Şimdi Ara

Ehliyetsiz motor kullanırsak ne olur ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46
Cevap
0
Favori
63.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu yazı motosiklet.net sitesinden alıntıdır sizlere bilgi vermesi için @BBRR arkadaşımıza bu yazıdan dolayı teşekkür ederim.

Ehliyetiniz yok ve yakalandınız neler oluyo işte tam rakamları ile......
    Diyelim B sınıfı ehliyetinizle motor kullanırken bir çevirmede yakayı ele verdiniz .
    Motorunuz bağlanacak ve mahkemeye sevk edileceksiniz ...
    mahkeme size 39 / 1a dan tam olarak 674 ytl para cezası verecek eğer bu cezayı 15 gün içerisinde öderseniz %30 indirimli olarak 472 Ytl olarak ödeyeceksiniz .Eğer 1 ay içinde ödemezseniz hakkınızda gıyabi tutuklama kararı çıkacak ve görüldüğünüz terde tutuklanacaksınız.
    Bu kadarmı zannettiniz hayırrrrrrrrrrrr...... Mahkemeye çıktığınıza dair kağıdı alıp trafik şubeye gideceksiniz orda ruhsat sahibine ehliyetsiz sürücüye motoru verdiği için 39 / 1b den 206 ytl bir ceza daha kesilecek. Bu cezayı 4 takside böldürmek mümkün ....
    Sıra motorun çekildiği yere gitmek . Burdada motor yakalanmasından siz bu işlemleri yapana kadar geçen süre için günlük bir ücret var bu değişken yere göre farklı marmariste günlük 3 ytl ama daha önce günlük 25 ytl idi (park yerinde nasıl bi hizmet veriliyosa artık all inculusivee olmalı) buna ilave olarak motorunuzun çekilmesinde kullanılan araç için bir ödeme alınıyor. Buda değişken marmariste büyük motorlara 40 ytl küçük motorlara 25 ytl .

Tabi bunlar ruhsatta problem olmayanlar için eğer ruhsatta borç veya muayene ile ilgili bir sorun varsa motoru teslim almadan önce bunlarıda giderinki 49 ytl cezada buna yemeyin....

Ya peki lanet olsun ödemiyom derseniz ne olacak .... İşte bu olacak motor çekek yerinde 6 ay bekliyecek ki siz alın yok siz bu 6 ay içinde almaz yada alamazsanız milli emlak satacak bunları işte aşağıda resimleri (cep telefonu ile çektiğim için çok kaliteli değil )Bide benim resim çektiğimi anlıyan bi görevli yassağ hemşerim diye geldi yoksa bi baya kalite alet vardı...Resmini çekemediğim bi as 125 t daha pırıl pırıl 1000cc yamaha sport bir tane tam antika custom bi alet falan filan işte......

Marmaris gibi ufak bir yerde bu tip alınmayan motor sayısı 200 civarı işte bu motorların arasından sizler için seçtiklerim

Daha 17 km de bir today

Henüz 820 km de bir activa

Km sine bakamadığım bir Speedrunner ama en az 7-8 ay açıkta kalmasına rağmen cillop gibi bi tanede sarısı var aynı durumda ama resmini çekemedim ....

İşte bu motorların sonu böle peki ben bu kadar şeyi nasıl biliyorum …Eğer ehliyetsiz yakalanırsanız motoru almak için yanınızda A2 ehliyetli birini götürmek zorundasınız .... İşte ben o A2 li kişiyim

Başlıktaki gibi değilmi aman be adam sende ehliyet nolcak ki ufacık alet zaten.........

• Avrupada ehliyetsiz kullanıyorsun ne güzel yaw(100 cc altı için sanırım)
    Bana 6 ay hapis verecekler gider hemen insan hakları mahkemesine baş vurur 6 ayın tazminatını 60 milyar olarak geri alırım....
  • quote:

Orjinalden alıntı: derkin

Avrupada ehliyetsiz kullanıyorsun ne güzel yaw(100 cc altı için sanırım)
    Bana 6 ay hapis verecekler gider hemen insan hakları mahkemesine baş vurur 6 ayın tazminatını 60 milyar olarak geri alırım....

