote:

Orijinalden alıntı: Mordeaur

Video için teşekkürler. Güzel bir paylaşım.

quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

çok çok faydalı ve bilgilendirici bir topik olmuş.. eline koluna sağlık..

Teşekkür ederim sizde sağolun.

• Elimde fırınlanmayı bekleyen leadtek 6800le var. Aynı sorun bu kartta da var. Bu video fırınlama hakkında bilmediğim bazı detayları öğrenmeme yardımcı oldu.
  • Kuzey çipini saç kurupma makinası ile ısıtarak geri döndürdüm bende
    Bu yöntemler kulağa saçma geliyor ama işe yarıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: emutlu12

Kuzey çipini saç kurupma makinası ile ısıtarak geri döndürdüm bende
    Bu yöntemler kulağa saçma geliyor ama işe yarıyor

kac dakıka tuttun hocam =) bende eskı anakarta denıyım bı bıos kuzey guney ne varsa bı ısıtayım yenısını sıparıs ettım zaten
  • şahane video eline sağlık
  • Uygulama ve anlatım gerçekten güzel. Emeği geçen herkese teşekkürler...
    Tinerle pcb temizlemek isteyen arkadaşlar "sentetik tiner" kullansınlar. Eğer "Selülozik tiner" kullanılırsa PCBye ve üzerindeki plastik parçalara zarar verecektir.

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CueMaker -- 10 Ekim 2010; 18:03:48 >
  • arkaya müzik koysaysınız daha iyi olurdu ama bu halide iyi çok bilgilendirici bir video olmuş artık başımıza böyle bir sorun gelirse uygularız.
  • cok güzel olmuş anlatımda gayet iyi

şimdi 2 tane ekran kartı vericem fırına bakalım ben okadar şanslımıyım
  • Aynı ekran kartının MSI olan markası var bazı arkadaşlar " ÖLÜ KART " yorumunda bulunmuş onlara sevgilerimi iletiyorum hala taş gibi kart yeni çıkan oyunları bile full detay oynatabiliyor hadi en en kötü orta detay bu arada tebrikler güzel yöntem...
  • valla bende az önce yaptım sorun halloldu :d bakalım şimdi 3dmark yesti felan yapıcam

http://forum.donanimhaber.com/m_44096844/mpage_1/f_/key_//tm.htm#44096844
  • M S İ 8800 GTS O.C MODELİ VAR BENDE VE GEÇEN HAFTA BİR TAKIP 3 4 SAAT OYUN OYANAYIM DEDİM GPU 820 MHZ 1100 2000 MHZ HIZINA RAHAT ÇIKIYOR 60 DERECEDEN YUKARI GORMUYOR BU ARADA 1280 X1024 DE OYNADAIGIMI DA BELİRTEYİM

6 AY DAHA GARANTİSİ VAR VATAN DAN VE HİCBİSORUN ÇIKARMADI VE ONCEDEN KULLANDIGIM 9800 GT VE GTS 250 KARTLARINDAN DAHA HIZLI OLDDUGUNU DA BELİRTEYİM MZAMANINNIN EN İYİ KARTI 8800 GTS

BU ARADA BENDEKİ MODEL MSİ 8800 GTS O.C EDİTİON UZERİNDE JAPON KIZ RESMİ OLAN 512 MB 256 BİT MODELİ AMA RAM DEN DOLAYI WİNDOWS KARTI 2256 MB OLARAK GORUYOR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unixslax -- 30 Ekim 2010; 21:50:19 >
  • Vay be, hakikaten iyi bir yöntem. İlginç ama başarıya ulaştı. Benimde aynen bu soruna kurban giden bir 6600 GT vardı. Şuandada aynı sorun yüzünden 8800 GT ile boğuşuyorum. Sanırım ekran kartı üzerindeki ramlerden kaynaklanan bir sorun bu, rengarenk görüntüler, abuk subuk çizgiler falan. Bü yüzden bu fırınlama işini bende yapacağım, hemde 2 kartıda fırınlayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ak27

valla bende az önce yaptım sorun halloldu :d bakalım şimdi 3dmark yesti felan yapıcam

Fırınlama müdavimleri çoğalıyor. :))
    Sevincini çok iyi anlıyorum bu duygunun nasıl olduğunu bilirim

quote:

Orijinalden alıntı: SonKatip

Vay be, hakikaten iyi bir yöntem. İlginç ama başarıya ulaştı. Benimde aynen bu soruna kurban giden bir 6600 GT vardı. Şuandada aynı sorun yüzünden 8800 GT ile boğuşuyorum. Sanırım ekran kartı üzerindeki ramlerden kaynaklanan bir sorun bu, rengarenk görüntüler, abuk subuk çizgiler falan. Bü yüzden bu fırınlama işini bende yapacağım, hemde 2 kartıda fırınlayacağım.

Umarım senin kartlarda da işe yarar 8800GT hala iyi bir kart bence...

