Şimdi Ara

Eklemlerim çıtlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
6.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hayırlı kandiller,iyi geceler beyler;benim eklemlerim yani omuzum ,dizim ,dirsegim ,bilegim gibi eklemlerim arasira normal gundelik hayatta citliyo nedeni ne olabilir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güncel

• Benim de 1-2 seneden beri çıtlıyor, bacaklarım ve belim eskiye nazaran daha çok yoruluyor. Kilom normal, hatta bu aralar spor da yapıyorum ama faydası olmuyor. Doktora gittim bacaklarını ağırlıkla çalıştır dedi bacakların güçlensin dedi. Birkaç ay süt içtim fayda etmedi. Çözümü olan varsa veya bu sorunun üstesinden gelebilen varsa haberdar etsin.
  • o çıtlamadan sonraki rahatlık hissi =paha biçilemez
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Stalwart

Benim de 1-2 seneden beri çıtlıyor, bacaklarım ve belim eskiye nazaran daha çok yoruluyor. Kilom normal, hatta bu aralar spor da yapıyorum ama faydası olmuyor. Doktora gittim bacaklarını ağırlıkla çalıştır dedi bacakların güçlensin dedi. Birkaç ay süt içtim fayda etmedi. Çözümü olan varsa veya bu sorunun üstesinden gelebilen varsa haberdar etsin.

Bi ara cok kisa muhabbetim gecen bi rehabilitasyoncuya sormusmustum ama oda kaslarini guclendir dedi ben 3-4 filan yuzdum o kadar zayif degildir bacak kaslarim ama oyle dedi

• gece bazen televizyondan çıt diye ses geliyor neden acaba
  • pıtlasa daha kötü çıtladığı iyi
  • Benim de çok çıtlıyor takmıyom artık
  • sana da hayırlı akşamlar,
    bendekine doktor hipermobilite sendromu var, eklemlerin fazla esnekliği nedeniyle zorlanıp aşınmasının kolay olduğunu, güçlendirmek gerektiğini söyledi. ama aynı şey olmayabilir, sen de görün.

• Cok zayif ve uzunsan olabilir bendede sinav barfiks falan yaparken oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mhcd

o çıtlamadan sonraki rahatlık hissi =paha biçilemez

Aynen

• ekmeleddin diye okudum

• quote:

Orijinalden alıntı: gandalff

sana da hayırlı akşamlar,
    bendekine doktor hipermobilite sendromu var, eklemlerin fazla esnekliği nedeniyle zorlanıp aşınmasının kolay olduğunu, güçlendirmek gerektiğini söyledi. ama aynı şey olmayabilir, sen de görün.

Saol,hocam rehabilitasyona gitcem degilmi birde ben 3 yil hep okuldan eve yaklasik 1 km yurudum 3 yil filanda yuzdum bi adamda aynisni soylesmisti ama baska birsey diye dusunuyorum

• benim de ayak bileklerim sürekli çıtlama halinde.
  • Bi çok sebebi olabilir ama eğer kalçan, belin veya boynunda da ağrılar varsa ankilozon spondilit (iltihaplı eklem romatizması) olabilir, bunun için fizik tedavi veya römotoloji kliniklerine gitmeni öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suçsuz Hırsız

quote:

Orijinalden alıntı: gandalff

sana da hayırlı akşamlar,

Saol,hocam rehabilitasyona gitcem degilmi birde ben 3 yil hep okuldan eve yaklasik 1 km yurudum 3 yil filanda yuzdum bi adamda aynisni soylesmisti ama baska birsey diye dusunuyorum

aynen belki,iyisinden ortopediste denk gelsen o da olabilir.ben de çok yürür, çılgınca spor yapardım. sanırım zorlamışız. şimdi daha çok spor yapmak gerekiyor ama çokta dikkatli olmak lazım hasar vermemek için. en azından sağlamlaşana dek.

• Benimde dizlerim kırıldığı zaman çıtlıyorlar inşallah önemli bişey değildir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReeLKinq

gece bazen televizyondan çıt diye ses geliyor neden acaba

Televizyon tüplümü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CamWow

quote:

Orijinalden alıntı: ReeLKinq

gece bazen televizyondan çıt diye ses geliyor neden acaba

Televizyon tüplümü ?

tüplü kardeş hatta 1 kere mıknatıs tuttum ekran kendini kaybetti sağa sola attı sonra gece o sesten sonra düzeldi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.