60 milyar .Hiçbirşey yapamassın üstüne bie 6 ay daha yatarsın.Burası Türkiye hem ehliyetsiz kullanmanın yasak olması çok iyi.Hatta daha ciddi sınavları olmalı her önüne gelen motor almamalı otomobil içinde aynı.Cezaları az buldum .Yıldırıcı değil.12 yaşında çocuklar motorla vızır vızır geziyo hava atıcam diye.Kırıcaksın kafalarını
  • Çok haklısın arkadaş.Yalnız kafalarını kırmayalım da başka önlemler alalım.
    quote:

Orjinalden alıntı: Gladiatör

60 milyar .Hiçbirşey yapamassın üstüne bie 6 ay daha yatarsın.Burası Türkiye hem ehliyetsiz kullanmanın yasak olması çok iyi.Hatta daha ciddi sınavları olmalı her önüne gelen motor almamalı otomobil içinde aynı.Cezaları az buldum .Yıldırıcı değil.12 yaşında çocuklar motorla vızır vızır geziyo hava atıcam diye.Kırıcaksın kafalarını

• quote:

Orjinalden alıntı: fagrusovic

Çok haklısın arkadaş.Yalnız kafalarını kırmayalım da başka önlemler alalım.
    quote:

Orjinalden alıntı: Gladiatör

Şaka yaw kafalaını kırmayalım tabi gözlerini oyalım şaka şaka .Uyaralım onları.Düşersin bak kafanı kırarsın diyelim.
  • 2 hafta once bakirkoyden merter istikametine dogru, yavas yavas sag seritten gidiyorum (E-5 teyim), ama diger motorlar, soldan-ortadan neresi bossa vizir vizir geciyorlar, icimden diyorum, bosver olum, sen sakin sakin, cevreye baka baka git. Sen misin boyle sagdan giden, emniyet seridinde bekleyen motorsikletli polis beni cevirdi (ben emniyet seridinde degilim, en sag seritteyim) ama herifin yaklasimi superdi:
    -merhaba arkadasim, kusura bakma!!!! bu aralar motorlara denetim var, evraklarini bi gorelim/
    adamin kusura bakma ile cumleye baslamasi, butun sinirimi aldi.
    neyse, tum evraklarim tamam cikinca, vatandas iyi gunler dedi. ben yoluma devam ettim
    sonuc: E-5 de sag seritten yavas gitmeyin, polis cevirir.:)
  • 50cc motorları kullanmak için de ehliyet almak gerekiyor mu? Yoksa B sınıfı ehliyet ile kullanılabilirmi?
  • Ehliyetsiz motor kullanmayın arkadaşlar. Memur gördüğünüzde şekilden şekile girmemek için iyidir.
    Kurye Firması sahibi olarak ben her ne kadar ehliyetsiz motor kullanmayın desem bile kendi personelimde bile ehliyetsiz motor kullananlar var.
    İşe alma şartım Ehliyetin yoksa seninle ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmem oluyor. "Abi kursa başvurdum alıcam gelcek ay işe ihtiyacım var" diyiveriyolar ve giriyolar işe. sora alan alıyor almayan da başının çaresine bakıyor.
  • Arkadaşın Dediklerini Dikatte Alın