• quote:

Orijinalden alıntı: unixslax

M S İ 8800 GTS O.C MODELİ VAR BENDE VE GEÇEN HAFTA BİR TAKIP 3 4 SAAT OYUN OYANAYIM DEDİM GPU 820 MHZ 1100 2000 MHZ HIZINA RAHAT ÇIKIYOR 60 DERECEDEN YUKARI GORMUYOR BU ARADA 1280 X1024 DE OYNADAIGIMI DA BELİRTEYİM

6 AY DAHA GARANTİSİ VAR VATAN DAN VE HİCBİSORUN ÇIKARMADI VE ONCEDEN KULLANDIGIM 9800 GT VE GTS 250 KARTLARINDAN DAHA HIZLI OLDDUGUNU DA BELİRTEYİM MZAMANINNIN EN İYİ KARTI 8800 GTS

BU ARADA BENDEKİ MODEL MSİ 8800 GTS O.C EDİTİON UZERİNDE JAPON KIZ RESMİ OLAN 512 MB 256 BİT MODELİ AMA RAM DEN DOLAYI WİNDOWS KARTI 2256 MB OLARAK GORUYOR

Katılıyorum ayrıca bendekide MSI NX8800GTS O.C. EDİTİON 320MB/320BIT modeli bugün biraz o.c. yapayım dedim çok rahat o.c. oluyor 4pinli fan soketi sayesinde hızını sıcaklığa göre ayarlıyor veya evga nın programından ayarlayabiliyorsun hızını ama auto en iyisi. Az önce o.c. yaptım biraz 3dmark ta 3.5k puan farketti şu anda kart ve psu aldım oyuna para kalmadı Nfs Undercover 1680x1050 2xAA WORLD-CAR detayları High 60-70 arası fps alıyorum ağır sahnelerde 29-30 a düşüyor ki 29 un altına düşmediği sürece akıcılık devam ediyor.Çoğu oyunu high yani yüksek detayda aa lı oynatan bir kart hadi olmadı çok çok ağır bir oyunda orta detaya düşürmek gerekebilir ama daha gerek duymadım orta detaya düşürmeye.

Benim canavarda bu.

Ekran Kartı Fırınlama!

Ekran Kartı Fırınlama!

• quote:

Orijinalden alıntı: yelkowan

Umarım senin kartlarda da işe yarar 8800GT hala iyi bir kart bence...

İyi olmazmı hocam, daha çok idare eder beni o kart, tabi fırınlama yöntemi başarıya ulaşırsa. Bakalım, inşallah işe yararda şuanda gereksiz kart masrafı yapmam. Nasıl olsa kartı şuan kullanamıyorum, bu yüzden kaybedeceğim hiçbirşey yok, ama işe yararsa bir Zotac 8800 GT Amp Edition, 512 MB. 256 Bit kartım olur yeniden. Pazartesi yada Salı günü fırını çalıştırıyorum kısmetse. Hadi bakalım hayırlısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yelkowan

quote:

Orijinalden alıntı: ak27

valla bende az önce yaptım sorun halloldu :d bakalım şimdi 3dmark yesti felan yapıcam

Fırınlama müdavimleri çoğalıyor. :))
    Sevincini çok iyi anlıyorum bu duygunun nasıl olduğunu bilirim

senin video yu izleyip gaza geldim ilham aldım oda yani benim hiç umuddum yoktu temizleme felan da yapamdım koydum tepsiye evrdim fırına 10 dkk sonra cıkartım 30 dkk da dışarıda soğutdum sonra taktım videoda ki gibi bende win7 di açılırken cok heyecanaldım .inşallah böyel sorunlarla karşılaşmayız tektatdan :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ak27 -- 30 Ekim 2010; 22:48:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Just4ForMe

quote:

M S İ 8800 GTS O.C MODELİ VAR BENDE VE GEÇEN HAFTA BİR TAKIP 3 4 SAAT OYUN OYANAYIM DEDİM GPU 820 MHZ 1100 2000 MHZ HIZINA RAHAT ÇIKIYOR 60 DERECEDEN YUKARI GORMUYOR BU ARADA 1280 X1024 DE OYNADAIGIMI DA BELİRTEYİM

Katılıyorum ayrıca bendekide MSI NX8800GTS O.C. EDİTİON 320MB/320BIT modeli bugün biraz o.c. yapayım dedim çok rahat o.c. oluyor 4pinli fan soketi sayesinde hızını sıcaklığa göre ayarlıyor veya evga nın programından ayarlayabiliyorsun hızını ama auto en iyisi. Az önce o.c. yaptım biraz 3dmark ta 3.5k puan farketti şu anda kart ve psu aldım oyuna para kalmadı Nfs Undercover 1680x1050 2xAA WORLD-CAR detayları High 60-70 arası fps alıyorum ağır sahnelerde 29-30 a düşüyor ki 29 un altına düşmediği sürece akıcılık devam ediyor.Çoğu oyunu high yani yüksek detayda aa lı oynatan bir kart hadi olmadı çok çok ağır bir oyunda orta detaya düşürmek gerekebilir ama daha gerek duymadım orta detaya düşürmeye.

Benim canavarda bu.

Ekran Kartı Fırınlama!

Ekran Kartı Fırınlama!

benimkide bu 25 cm boyu diger kart 5830 o biraz buyuk 30 cm ondan 8800 gts ufak gorunuyor ama gts 250 ve 5770 den 10 cam daha buyuk

/>

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Just4ForMe

quote:

Benim canavarda bu.

benimkide bu 25 cm boyu diger kart 5830 o biraz buyuk 30 cm ondan 8800 gts ufak gorunuyor ama gts 250 ve 5770 den 10 cam daha buyuk

Evet 5830 gerçekten uzunmuş bizimkiler çocuk gibi kalıyor yanında şaka bir yana benim kartımı ölçmedim ama sanırım benimkide o civarda birşeydir.Kartı 4 gün önce aldım aslında şimdilik herşey tam gaz gidiyor kartı ilk takmaya çalıştığımda oda ne sığmıyor. Harddiski en alt slota aldım ve başardım kartı takmayı.230WATT Psu'm çalıştıramayınca çöpe attım psu yu.Gittim 450WATT Psu aldım canavar gibi oldu şaka bir yana gerçekten kart istenileni veriyor.Sizin kartta yakışıklıymış 5830 da seninmi?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.