15 GÜn önce 3.00YTL den fazla para vererek bi motosiklet aldım.
    Bende O gördüğünüz motoru çekilen mağdurlardan daha doğru ehliyetsiz motor kullanlardandım....
    Bi trafik çevirmesinde 2 gün önce trafik ekipleri tarafından kendi üzerime olan 200cc motorum ile yakalandım.
    İlk önce trafik ekiplerini takip edip motorun çekileceği otoparka gittim
    Sonra trafik ekipleri " Araç Trafikten Men " tutanağını doldurup bana verdikten sonra bende onlara anahtarı teslim ettim.
    Ertesi gün trafik amirliğine gidip 55 kişilik sıraya adımı yazdırdım tüm gün sıra gelmedi bi işlem yapamadım ....
    Ertesi gün gene gitmek zorunda kaldım.Ve işlemlerimi yaptırabildim
    Öncelikle Sıraya gene adını yazdırdım 60 kişilik sıraya tekrar girdim.
    Sıra geldikten sonra elimdeki trafikten men kağıdı ile Mahkeme Tutanağı hazırladılar
    Sonra baya bi bekledikten sonra ceza işlemlerini yaptılar
    Daha sonra yanımdaki A2 ehliyetli arkadaşlımla ceza işlemlerini tamamladıklan sonra
    Mahkemeye sevk ettiler ve 645 YTL para cezası kestiler
    Ayrıca otopark parası çart parası çurt parası derken yaklaşık 100 ytl masraf
    Bi dünya eziyet ve sonuçta aracı parktan çıkardım ama benimde canım çıktı
    Siz siz olun Ehliyetsiz Ruhsatsız Kasksız Muaynesiz ve benzeri eksik işlemsiz sakın trafige çıkmayın 3 gündür canım çıktı ve ayritten bi dünya param gitti hiç kimseye tavsiye etmiyorum Sakın ama sakın aklı olan yapmaz
  • haklısın dostumm yaw.600 ehliyete verseydin hiç bir sorunun olmayacaktı.Aksilikler ülkesi türkiye....
  • kastamonuda kimse takmıyor polisi ehliyet varmı yokmu a2 tolasan 100 tane çıkar gerisini düşünün.
  • sen boş versene burası türkiye yok para cezası yok mahkeme adamın oldumu hiç bişey yapamazlar. başıma bikere gelmişti motoruma el koydular polis üzerine bindi götüryodu cep telefonuyla hemen biyerleri aradım
    5 dakika geçmeden motorumgeri geldi binip devam ettim
  • onu boşverinde todaya acıdım yaw. daha 17 kilometre yapmış adamcağız. tüh.içim getti
  • malesef ama adamın içi yanmıştır yazık ya 17 km
  • arkadaşlar tam da isabet geldi..ben izmirde yaşıyorum. saat şu an 00.21 ve yaklaşık yarım saat önce eve gelebildim karakoldan. karakoldan geldim çünkü, motorla dolaşıyordum ve arkamda arkadaşım vardı. motor da başka birinin. neyse biz cadde de gidiyoruk. ilerde polisleri gördüm, caddenin ortasına atladı polisin biri, dur dur diye bağırdı, bende kötü bişey oldu zannettim, ehliyette olmayınca iyice korktum. kaçmaya başladım maalesef. sonra tüm izmir polisleri peşimize takıldı. sokaklara girdik ve heryerden polisler çıkmaya başladı, iyice telaş yaptık bizde. hatayı kaçmaya başlayınca yaptığımızı anlamıştım artık. polis arabası arkamızdan 3 kere falan vurdu bize. ne bileyim bende kaybettim kendimi biraz sanırım, aptalca davrandım, kaçmaya devam ettim. on dakkadan fazla kovalamaca oldu. tabi bir süre sonra sıkıştırdılar her yönden. sonra arabadan bir indiler polisler, hayatımda yemediğim kadar tekme yumruk yedim, şu anda sağ gözüm şiş zaten. arkadaşımı da dövdüler. sonra bir polis arabaya aldı bizi..orda neden kaçtınız diye sordu, gerçekten neden kaçtık, anlam veremedim o an. kendimi bilgisayar oyununda zannetmiştim biran sanki. daha sonra karakola gittik. orda da saatlerce kaldım, tutanak tuttular ve nüfus kağıdıım istediler, o da yoktu yanımda eve geldik polisle, bu sefer evdekiler heyecanlandılar. hayatımda kimseden dayakta yememiştim, kötü bir lafta duymamıştım ama bugün hepsini yaşadım. polisler de haklı çünkü, o sıralarda kapkaç olayı olmuş. motorlu serseriler birilerini soyup kaçmışlar. bizim motorda aynı renk olunca, birde biz kaçınca tüm polisler takıldı peşimize. allah korusun vurmayı bile düşünmüş polisler bizi. hayatımın en garip gecesi oldu bu. ve milyarlık ceza kestiler bana..birde mahkemeye çıkacakmışım sanırım. yandım yani, ama hatayı yapan benim. gerçekten çok kötü bir olay oldu. üzgünüm. şu an hala şoktayım..
  • ellerine saglık
    aydınlatıcı bir acıklama olmuş
    umarım binen arkadaşlarım bir an once ehliyetlenir
  • Bugün yakalandım ehliyetsiz motor kullanmak,ruhsatın başkasına ait olması,ters yoldan gelmek,sigorta olmaması polise sordum 600 ytl tutar dedi motoru satarım artık dedim bende çok pahalı bi iyi yanı kaskım vardı :) cana gelceğine mala gelsin ama sinirlenmemekte elde değil Ya gençler işte birden taklaya gelirsiniz böyle sakın ehliyetsiz binmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem_6872 -- 10 Ağustos 2007; 6:42:00 >
  • bnde alkolden kaptırdım pek bi alakası yok ama şu halde yakalanırsam ne cezası var bilen varmı
  • abicim durumunu çok çok ii anlıyorum bende daha 16 yaşında araba sürmeye kalktım babamdan izinsiz ve sonum aynı senin gibi oldu bu durumda kaçmamk lazım hemn durucan yoksa geöekten doğru adamlar yanlış anlıyabilior bizide hırsız sandılar yalandan yere azımız gözümüz şişti poliste dioo ki olm baştan kaçmasındın bizde yanlış anladık Demekki bu gibi durumlarda kaçmayacaksın kaçmayacaksın ama oo andada adam ne yapacağını bilemiyor benimki çok fecii polisle dar bir sokakta kafa kafaya geldik minicik bi yer vardı oo ardan geçtim adamlar bile şaşırdı yani ne yapacağını şaşırıyosun kaçarken gaza basıom gitmiyo arab meger vites takmamışım nese benden bu kar siz siz olun ehl. araç kullanmayın benim gibi kendi aracınızı kendiniz yapın (diğer motorlu arçlar - go kart yapalım) bknz
  • ewet bu yazılardan sonra en yakın A2 ehliyet sınavı için başvuruyorum :( acı tecrübeler ehliyetini al paşa paşa kullan demi
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.